Стеснява се географията на българския "елитен" футбол

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

mirodes
Мнения: 704
Регистриран на: 08 ное 2010 21:58
Контакти:

Re: Стеснява се географията на българския "елитен" футбол

Мнениеот mirodes » 04 юни 2017 07:26

Фактът,че Септември и Витоша Бистрица ще играят в Първа лига,а отбори като Хасково,Хебър Пазарджик,Янтра,Тунджа Ямбол,Шумен,Спартак Плевен изобщо не могат и да мечтаят за това,показва не толкова футболното състояние на нещата,а социално-икономическото.Значи тези градове са се скапали отвсякъде щом един футболен отбор не могат да издържат в първото ниво на футбола.Скоро очаквам 7-8 софийски отбора в Първа лига плюс Ботев Пловдив,Лудогорец,Берое и Черно море.При положение,че в София живее 18 процента от населението,а 36 процента от отборите ще са софийски, показва колко неравномерно е разпределено богатството в държавата.

ticha i vladislav
Мнения: 1064
Регистриран на: 01 мар 2010 20:08
Контакти:

Re: Стеснява се географията на българския "елитен" футбол

Мнениеот ticha i vladislav » 04 юни 2017 10:13

Колко Септември има?Има град Септември и квартал Септември ли?Преди Левски Спартак стана Витоша,сега каква е тази Бистрица,Левски-2 ли е?Дайте повече информация за тези отбори.Откъде ги измислиха,къде играят,за къде трябва да се приготвим да им гледаме мачовете с Черно море?
Черно море-първият шампион по футбол в България

Потребителски аватар
Готвача
Мнения: 2710
Регистриран на: 05 авг 2011 18:46
Местоположение: UK
Контакти:

Re: Стеснява се географията на българския "елитен" футбол

Мнениеот Готвача » 04 юни 2017 10:34

Май някой се "загражда" с удобни сателити за борба срещу "делиорманското зло".На мен ми звучи -така-сини и червени имат сигурни 18 точки още преди започване на шампионата.След това едни 6 точки чакат да бъдат взети от единия от двата "гранда",като това ще реши кой от двата ще е шампион.И мантрата "сами срещу всички" ще бъде запята този път в Разград,Следващия шампионат по всичко личи че ще имаме нов шампион.Реално шопските отбори ще имат предимството на +8 домакинства,което ама хич не е зле.А Черно море ще пътува 5000 километра само за да гостува в София.Както и да го погледне човек си е проблем.Не знам как я мислят в БФС,но едно първенство разделено на принципа изток-запад сякаш ми се струва доста по-добра идея.Хем повече отбори,хем по малко пътуване и спестяване на пари.След приключване на този етап,могат да се развъртят някакви схеми от рода на досегашните за определяне на шампиона,участниците в ЛЕ и изпадащите.Сякаш ще е хем по интересно,хем по евтино за клубовете.
Живей днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!
В сайт за запознанства-"Търся жена която може да лови ,чисти и готви риба.Да може да копае червеи и да обича секса.Да има мотор и лодка.Моля постнете снимки на мотора и лодката!"

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Стеснява се географията на българския "елитен" футбол

Мнениеот Непринуден » 04 юни 2017 10:49

mirodes написа:Фактът,че Септември и Витоша Бистрица ще играят в Първа лига,а отбори като Хасково,Хебър Пазарджик,Янтра,Тунджа Ямбол,Шумен,Спартак Плевен изобщо не могат и да мечтаят за това,показва не толкова футболното състояние на нещата,а социално-икономическото.Значи тези градове са се скапали отвсякъде щом един футболен отбор не могат да издържат в първото ниво на футбола.Скоро очаквам 7-8 софийски отбора в Първа лига плюс Ботев Пловдив,Лудогорец,Берое и Черно море.При положение,че в София живее 18 процента от населението,а 36 процента от отборите ще са софийски, показва колко неравномерно е разпределено богатството в държавата.


И тук всичко е самата истина, но освен да я констатираме не виждам какво друго можем да добавим. Проблема не е футболен, а на съществуването на държавата ни.

[offtopic]Впрочем покрай горните истини, които бяха съобщени, има и още една. След около 2050 година българите няма да са най-големия етнос на територията на държавата България. Не знам какви ще са последствията. Примерно може да са като в Косово. Някой да си основе своя държава, а ако българите имат претенции към България НАТО да защити правата на новопоявилите се.[/offtopic]
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

sandi74
Мнения: 18927
Регистриран на: 20 авг 2011 19:04

Re: Стеснява се географията на българския "елитен" футбол

Мнениеот sandi74 » 04 юни 2017 11:20

Готвача написа:Май някой се "загражда" с удобни сателити за борба срещу "делиорманското зло".На мен ми звучи -така-сини и червени имат сигурни 18 точки още преди започване на шампионата.След това едни 6 точки чакат да бъдат взети от единия от двата "гранда",като това ще реши кой от двата ще е шампион.И мантрата "сами срещу всички" ще бъде запята този път в Разград,Следващия шампионат по всичко личи че ще имаме нов шампион.Реално шопските отбори ще имат предимството на +8 домакинства,което ама хич не е зле.А Черно море ще пътува 5000 километра само за да гостува в София.Както и да го погледне човек си е проблем.Не знам как я мислят в БФС,но едно първенство разделено на принципа изток-запад сякаш ми се струва доста по-добра идея.Хем повече отбори,хем по малко пътуване и спестяване на пари.След приключване на този етап,могат да се развъртят някакви схеми от рода на досегашните за определяне на шампиона,участниците в ЛЕ и изпадащите.Сякаш ще е хем по интересно,хем по евтино за клубовете.

Абсолютни глупости.Лудогорец отново ще е шампион и то с убийствена точкова разлика за ужас на столичаните в повече за които ще е истински подвиг и супер сензация ако разликата в точките в крайното класиране е по-малко от 20-25 :idea: :!:

Kosara
Мнения: 23
Регистриран на: 03 апр 2016 10:10
Контакти:

Re: Стеснява се географията на българския "елитен" футбол

Мнениеот Kosara » 04 юни 2017 12:21

Непринуден написа:[offtopic]...... След около 2050 година българите няма да са най-големия етнос на територията на държавата България. Не знам какви ще са последствията. Примерно може да са като в Косово. Някой да си основе своя държава, а ако българите имат претенции към България НАТО да защити правата на новопоявилите се.[/offtopic]


[offtopic]Тази мантра я слушам от 80те години, а дядо докато беше жив казваше същото за по-ранно време.
Все още сме си тук и тук ще си бъдем и в бъдеще!!![/offtopic]

mirodes
Мнения: 704
Регистриран на: 08 ное 2010 21:58
Контакти:

Re: Стеснява се географията на българския "елитен" футбол

Мнениеот mirodes » 04 юни 2017 13:29

Непринуден написа:
mirodes написа:Фактът,че Септември и Витоша Бистрица ще играят в Първа лига,а отбори като Хасково,Хебър Пазарджик,Янтра,Тунджа Ямбол,Шумен,Спартак Плевен изобщо не могат и да мечтаят за това,показва не толкова футболното състояние на нещата,а социално-икономическото.Значи тези градове са се скапали отвсякъде щом един футболен отбор не могат да издържат в първото ниво на футбола.Скоро очаквам 7-8 софийски отбора в Първа лига плюс Ботев Пловдив,Лудогорец,Берое и Черно море.При положение,че в София живее 18 процента от населението,а 36 процента от отборите ще са софийски, показва колко неравномерно е разпределено богатството в държавата.


И тук всичко е самата истина, но освен да я констатираме не виждам какво друго можем да добавим. Проблема не е футболен, а на съществуването на държавата ни.

[offtopic]Впрочем покрай горните истини, които бяха съобщени, има и още една. След около 2050 година българите няма да са най-големия етнос на територията на държавата България. Не знам какви ще са последствията. Примерно може да са като в Косово. Някой да си основе своя държава, а ако българите имат претенции към България НАТО да защити правата на новопоявилите се.[/offtopic]

[offtopic]Аз живея в село близо до Пазарджик.Когато бях ученик преди 30 години в училището имаше 400 ученика от тях 40-50 бяха цигани.Сега пак има 40-50 циганина в училището и нито един българин.Нито един.И то селото е голямо и близо до града.В останалите села положението е направо трагично-само стари хора,рядко има някой на средна възраст.Но за сметка на това циганите се увеличават и са вече мнозинство в някои села.[/offtopic]

mirodes
Мнения: 704
Регистриран на: 08 ное 2010 21:58
Контакти:

Re: Стеснява се географията на българския "елитен" футбол

Мнениеот mirodes » 04 юни 2017 13:38

Kosara написа:
Непринуден написа:[offtopic]...... След около 2050 година българите няма да са най-големия етнос на територията на държавата България. Не знам какви ще са последствията. Примерно може да са като в Косово. Някой да си основе своя държава, а ако българите имат претенции към България НАТО да защити правата на новопоявилите се.[/offtopic]


[offtopic]Тази мантра я слушам от 80те години, а дядо докато беше жив казваше същото за по-ранно време.
Все още сме си тук и тук ще си бъдем и в бъдеще!!![/offtopic]

[offtopic]Населението на България намалява с по около 60 хиляди човека годишно/емиграция плюс отрицателен естествен прираст/.Броят на турците намалява с по около 5 хиляди на година,а на циганите се увеличава с по около 15 хиляди годишно.Това значи,че етническите българи намаляват с около 70 хиляди на година.И ако сега сме около 5 милиона и половина етнически българи след 50 години ще са останали 2 милиона етнически българи.Така че подобни прогнози не са лишени от основание.[/offtopic]

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Стеснява се географията на българския "елитен" футбол

Мнениеот hydetoshi » 04 юни 2017 14:05

mirodes написа:Фактът,че Септември и Витоша Бистрица ще играят в Първа лига,а отбори като Хасково,Хебър Пазарджик,Янтра,Тунджа Ямбол,Шумен,Спартак Плевен изобщо не могат и да мечтаят за това,показва не толкова футболното състояние на нещата,а социално-икономическото.Значи тези градове са се скапали отвсякъде щом един футболен отбор не могат да издържат в първото ниво на футбола.Скоро очаквам 7-8 софийски отбора в Първа лига плюс Ботев Пловдив,Лудогорец,Берое и Черно море.При положение,че в София живее 18 процента от населението,а 36 процента от отборите ще са софийски, показва колко неравномерно е разпределено богатството в държавата.

И положението на Лудогорец е доста неравномерно. Гледаш някакви мултимилионери,скъпи коли,супер стадион,база като в Бундеслигата,проекти за десетки милиони. Изведнъж поглеждаш настрани и виждаш,крави,коне,овце,кокошки,разбити селски пътища,опърпани местни хорица,дето се чудят как да свържат двата края,да не забравяме ромските каруци и т.н. Дори сърбите писаха миналото лято преди мача със Звезда за тази мила разградска картинка. Това е доста по-нереално и абсурдно от броя на отборите по оста София-Пловдив-Стара Загора,така ми се струва. Да не говорим,че преди 6 години Лудогорец за пръв път игра изобщо в А група.,така че защо Витоша и Септември също да не играят. А Септември имат и много сериозна детска школа.
Arsenal- a new era begins ! Again!...

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10845
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Стеснява се географията на българския "елитен" футбол

Мнениеот ivan56 » 04 юни 2017 14:39

Те всъщност софийските отбори са два, пловдивски и от Зарата няма, ама това е отделна тема. :lol: :lol:
Догодина може и "Цраско село" и те да влязат и идилията ще стане пълна. :lol:
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта