Може ли да останем без трети отбор в ЛЕ?

Модератори: Irish stout, kartago, SkArY_9, paceto, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Възрастен
Мнения: 523
Регистриран на: 04 фев 2014 11:30
Местоположение: Густо, майна
Контакти:

Може ли да останем без трети отбор в ЛЕ?

Мнениеот Възрастен » 20 май 2017 17:54

Представете си следната ситуация: Както върви мача в Стара Загора, Верея и Ботев трябва да играят за заветното 7-мо място. В сряда, обаче, Ботев печели купата и съответно - място в ЛЕ. Крайното класиране в шампионата става следното:
1. Лудогорец (ШЛ)
2. (За кой ли път :mrgreen: ) Левски (ЛЕ)
3. ЦСКА (с тире)
Значи трябва да се играе бараж за последното място в ЛЕ между розовите и Колю Ганчево. Да, ама първите са на 1 (една) година, а вторите - на 2. И съответно не могат да играят в ЕКТ. И оставаме без 3-ти отбор в ЛЕ.
В резултат на което ритуалното самоубийство на Перуката дори няма да ни е забавно. Просто последния да заключи вратата на БФС и да спре тока, че да не увеличава междуфирмената задлъжнялост...

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 4755
Регистриран на: 02 май 2012 10:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Може ли да останем без трети отбор в ЛЕ?

Мнениеот ivan56 » 20 май 2017 17:59

Верея не са на две години.
“"Всичко, което е далеч от морето е
дълбока провинция" - Ърнест Хемингуей

Възрастен
Мнения: 523
Регистриран на: 04 фев 2014 11:30
Местоположение: Густо, майна
Контакти:

Re: Може ли да останем без трети отбор в ЛЕ?

Мнениеот Възрастен » 20 май 2017 18:32

ivan56 написа:Верея не са на две години.

От 2 години са в професионалния футбол. От това се интересува УЕФА. Иначе и Горно нанадолнище може да играе в ЛЕ. Въпросът ми беше за принципа. Дори и розовите да победят - кой ще е третият ни отбор?

bsz1916
Мнения: 629
Регистриран на: 16 юни 2016 04:35
Контакти:

Re: Може ли да останем без трети отбор в ЛЕ?

Мнениеот bsz1916 » 20 май 2017 19:04

Възрастен написа:Представете си следната ситуация: Както върви мача в Стара Загора, Верея и Ботев трябва да играят за заветното 7-мо място. В сряда, обаче, Ботев печели купата и съответно - място в ЛЕ. Крайното класиране в шампионата става следното:
1. Лудогорец (ШЛ)
2. (За кой ли път :mrgreen: ) Левски (ЛЕ)
3. ЦСКА (с тире)
Значи трябва да се играе бараж за последното място в ЛЕ между розовите и Колю Ганчево. Да, ама първите са на 1 (една) година, а вторите - на 2. И съответно не могат да играят в ЕКТ. И оставаме без 3-ти отбор в ЛЕ.
В резултат на което ритуалното самоубийство на Перуката дори няма да ни е забавно. Просто последния да заключи вратата на БФС и да спре тока, че да не увеличава междуфирмената задлъжнялост...

Верея има право да играе в ЛЕ , тъй като е на повече от 3 години . Вероятно Верея ще играе бараж с 4-тия в класирането , а ако Ботев загуби финала , 4 -тия се класира директно , а победителят от мача между Ботев и Верея ще играе бараж с 5-ия .

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9501
Регистриран на: 02 окт 2009 15:25

Re: Може ли да останем без трети отбор в ЛЕ?

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 20 май 2017 19:33

НАРЕДБА ЗА ПЪРВЕНСТВАТА И ТУРНИРИТЕ ПО ФУТБОЛ В СИСТЕМАТА НА БФС ЗА СЕЗОН 2016/2017 ГОДИНА
Раздел втори, член 6:
(3) Съответният брой отбори, следващи в крайното класиране след шампиона, според квотата на УЕФА, придобиват право на участие в турнира на Лига Европа съобразено с условията на чл.2, т.3.1, буква в/.
(4) По низходящия ред в крайното класиране отборите придобиват право на участие в други официални международни турнири, съгласно регламента им.

http://www.bfunion.bg/uploads/2016-08-1 ... 017.v2.pdf

С две думи: Ако отборът Х няма право да участва в ЕКТ по някакви административни причини, на негово място ще участва следващият в класирането отбор Y, който има право (лиценз и т.н.). За целта винаги повече от 4 отбора кандидатстват и (евентуално) получават лиценз за участие в ЕКТ. Теоретично и последният в класирането (директно изпадащ от ППЛ) може да участва в ЕКТ. :)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Възрастен
Мнения: 523
Регистриран на: 04 фев 2014 11:30
Местоположение: Густо, майна
Контакти:

Re: Може ли да останем без трети отбор в ЛЕ?

Мнениеот Възрастен » 20 май 2017 19:47

Captain Stottlemeyer написа:НАРЕДБА ЗА ПЪРВЕНСТВАТА И ТУРНИРИТЕ ПО ФУТБОЛ В СИСТЕМАТА НА БФС ЗА СЕЗОН 2016/2017 ГОДИНА
Раздел втори, член 6:
(3) Съответният брой отбори, следващи в крайното класиране след шампиона, според квотата на УЕФА, придобиват право на участие в турнира на Лига Европа съобразено с условията на чл.2, т.3.1, буква в/.
(4) По низходящия ред в крайното класиране отборите придобиват право на участие в други официални международни турнири, съгласно регламента им.

http://www.bfunion.bg/uploads/2016-08-1 ... 017.v2.pdf

С две думи: Ако отборът Х няма право да участва в ЕКТ по някакви административни причини, на негово място ще участва следващият в класирането отбор Y, който има право (лиценз и т.н.). За целта винаги повече от 4 отбора кандидатстват и (евентуално) получават лиценз за участие в ЕКТ. Теоретично и последният в класирането (директно изпадащ от ППЛ) може да участва в ЕКТ. :)

Тогава да разбирам ли, че ако ЦСКА-София са трети и при реализиране на горната хипотеза, на бараж ще играе четвъртия? А (ако?!) Верея няма права за УЕФА какво става с баража?

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 4755
Регистриран на: 02 май 2012 10:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Може ли да останем без трети отбор в ЛЕ?

Мнениеот ivan56 » 20 май 2017 22:18

Възрастен написа:
ivan56 написа:Верея не са на две години.

От 2 години са в професионалния футбол. От това се интересува УЕФА. Иначе и Горно нанадолнище може да играе в ЛЕ. Въпросът ми беше за принципа. Дори и розовите да победят - кой ще е третият ни отбор?


Пич, правилата са ти "тъмна Индия"
Преориентира се към кърлинга :mrgreen:
“"Всичко, което е далеч от морето е
дълбока провинция" - Ърнест Хемингуей

favaca8888
Мнения: 2590
Регистриран на: 12 апр 2011 17:33
Skype: gvftfdfuj
Контакти:

Re: Може ли да останем без трети отбор в ЛЕ?

Мнениеот favaca8888 » 20 май 2017 22:45

Дай Боже ! Че само срам и позор :mrgreen:
Никола Котков : "Локомотив" е моята вечна майка и аз ще я помня и обичам до края на живота си. Нека знаят всички - кръвта вода не става!

Възрастен
Мнения: 523
Регистриран на: 04 фев 2014 11:30
Местоположение: Густо, майна
Контакти:

Re: Може ли да останем без трети отбор в ЛЕ?

Мнениеот Възрастен » 20 май 2017 23:25

ivan56 написа:
Възрастен написа:
ivan56 написа:Верея не са на две години.

От 2 години са в професионалния футбол. От това се интересува УЕФА. Иначе и Горно нанадолнище може да играе в ЛЕ. Въпросът ми беше за принципа. Дори и розовите да победят - кой ще е третият ни отбор?


Пич, правилата са ти "тъмна Индия"
Преориентира се към кърлинга :mrgreen:

Хубав спорт е кърлинга, понякога го гледам. :mrgreen: Но парадоксът си остава (приемам - само за ЦСКА-София). Защото никъде в Наредбата не се казва, че участниците в мача трябва да са лицензирани за ЕКТ:
"б/ Отборите, класирани от 7-о до 14-о място включително, оформят 2 (две) групи– група "А" и група "Б".
В група "А" се включват 7-ият, 10-ият, 11-ият и 14-ият отбори, съгласно класирането след първата фаза.
В група "Б" се включват 8-ият, 9-ият, 12-ият и 13-ият отбори, съгласно класирането в първата фаза.
Отборите от всяка група играят по два мача на разменено гостуване всеки срещу всеки.
в/ Във втората фаза отборите запазват точковия си актив от първата фаза
3.След приключване на мачовете в групите по т. 2, б/ се оформят 2 (два) потока:
3.1. Първи поток:
а/ Заелият първо място в група "А" играе със заелия второ място в група "Б". Заелият второ място в група "А" играе със
заелия първо място в група "Б". Играе се по системата на отстраняване в 2 (два) мача, съгласно условията на
чл. 19, ал. 2. ал. 3, ал. 4 и ал. 5. Домакин в първата среща е отборът с по-слабо класиране в групата си.
б/ Крайните победители по буква а/, се изправят един срещу друг във финал от 2 (два) мача на разменено гостуване, съгласно условията на чл. 19, ал. 2. ал. 3, ал. 4 и ал. 5. Домакин в първата среща е отборът с по-ниско класиране от първата фаза на
първенството.
При условие, че един от двата отбора по буква б/ спечели турнира за Националната купа на България, финалът не се провежда и другият отбор се изправя директно срещу отбора от първата шестица съгласно буква в/.
в/ Победителят по буква б/, играе срещу отбора от първата шестица, заел последното място, даващо право на участие в "Лига Европа" за сезон 2017/2018
Победителят се излъчва по системата на отстраняване в една среща, съгласно условията на чл. 19, ал. 1, ал. 3, ал. 4 и ал. 5. Домакин в срещата е отборът от първата шестица. Срещата не важи при определяне на крайното класиране. Победителят
получава правото да представлява България в "Лига Европа" за сезон 2017/2018"

Потребителски аватар
hd29
Мнения: 2333
Регистриран на: 26 мар 2013 17:56
Контакти:

Re: Може ли да останем без трети отбор в ЛЕ?

Мнениеот hd29 » 21 май 2017 14:11

Възрастен написа:
ivan56 написа:Верея не са на две години.

От 2 години са в професионалния футбол. От това се интересува УЕФА. Иначе и Горно нанадолнище може да играе в ЛЕ. Въпросът ми беше за принципа. Дори и розовите да победят - кой ще е третият ни отбор?

Не знам защо решихте,че непременно участникът ни в ЕКТ трябва да е играл професионалния футбол.Има случаи на аматьорски отбори добрали се до ЕКТ печелейки купата на страната си и проблем няма.От къде ги измисляте тия правила. :?


Върни се в “Футбол - България”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта