Трябва ли да се пишат имената на отборите с кавички?

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14214
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Трябва ли да се пишат имената на отборите с кавички?

Мнениеот damyanov1963 » 28 апр 2017 23:57

Реших да пусна тази тема, защото виждам, че доста съфорумци пишат някои отбори с кавички. Разбирам чувството им за справедливост, но до сега не съм видял някой чуждестранен отбор да е изписан с такива. Сан Лоренцо ли, Спартак Москва ли, Аякс може би? Или ЦСКА? какво общо има отбора на ЦСКА с армията? Когато отбора на Ботев Пд беше Армейско Физкултурно Дружество Тракия Пловдив феновете му пак си скандираха Ботев. Защо Лудогорец не се пише с кавички - нима футболистите му са някакви луди, хванати от гората? А тези, които пишат Левски с кавички и в същото време припомнят, че се е казвал Динамо(насила прекръстен от комунистите), защо не пишат и Динамо с кавички? Динамо е един генератор, който произвежда ток, какво общо има с футбола? Ами Локотата - те какво общо имат с локомотивите, освен, че през соца, футболистите им се водеха железничари на щат в БДЖ, откъдето взимаха заплатите си?
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
GOLEADOR
Мнения: 12743
Регистриран на: 05 апр 2012 00:55

Re: Трябва ли да се пишат имената на отборите с кавички?

Мнениеот GOLEADOR » 29 апр 2017 00:15

damyanov1963 написа:Реших да пусна тази тема, защото виждам, че доста съфорумци пишат някои отбори с кавички. Разбирам чувството им за справедливост, но до сега не съм видял някой чуждестранен отбор да е изписан с такива. Сан Лоренцо ли, Спартак Москва ли, Аякс може би? Или ЦСКА? какво общо има отбора на ЦСКА с армията? Когато отбора на Ботев Пд беше Армейско Физкултурно Дружество Тракия Пловдив феновете му пак си скандираха Ботев. Защо Лудогорец не се пише с кавички - нима футболистите му са някакви луди, хванати от гората? А тези, които пишат Левски с кавички и в същото време припомнят, че се е казвал Динамо(насила прекръстен от комунистите), защо не пишат и Динамо с кавички? Динамо е един генератор, който произвежда ток, какво общо има с футбола? Ами Локотата - те какво общо имат с локомотивите, освен, че през соца, футболистите им се водеха железничари на щат в БДЖ, откъдето взимаха заплатите си?

Ако спазваш правилата за правопис трябва да изписваш името на всяко дружество с кавички.
Дано съм ти бил полезен,това изчерпва темата и може спокойно да се заключи.
[center]ДОБРЕ ДОШЛИ В СЕМЕЙСТВОТО НА ЦСКА ![/center]
[center][rimg]http://oi63.tinypic.com/10pwvlu.jpg[/rimg][/center]

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14214
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Трябва ли да се пишат имената на отборите с кавички?

Мнениеот damyanov1963 » 29 апр 2017 00:20

GOLEADOR написа:
damyanov1963 написа:Реших да пусна тази тема, защото виждам, че доста съфорумци пишат някои отбори с кавички. Разбирам чувството им за справедливост, но до сега не съм видял някой чуждестранен отбор да е изписан с такива. Сан Лоренцо ли, Спартак Москва ли, Аякс може би? Или ЦСКА? какво общо има отбора на ЦСКА с армията? Когато отбора на Ботев Пд беше Армейско Физкултурно Дружество Тракия Пловдив феновете му пак си скандираха Ботев. Защо Лудогорец не се пише с кавички - нима футболистите му са някакви луди, хванати от гората? А тези, които пишат Левски с кавички и в същото време припомнят, че се е казвал Динамо(насила прекръстен от комунистите), защо не пишат и Динамо с кавички? Динамо е един генератор, който произвежда ток, какво общо има с футбола? Ами Локотата - те какво общо имат с локомотивите, освен, че през соца, футболистите им се водеха железничари на щат в БДЖ, откъдето взимаха заплатите си?

Ако спазваш правилата за правопис трябва да изписваш името на всяко дружество с кавички.
Дано съм ти бил полезен,това изчерпва темата и може спокойно да се заключи.

Дружества бяха по времето на социализма, когато се водеха аматьори и взимаха заплатите си от МВР, БНА, БДЖ и т.н. Сега се водят ПРОФЕСИОНАЛНИ КЛУБОВЕ. Посочи ми един чуждестранен такъв с кавички.
Дано и аз да съм ти бил полезен.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
GOLEADOR
Мнения: 12743
Регистриран на: 05 апр 2012 00:55

Re: Трябва ли да се пишат имената на отборите с кавички?

Мнениеот GOLEADOR » 29 апр 2017 05:36

damyanov1963 написа:
GOLEADOR написа:
damyanov1963 написа:Реших да пусна тази тема, защото виждам, че доста съфорумци пишат някои отбори с кавички. Разбирам чувството им за справедливост, но до сега не съм видял някой чуждестранен отбор да е изписан с такива. Сан Лоренцо ли, Спартак Москва ли, Аякс може би? Или ЦСКА? какво общо има отбора на ЦСКА с армията? Когато отбора на Ботев Пд беше Армейско Физкултурно Дружество Тракия Пловдив феновете му пак си скандираха Ботев. Защо Лудогорец не се пише с кавички - нима футболистите му са някакви луди, хванати от гората? А тези, които пишат Левски с кавички и в същото време припомнят, че се е казвал Динамо(насила прекръстен от комунистите), защо не пишат и Динамо с кавички? Динамо е един генератор, който произвежда ток, какво общо има с футбола? Ами Локотата - те какво общо имат с локомотивите, освен, че през соца, футболистите им се водеха железничари на щат в БДЖ, откъдето взимаха заплатите си?

Ако спазваш правилата за правопис трябва да изписваш името на всяко дружество с кавички.
Дано съм ти бил полезен,това изчерпва темата и може спокойно да се заключи.

Дружества бяха по времето на социализма, когато се водеха аматьори и взимаха заплатите си от МВР, БНА, БДЖ и т.н. Сега се водят ПРОФЕСИОНАЛНИ КЛУБОВЕ. Посочи ми един чуждестранен такъв с кавички.
Дано и аз да съм ти бил полезен.

Правилото важи за всички клубове били те професионални или не.
Намерих ти нещо в нета където дават като пример изписването на твоя клуб (футболен клуб „Левски").[offtopic]https://www.kaldata.com/forums/blogs/entry/8760-%D1%83%D0%BF%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B1%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B8/[/offtopic]
П.П.
Това за чуждестранния клуб не разбрах защо го искаш,но ти пращам и такъв пример:
[offtopic]http://www.dnevnik.bg/sport/2017/04/25/2959822_aiaks_shte_preimenuva_stadiona_si_v_chest_na_iohan/[/offtopic]
[center]ДОБРЕ ДОШЛИ В СЕМЕЙСТВОТО НА ЦСКА ![/center]
[center][rimg]http://oi63.tinypic.com/10pwvlu.jpg[/rimg][/center]

Потребителски аватар
tomatomov197
Мнения: 200
Регистриран на: 06 ное 2010 16:41
Контакти:

Re: Трябва ли да се пишат имената на отборите с кавички?

Мнениеот tomatomov197 » 29 апр 2017 08:14

А Васил Кунчев - Левски , какво общо има с футбола ? Хайде , навремето хората са били с чисти намерения и са решили да кръстят отбори с имена на хора , но това е отживелица . Позорят се имената на героите . Трябва да се преименуват вече , и Динамо е добро име за ФК . Както и Тракия например :)

Потребителски аватар
zara.1916
Мнения: 103
Регистриран на: 18 юни 2015 10:04

Re: Трябва ли да се пишат имената на отборите с кавички?

Мнениеот zara.1916 » 29 апр 2017 10:10

Дамянов се образова чрез форума!
Това добре, но трябва да пусне съществената тема: Трябва ли футболни отбори да се именуват на национални герои?

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Трябва ли да се пишат имената на отборите с кавички?

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 29 апр 2017 10:16

tomatomov197 написа:А Васил Кунчев - Левски , какво общо има с футбола ? Хайде , навремето хората са били с чисти намерения и са решили да кръстят отбори с имена на хора , но това е отживелица . Позорят се имената на героите . Трябва да се преименуват вече , и Динамо е добро име за ФК . Както и Тракия например :)

1. То и Симон Боливар няма нищо общо с футбола, но хората освен футболен отбор са нарекли цяла държава на негово име. :!:
2. Кой по-точно позори имената на героите - не са ли олигофрените на стадиона, които скандират КЗЛ (примерно) :idea: ? Не трябва ли да се вземат някакви по-сериозни мерки именно срещу тях?! :roll:
3. Предложението за смяна на имената много ми напомня времената на Тато - те още ли са живи и скъпи в твоето сърце!?... :roll: :lol:
4. Да смениш името на даден отбор заради кретените, които скандират обиди срещу неговия патрон, е също като да забраниш автомобилите заради кретените, които сядат пияни зад волана и правят поразии.
5. По темата: Изписването на някои собствени имена (названия) с кавички в българския език е свързано с правописа. Същото положение (донякъде) е и в руския език. В английския и немския език нещата стоят по-иначе... :roll: 8-)
П.П. Пример: «Спартак» — советский и российский футбольный клуб из Москвы, один из самых популярных футбольных клубов страны..."
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 ... 0%B2%D0%B0)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Живко6461
Мнения: 2165
Регистриран на: 18 сеп 2008 20:46
Контакти:

Re: Трябва ли да се пишат имената на отборите с кавички?

Мнениеот Живко6461 » 29 апр 2017 10:52

tomatomov197 написа:А Васил Кунчев - Левски , какво общо има с футбола ? Хайде , навремето хората са били с чисти намерения и са решили да кръстят отбори с имена на хора , но това е отживелица . Позорят се имената на героите . Трябва да се преименуват вече , и Динамо е добро име за ФК . Както и Тракия например :)

Привърженик сте на преименуванията. Струва ми се, че сте готов да предложите и закон. С приложени именници. За да бъдат задължителни. Не може така някои си да си избират и поддържат име на организацията! Давате и примери.
"Динамо" сигурно е добро име за футболен клуб. В някои държави. В България не е популярно. Между другото от "Динамо"-то, за което, според мен, припомняте с плам в сърцето и блясък в очите, са се засрамили дори партийните секретари от 50-те години на ХХ век. И са възстановили старото име на отбора. За мен не би била неочаквана една статия, разгромяваща проявената мекушавост и липса на партийност у другарите.
Между другото, бихте ли ни ограмотили с позиция относно използваните абревиатури в названията на футболни клубове? По-специално в името на бързо добил популярност клуб, разположен в три административни области.
По темата. Изписвам имената на клубовете в кавички според правилата за правопис в българския език.

Потребителски аватар
tomatomov197
Мнения: 200
Регистриран на: 06 ное 2010 16:41
Контакти:

Re: Трябва ли да се пишат имената на отборите с кавички?

Мнениеот tomatomov197 » 29 апр 2017 11:19

Captain Stottlemeyer написа:
tomatomov197 написа:А Васил Кунчев - Левски , какво общо има с футбола ? Хайде , навремето хората са били с чисти намерения и са решили да кръстят отбори с имена на хора , но това е отживелица . Позорят се имената на героите . Трябва да се преименуват вече , и Динамо е добро име за ФК . Както и Тракия например :)

1. То и Симон Боливар няма нищо общо с футбола, но хората освен футболен отбор са нарекли цяла държава на негово име. :!:
2. Кой по-точно позори имената на героите - не са ли олигофрените на стадиона, които скандират КЗЛ (примерно) :idea: ? Не трябва ли да се вземат някакви по-сериозни мерки именно срещу тях?! :roll:
3. Предложението за смяна на имената много ми напомня времената на Тато - те още ли са живи и скъпи в твоето сърце!?... :roll: :lol:
4. Да смениш името на даден отбор заради кретените, които скандират обиди срещу неговия патрон, е също като да забраниш автомобилите заради кретените, които сядат пияни зад волана и правят поразии.
5. По темата: Изписването на някои собствени имена (названия) с кавички в българския език е свързано с правописа. Същото положение (донякъде) е и в руския език. В английския и немския език нещата стоят по-иначе... :roll: 8-)
П.П. Пример: «Спартак» — советский и российский футбольный клуб из Москвы, один из самых популярных футбольных клубов страны..."
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0 ... 0%B2%D0%B0)

Отивай в Боливия щом ти харесва , тук е ЕС . Всеки фен ще си вика каквото си иска , никой не говори за тях . Става дума за субектите , които носят такива имена . Има 28 отбора Левски , много Ботев и по-малко Раковски . Да , времената на Тато са ми скъпи , такива като теб ги ядяха прасетата .

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14214
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Трябва ли да се пишат имената на отборите с кавички?

Мнениеот damyanov1963 » 29 апр 2017 13:48

zara.1916 написа:Дамянов се образова чрез форума!
Това добре, но трябва да пусне съществената тема: Трябва ли футболни отбори да се именуват на национални герои?

Е, как няма да се образовам с такива "преподаватели", като вас :lol:
И защо да не се именуват на национални герои, ти на какво искаш да се преименуват - на Олимпик Тетевен ли?
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта