Нов национален стадион - кога?

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

favaca8888
Мнения: 4113
Регистриран на: 12 апр 2011 18:33
Skype: gvftfdfuj
Контакти:

Re: Нов национален стадион - кога?

Мнениеот favaca8888 » 14 фев 2018 21:41

Нов стадион се прави ,когато има прекалено много публика и старото съоражение не ги побира.
Друг довод е ако е остаряло.За мен "Васил Левски" е Ок ,трябва да се инвестира ПАК в него.
Много ме беше яд като го намалиха на 42 000.Помня на мача с Русия имаше сигурно поне 70 000 :o
А хората правилно са планирали ,42 хил. са ни достатъчни. :mrgreen:
Една козирка,повече паркоместа,обновяване на ВИП и места за журналисти,още некой лев за облагородяване и мисля че 15-20 милиона са достатъчни да ни е приятно ;)
Никола Котков : "Локомотив" е моята вечна майка и аз ще я помня и обичам до края на живота си. Нека знаят всички - кръвта вода не става!

Потребителски аватар
entelodontonio
Мнения: 1
Регистриран на: 14 фев 2018 22:52
Контакти:

Re: Нов национален стадион - кога?

Мнениеот entelodontonio » 14 фев 2018 23:02

Просто е нужно 20-тина милиона, за да се сложи една козирка на ''Васил Левски'', да не се налагат да има хора по входовете да ни дават дъждобрани, като при Стоичковия мач.. Може също така още примерно 30-40 милиона да се пооправи стадион Пловдив или да направят стадиона на Ботев, и той ще е към 20 хиляди места, но пък какъв е проблема.. Беларус играе квалификационните си мачове на "Борисов арена", който е с 13 хил. души, точно толкова ще побира и Лудогорец арена в завършен вид. Националният стадион на Македония е с 32 хил. капацитет.. Няма нужда да се дават 200-300 милиона за нов национален стадион, просто позакърпете старите стадиони и без това имате основа, на която да работите.. Между другото, ако сложат козирка на "Васил Левски" могат евентуално да приемат и финал на Лига Европа в най-добрия случай. Минимумът е 40 хил души, а нашият е с 43 хил..

Потребителски аватар
tomatomov197
Мнения: 200
Регистриран на: 06 ное 2010 16:41
Контакти:

Re: Нов национален стадион - кога?

Мнениеот tomatomov197 » 14 фев 2018 23:39

Във Варна се строи стадион , ще отговаря на всякакви изисквания .

Потребителски аватар
Готвача
Мнения: 2710
Регистриран на: 05 авг 2011 18:46
Местоположение: UK
Контакти:

Re: Нов национален стадион - кога?

Мнениеот Готвача » 14 фев 2018 23:59

tomatomov197 написа:Във Варна се строи стадион , ще отговаря на всякакви изисквания .

Абе той хубаво ще отговаря,въпроса е кога точно ще бъде завършен.Защото с тези темпове на строеж го виждам да стане някъде 2055 година,а дотогава може и национален отбор по футбол да нямаме.
Живей днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!
В сайт за запознанства-"Търся жена която може да лови ,чисти и готви риба.Да може да копае червеи и да обича секса.Да има мотор и лодка.Моля постнете снимки на мотора и лодката!"

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Нов национален стадион - кога?

Мнениеот doktora25 » 15 фев 2018 01:34

Ще се съглася с всички, които са скептични или не мислят че това е важно и приоритетно. Съгласен съм и с аргументите. Ще струва много пари, които най-вероятно биха потънали в корупционни схеми, пари които биха могли да се похарчат за повече и по-важни неща, а ползите биха били минимални. Трябва първо да се мисли за школите, да се инвестира в тях, дори и да се подпомогнат с публични средства, да се произвежда по-качествена футболна продукция, по-класни футболисти, да се изкорени корупцията. Това са приоритетите. След това да се оправят стадионите на водещите клубове, там спокойно може да домакинства националният отбор. Много е хубаво предложението на Капитана. Но е хубаво все пак поне един от тези стадиони, независимо дали в София, Пловдив или Варна, да покрива изискванията за финал на Лига Европа, защото това е добре за имиджа на страната.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
Libera
Мнения: 1010
Регистриран на: 28 юни 2009 19:09
Контакти:

Re: Нов национален стадион - кога?

Мнениеот Libera » 15 фев 2018 01:55

Абе, олигодуси, вие чувате ли се какво говорите? Не искали национален стадион щото щяло да има 2 мача на него. Ми тогава що навсякъде другаде правят и има, бе, капацитети? Кви клубове, кви пет лева ви гонят не знам. Първо модерен национален стадион ще се изплати сам за по-малко от 5 години ако федерацията работи към това. По ваш'та логика и Арена Армеец да я няма ми да ремонтират Триадица и Фестивална с тия пари. Изобщо, всички знаете много, но май сте по-големи тъпаци и от "лидерите" на държавата. Стадиони се правят за 20-30-40 милиона и отговарят на какви ли не изисквания. Най-малкото питайте македонци, украинци, поляци, дали не им трябват големи модерни стадиони при положение, че от един финал на Лига Европа в местната икономика влизат милиарди, не милиони, МИЛИАРДИ. Питайте тези държави, в които ще има мачове от Европейското след 2 години дали не им трябва тоя "лукс". Изобщо наясно ли сте какви пари влизат от един концерт, от едно събитие, от допълнителните притурки към един такъв стадион? В Холандия само от казина и ресторанти на големите стадиони се изплаща подръжката им. Абе, българина е капацитет по всичко, знае че ще има два мача, ама не може да се сети, че един стадион не е само спортно съоръжение. Ми за кво да ремонтират стадиони по градовете, дай с тия пари да построят във всяко село стадион...ооо, ми те го направиха, бе! Ей, тъпа нация, ограничена, не може да види зимата през прозореца на панелката си януари месец!

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Нов национален стадион - кога?

Мнениеот hydetoshi » 15 фев 2018 08:26

galina4 написа:Нов национален стадион в момента нито е необходим, нито някой в държавата е готов да даде пари за такъв. Във всички по-големи градове има стадиони, които могат да се ремонтират и модернизират. И българската държава да не бъде финансово за едни футболни клубове майка, а за други мащеха!

Съгласен съм с това мнение. Обаче имах "честта" да видя на живо как изглеждат "модернизираните" стадиони в Русе и Варна,и какво да ти кажа.... Аз по-голяма дупка от стадион Тича не се сещам да има. А стадиона беше затворен повече от година за "модернизиране". Там гарантирано са откраднати много пари . А ръждивите железа наречени огради ,портали и т.н. продължават да стоят. И това нещо има лиценз за Първа лига. Докато не почнат да влизат в затвора хора за крадене на пари по разни проекти все така ще е . А народа ще се чуди как така има хора с Бентлита по улиците ,а данъчните им декларации като на социално слаби.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
BRF
Мнения: 12575
Регистриран на: 28 яну 2012 21:46
Контакти:

Re: Нов национален стадион - кога?

Мнениеот BRF » 15 фев 2018 11:19

Най-добре да се ремонтира стадион Пловдив!Така ще може и повече хора да ходят на мачове на националите!Едно,че Пловдив си е футболен град и друго,че е в средата на България и по-лесно ще се ходи на мачове!

Потребителски аватар
galina4
Мнения: 226
Регистриран на: 07 ное 2015 16:38

Re: Нов национален стадион - кога?

Мнениеот galina4 » 15 фев 2018 11:32

:mrgreen:
Libera написа:Абе, олигодуси, вие чувате ли се какво говорите? Не искали национален стадион щото щяло да има 2 мача на него. Ми тогава що навсякъде другаде правят и има, бе, капацитети? Кви клубове, кви пет лева ви гонят не знам. Първо модерен национален стадион ще се изплати сам за по-малко от 5 години ако федерацията работи към това. По ваш'та логика и Арена Армеец да я няма ми да ремонтират Триадица и Фестивална с тия пари. Изобщо, всички знаете много, но май сте по-големи тъпаци и от "лидерите" на държавата. Стадиони се правят за 20-30-40 милиона и отговарят на какви ли не изисквания. Най-малкото питайте македонци, украинци, поляци, дали не им трябват големи модерни стадиони при положение, че от един финал на Лига Европа в местната икономика влизат милиарди, не милиони, МИЛИАРДИ. Питайте тези държави, в които ще има мачове от Европейското след 2 години дали не им трябва тоя "лукс". Изобщо наясно ли сте какви пари влизат от един концерт, от едно събитие, от допълнителните притурки към един такъв стадион? В Холандия само от казина и ресторанти на големите стадиони се изплаща подръжката им. Абе, българина е капацитет по всичко, знае че ще има два мача, ама не може да се сети, че един стадион не е само спортно съоръжение. Ми за кво да ремонтират стадиони по градовете, дай с тия пари да построят във всяко село стадион...ооо, ми те го направиха, бе! Ей, тъпа нация, ограничена, не може да види зимата през прозореца на панелката си януари месец!



В този форум пишат хора, които все пак имат някакво образованкие и претендират за известна интелигентност! За разлика от теб, който веднага ги определи като "тъпаци". Хайде сега обясни ти на всички нас, умнико, къде и как се е построил нов футболен стадион за 20-30-40 милиона! Дори и да не се краде от инвестираните пари за подобен стадион, няма как да построиш подобно съоръжение под 60-70 милиона. Става дума за ЕВРА! Говоря за футболен стадион с капацитет около 25-30 хиляди души. По темата са се изказвали доста архитекти и специалисти в тази област, и сравнен с тях ти си просто една незабележима буболечка.
Хубаво, нека стадиона в Разград стане национален стадион и на него да се провеждат болшинството мачове на националите ни. Ти самият би ли се вдигнал от твоята Враца за да пропътуваш стотици километри там, било с кола или автобус или недай си боже с влак? Или ще погледнеш в полупразното си портмоне и ще предпочетеш да си вземеш каса бира и да клекнеш пред телевизора за да гледаш мача? Ако въобще го предават по свободните канали и ти си решил да го гледаш...
Вярно е че от Евролигите в съответните страни влизат милиарди, но те не влизат в държавата, а се разпределят между участващите там клубове.
Не те знам на колко ракии си, но преди да напишеш нещо, помисли малко! Ако си в състояние да мислиш.... :mrgreen: :mrgreen:
Въз основа на предоставени документи Лицензионната комисия на БФС изменя издадения лиценз на "ПФК ЛИТЕКС-ЛОВЕЧ" АД, както следва:
Наименованието "ПФК ЛИТЕКС-ЛОВЕЧ" АД с ЕИК: 110501548, се изменя на - "ПФК ЦСКА-СОФИЯ" ЕАД

Потребителски аватар
k_oleto
Мнения: 4245
Регистриран на: 06 юни 2008 14:38
Контакти:

Re: Нов национален стадион - кога?

Мнениеот k_oleto » 15 фев 2018 11:34

И национален си трябва и пооправяне на клубните стадиони си трябва. Едно не мога да отрека на Перуката. Поне въведе някакви минимални изисквания към стадионите на сегашните участници в ППЛ. Според мен тези изисквания трябва да се увеличават всяка година, за да може (дори насила например някой да накара бат Венци да тури поне едни лампи на стадиона си. ) То примера със Славия не е удачен, щото ще е безсмислено разхичение на ток, но в тая насока трябва да се върви. Всяка година по някое ново изискване, за да може клубните стадиони да заприличат на нещо... Разбира се, че е необходимо да има прилични стадиони във всички областни градове на страната. Това ще вдигне и качеството на футбола. На стадиона не се ходи само заради мач. Футболният двубой е само повод, а покрай мача върви и търговийката например.
Националният е друга бира и е нужен. Ето пример: Тая година Левски става шампион (нарочно пиша Левски, за да не захапете) и влиза в групите на ШЛ. Ми........къде ще играе мачове ?? Ако не ме лъже паметта Киро подари на националния стадион табло (или го местеше от Разград в София за мачовете от ШЛ) Назапад всички трибуни имат козирка, а тук сектор А и козирката е на 100 години. Много сме изостанали от към инфраструктура


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта