10-те най-велики гола в българския футбол.

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
grasiani
Мнения: 2105
Регистриран на: 08 авг 2009 20:58
Контакти:

10-те най-велики гола в българския футбол.

Мнениеот grasiani » 11 дек 2013 01:35

Не знам дали някога е правена подобна класация, аз си позволих от лично гледна моя точка да направя такава,гледал съм да съм безпристрастен в зависимост това което съм видял и е значимо за българския футбол през годините като атракция и важност .Вярно има и още много голове, но тези ми се сториха най-подходящи,а на 9 от 10 съм бил жив свидетел в смисъл съм гледал в реално време .Понеже е края на годината и се правят всевъзможни класации.Ако има интерес може модераторите да пуснат и някоя анкета,а и да се дадат и други предложения които може да съм пропуснал .Ето моята класация :
1.Голът на Емил Костадинов срещу Франция
http://vbox7.com/play:12777c6934&start=66
2.Голът на Лечков срещу Германия
3.Голът на Стоичков срещу Германия
4.Голът на Стоичков срещу Мексико
5.Голът на Гунди на Уембли
6.Голът на Трифон Иванов срещу Русия
7.Голът на Наско Сираков на световното в Мексико86 срещу Италия
8.Голът на Стойчо Младенов срещу Ливърпул -вторият
9.Голът на Кайзера срещу Глазгоу Рейнджърс
10.Голът на Христо Йовов срещу Олимпик

Това е от мен ,който иска да си напише мнението,да,пак казвам има още много голове,но трябваше да се прави топ 20 или 30 ,все пак в десетка трябва да влизат както атрактивни голове така и емоционални моменти както и са донесли класиране за нещо,а и особено са сладки тия голове в последните минути или в самия край на мача.Мога да се аргументирам точно защо по тоя начин съм ги класирал ,но не виждам дали е нужно.

nes_marinov
Мнения: 29
Регистриран на: 17 авг 2008 22:38
Контакти:

Re: 10-те най-велики гола в българския футбол.

Мнениеот nes_marinov » 11 дек 2013 01:49

Голът на Трифон Иванов от воле срещу Уелс :)))

leedsuafc
Мнения: 103
Регистриран на: 24 юли 2009 11:55
Контакти:

Re: 10-те най-велики гола в българския футбол.

Мнениеот leedsuafc » 11 дек 2013 01:51

номер 9 би трябвало да е доста по напред в класацията , а Йовов извън десетката

Потребителски аватар
anihilator
Мнения: 2228
Регистриран на: 29 юли 2009 01:44
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: 10-те най-велики гола в българския футбол.

Мнениеот anihilator » 11 дек 2013 02:46

Голът на Емо Костадинов е номер 1 мисля няма спор по този въпрос :!: Съчетание от красота , майсторство и ИНФАРКТНА ситуация ;)

drvasko98
Мнения: 7104
Регистриран на: 24 мар 2008 23:34
Контакти:

Re: 10-те най-велики гола в българския футбол.

Мнениеот drvasko98 » 11 дек 2013 06:55

Голът на Лъчо Танев срещу Белгия през 1987 има място тук също. Майсторско изпълнение, силен съперник, много важен мач, макар че по-късно нелепо не успяхме да се класираме.
Прехвълящият удар на Стоичков над Субисарета на Камп Ноу в полуфинала за КНК, пак неговият рейд през румънската защита, донесъл ни първата и единствена засега победа на финали на ЕП.
ПРосто ги посочвам като конкуренти за гола на Йовов или този на Трифон срещу Русия

saract
Мнения: 3270
Регистриран на: 21 авг 2013 16:37
Местоположение: Източна Антарктида
Контакти:

Re: 10-те най-велики гола в българския футбол.

Мнениеот saract » 11 дек 2013 07:19

Пламен Гетов срещу Югославия 1985 г.Онова беше нещо повече от футболен мач.

Потребителски аватар
орчо войвода
Мнения: 1160
Регистриран на: 31 авг 2011 07:57
Skype: 2VKBPY
Контакти:

Re: 10-те най-велики гола в българския футбол.

Мнениеот орчо войвода » 11 дек 2013 08:20

saract написа:Пламен Гетов срещу Югославия 1985 г.Онова беше нещо повече от футболен мач.

Бях на този мач - велик мач , велик маестро Гетов ![youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WOO80-WHqqw[/youtube]
Последна промяна от орчо войвода на 11 дек 2013 08:23, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
El Grande Capitan
Мнения: 965
Регистриран на: 13 юли 2013 21:51

Re: 10-те най-велики гола в българския футбол.

Мнениеот El Grande Capitan » 11 дек 2013 08:21

Гола на Наско Пашев срещу Байерн засега е номер едно, плътно следван от головете на ТОДОР НЕДЕЛЕВ срещу Левски тоя сезон, задните ножици на Борето Хвойнев,прек свободните на Петър Зехтински и вълшебната игра с глава на Антим Пехливанов.
Коцето Видолов също е в класацията с няколко гола... :mrgreen:
На 23 юли с.г. се провежда общо събрание на акционерите на двете дружества, на което се взема решение за заличаване на регистрацията на "Локомотив" Пловдив и за преименуване на "Велбъжд" в "Локомотив".

Потребителски аватар
орчо войвода
Мнения: 1160
Регистриран на: 31 авг 2011 07:57
Skype: 2VKBPY
Контакти:

Re: 10-те най-велики гола в българския футбол.

Мнениеот орчо войвода » 11 дек 2013 08:42

Като споменаваме Пламен Гетов , не може да не отбележим третия гол за Левски срещу ЦСКА в култовия мач Левски -ЦСКА от 1993 година :0-2 до 3-2 , със страхотната комбинация Сираков-Гетов -гол.[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xRTVYnO8RsI[/youtube]

Потребителски аватар
Заклет Левскар
Мнения: 2735
Регистриран на: 15 фев 2012 10:39
Skype: Оранжево небето .....
Местоположение: Етрополе

Re: 10-те най-велики гола в българския футбол.

Мнениеот Заклет Левскар » 11 дек 2013 09:14

орчо войвода написа:Като споменаваме Пламен Гетов , не може да не отбележим третия гол за Левски срещу ЦСКА в култовия мач Левски -ЦСКА от 1993 година :0-2 до 3-2 , със страхотната комбинация Сираков-Гетов -гол.[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xRTVYnO8RsI[/youtube]

Третия гол е велик заради изпълннието на Наско ( и заради това, че е победен), но като става дума за Гетов, моля обърнете внимание на първия гол на Левски в този мач. За толкова години не си спомням по родните терени ( дори и световните) да съм видял такава атака - пасове, петички, главички и фантастичен прехвърлящ удар на Маестро Гетов.
Павел Колев:
Литекс са лицензирани за Б група, но имат нови документи, че стават ЦСКА и сега се разглеждат документите. Очакваме това да се случи и този отбор да играе в А група - на Националния стадион Васил Левски.

Мика СТОИЧКОВА РАМАДАН


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта