Кои два отбора ще спорят за титлата?

Модератори: Irish stout, kartago, SkArY_9, paceto, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Непринуден
Контакти:

Кои два отбора ще спорят за титлата?

Мнениеот Непринуден » 08 сеп 2017 15:14

Гледах последното "Без бутонки" на Ники Александров от което се прокрадва идеята, че първенството щяло да бъде оспорвано и три отбора да си оспорват титлата. Не съм на това мнение, защото практиката показва друго. Единият ще отпадне и два ще си оспорват титлата. Нямам опция да пусна темата като анкета с отговори, но бих го направил.
-Лудогорец и ЦСКА
-Лудогорец и Левски
-ЦСКА и Левски

В някой момент някой ще отпадне. Ако не до Нова година, то в първата третина на пролетта. Това нещо рядко се получава и на Запад. В България спомените ми са следните
-В първенството 86/87 година в края на есенния дял ЦСКА, Левски и Славия бяха абсолютно изравнени.......но в края на пролетния дял, в предпоследния кръг, ЦСКА и Левски в пряк двубой решаваха титлата. Трибоя остана относително равностоен само при голмайсторите, където Наско Сираков, Петьо Александров и Лъчезар Танев правеха гол след гол. Трибой обаче за титлата в крайна сметка нямаше.
-В първенство 97/98, първата титла на Литекс, след традиционните административни похвати на сините и наказанието заради Кишишев, Литекс от безлично водещ с много напред изведнъж попадна под натиск и приближен от двата столични отбора. И това обаче не беше трибой, защото само се внесе малко драма и Литекс с по-малката преднина пак не допусна изненади. Освен това ЦСКА рязко губеше точки и така остана реално само Левски гонещия. Ако трябва да бъдем съвсем точни пък, на база всичко показано и видяно, по-скоро Литекс беше следван от двата (макар и по-близо от сините) и даже и двубой за титлата не мога да нарека (такъв какъвто беше следващия сезон).

Ако въобще е имало нещо тройно като оспорване сигурно трябва да се търси някъде в миналото, където не съм бил жив свидетел. Например в емблематичното първенство 66/67 година.

Лошото е, че форума е малко първосигнален, фенски и без много мисъл (ако съдя от писанията в сайта). Предполагам гласуването ще е Левски, ЦСКА, Лудогорец на база фенската маса в живо тегло в този форум, а не на база аргументи, но както и да е. Аз бих могъл да аргументирам мнението си.

filo_123
Контакти:

Re: Кои два отбора ще спорят за титлата?

Мнениеот filo_123 » 08 сеп 2017 15:42

Според мен Лудогорец продължава да бъде най-добрия отбор, защото там се работи най-професионално и в резултат на това се генерират най-големи приходи, което позволява закупуването на по-класни играчи и така колелото се върти. Това просто е една много добре смазана машина и със сигурност отбор основен претендент за титлата. ЦСКА и Левски са горе долу на едно ниво и трудно може да се каже кой от тях ще спори с Лудогорец за титлата. ЦСКА показа още през пролетта, че набира скорост и трябва да подобри синхрона между футболистите, нещо, което като че ли се забелязва в началото на този сезон. Левски на практика направиха почти нов отбор и макар да записаха три поредни успеха (срещу по-слаби отбори) все още не е ясно колко напред са стигнали в развитието си, защото освен, че сезона е в началото си при тях се осъществи и треньорска рокада, а това дава своето отражение. На база на гореизложеното смятам, че ЦСКА има минимално предимство пред Левски като опонент на Лудогорец за титлата, като рзбирасе не изключвам и Левски да бъде на тяхното място.

Потребителски аватар
jembajemba
Контакти:

Мнениеот jembajemba » 08 сеп 2017 15:42

ЦСКА-София ще отпадне февруари, Левски март.

ikar
Контакти:

Мнениеот ikar » 08 сеп 2017 16:16

Ако все пак на този етап сме свидетели на някаква интрига и този въпрос няма точен отговор - едно нещо е сигурно! Тази година ще бъдем свидетели на най-скъпото трето място!

kamilata3
Контакти:

Мнениеот kamilata3 » 08 сеп 2017 16:54

Веднага се намери човек да о.....е темата на човека,той си го каза за сайта и фенщината,иначе по темата аз мисля а и съм пристрастен че единия отбор ще е ЦСКА,другия ще е Лудогорец,да сините взеха нови играчи и то с добри визитки ,добър треньор но все още не им върви играта,не са имали сериозен тест,поне според мен.

Plovdiv_1926
Контакти:

Мнениеот Plovdiv_1926 » 08 сеп 2017 17:53

kamilata3 написа:Веднага се намери човек да о.....е темата на човека,той си го каза за сайта и фенщината,иначе по темата аз мисля а и съм пристрастен че единия отбор ще е ЦСКА,другия ще е Лудогорец,да сините взеха нови играчи и то с добри визитки ,добър треньор но все още не им върви играта,не са имали сериозен тест,поне според мен.

Че в България какъв по-сериозен тест може да има от мач с титулярите( това го подчертавам, някой да не се обърка) на Лудогорец :lol: :lol: Според мен ако бразилците не намажат ските на Херо, Лудогорец ще са до края в борбата, тази година по-завързана се очертава и като нищо и нов шампион да има, макар че като ръководене и лоби сред съдиите тези от Разград са на светлинни години от всички други и трудно ще бъдат бутнати. Иначе очаквам този, който вземе дербито, да се движи еднакво с Лудогорец поне до зимата, а другия да догонва. Принципно всяка есен е горе-долу подобна картинката, а през пролетта къде с обаждане на правилните хора( нулирането на резултатите с Литекс) , къде с огромна разлика в класите на играчите Лудогорец се изстрелва с разлика пред другите. Тази година обаче като класа на състезателите я няма тази разлика- и трите отбора имат имена, основно класни чужденци, но ЦСКА-София нямат треньор и това ще си окаже влияние по някое време през сезона.
Победа от вас не искаме, знай, а просто битка докрай!

Потребителски аватар
Vura
Контакти:

Мнениеот Vura » 08 сеп 2017 18:03

Ако случайно имаме проблеми до декември в първенството, след това ще се направи мощна селекция... и пак ще сме шампиони с 10+ точки преднина. 8-)

Потребителски аватар
1982

Мнениеот 1982 » 08 сеп 2017 18:47

Левски и Литекс ще "спорят" докъм зимата най-много, после е ясно ....
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
sin4ec
Контакти:

Мнениеот sin4ec » 08 сеп 2017 19:29

Лц могат да бъдат бити в отделен мач, но като цяло са най-добри и като играчи, и като организация. Поне за момента. Ако нещата на Герена вървят по план, напролет сините ще се надиграват с тях, но вече ще са загубили доста точки. ГГ развърта добре познатите си схеми и ще е в играта поне до зимата. Напролет до началото на плейофите всичко ще е ясно.
СЪРЦЕ, ДУША, ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

champoin

Мнениеот champoin » 08 сеп 2017 22:19

Лудогорец ще е шампион!

Върни се в “Футбол - България”