Н.Александров и Русе

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
Jeff Ament
Мнения: 624
Регистриран на: 13 фев 2010 14:09
Контакти:

Re: Н.Александров и Русе

Мнениеот Jeff Ament » 12 апр 2010 10:28

Пламен Марков къде е тръгнал да дава съвети! :lol: За мен е слаб треньор и психолог,прекалено е "мек" с играчите,не може да ги вдигне за битки по терена!Както винаги се спомена Ботев Пловдив,но това има ли значение...за някои хора.
Последна промяна от Jeff Ament на 12 апр 2010 10:32, променено общо 1 път.
12 март 1912 г.

Изображение

velinsky
Мнения: 464
Регистриран на: 13 авг 2008 08:12
Контакти:

Re: Н.Александров и Русе

Мнениеот velinsky » 12 апр 2010 10:31

Apostola написа:Всеки един отбор, колкото и малък да е той, си има свои мечти и цели. Играе според тоягата, както се казва, особено и в положението, е което се намира татковината ни! Вярно е, че не всеки разполага с необходимите ресурси и бази, за да поддържа едно ниво нормално за нашите стандарти, но поне се полагат някакви усилия! Като привърженик на виолетовите, мога да кажа, че винаги с трепет посещавам стадион "Ивайло" , когато имам възможност разбира се! Изживявам всяка победа или загуба, също както и ако играе Левски примерно! Да не забравяме, че и малките също имат мечти, да не говорим как три от тия малки точно са на полуфинал за купата на България, а през миналите години същите тези малки, като Дунав, Етър, Локо Г.О. са се представяли повече от достойно в А група! Справка 1991г. .....Уважение към всеки един отбор, без начение какъв е той, най-малко към труда му! ;)

Именно!Липсваше елементарно уважение към другите!А се изисква перманентно такова,когато става въпрос за ЦСКА.На ЦСКА трябва да се прощава всичко!Да не би да не са имали проблеми с лицензирането на стадион,финанси и играчи/справки-Т.Тимонов,неплатени данъци,ужасно състояние на тревната настилка на "Армията"/.Преди 25-6 години великия Милан бе изхвърлен от Серия А именно заради подобни проблеми,точно преди световното в Испания,а бъдещият голмайстор Паоло Роси бе тикнат в затвора!Като се говори за традиции,Дунав,Тича,Етър са доста по-стари отбори от комунистически създадения тим.Въобще от думите му/не само сега,а и по Ринг преди на същата тема/ струи едно пренебрежително-лигаво отношение към отборите от провинцията!А Пуканката е поел перманентна защита на всичко свързано с ЦСКА.Въобще нямаше да се обади,ако Томислав Русев например,бе направил такова изказване за провинциални отбори.И накрая пак казвам-дано наесен се срещнем с прехвалената червена агитка/научена да се бие и дрогира/!

sinaxsar
Мнения: 21
Регистриран на: 27 ное 2008 10:41
Контакти:

Re: Н.Александров и Русе

Мнениеот sinaxsar » 12 апр 2010 10:44

velinsky написа:Какво има против господин журналиста към родния ми град?И днес по BTV и преди месец по Ринг от думите му струи някакво гадно чувство към Русе и Велико Търново.В смисъл,че няма нищо лошо,дори напротив??? Русе и Търново да бъдат заличени от футболната карта на страната????!!!!Нямали база,нямали традиции,нямало да свърши света,ако изчезнат от футбола ни!Искам да го попитам дали е идвал скоро на мач на "Дунав"?На Градския стадион ходят минимум по 3-4000 зрители/колкото на мачове на любимия му червен клуб/,теренът е в доста по-добро качество от на повечето клубове в т.н. Майсторска група/ако цитирам съперници на ЦСКА в Европа,които оприличиха терена на "Българска армия" като "пасбище за кози"/.Традиции....легендите на червените Георги Велинов,Никола Христов,Анатоли Нанков,Зарко Мачев да не са се пръкнали на Панчарево?Публиката на Дунав,която и сега и преди и за в бъдеще е подкрепяла,подкрепя и ще подкрепя безрезервно в Русе и навсякъде своя любим тим,без да се мъчи да се бие с невинни бащи и деца,привърженици на противниковия тим дали е по-лоша от тази на Г-н Димитър Ангелов?
Надявам се,че не съм разбрал правилно господин журналиста!Искрено се надявам "Дунав" да играе наесен с прехваления му любим тим и да му се изясни кой трябва да бъде заличен от футболната карта на България!

И особено легендата Зарко Мачев,напрао утрепа коча с лопатата.
:lol:

Потребителски аватар
msm
Мнения: 2243
Регистриран на: 04 юни 2008 13:58
Местоположение: БЯЛА СЛАТИНА
Контакти:

Re: Н.Александров и Русе

Мнениеот msm » 12 апр 2010 10:45

Апостоле, прав си за мечтите, но къде са възможностите и желанието? Въпросът е , защо нашите футболисти не играят на някакво поне средно европейско ниво? Нали и те тренират през цялата седмица, водят подготовки, взимат едни от най високите заплати в България. Нима тичането цял мач, или желанието за победа зависи от качеството на терена, даже и по-някога да не могат да си подадат точно топката? И аз ходя на стадиона, заради спорта, заради любовта ми към отбора, заради любовта ми към града. Но, като видя как се разхождат по терена, как не и пука че губят мачове, а след това правят фурор в дискотеката, няма как да съм оптимист за развитието на футбола. Стига сме се оправдавали само с държавата и това, че някога сме били голяма сила. Спортът и в часност футболът, го е имало и преди нас, ще го има и след нас. Но успехите идват с моженето. Биеш и ставаш първи, падаш и изпадаш от групата , това е. Няма значение дали феновете ти са 200 или 20 000, няма значение, че си победил Ливърпул и Аякс или си създаден преди 5 години. Това е идеята на спорта, по-добрия да върви напред. И на края бих перефразирал подписа ти така: Дела трябват, а не традиции!

Потребителски аватар
Apostola
Мнения: 223
Регистриран на: 29 май 2008 18:15
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Н.Александров и Русе

Мнениеот Apostola » 12 апр 2010 10:50

Не ме интересува, да ти кажа, дали Н.А. се е изказал точно или Т.Р. или филанкишията! Не става въпрос и кой отбор поддържа! Основната идея е, че като имат повече парици не ги прави неравнопоставени с останалите отбори, откъм футболна страна! Всички играят с по 11 човека, ритат една и съща топка! Нека дойдат парици в Етър, за селекцийка, па тогава нека си говорим за малки отбори! Всичко е до кинтата в нашата страна! Затова казах, че всеки скача според тоягата! Играеш за колкото можеш!...А иначе определено ще стискам палци на Дунав срещу червените догодина! :P
Дела трябват,а не думи!

petef
Мнения: 100
Регистриран на: 09 ное 2009 09:42
Контакти:

Re: Н.Александров и Русе

Мнениеот petef » 12 апр 2010 10:52

velinsky написа:Какво има против господин журналиста към родния ми град?И днес по BTV и преди месец по Ринг от думите му струи някакво гадно чувство към Русе и Велико Търново.В смисъл,че няма нищо лошо,дори напротив??? Русе и Търново да бъдат заличени от футболната карта на страната????!!!!Нямали база,нямали традиции,нямало да свърши света,ако изчезнат от футбола ни!Искам да го попитам дали е идвал скоро на мач на "Дунав"?На Градския стадион ходят минимум по 3-4000 зрители/колкото на мачове на любимия му червен клуб/,теренът е в доста по-добро качество от на повечето клубове в т.н. Майсторска група/ако цитирам съперници на ЦСКА в Европа,които оприличиха терена на "Българска армия" като "пасбище за кози"/.Традиции....легендите на червените Георги Велинов,Никола Христов,Анатоли Нанков,Зарко Мачев да не са се пръкнали на Панчарево?Публиката на Дунав,която и сега и преди и за в бъдеще е подкрепяла,подкрепя и ще подкрепя безрезервно в Русе и навсякъде своя любим тим,без да се мъчи да се бие с невинни бащи и деца,привърженици на противниковия тим дали е по-лоша от тази на Г-н Димитър Ангелов?
Надявам се,че не съм разбрал правилно господин журналиста!Искрено се надявам "Дунав" да играе наесен с прехваления му любим тим и да му се изясни кой трябва да бъде заличен от футболната карта на България!

ЦСКА си играха мачовете за Лига Европа на националния стадион,а не на Армията. ;)

velinsky
Мнения: 464
Регистриран на: 13 авг 2008 08:12
Контакти:

Re: Н.Александров и Русе

Мнениеот velinsky » 12 апр 2010 10:55

sinaxsar написа:
velinsky написа:Какво има против господин журналиста към родния ми град?И днес по BTV и преди месец по Ринг от думите му струи някакво гадно чувство към Русе и Велико Търново.В смисъл,че няма нищо лошо,дори напротив??? Русе и Търново да бъдат заличени от футболната карта на страната????!!!!Нямали база,нямали традиции,нямало да свърши света,ако изчезнат от футбола ни!Искам да го попитам дали е идвал скоро на мач на "Дунав"?На Градския стадион ходят минимум по 3-4000 зрители/колкото на мачове на любимия му червен клуб/,теренът е в доста по-добро качество от на повечето клубове в т.н. Майсторска група/ако цитирам съперници на ЦСКА в Европа,които оприличиха терена на "Българска армия" като "пасбище за кози"/.Традиции....легендите на червените Георги Велинов,Никола Христов,Анатоли Нанков,Зарко Мачев да не са се пръкнали на Панчарево?Публиката на Дунав,която и сега и преди и за в бъдеще е подкрепяла,подкрепя и ще подкрепя безрезервно в Русе и навсякъде своя любим тим,без да се мъчи да се бие с невинни бащи и деца,привърженици на противниковия тим дали е по-лоша от тази на Г-н Димитър Ангелов?
Надявам се,че не съм разбрал правилно господин журналиста!Искрено се надявам "Дунав" да играе наесен с прехваления му любим тим и да му се изясни кой трябва да бъде заличен от футболната карта на България!

И особено легендата Зарко Мачев,напрао утрепа коча с лопатата.
:lol:

На 15 септември 1994 година един от най-слабите състави в историята на "червените" побеждава италианския колос с 3:2. Забележете само какви футболисти носят тогава фланелката на Старата госпожа от Торино - Перуци, Чиро Ферара, Дел Пиеро, Виали, Раванели, Порини, Торичели, Мароки, Ди Ливио, Такинарди, Дешан, Ярни. Разбира се, всичките играли за националните отбори на своите страни, а доста от тях превърнали се в легенди. Този състав на Юве още същия сезон игра финал за УЕФА, а през 1996 триумфира в Шампионската лига. Но да се върнем към онова 3:2 над "бианконерите". В състава на ЦСКА срещу величията от Ювентус се изправиха Радуканов, Мартин Горанов, Зарко Мачев, Викторио Павлов, Милен Петков, Видов... На практика с един от най-слабите си отбори ЦСКА постигна велика победа, която обаче е анулирана заради картотеката на голмайстора Михтарски.
Явно самите цесекари не си познават историята.Зарко бе част от състава победил Ювентус!По това се различаваме ние комплексираните провинциалисти от великите грандове-че си ценим играчите,историята и традициите,че ходим на мач по 4-5 хиляди,когато величията събират по 1000,че подкрепяме дори и тях на международни мачове!Че не се дрогираме и напиваме и бием беззащитни деца и родителите им...това сме ние комплексираните русенци,пловдивчани,варненци,търновци,бургазлии...!

Потребителски аватар
Apostola
Мнения: 223
Регистриран на: 29 май 2008 18:15
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Н.Александров и Русе

Мнениеот Apostola » 12 апр 2010 10:58

msm написа:Апостоле, прав си за мечтите, но къде са възможностите и желанието? Въпросът е , защо нашите футболисти не играят на някакво поне средно европейско ниво? Нали и те тренират през цялата седмица, водят подготовки, взимат едни от най високите заплати в България. Нима тичането цял мач, или желанието за победа зависи от качеството на терена, даже и по-някога да не могат да си подадат точно топката? И аз ходя на стадиона, заради спорта, заради любовта ми към отбора, заради любовта ми към града. Но, като видя как се разхождат по терена, как не и пука че губят мачове, а след това правят фурор в дискотеката, няма как да съм оптимист за развитието на футбола. Стига сме се оправдавали само с държавата и това, че някога сме били голяма сила. Спортът и в часност футболът, го е имало и преди нас, ще го има и след нас. Но успехите идват с моженето. Биеш и ставаш първи, падаш и изпадаш от групата , това е. Няма значение дали феновете ти са 200 или 20 000, няма значение, че си победил Ливърпул и Аякс или си създаден преди 5 години. Това е идеята на спорта, по-добрия да върви напред. И на края бих перефразирал подписа ти така: Дела трябват, а не традиции!

Веднага ти отговарям от моя гледна точка, без да ангажирам никого с това мнение! Един от основните проблеми за тая безъбост за мен, е че не се подбират подходящите момчета от малки! Не от всяко дърво става свирка! Ще ти дам един елементарен пример! В момента поритвам за аматьорския Самоводене, който е първи в регионалната ни А група! Догодина живот и здраве влизаме във В! Ако ти кажа колко кадърни момчета играят, с каква жар и страст! Готови са терена да изорат и то срещу "грандове" като Янтра Драганово например! Полувината от тях са прибрани да играят от малкия Етър, понеже видиш ли за да играеш там трябва да си платиш едни скромни сумички, които не искам да цитирам. На тяхно място играят едни мърдици, на които татенцата решили, че трябва да станат футболистчета! Кихат се парици! Играят кози, а ти искаш игра! Е няма как да стане! Имам по-малки познати, които са ми разказвали ужасни неща за подготовките на малките в отбори като Левски, Литекс...! За какво говорим? А на първо място за мен, за да играеш футбол трябва да го усещаш от вътре! Да има чувство! Да ревеш, като падаш и да ревеш като биеш! Докато играят бездушни трупове по терена така ше е! Няма спасение! Провокира ме и стана малко лично извинявам се за което! ;)
Дела трябват,а не думи!

Потребителски аватар
msm
Мнения: 2243
Регистриран на: 04 юни 2008 13:58
Местоположение: БЯЛА СЛАТИНА
Контакти:

Re: Н.Александров и Русе

Мнениеот msm » 12 апр 2010 11:01

Apostola написа: Нека дойдат парици в Етър, за селекцийка, па тогава нека си говорим за малки отбори! Всичко е до кинтата в нашата страна! Затова казах, че всеки скача според тоягата! Играеш за колкото можеш!.

А, аз смятам, че точно това трябва да се премахне в нашия футбол. Не трябва парите да играят , а футболистите. И не да играеш "за колкото" можеш, а до колкото са ти възможностите. Защото при нас значението за парите е с изкривено понятие. Т.е. ползваш ги за да си облекчиш труда. Или уреждаш мачове (за да изкараш нещо от тотото), или подкупваш съдии и противникови футболисти за да спечелиш , а спорта остава на последен план.

Потребителски аватар
Apostola
Мнения: 223
Регистриран на: 29 май 2008 18:15
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Н.Александров и Русе

Мнениеот Apostola » 12 апр 2010 11:10

msm написа:
Apostola написа: Нека дойдат парици в Етър, за селекцийка, па тогава нека си говорим за малки отбори! Всичко е до кинтата в нашата страна! Затова казах, че всеки скача според тоягата! Играеш за колкото можеш!.

А, аз смятам, че точно това трябва да се премахне в нашия футбол. Не трябва парите да играят , а футболистите. И не да играеш "за колкото" можеш, а до колкото са ти възможностите. Защото при нас значението за парите е с изкривено понятие. Т.е. ползваш ги за да си облекчиш труда. Или уреждаш мачове (за да изкараш нещо от тотото), или подкупваш съдии и противникови футболисти за да спечелиш , а спорта остава на последен план.

Ами тука май вече опира до манталитет! Щото ей го Месиньо в Барса взема колосални сумички, ама се счупва да играе! Всичко е до разбирането, а за съжаление нашето е толкова изкривено! НЕ те оборвам, съгласен съм с тебе! За България си прав, ама нали уж ще гледаме онея там, на запад как играят, бе да им го сложа и на тях :) ! Нали уж ще ставаме като тях! Де да знам и аз вечe! :)
Дела трябват,а не думи!


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта