Да си спомним за живите легенди

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10857
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Да си спомним за живите легенди

Мнениеот ivan56 » 11 юни 2017 11:42

Хайде и от мен двама черноморци и бургазлии- Руси Гочев и Тотко Дремсизов
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
slavista1974
Мнения: 98
Регистриран на: 11 юни 2016 10:12
Контакти:

Re: Да си спомним за живите легенди

Мнениеот slavista1974 » 11 юни 2017 13:58

И аз ще добавя някои на които се възхищавах в средата на 80-те:"Банана"-Ананиев на вратата,Павката Димитров-десен бек,Иван Хайдарлиев,"Мечо" Радков,Пацо Симеонов,Джери,Пепи Александров,преди това Чавдар Цветков и Ваньо Костов,Гугалов.

NIGHT
Мнения: 32
Регистриран на: 07 фев 2009 20:10
Контакти:

Re: Да си спомним за живите легенди

Мнениеот NIGHT » 11 юни 2017 17:03

Сашо Паргов и целия отбор на Марек Дупница

Потребителски аватар
icko65
Мнения: 6771
Регистриран на: 07 дек 2013 12:45
Контакти:

Re: Да си спомним за живите легенди

Мнениеот icko65 » 12 юни 2017 11:40

Христо Стоичков не е ли жива легенда?
Черно море-първи шампион по футбол на България...ЗАВИНАГИ!ЦСКА–София е приемник на ЦСКА...т.е. НЕ Е ЦСКА

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Да си спомним за живите легенди

Мнениеот Непринуден » 12 юни 2017 18:26

Става дума за българските, не за световните легенди.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Потребителски аватар
loko29
Мнения: 1603
Регистриран на: 10 ное 2009 15:16
Контакти:

Re: Да си спомним за живите легенди

Мнениеот loko29 » 12 юни 2017 22:02

В наше време легенда се става много лесно.Като чуя ,че Топузаков бил легенда или Томашич.Иначе Р.Горанов,П.Гетов,Й.Стойков,Г.Бонев.Имаше във всеки отбор.
Най-великия локомотивец-Начко Михайлов

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3984
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: Да си спомним за живите легенди

Мнениеот Странджата » 12 юни 2017 23:11

Като ще е за легенди - давайте като за легенди - кое му е фантастичното, измисленото, украсеното. На мене "жива легенда" си е метафора, малко оксиморонна ...
Всички споменати тука биха били легенди, ако за всеки се разкаже нещо, което е част от футболния фолклор. Аз например си спомням как се разказваше за Сашо Костов че казал след третия гол от седемте - сега цяла България нази гледа :) Или за Соколето - лека му пръст, как е връзвал май Гаганелеца и после се връщал пак да го излъже.
Помня и един мач на ЦСКА с ирландци май - Гленторан ли, не знам, когато беше се закучило, ама нищо не влизаше. И след един корнер топката буквално удари Митата Якимов по ухото и влезе във вратата, а той до края на мача си търкаше ухото.
Фантастичен беше и Жеката - той имаше отрицателен отскок - като скочеше, не знам как се дупеше и на човек му се струваше, че става по-нисък. Но беше неповторим - толкова недодялан изглеждаше, а такъв убийствен удар и голов нюх друг български футболист не е имал. Граничи с фантазията един гол срещу Симеонов от Славия - беше след световното първенство. Симеонов каза, че няма нужда да му правят стена - мястото беше на около 30 метра вляво. Жеката такъв удар опраска, че на Симеонов му се подгънаха ръцете. Също както ударът на Гунди срещу Милан, когато вратарят им си държа ръцете до края на мача.

Живко6461
Мнения: 2165
Регистриран на: 18 сеп 2008 20:46
Контакти:

Re: Да си спомним за живите легенди

Мнениеот Живко6461 » 13 юни 2017 13:31

След основателната забележка на Страджата ще спомена имената на живи много добри футболисти от несъвсем близкото минало.
1. "Левски" - Стефан Абаджиев, Тодор Барзов, Михаил Вълчев, Стефан Стайков, Бисер Михайлов, Пламен Николов, Емил Спасов.
2. ЦСКА - Стоян Йорданов, Цветан Атанасов, Иван Зафиров, Борис Гаганелов.
3. "Локомотив" Пловдив - Георги Василев.
4. "Ботев" Пловдив - Динко Дерменджиев, Георги Попов.
5. "Берое" - Борис Киров, Евгени Янчовски, Иван Вутов.
6. "Черно море" - Стефан Богомилов, Тодор Марев.
7. "Дунав" Русе - Никола Христов. По-късно в ЦСКА.
8. "Етър" Велико Търново - Георги Василев, Стефан Величков.
9. "Славия" - Симеон Симеонов, Атанас Александров.
....
"Марек" беше споменат отборно.
П.П. Странджа, Петър Жеков е отбелязал много голове. И много от далечно разстояние. Сигурен съм, че си спомняш много тях. Особено един.


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта