Какви нови стадиони, какви пет лева...

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
Player
Мнения: 4371
Регистриран на: 28 фев 2014 14:31
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какви нови стадиони, какви пет лева...

Мнениеот Player » 03 дек 2016 12:09

Наистина ли някой твърди, че комунизма му пречи днес да отиде на един стадион!?!
Или може би емигриралите хора?!?
Все едно няма как 5-10 хиляди души в градовете, които имат представители в ППЛ да отидат на стадиона. Не става дума по 20- 30к да има на стадиона все пак, а само това в по-малките градове и отбори по 5к да има, а в по-големите по 10к средно.
Интереса към феномена футбол е налице. Във всяко градче и селце. В удобен час, време и цени, няма да е проблем за хората. Футбола трябва да е за хората, а не за телевизиите.
Ясни са и другите проблеми като тото и привилегии за едни, които отблъскват хората. Ясно е и с малка част от ултрасите които правят проблеми, но не е в това само проблема. Все едно има някакви страшни ултраси на мач на Нефтохимик и Локо ГО, от които ги е страх хората и пречат да се напълни стадиона. Същото е и с чуждите първенства. Едва ли хората в Благоевград или Русе например, ще искат да гледат някакъв си мач от майната си, а няма да искат да гледат своя. Независимо дали по тв или на живо.
Славата която има първенството ни като уредено, некачествено и неудобните часове, дни и стадиони, утежняват много нещата.
А иначе архитектите на СССР и ЕС са едни и същи, както и на интернационал и глобализъм. Ако на някой му пречи СССР, толкова ще му пречи и ЕС. Няма да изчезнем защото вече много хора и се връщат от майната си, където си мислят, че нещо кой знае какво ще им се случи. Няма да се пенсионират в страна в която с 1000 евро, може само да пийне едно кафе на месец в заведение, докато тук, ще живее доста прилично. Проблем е раждаемостта, защото е много ниска, но едва ли тя точно днес, ще пречи да се напълни Герена например. Градовете ни и по 10 млн. души да имат, пак няма да са пълни стадионите, ако не се оправят някои неща. И днес булевардите са пълни с автомобили, моловете са пълни, заведенията също, но не и стадиони. Така че демографията точно днес, не е проблема.

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Какви нови стадиони, какви пет лева...

Мнениеот защо » 03 дек 2016 12:49

Баси анализите, тип "една овца си преживяла и си разсъждавала"! Ние едно време, през 80-те, не бяхме по-кротки, това само от скромност го казвам, верно, и полицията не беше по-кротка, това пък от съчувствие, а стадионите си бяха пълни. Само че тогава нямаше друг футбол за гледане, аз сега и по телевизията обикновено не гледам мача на Лудогорец в ШЛ, а някой друг, да не говорим да ида да ида на стадиона, или през уикенда, какво да им гледам на Дунав - Локо ГО като по същото време играят Ман Сити - Челси? Та така, и тогава нямаше тоалетни на стадионите, седеше се на дървени пейки, и то само ако си отишъл поне един час преди мача, а за по-интересните се ходеше и по няколко часа предварително, ама тогава знаехме, че шампионът на България като играе с шампиона на Англия или Испания, шансовете са ако не 50:50, поне 60:40, айде 70:30, ако шампион е някой голям отбор, затова и публиката ходеше да ги гледа. Та така, най-важното е какво има на терена. И каква е конкуренцията, щото сега в Монтана се играе не по-лош футбол, в сравнение със средата на 80-те, когато се бореха да не изпаднат от Б група, даже е малко по-добър и има 2 пъти по-малко публика, което все пак не е 500 човека, като на други места, където спадът в качеството е по-голям.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
Player
Мнения: 4371
Регистриран на: 28 фев 2014 14:31
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какви нови стадиони, какви пет лева...

Мнениеот Player » 03 дек 2016 13:29

защо написа:Баси анализите, тип "една овца си преживяла и си разсъждавала"! Ние едно време, през 80-те, не бяхме по-кротки, това само от скромност го казвам, верно, и полицията не беше по-кротка, това пък от съчувствие, а стадионите си бяха пълни. Само че тогава нямаше друг футбол за гледане, аз сега и по телевизията обикновено не гледам мача на Лудогорец в ШЛ, а някой друг, да не говорим да ида да ида на стадиона, или през уикенда, какво да им гледам на Дунав - Локо ГО като по същото време играят Ман Сити - Челси? Та така, и тогава нямаше тоалетни на стадионите, седеше се на дървени пейки, и то само ако си отишъл поне един час преди мача, а за по-интересните се ходеше и по няколко часа предварително, ама тогава знаехме, че шампионът на България като играе с шампиона на Англия или Испания, шансовете са ако не 50:50, поне 60:40, айде 70:30, ако шампион е някой голям отбор, затова и публиката ходеше да ги гледа. Та така, най-важното е какво има на терена. И каква е конкуренцията, щото сега в Монтана се играе не по-лош футбол, в сравнение със средата на 80-те, когато се бореха да не изпаднат от Б група, даже е малко по-добър и има 2 пъти по-малко публика, което все пак не е 500 човека, като на други места, където спадът в качеството е по-голям.


Сравненията ти са много некоректни. Дунав и Локо ГО ги сравняваш с дерби между топ отбори в света. Сравни ги с някой мач между отбори в Англия които не са печелили нищо и са били дълго време в долни групи. В ШЛ е подобно. Но аз казвам, че всеки фен на отбора си, е нормално да гледа своя си отбор, а не другите, каквито и да са. Ако си от Русе и си фен на Дунав, сигурно ще ти е по-голяма тръпка как ще завършат те, а не Челси и логично би гледал тях. ако ще се гледа футбол. Ако няма да се гледа, то поне информацията как е завършил Дунав, ще е по важна от това как е завършил Челси. И така с всички други отбори у нас. Така и сравнението ти с Лудогорец в ШЛ. Който е фен на Лудогорец, ще гледа тях в ШЛ, а не други мачове от ШЛ.
Казвам го за мен. Няма как да играе Левски в ЕКТ и да гледам други мачове от ЕКТ. За първенствата е същото. Може би, ако играят контрола и има финал на Европейско или Световно да обръщам канала от време на време ако съм у дома. Но такава контрола, по това време едва ли някога ще има.

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22351
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Какви нови стадиони, какви пет лева...

Мнениеот NOMER14 » 03 дек 2016 14:50

Когато Дунав, а по-късно Локо ГО играеха в нашата А група, МанСити и Челси бяха средняшки отбори за Англия, а камо ли за Света.
Иначе за Левски си прав. Дори на гърба на мачовете му да се играе финал за Световно, аз пак щи си гледкам любимия отбор по тв-то. Когато ирае любимият ми отбор, 90% от мозъка ми е зает. Останали 10 % са за останалите жизнено важни процеси - дишане, ходене, пазене на равновесие... :lol:

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Какви нови стадиони, какви пет лева...

Мнениеот защо » 03 дек 2016 19:55

Е, аз тия отбори ги споменах, щото днеска играеха по едно и също време и въпроса пред феновете на Дунав и Локо ГО е кой от двата да изберат. Някога такива дилеми нямаше, затова стадионите бяха пълни. А не знам къде си играят домакинствата Дунав, ако не е в Русе, ще изпуснат и Барса - Реал. Е, как да идеш да гледаш тоя мач с Горна?

А иначе, някога, 80-те и 90-те, английските отбори играеха един хаотичен футбол, с блъскане на топката напред и с идеята, че като я изриташ напред 10 пъти, има шанс поне веднъж да има удар във вратата, а от 10 удара все ще стане един гол, та българският футбол тогава беше и по-смислен, сега е просто по-слаб. То, между другото, и на англичаните им липсва онова време, Тони Адамс миналата година четох едно интервю с него и разправяше, че в долните дивизии било по-интересно, той тренирал едно момче, което при единоборство не винаги улучвало топката, ама винаги сваляло противника.

Та така, вече има глобализъм, футболът навсякъде стана еднакъв, разликата е само в качеството и ние, естетите, избираме по-доброто. А аз бях див фен до към 22-23 години, после станах естет и това ще е 50-тина години, ако не се разболея от рак или не катастрофирам, фенството беше десетина.
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Какви нови стадиони, какви пет лева...

Мнениеот doktora25 » 03 дек 2016 20:08

Почти всичко, казано в темата е вярно. Аз имам някаква може би "грандоманска" тръпка да бъдем домакини на голям футболен форум, но сигурно трудно ще се случи в близките векове. (Все пак не би било лошо за икономиката на страната, инфраструктурата и туризма. 8-) ) Въпросът е да се предприемат действия в правилната посока и да се работи срещу обезлюдяването на стадионите.
-удобни на хората, не на телевизиите часове за провеждане на мачовете, единствено в събота и неделя, в по-студеното време - не по-късно от 16:00. Много дълга зимна и много кратка лятна пауза.
-да се изгонят лумпените и бомбаджиите от стадионите, както и всички, които са отишли да избиват отрицателна енергия, да се бият и псуват.
-повече удобства на самите стадиони (но без условията за лицензиране в тази насока да пречат на клубове, които по спортно-технически причини са си заслужили правото да играят в по-висока дивизия да го упражнят,а да получат огромни приходи от въпросното класиране, които да са длъжни да ги инвестират по определен начин или модернизацията на стадионите да се осъществи с публични средства)
-в тази връзка никога да не се допуска (освен за извършване на краткосрочни ремонти) позорната практика даден отбор да играе домакинствата си в друг град.
-самите клубове да подобрят маркетинга си.
-да се предприемат мерки за повишаване качеството на продукта, което от своя страна е доста дълга тема.
Последна промяна от doktora25 на 04 дек 2016 11:09, променено общо 2 пъти.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

sandi74
Мнения: 18927
Регистриран на: 20 авг 2011 19:04

Re: Какви нови стадиони, какви пет лева...

Мнениеот sandi74 » 03 дек 2016 20:18

Какви стадиони ви гонят бре лаици при положение че вече няма мазохисти и балъци които да ходят на мачове от клетото родно първенство :?: :oops: :?

Потребителски аватар
dunavfc
Мнения: 7975
Регистриран на: 28 мар 2010 18:54
Контакти:

Re: Какви нови стадиони, какви пет лева...

Мнениеот dunavfc » 03 дек 2016 22:51

NOMER14 написа:
dunavfc написа:Каквото и да си говорим, каквито и локуми да се разтягат, основната причина за липсата на публика е качеството на футбола в България...

Нали ви е ясно, че ако в София, Бургас, Плевен или Благоевград дойде Барселона или Манчестър Юнд, ако ще да е в 9 сутринта на 1 януари при - 20 градуса, стадионите пак ще бъдат пълни !?

Да, времето е неприятно, часовете на повечето мачове са малоумни, но не това е основната причина за липсата на публика.

Дунавче,
Арсенал са по-стойностен отбор към момента от МанЮн, но стадионът не се напълни. И причината е, че символичният домакин им е противен.


Баце, как може да искате от Разград с население от 30 хил. души да напълни стадион в София за 43 хил. души !? А, ако мача беше в Разград, дали стадиона нямаше да се напълни, ако приемем, че капацитета му е 15-20 хил. души !?

КРАСОТА ВЯРА БОРБА
Мнения: 2742
Регистриран на: 18 окт 2010 07:32
Контакти:

Re: Какви нови стадиони, какви пет лева...

Мнениеот КРАСОТА ВЯРА БОРБА » 04 дек 2016 07:04

Нови стадиони са наложителни.Пътувайки из страната виждам малки градчета със кокетни стадиони,заобиколени от игрища и местните се гордеят с тях.Парите идват по европрограми и се харчат разумно.Публиката намаля заради пошли сценарии на двубои,слаба организация,скъпи билети и хулигански изцепки.Неадекватното бфс като че ли нарочно гони зрителите клякайки за пари от телевизии,спонсори които са собственици на футболни отбори и прочие.Двубой в понеделник вечерта на стотици километри как да привлече публика.При положение че можеш да гледаш каквото си пожелаеш на чаша бира в хола.Аз лично да играят Барса и Реал в двора ми,пускам щорите,взимам шала и паля колата до поредният мач на любимият ми Ботев. ,,Скъпа днес има мач на Ботев Пловдив.Преди двубоя ще пием бира с приятели.След това бием не бием, пак ще пием.ПС,честита годишнина от сватбата.Обичам те,твой....''

pisna_mi
Мнения: 112
Регистриран на: 25 юни 2011 10:50
Контакти:

Re: Какви нови стадиони, какви пет лева...

Мнениеот pisna_mi » 04 дек 2016 21:16

В заглавието на темата си е написано съвсем точно "Какви нови стадиони, какви пет лева" .
За какво са ни нови стадиони ?
Защо имаме професионални групи ?
Какъв футбол, какви 5 лева !


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта