За корупцията в родния футбол.

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: За корупцията в родния футбол.

Мнениеот КироВарна » 10 фев 2018 22:54

galina4 написа:
КироВарна написа:
galina4 написа:
КироВарна написа:
Captain Stottlemeyer написа:
КироВарна написа:....По времето на соца, борбата беше между представителите на армейския и милиционерския елит!!!...

Кире, ти на колко годинки беше по времето на соца, та се изказваш толкова компетентно и убедително (слагай повече удивителни, по три са малко :lol: )!?... :roll: 8-) Иначе при трима левскари - футболни шефове: при Недялко Донски (1962-1970) "Левски" беше шампион 3 пъти, при Данаил Николов (1970-1975) - 1 път, при Батето (1995-2005) - пак 3 пъти. Накратко, соц, не соц, "Левски" ви правеше "боц", а вие само пъшкахте!... :lol:
П.П. Пропуснал си да напишеш 2-3 думи за достойния принос в борбата на военизирания сателит на "централните" армейци от София - варненския "Черно море"... 8-)

На мен и сега годинките ми не са кой знае колко, но помня много добре какво беше!!!Винаги си ми бил ужасно симпатичен, а желанието ти да кажеш нещо продължава да ме трогва!!!И този път не ти се е получило, ако искаш опитай пак!!!В желанието си да ме апострофираш, потвърждаваш моите думи, че винаги футболните шефове са били от армейския или милиционерския елит!!!При изреждането на левскарите-футболни шефове, при които нямате много титли, си забравил Борислав Михайлов!!!А иначе темата с вашите калъфки е стара и доста изтъркана!!!Мен не ме вълнува!!!Ако уточниш колко удивителни ще ти помогнат да се съсредоточиш, веднага ще се коригирам!!!Знаеш, че съм много разбран и услужлив!!!Темата за военизирания сателит на "централните" армейци е още едно доказателство за порочните практики по "онова" време!!!Същото се отнася и за отборите с името "Спартак", които пък бяха сателити на "централните" милиционери!!!Понякога даже се питам, какви хора са тези.......които се гордеят с така спечелени титли и купи!?


Относно отборите с името "Спартак" май нещо си пообъркал нещата. Отбор на МВР беше само пловдивския "Спартак", докато "Спартак" Плевен и "Спартак" Варна" нямаха нищо общо с милицията. Разбира се, че всеки тогава в България знаеше, че пловдивския "Локомотив" например хранеше симпатии към софийския "Левски" поради простата причина, че мразеха до дъното на душата си армейския "Ботев" Пловдив. Локомотивци и до днес наричат съгражданите си от "Ботев" чорбари. Бургазлий също спадаха към симпатизантите на сините, както и габровци.
Иначе за армейски сателити по онова време минаваха и сливенци, независимо дали се наричаха "Млада гвардия" или Генерал Заимов". За армейски сателит минаваха и "Дунав" Русе, както и "Марек" Станке Димитров, като за оправдание на последните мога да кажа, че те бяха такива само когато треньор им беше някой бивш армейски играч. Врачани бяха традиционно чорбарски настроени, а едни от най-върлите червени слуги бяха старозагорските беройци, като едва в средата на 80-те години обърнаха палачинката и почнаха да гледат благосклонно към сините, които пък им удариха яко рамо за да станат шампиони. ;) ;)

Уважаема госпожо, човек съм и понякога греша!!!Не знам от къде сте и как сте решила да ми обяснявате какво се е случвало в града в който съм се родил.......и в който са се родили баща ми и дядовците ми!!!Макар, че както си признах понякога греша.....относно милиционерщината в Спартак Вн нямам никакви колебания!!!Плебеите си бяха ведомствен отбор на народната милиция и футболистите им се водеха на работа в нейните структури!!!Някои имаха и чинове!!!След прекратяване на активна спортна дейност, продължаваха да си кютат до пенсия!!!Ченгетата от различните управления бяха длъжни да афишират привързаноста си към отбора на "Народната милиция"!!!Мой приятел от махалата, много внимаваше да не се разбере, че симпатизира на ЧЕРНО МОРЕ и ходи по мачове.....защото баща му ще му се кара!!!Баща му не се интересуваше от футбол, не ходеше на мачове, но беше майор от милицията и се боеше от неприятности в службата!!!Това съм го виждал в реалния живот и се подписвам под всяка своя дума!!!Дали аз съм се "пообъркал", както нетактично сте написала, или вие........поразпитайте и преценете сама!!!За другите градове не мога да говоря, но ме развеселява фактът, че се заблуждавате как някой ви обичал в Бургас, Стара Загора или не знам къде още!!!Старозагорци са изхвърляни от "А" група заради Левски, който е подпиран както винаги от съдията!!!Настават безредици и естествено решението е против тези, които са се противопоставили на "богопомазаните"!!!Същите истории ги имаше и в Бургас и в почти всички градове на милата ни Родина!!!Но това за вас едва ли има значение!?Дали са плюнки или дъжд........какво толкова!?


Любезни господине!

Не искам да споря с Вас къде сте се родил и живял, но явно бъркате доста нещата. Или може би сте от онези днешни бивши другари, които се опитват да пренаписват историята. Понеже твърдите, че всички футболисти на Спартак Варна по онова време се водели на служба в МВР и имали чинове, бихте ли ме уведомили например какъв чин е имал ПЛЕБЕЯТ Живко Господинов? Сигурна съм, че скрит под анонимноста си тук, ще се опитате да пробутате поредната лъжа във Форума.
Значи според Вас футболистите от Черно море са били най-онеправданите и подтисканите във Варна? Някак си не върви тази Ваша теза, защото в медиите многократно имаше статии от онези славни черноморо-армейски времена, когато дори разни там вице и прочее адмирали се хвалеха как не били се поддавали на натиска от страна на висшестоящото им софийско начаство в лицето на тогавашния армейски генерал Добри Джуров. Даваше се пример дори с бившия футболист Боснов, когото били разжалвали и после той работил като хамалин на варненското пристанище. На мен лично ми е много интересно да разбера от такъв капацитет като Вас, как може да се разжалва някой, който преди това не е имал никога какъвто и да е бил чин във военоморския флот? И доколкото знам военоморския флот се е числял както преди така и сега към българската армия.

Не се съмнявам, че сте интелигентен човек, но все пак прочетете внимателно написаното от мен. Не твърдя, че са ни "обичали" в Стара Загора, а напротив! Уточнила съм само, че зааралий са хранели винаги омраза към синия отбор и едва когато им ударихме рамо за да станат шампиони, обърнаха палачинката. В кой отбор премина след това старозагорския голмайстор и любимец Драголов? Колкото до бургазлии, там направо се изфинтирахте сам. Ако има някой когото мразат бургазлий това са варненци и всички варненски отбори. С бургазлии Левски никога не е имал проблем и затова един Руси Гочев или Златко Янков поеха лъм Герена а не към ЦСКА.
И още нещо - старозагорци бяха изхвърлени от "А" група по лично нареждане на Тодор Живков. Паметни са думите му към Добри Джуров, който се е опитал да оправи нещата:".... не може така Добре! Вчера биха наш министър, а утре ще посегнат на член на политбюро...."
Иначе във Ваше лице виждам един от поредните пренаписвачи на минали събития. Самото ви изречение "...са изхвърляни от "А" група заради Левски, който е подпиран КАКТО ВИНАГИ от съдията..." показва ясно червената ви закваска!
И недейте се прави на голям родолюбец като говорите за "милата си Родина".
Да, тогава всяка отрепка с партиен билет в джоба се считаше за богопомазан! Затова разбирам носталгията Ви.
А това за плюнките и дъжда - нека го оставим! Не падайте толкова ниско!

Уважаема госпожо, направих компромис и прочетох от край до край вашият почти безкраен пост!!!Не обърнах внимание на правописните грешки, но не мога да подмина несвързаните въпроси!!!Кой и кога ви е казал, че футболистите на ЧЕРНО МОРЕ, ведомствен отбор на Военноморските сили, са нямали чинове?Ако наистина искате да разберете нещо повече, ще ви кажа......че не само Димитър Боснов, но и доста други, са разжалвани през 1964 година!!!Това се случва, след победата над армейския тим в София с 1:2!!!Какъв чин е имал в МВР покойният вече, Живко Господинов не съм се интересувал и не знам!!!Понеже вашата любознателност, ми импонира, ще ви издам една тайна!!!Не всички футболисти от военните и от милиционерските отбори са имали чинове!!!В тези ведомства, работеха и така наречените "волнонаемни"!!!За моята закваска не се тревожете, тя от няколко поколения е свързана само с ЧЕРНО МОРЕ и неговите предшественици!!!На прощаване, ще споделя още една тайна!!!За моята анонимност не бива да се притеснявате, защото аз съм на форума с името си!!!Всеки който желае може да се свърже с мен!!!Отговарям за всяка своя дума!!!Относно съдиите и кого са подкрепяли, няма да ви обяснявам!!!Няма да го разберете и ще е пълна загуба на драгоценно време!!!

bsz1916
Мнения: 2506
Регистриран на: 16 юни 2016 05:35
Местоположение: София
Контакти:

Re: За корупцията в родния футбол.

Мнениеот bsz1916 » 11 фев 2018 06:31

ДО КИРО ВАРНА : Колега , учудвам се на търпението Ви и опитите Ви да налеете в главите на малоумни хора очевадни неща . Спестете си усилията - те нито желаят , нито могат да разберат неща които са общоизвестни . За тях всеки които е играл за победа срещу Левски е чорбар , и обратно - всеки който е победил ЦСКА е левскар . Те не могат да си представят че отборите могат да играят и за себе си и винаги са мислели че светът се върти около отборите на " НАРОДНАТА МИЛИЦИЯ " и " НАРОДНАТА АРМИЯ " . Затова и сега са толкова озлобени срещу отбора на Лудогорец , който може би използва и някои от техните похвати , но за разлика от тях умее да играе и футбол . Смешно е отбор който за последните 7 години е отстранил в ЕКТ само отбора на Сутиеска да се оплаква че у нас съдиите НЕ МУ ПОМАГАТ ДОСТАТЪЧНО за да спечели трофей . Да не говорим пък за другия отбор , който още не е дебютирал в ЕКТ , но у нас е ШАМПИОН ПО НЕОБОСНОВАНИ НАПАДКИ срещу съдиите .

Потребителски аватар
galina4
Мнения: 226
Регистриран на: 07 ное 2015 16:38

Re: За корупцията в родния футбол.

Мнениеот galina4 » 11 фев 2018 11:43

КироВарна написа:
galina4 написа:
КироВарна написа:
galina4 написа:
КироВарна написа:
Captain Stottlemeyer написа:Кире, ти на колко годинки беше по времето на соца, та се изказваш толкова компетентно и убедително (слагай повече удивителни, по три са малко :lol: )!?... :roll: 8-) Иначе при трима левскари - футболни шефове: при Недялко Донски (1962-1970) "Левски" беше шампион 3 пъти, при Данаил Николов (1970-1975) - 1 път, при Батето (1995-2005) - пак 3 пъти. Накратко, соц, не соц, "Левски" ви правеше "боц", а вие само пъшкахте!... :lol:
П.П. Пропуснал си да напишеш 2-3 думи за достойния принос в борбата на военизирания сателит на "централните" армейци от София - варненския "Черно море"... 8-)

На мен и сега годинките ми не са кой знае колко, но помня много добре какво беше!!!Винаги си ми бил ужасно симпатичен, а желанието ти да кажеш нещо продължава да ме трогва!!!И този път не ти се е получило, ако искаш опитай пак!!!В желанието си да ме апострофираш, потвърждаваш моите думи, че винаги футболните шефове са били от армейския или милиционерския елит!!!При изреждането на левскарите-футболни шефове, при които нямате много титли, си забравил Борислав Михайлов!!!А иначе темата с вашите калъфки е стара и доста изтъркана!!!Мен не ме вълнува!!!Ако уточниш колко удивителни ще ти помогнат да се съсредоточиш, веднага ще се коригирам!!!Знаеш, че съм много разбран и услужлив!!!Темата за военизирания сателит на "централните" армейци е още едно доказателство за порочните практики по "онова" време!!!Същото се отнася и за отборите с името "Спартак", които пък бяха сателити на "централните" милиционери!!!Понякога даже се питам, какви хора са тези.......които се гордеят с така спечелени титли и купи!?


Относно отборите с името "Спартак" май нещо си пообъркал нещата. Отбор на МВР беше само пловдивския "Спартак", докато "Спартак" Плевен и "Спартак" Варна" нямаха нищо общо с милицията. Разбира се, че всеки тогава в България знаеше, че пловдивския "Локомотив" например хранеше симпатии към софийския "Левски" поради простата причина, че мразеха до дъното на душата си армейския "Ботев" Пловдив. Локомотивци и до днес наричат съгражданите си от "Ботев" чорбари. Бургазлий също спадаха към симпатизантите на сините, както и габровци.
Иначе за армейски сателити по онова време минаваха и сливенци, независимо дали се наричаха "Млада гвардия" или Генерал Заимов". За армейски сателит минаваха и "Дунав" Русе, както и "Марек" Станке Димитров, като за оправдание на последните мога да кажа, че те бяха такива само когато треньор им беше някой бивш армейски играч. Врачани бяха традиционно чорбарски настроени, а едни от най-върлите червени слуги бяха старозагорските беройци, като едва в средата на 80-те години обърнаха палачинката и почнаха да гледат благосклонно към сините, които пък им удариха яко рамо за да станат шампиони. ;) ;)

Уважаема госпожо, човек съм и понякога греша!!!Не знам от къде сте и как сте решила да ми обяснявате какво се е случвало в града в който съм се родил.......и в който са се родили баща ми и дядовците ми!!!Макар, че както си признах понякога греша.....относно милиционерщината в Спартак Вн нямам никакви колебания!!!Плебеите си бяха ведомствен отбор на народната милиция и футболистите им се водеха на работа в нейните структури!!!Някои имаха и чинове!!!След прекратяване на активна спортна дейност, продължаваха да си кютат до пенсия!!!Ченгетата от различните управления бяха длъжни да афишират привързаноста си към отбора на "Народната милиция"!!!Мой приятел от махалата, много внимаваше да не се разбере, че симпатизира на ЧЕРНО МОРЕ и ходи по мачове.....защото баща му ще му се кара!!!Баща му не се интересуваше от футбол, не ходеше на мачове, но беше майор от милицията и се боеше от неприятности в службата!!!Това съм го виждал в реалния живот и се подписвам под всяка своя дума!!!Дали аз съм се "пообъркал", както нетактично сте написала, или вие........поразпитайте и преценете сама!!!За другите градове не мога да говоря, но ме развеселява фактът, че се заблуждавате как някой ви обичал в Бургас, Стара Загора или не знам къде още!!!Старозагорци са изхвърляни от "А" група заради Левски, който е подпиран както винаги от съдията!!!Настават безредици и естествено решението е против тези, които са се противопоставили на "богопомазаните"!!!Същите истории ги имаше и в Бургас и в почти всички градове на милата ни Родина!!!Но това за вас едва ли има значение!?Дали са плюнки или дъжд........какво толкова!?


Любезни господине!

Не искам да споря с Вас къде сте се родил и живял, но явно бъркате доста нещата. Или може би сте от онези днешни бивши другари, които се опитват да пренаписват историята. Понеже твърдите, че всички футболисти на Спартак Варна по онова време се водели на служба в МВР и имали чинове, бихте ли ме уведомили например какъв чин е имал ПЛЕБЕЯТ Живко Господинов? Сигурна съм, че скрит под анонимноста си тук, ще се опитате да пробутате поредната лъжа във Форума.
Значи според Вас футболистите от Черно море са били най-онеправданите и подтисканите във Варна? Някак си не върви тази Ваша теза, защото в медиите многократно имаше статии от онези славни черноморо-армейски времена, когато дори разни там вице и прочее адмирали се хвалеха как не били се поддавали на натиска от страна на висшестоящото им софийско начаство в лицето на тогавашния армейски генерал Добри Джуров. Даваше се пример дори с бившия футболист Боснов, когото били разжалвали и после той работил като хамалин на варненското пристанище. На мен лично ми е много интересно да разбера от такъв капацитет като Вас, как може да се разжалва някой, който преди това не е имал никога какъвто и да е бил чин във военоморския флот? И доколкото знам военоморския флот се е числял както преди така и сега към българската армия.

Не се съмнявам, че сте интелигентен човек, но все пак прочетете внимателно написаното от мен. Не твърдя, че са ни "обичали" в Стара Загора, а напротив! Уточнила съм само, че зааралий са хранели винаги омраза към синия отбор и едва когато им ударихме рамо за да станат шампиони, обърнаха палачинката. В кой отбор премина след това старозагорския голмайстор и любимец Драголов? Колкото до бургазлии, там направо се изфинтирахте сам. Ако има някой когото мразат бургазлий това са варненци и всички варненски отбори. С бургазлии Левски никога не е имал проблем и затова един Руси Гочев или Златко Янков поеха лъм Герена а не към ЦСКА.
И още нещо - старозагорци бяха изхвърлени от "А" група по лично нареждане на Тодор Живков. Паметни са думите му към Добри Джуров, който се е опитал да оправи нещата:".... не може така Добре! Вчера биха наш министър, а утре ще посегнат на член на политбюро...."
Иначе във Ваше лице виждам един от поредните пренаписвачи на минали събития. Самото ви изречение "...са изхвърляни от "А" група заради Левски, който е подпиран КАКТО ВИНАГИ от съдията..." показва ясно червената ви закваска!
И недейте се прави на голям родолюбец като говорите за "милата си Родина".
Да, тогава всяка отрепка с партиен билет в джоба се считаше за богопомазан! Затова разбирам носталгията Ви.
А това за плюнките и дъжда - нека го оставим! Не падайте толкова ниско!

Уважаема госпожо, направих компромис и прочетох от край до край вашият почти безкраен пост!!!Не обърнах внимание на правописните грешки, но не мога да подмина несвързаните въпроси!!!Кой и кога ви е казал, че футболистите на ЧЕРНО МОРЕ, ведомствен отбор на Военноморските сили, са нямали чинове?Ако наистина искате да разберете нещо повече, ще ви кажа......че не само Димитър Боснов, но и доста други, са разжалвани през 1964 година!!!Това се случва, след победата над армейския тим в София с 1:2!!!Какъв чин е имал в МВР покойният вече, Живко Господинов не съм се интересувал и не знам!!!Понеже вашата любознателност, ми импонира, ще ви издам една тайна!!!Не всички футболисти от военните и от милиционерските отбори са имали чинове!!!В тези ведомства, работеха и така наречените "волнонаемни"!!!За моята закваска не се тревожете, тя от няколко поколения е свързана само с ЧЕРНО МОРЕ и неговите предшественици!!!На прощаване, ще споделя още една тайна!!!За моята анонимност не бива да се притеснявате, защото аз съм на форума с името си!!!Всеки който желае може да се свърже с мен!!!Отговарям за всяка своя дума!!!Относно съдиите и кого са подкрепяли, няма да ви обяснявам!!!Няма да го разберете и ще е пълна загуба на драгоценно време!!!


Господине!

Не съм Ви задължила да губите някоя друга минута от "скъпоценното" си време. След като не искате да обръщате внимание на правописните ми грешки, то и аз ще буда великодушна към Вас и няма да се засягам от арогантноста и очевидната простащина в тона на отговора Ви. Това дали въпросите ми, ако съм задавала такива, са "несвързани" според Ваша милост, касае личните Ви интелектуални способности и възможностите Ви да разберте вложения в тях смисъл (както се казва по-простичко "да вденете") . Това че пишете за "плебеите" от "Спарта" Варна говори много за домашното Ви възпитание и глупавото ви самочувствие.
Признавам си, че като жена, не правя някаква разлика между военни и "волнонаемни". В случая обаче това няма кой знае какво значение.
Факт е, че "Черно море" е бил официално ведомствен армейски отбор.
Обаче Вие така и не посочихте нито едни факт, с който да подкрепите твърдението си, че "Спартак" Варна и бил отбор на МВР. Неоспорима истина е, че "Спартак" е просто наследник на "Шипченски сокол", който от своя страна е обединение между "Левски" Варна и "Радецки" Варна.
За "Спартак" Варна може да се каже, че са били ведомствен отбор и то на Министерството на транспорта едва след обединението им с "Локомотив" Варна през 1969 година когато станаха ЖСК Спартак".

Оставям Ви сам с драгоценното Ви време!
Последна промяна от galina4 на 11 фев 2018 12:03, променено общо 1 път.
Въз основа на предоставени документи Лицензионната комисия на БФС изменя издадения лиценз на "ПФК ЛИТЕКС-ЛОВЕЧ" АД, както следва:
Наименованието "ПФК ЛИТЕКС-ЛОВЕЧ" АД с ЕИК: 110501548, се изменя на - "ПФК ЦСКА-СОФИЯ" ЕАД

Потребителски аватар
galina4
Мнения: 226
Регистриран на: 07 ное 2015 16:38

Re: За корупцията в родния футбол.

Мнениеот galina4 » 11 фев 2018 12:00

bsz1916 написа:ДО КИРО ВАРНА : Колега , учудвам се на търпението Ви и опитите Ви да налеете в главите на малоумни хора очевадни неща . Спестете си усилията - те нито желаят , нито могат да разберат неща които са общоизвестни . За тях всеки които е играл за победа срещу Левски е чорбар , и обратно - всеки който е победил ЦСКА е левскар . Те не могат да си представят че отборите могат да играят и за себе си и винаги са мислели че светът се върти около отборите на " НАРОДНАТА МИЛИЦИЯ " и " НАРОДНАТА АРМИЯ " . Затова и сега са толкова озлобени срещу отбора на Лудогорец , който може би използва и някои от техните похвати , но за разлика от тях умее да играе и футбол . Смешно е отбор който за последните 7 години е отстранил в ЕКТ само отбора на Сутиеска да се оплаква че у нас съдиите НЕ МУ ПОМАГАТ ДОСТАТЪЧНО за да спечели трофей . Да не говорим пък за другия отбор , който още не е дебютирал в ЕКТ , но у нас е ШАМПИОН ПО НЕОБОСНОВАНИ НАПАДКИ срещу съдиите .


Господине!

Кой сте Вие и на каква идея сте носител? Оставете просташката си арогантност и посочете какво малоумно има в това, да се аргументираш с факти? И защо си пъхате носа в тема касаеща варненски отбор, за който тук един пишман-варненец се опитва да разпространява безобразни лъжи?
За Ваше сведение - никой от пишещите тук не е озлобен срещу отбора на "Лудогорец". Хората, милеещи за развитието на футбола в България, са против "модела" на Кирил Домузчиев. Модел възприет безрезервно и налагащ се вече брутално от друг подобен ловешки бизнесмен. Модел, който за жалост, в последно време възприеха и в синия клуб.
И стига сте плюли по сините, защото самият Вие не сте в състояние да обясните, как и защо този отбор не може да се добере до титла или купа през последните десетина години, след като съдиите го "подкрепят" непрекъснато.
Що се отнася до прекръстения в ЦСКА-София ловешки Литекс, не виждам в момента за какво да ги коментирам. Мераците са едно възможностите са друго! Едно е ясно, че варненеца Красен Кралев с благословията на министър-пpедседателя удариха яко рамо клубчето на подсъдимия ловчански бизнесмен.
И ако има някаква интрига в най-смешното и корумпирано футболно първенство в Европа и света, тя ще е между разградския отбор и преместения в София ловешки такъв.
Въз основа на предоставени документи Лицензионната комисия на БФС изменя издадения лиценз на "ПФК ЛИТЕКС-ЛОВЕЧ" АД, както следва:
Наименованието "ПФК ЛИТЕКС-ЛОВЕЧ" АД с ЕИК: 110501548, се изменя на - "ПФК ЦСКА-СОФИЯ" ЕАД

Потребителски аватар
Betchualeng Arnaikem
Мнения: 7941
Регистриран на: 30 мар 2013 05:04
Контакти:

Re: За корупцията в родния футбол.

Мнениеот Betchualeng Arnaikem » 11 фев 2018 12:30

Бухаха куп високопарни приказки, километрични публикации, в които са вмъкнати километрични цитати И? НИЩО! И двете страни не са мръднали в спора и сантиметър.

И не, не ми обяснявайте как мога да не чета или не коментирам или нещо ми липсва високия тон, присъщ на хората с елитно възпитание. Запазете си изстрелите за собствената "битка" помежду си.
[center]Almereide arh Iruein
ameide neh keuein
ameide neh ekuein
ameide neh etuein
Almereide arh Iruein
[/center]

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: За корупцията в родния футбол.

Мнениеот КироВарна » 12 фев 2018 08:39

bsz1916 написа:ДО КИРО ВАРНА : Колега , учудвам се на търпението Ви и опитите Ви да налеете в главите на малоумни хора очевадни неща . Спестете си усилията - те нито желаят , нито могат да разберат неща които са общоизвестни . За тях всеки които е играл за победа срещу Левски е чорбар , и обратно - всеки който е победил ЦСКА е левскар . Те не могат да си представят че отборите могат да играят и за себе си и винаги са мислели че светът се върти около отборите на " НАРОДНАТА МИЛИЦИЯ " и " НАРОДНАТА АРМИЯ " . Затова и сега са толкова озлобени срещу отбора на Лудогорец , който може би използва и някои от техните похвати , но за разлика от тях умее да играе и футбол . Смешно е отбор който за последните 7 години е отстранил в ЕКТ само отбора на Сутиеска да се оплаква че у нас съдиите НЕ МУ ПОМАГАТ ДОСТАТЪЧНО за да спечели трофей . Да не говорим пък за другия отбор , който още не е дебютирал в ЕКТ , но у нас е ШАМПИОН ПО НЕОБОСНОВАНИ НАПАДКИ срещу съдиите .

Абсолютно сте прав, но аз съм непоправим оптимист и опитвам поне да им покажа, че светът е голям и не е създаден за да им служи!!!

ludiafan
Мнения: 198
Регистриран на: 12 ное 2017 08:33

Re: За корупцията в родния футбол.

Мнениеот ludiafan » 12 фев 2018 11:56

galina4 написа:
КироВарна написа:
galina4 написа:
КироВарна написа:
Captain Stottlemeyer написа:
КироВарна написа:....По времето на соца, борбата беше между представителите на армейския и милиционерския елит!!!...

Кире, ти на колко годинки беше по времето на соца, та се изказваш толкова компетентно и убедително (слагай повече удивителни, по три са малко :lol: )!?... :roll: 8-) Иначе при трима левскари - футболни шефове: при Недялко Донски (1962-1970) "Левски" беше шампион 3 пъти, при Данаил Николов (1970-1975) - 1 път, при Батето (1995-2005) - пак 3 пъти. Накратко, соц, не соц, "Левски" ви правеше "боц", а вие само пъшкахте!... :lol:
П.П. Пропуснал си да напишеш 2-3 думи за достойния принос в борбата на военизирания сателит на "централните" армейци от София - варненския "Черно море"... 8-)

На мен и сега годинките ми не са кой знае колко, но помня много добре какво беше!!!Винаги си ми бил ужасно симпатичен, а желанието ти да кажеш нещо продължава да ме трогва!!!И този път не ти се е получило, ако искаш опитай пак!!!В желанието си да ме апострофираш, потвърждаваш моите думи, че винаги футболните шефове са били от армейския или милиционерския елит!!!При изреждането на левскарите-футболни шефове, при които нямате много титли, си забравил Борислав Михайлов!!!А иначе темата с вашите калъфки е стара и доста изтъркана!!!Мен не ме вълнува!!!Ако уточниш колко удивителни ще ти помогнат да се съсредоточиш, веднага ще се коригирам!!!Знаеш, че съм много разбран и услужлив!!!Темата за военизирания сателит на "централните" армейци е още едно доказателство за порочните практики по "онова" време!!!Същото се отнася и за отборите с името "Спартак", които пък бяха сателити на "централните" милиционери!!!Понякога даже се питам, какви хора са тези.......които се гордеят с така спечелени титли и купи!?


Относно отборите с името "Спартак" май нещо си пообъркал нещата. Отбор на МВР беше само пловдивския "Спартак", докато "Спартак" Плевен и "Спартак" Варна" нямаха нищо общо с милицията. Разбира се, че всеки тогава в България знаеше, че пловдивския "Локомотив" например хранеше симпатии към софийския "Левски" поради простата причина, че мразеха до дъното на душата си армейския "Ботев" Пловдив. Локомотивци и до днес наричат съгражданите си от "Ботев" чорбари. Бургазлий също спадаха към симпатизантите на сините, както и габровци.
Иначе за армейски сателити по онова време минаваха и сливенци, независимо дали се наричаха "Млада гвардия" или Генерал Заимов". За армейски сателит минаваха и "Дунав" Русе, както и "Марек" Станке Димитров, като за оправдание на последните мога да кажа, че те бяха такива само когато треньор им беше някой бивш армейски играч. Врачани бяха традиционно чорбарски настроени, а едни от най-върлите червени слуги бяха старозагорските беройци, като едва в средата на 80-те години обърнаха палачинката и почнаха да гледат благосклонно към сините, които пък им удариха яко рамо за да станат шампиони. ;) ;)

Уважаема госпожо, човек съм и понякога греша!!!Не знам от къде сте и как сте решила да ми обяснявате какво се е случвало в града в който съм се родил.......и в който са се родили баща ми и дядовците ми!!!Макар, че както си признах понякога греша.....относно милиционерщината в Спартак Вн нямам никакви колебания!!!Плебеите си бяха ведомствен отбор на народната милиция и футболистите им се водеха на работа в нейните структури!!!Някои имаха и чинове!!!След прекратяване на активна спортна дейност, продължаваха да си кютат до пенсия!!!Ченгетата от различните управления бяха длъжни да афишират привързаноста си към отбора на "Народната милиция"!!!Мой приятел от махалата, много внимаваше да не се разбере, че симпатизира на ЧЕРНО МОРЕ и ходи по мачове.....защото баща му ще му се кара!!!Баща му не се интересуваше от футбол, не ходеше на мачове, но беше майор от милицията и се боеше от неприятности в службата!!!Това съм го виждал в реалния живот и се подписвам под всяка своя дума!!!Дали аз съм се "пообъркал", както нетактично сте написала, или вие........поразпитайте и преценете сама!!!За другите градове не мога да говоря, но ме развеселява фактът, че се заблуждавате как някой ви обичал в Бургас, Стара Загора или не знам къде още!!!Старозагорци са изхвърляни от "А" група заради Левски, който е подпиран както винаги от съдията!!!Настават безредици и естествено решението е против тези, които са се противопоставили на "богопомазаните"!!!Същите истории ги имаше и в Бургас и в почти всички градове на милата ни Родина!!!Но това за вас едва ли има значение!?Дали са плюнки или дъжд........какво толкова!?


Любезни господине!

Не искам да споря с Вас къде сте се родил и живял, но явно бъркате доста нещата. Или може би сте от онези днешни бивши другари, които се опитват да пренаписват историята. Понеже твърдите, че всички футболисти на Спартак Варна по онова време се водели на служба в МВР и имали чинове, бихте ли ме уведомили например какъв чин е имал ПЛЕБЕЯТ Живко Господинов? Сигурна съм, че скрит под анонимноста си тук, ще се опитате да пробутате поредната лъжа във Форума.
Значи според Вас футболистите от Черно море са били най-онеправданите и подтисканите във Варна? Някак си не върви тази Ваша теза, защото в медиите многократно имаше статии от онези славни черноморо-армейски времена, когато дори разни там вице и прочее адмирали се хвалеха как не били се поддавали на натиска от страна на висшестоящото им софийско начаство в лицето на тогавашния армейски генерал Добри Джуров. Даваше се пример дори с бившия футболист Боснов, когото били разжалвали и после той работил като хамалин на варненското пристанище. На мен лично ми е много интересно да разбера от такъв капацитет като Вас, как може да се разжалва някой, който преди това не е имал никога какъвто и да е бил чин във военоморския флот? И доколкото знам военоморския флот се е числял както преди така и сега към българската армия.

Не се съмнявам, че сте интелигентен човек, но все пак прочетете внимателно написаното от мен. Не твърдя, че са ни "обичали" в Стара Загора, а напротив! Уточнила съм само, че зааралий са хранели винаги омраза към синия отбор и едва когато им ударихме рамо за да станат шампиони, обърнаха палачинката. В кой отбор премина след това старозагорския голмайстор и любимец Драголов? Колкото до бургазлии, там направо се изфинтирахте сам. Ако има някой когото мразат бургазлий това са варненци и всички варненски отбори. С бургазлии Левски никога не е имал проблем и затова един Руси Гочев или Златко Янков поеха лъм Герена а не към ЦСКА.
И още нещо - старозагорци бяха изхвърлени от "А" група по лично нареждане на Тодор Живков. Паметни са думите му към Добри Джуров, който се е опитал да оправи нещата:".... не може така Добре! Вчера биха наш министър, а утре ще посегнат на член на политбюро...."
Иначе във Ваше лице виждам един от поредните пренаписвачи на минали събития. Самото ви изречение "...са изхвърляни от "А" група заради Левски, който е подпиран КАКТО ВИНАГИ от съдията..." показва ясно червената ви закваска!
И недейте се прави на голям родолюбец като говорите за "милата си Родина".
Да, тогава всяка отрепка с партиен билет в джоба се считаше за богопомазан! Затова разбирам носталгията Ви.
А това за плюнките и дъжда - нека го оставим! Не падайте толкова ниско!

Ангел Солаков бит ли е в Стара Загора или съм свидетел на създаването на нов мит ?
Тролът е човек, който публикува противоречиви, провокиращи или извън темата с основна цел да предизвика емоционален отговор от другите потребители, да ги провокира или тормози, или просто да попречи на нормалния тон на водения разговор.

bsz1916
Мнения: 2506
Регистриран на: 16 юни 2016 05:35
Местоположение: София
Контакти:

Re: За корупцията в родния футбол.

Мнениеот bsz1916 » 12 фев 2018 13:11

Ангел Солаков не само присъства на мача , а прави опит и да разпореди как той да завърши . Началника на отбора Бончо Мержанов и треньора Анастас Ковачев са изхвърлени завинаги от физкултурното движение защото му заявяват , че те не могат да кажат на момчетата че трябва да загубят - ако може нека той лично им го каже . Това е може би единствения мач в историята на футбола , когато съдията след като е признал гол докато 2 ма футболисти събарят вратаря и го държат на земята докато 3 - ти изравнява резултата , скача да се радва заедно с футболистите на единия отбор . Именно тая негова неприкрита реакция предизвика такова напрежение на трибуните . Тогава Берое беше наказан от федерацията с лишаване от домакинство , но минути преди следващия мач в Русе , наказанието е променено на изваждане от А група по нареждане лично на члена на политбюро на ЦК на БКП Борис Велчев и бе съобщено на стадиона докато 2 - та отбора загряваха . Спомням си че тогава привържениците на Дунав изразиха " любовта " си към отбора на " НАРОДНАТА МИЛИЦИЯ " като скандираха " БЕРОЕ " , а после това се повтори и на доста други стадиони при гостуване на този отбор . Дори мисля че имаше и наказан отбор за това . Аз съм присъствал и на един баскетболен мач между 2 столични отбора , игран наскоро след изваждането на Берое ( доколкото си спомням в вала " Триадица " ) , на който привържениците на съперника на ЛЕВСКИ - СПАРТАК , вместо името на своя отбор , скандираха БЕРОЕ .

ludiafan
Мнения: 198
Регистриран на: 12 ное 2017 08:33

Re: За корупцията в родния футбол.

Мнениеот ludiafan » 12 фев 2018 16:32

bsz1916 написа:Ангел Солаков не само присъства на мача , а прави опит и да разпореди как той да завърши . Началника на отбора Бончо Мержанов и треньора Анастас Ковачев са изхвърлени завинаги от физкултурното движение защото му заявяват , че те не могат да кажат на момчетата че трябва да загубят - ако може нека той лично им го каже . Това е може би единствения мач в историята на футбола , когато съдията след като е признал гол докато 2 ма футболисти събарят вратаря и го държат на земята докато 3 - ти изравнява резултата , скача да се радва заедно с футболистите на единия отбор . Именно тая негова неприкрита реакция предизвика такова напрежение на трибуните . Тогава Берое беше наказан от федерацията с лишаване от домакинство , но минути преди следващия мач в Русе , наказанието е променено на изваждане от А група по нареждане лично на члена на политбюро на ЦК на БКП Борис Велчев и бе съобщено на стадиона докато 2 - та отбора загряваха . Спомням си че тогава привържениците на Дунав изразиха " любовта " си към отбора на " НАРОДНАТА МИЛИЦИЯ " като скандираха " БЕРОЕ " , а после това се повтори и на доста други стадиони при гостуване на този отбор . Дори мисля че имаше и наказан отбор за това . Аз съм присъствал и на един баскетболен мач между 2 столични отбора , игран наскоро след изваждането на Берое ( доколкото си спомням в вала " Триадица " ) , на който привържениците на съперника на ЛЕВСКИ - СПАРТАК , вместо името на своя отбор , скандираха БЕРОЕ .

Това го зная . Аз съм от това поколение, което беше свидетел на тогавашните събития, но ми е много интересен модела на поведение на дамата, чиито пост съм цитирал . Явно така се създават митовете . Измисля се някоя лъжа, повтаря се няколко пъти, става истина и се създава мит !
Тролът е човек, който публикува противоречиви, провокиращи или извън темата с основна цел да предизвика емоционален отговор от другите потребители, да ги провокира или тормози, или просто да попречи на нормалния тон на водения разговор.

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: За корупцията в родния футбол.

Мнениеот Warped » 12 фев 2018 17:11

bsz1916 написа: Дори мисля че имаше и наказан отбор за това . Аз съм присъствал и на един баскетболен мач между 2 столични отбора , игран наскоро след изваждането на Берое ( доколкото си спомням в вала " Триадица " ) , на който привържениците на съперника на ЛЕВСКИ - СПАРТАК , вместо името на своя отбор , скандираха БЕРОЕ .

WTF какво изваждане на Берое, след като спечелиха суперкупата ли? И какъв Левски- Спартак наскоро не сте добре. И тоя пост да не сте го писали на Notepad :!:
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта