Стеснява се географията на българския "елитен" футбол

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
Corwin
Мнения: 2733
Регистриран на: 02 дек 2008 09:36
Контакти:

Re: Стеснява се географията на българския "елитен" футбол

Мнениеот Corwin » 04 юни 2017 14:48

Добре е, че Търново ще има отбор. За Септември и тигрите не мога да говоря - факт е, че е тъжно такива 'проектни' отбори като тях и Верея да играят в А група, но не е луд тоя, дето яде баницата. Може пък да се получат хубави мачове.
На мен НИТО ЕДИН от трите изпаднали няма да ми липсва, тва беше ебати пошлостта - Монтана дето всеки мач се чудиш дали е тото, домакинстват в ЛОВЕЧ, на стадиона средно 15 домакински фена. Или Локо Горна, които завършват последни, но имат 20 печки в състава, както и цяла сюрия бивши 'величия'. Или Нафтата, които всяка година се' възраждат', поглъщайки поредния бургаски футболен отбор, създаден точно с тази цел, след което се вижда, че нефтохима не го ебе, и всичко се разпада... а фенчетата им се изживяват, все едно са фенове на Реал Мадрид и имат някаква невероятна история в А група, освен едни 10-на години в края на миналия и началото на този век.
Така че шопите не са виновни, че ще има 5 отбора в А група, а че другите си бъркат в носа и само се чудят как да източват местното голямо предприятие/община.

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10861
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Стеснява се географията на българския "елитен" футбол

Мнениеот ivan56 » 04 юни 2017 14:55

Corwin написа:Добре е, че Търново ще има отбор. За Септември и тигрите не мога да говоря - факт е, че е тъжно такива 'проектни' отбори като тях и Верея да играят в А група, но не е луд тоя, дето яде баницата. Може пък да се получат хубави мачове.
На мен НИТО ЕДИН от трите изпаднали няма да ми липсва, тва беше ебати пошлостта - Монтана дето всеки мач се чудиш дали е тото, домакинстват в ЛОВЕЧ, на стадиона средно 15 домакински фена. Или Локо Горна, които завършват последни, но имат 20 печки в състава, както и цяла сюрия бивши 'величия'. Или Нафтата, които всяка година се' възраждат', поглъщайки поредния бургаски футболен отбор, създаден точно с тази цел, след което се вижда, че нефтохима не го ебе, и всичко се разпада... а фенчетата им се изживяват, все едно са фенове на Реал Мадрид и имат някаква невероятна история в А група, освен едни 10-на години в края на миналия и началото на този век.
Така че шопите не са виновни, че ще има 5 отбора в А група, а че другите си бъркат в носа и само се чудят как да източват местното голямо предприятие/община.


Че що да не играят такива "проектни отбори" като явно се развиват правилно. Имат си стадиони които по нищо не отстъпват, на тези от така наречената ППЛ. Имат ДЮШ, та дори и Верея имат и втори отбор. С какво една Славия или Етър примерно заслужава повече от тях.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
Corwin
Мнения: 2733
Регистриран на: 02 дек 2008 09:36
Контакти:

Re: Стеснява се географията на българския "елитен" футбол

Мнениеот Corwin » 04 юни 2017 15:00

ivan56 написа:
Corwin написа:Добре е, че Търново ще има отбор. За Септември и тигрите не мога да говоря - факт е, че е тъжно такива 'проектни' отбори като тях и Верея да играят в А група, но не е луд тоя, дето яде баницата. Може пък да се получат хубави мачове.
На мен НИТО ЕДИН от трите изпаднали няма да ми липсва, тва беше ебати пошлостта - Монтана дето всеки мач се чудиш дали е тото, домакинстват в ЛОВЕЧ, на стадиона средно 15 домакински фена. Или Локо Горна, които завършват последни, но имат 20 печки в състава, както и цяла сюрия бивши 'величия'. Или Нафтата, които всяка година се' възраждат', поглъщайки поредния бургаски футболен отбор, създаден точно с тази цел, след което се вижда, че нефтохима не го ебе, и всичко се разпада... а фенчетата им се изживяват, все едно са фенове на Реал Мадрид и имат някаква невероятна история в А група, освен едни 10-на години в края на миналия и началото на този век.
Така че шопите не са виновни, че ще има 5 отбора в А група, а че другите си бъркат в носа и само се чудят как да източват местното голямо предприятие/община.


Че що да не играят такива "проектни отбори" като явно се развиват правилно. Имат си стадиони които по нищо не отстъпват, на тези от така наречената ППЛ. Имат ДЮШ, та дори и Верея имат и втори отбор. С какво една Славия или Етър примерно заслужава повече от тях.



Казвам, че е тъжно. Естествено, че заслужават повече, просто ще радват по-малко хора. Мога да кажа и повече, ама не мисля, че този спор ще ни отведе някъде, където има смисъл, защото като цяло мисля, че сме на едно мнение.

Потребителски аватар
Napoli_Ultras
Мнения: 49
Регистриран на: 20 май 2017 13:38
Контакти:

Re: Стеснява се географията на българския "елитен" футбол

Мнениеот Napoli_Ultras » 04 юни 2017 15:08

Трите нови отбора нямат лиценз за стадионите за ППЛ!И пак в София и Пловдив ще домакинстват...и да убеден съм за Витоша и Септември че ще "лягат" на някои отбори, за Етър не знам , но е хубаво да се завърне един от големите тимове на България в историята.
Изображение Изображение

Потребителски аватар
trokadero_
Мнения: 6722
Регистриран на: 21 юли 2014 15:55
Контакти:

Re: Стеснява се географията на българския "елитен" футбол

Мнениеот trokadero_ » 04 юни 2017 15:36

Другият сезон не ще е пародия - а пълна деградация :idea:

Потребителски аватар
hd29
Мнения: 2480
Регистриран на: 26 мар 2013 17:56
Контакти:

Re: Стеснява се географията на българския "елитен" футбол

Мнениеот hd29 » 04 юни 2017 18:04

Napoli_Ultras написа:Трите нови отбора нямат лиценз за стадионите за ППЛ!И пак в София и Пловдив ще домакинстват...и да убеден съм за Витоша и Септември че ще "лягат" на някои отбори, за Етър не знам , но е хубаво да се завърне един от големите тимове на България в историята.

За Етър не зная,но за Витоша и Септември съм убеден,че ще си лицензират стадионите в много кратки срокове.

mirodes
Мнения: 704
Регистриран на: 08 ное 2010 21:58
Контакти:

Re: Стеснява се географията на българския "елитен" футбол

Мнениеот mirodes » 04 юни 2017 18:05

hydetoshi написа:
mirodes написа:Фактът,че Септември и Витоша Бистрица ще играят в Първа лига,а отбори като Хасково,Хебър Пазарджик,Янтра,Тунджа Ямбол,Шумен,Спартак Плевен изобщо не могат и да мечтаят за това,показва не толкова футболното състояние на нещата,а социално-икономическото.Значи тези градове са се скапали отвсякъде щом един футболен отбор не могат да издържат в първото ниво на футбола.Скоро очаквам 7-8 софийски отбора в Първа лига плюс Ботев Пловдив,Лудогорец,Берое и Черно море.При положение,че в София живее 18 процента от населението,а 36 процента от отборите ще са софийски, показва колко неравномерно е разпределено богатството в държавата.

И положението на Лудогорец е доста неравномерно. Гледаш някакви мултимилионери,скъпи коли,супер стадион,база като в Бундеслигата,проекти за десетки милиони. Изведнъж поглеждаш настрани и виждаш,крави,коне,овце,кокошки,разбити селски пътища,опърпани местни хорица,дето се чудят как да свържат двата края,да не забравяме ромските каруци и т.н. Дори сърбите писаха миналото лято преди мача със Звезда за тази мила разградска картинка. Това е доста по-нереално и абсурдно от броя на отборите по оста София-Пловдив-Стара Загора,така ми се струва. Да не говорим,че преди 6 години Лудогорец за пръв път игра изобщо в А група.,така че защо Витоша и Септември също да не играят. А Септември имат и много сериозна детска школа.

Аз нямам против Витоша и Септември да играят в Първа лига.Просто правя тъжна констатация,че отбори от градове,които имат традиции във футбола ни изобщо ги няма на футболната карта.Или живуркат по долните дивизии.И то отбори от сравнително многобройни като население региони.Което показва колко зле са финансово.То дори и отбори като Ботев и Локо Пд са под постоянна опасност да прекратят съществуването си.Берое пък държавата налива пари там-иначе и неговата съдба нямаше да е ясна.Ето сега и Бургас няма да имат отбор в първото ниво.

Вълчан
Мнения: 4275
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Стеснява се географията на българския "елитен" футбол

Мнениеот Вълчан » 04 юни 2017 18:08

Тези от Бистрица имат ли съблекални въобще.... :) Как онова стадионче горе на завоя ще приема мачове от Висшата ни лига... :)
Сега им загледах саита и стадиона.....Освен една гладка трева другото е трагедия.Аиде да речем че имат няколкостотин седалки нови.Една по силно изчистена топка директно отива във съседните къщи.Гостуващите отбори имат великолепна зона където да стоят треньорите и резервите.Точно зад главният път без излаз към трибуна и съблекални ако има такива.Гостуващите отбори и фенове могат да паркират на пътя за кв Симеоново.Има място до спирката....може би за 6-7 коли и 1 автобус.

Потребителски аватар
jivkovisz
Мнения: 161
Регистриран на: 23 сеп 2008 16:26
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Стеснява се географията на българския "елитен" футбол

Мнениеот jivkovisz » 04 юни 2017 19:07

ivan56 написа:Те всъщност софийските отбори са два, пловдивски и от Зарата няма, ама това е отделна тема. :lol: :lol:
Догодина може и "Цраско село" и те да влязат и идилията ще стане пълна. :lol:

Защо от зарата да няма Верея са от Стара Загора.

Потребителски аватар
1913SS
Мнения: 318
Регистриран на: 17 авг 2014 15:06
Контакти:

Re: Стеснява се географията на българския "елитен" футбол

Мнениеот 1913SS » 04 юни 2017 19:25

Ще има много софийски дербита. Интересно къде ще играят Септември и Витоша. За нас ясно пак ще бъдем извън дома по простата прична, че дебелия чака някои да му направи осветление.


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта