Защо станах от ...?

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот iliev72 » 03 авг 2016 07:14

Не може да си от Видин и да не си от Бдин.Не помня колко съм бил и дядо ми е завел на Георги Бенковски.
Б група , стадиона пълен , подкрепя Бдин. В последствие станах и фен на ЦСКА. 80-те на 20 век как да не им станеш.
Страшен отбор , биеха наред , всеки се гордееше с тях. Как да не си фен на ЦСКА като гледаш мачове с Ливърпул и Байерн. Сега вече няма такива играчи - Георги и Динко Димитров , Спас Джевизов , Цецо Йончев , Пламен Марков , Краси Безински , Георги Велинов. Когато дойде поколението на Емо,Ицо,Любо,Трифон вече бяха ЦСКАр и се радвах на победите им.Вече няколко години нито се интересувам от БГ футбола , нито се правя труда да ходя на Армията.Това вече е всичко друго , но не и футбол.
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14386
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот damyanov1963 » 03 авг 2016 09:01

КироВарна написа:Израснах на 300 метра от стадион ТИЧА,който тогава беше само тренировъчно игрище на ЧЕРНО МОРЕ!!!Официалните мачове се играеха на ЮРИЙ ГАГАРИН,а публиката която се събираше там е като от нереално измерение....сравнена с днешните мачове!!!По бул 8-ми приморски полк(тогава Д.Благоев),два часа след приключването на мача вървеше нескончаема тълпа!!!Футболът заемаше много по голям дял от емоциите на хората,в това число и в моето семейство!!!От няколко поколения всички сме от ЧЕРНО МОРЕ!!!Не съм си и представял,че мога да предам паметта на дядовците си и да стана фен на някой отбор,който е галено дете на комунистическата пропаганда!!!И тогава,както сега медиите тръбяха за измислените от тях "грандове" Левски и ЦСКА!!!Внушаваха на хората,че половин БЪЛГАРИЯ е синя,а другата половина е червена!!!По тази причина много хора,предимно от по малките населени места се обяваваха за привърженици на един от тези два отбора!!!Комунистическата пропаганда беше нещо страшно и хората се поддаваха!!!Какъв фен си,ако виждаш отбора си сегиз-тогиз по телевизията?Аз съм живял с проблемите и успехите на МОРЕТО!!!Познавам историята на клуба си и се възхищавам на тези,които са основали най стария футболен клуб в милата ни Родина!!!Известно е на всички,че футболът е влязъл в БЪЛГАРИЯ през ВАРНА и това ме прави горд,че съм наследник на подобна история!!!Титли и купи спечелени под протекцията на Милко Балев и Ангел Солаков,не ме блазнят!!!Футболът е игра и всичко трябва да се решава само на терена!!!Моят отбор има малко титли и купи,но всички до една са истински!!!Гордея се с това и поздравявам,всички привърженици,които не са се повели по акъла на ангажирани с пропаганда журналисти,а са останали верни на района в който живеят,верни на традициите и на предците си!!!Моите мисли и разсъждения най-вероятно няма да се харесат на мнозина,но бих искал да им обясня своята логика!!!Не съм против никого,но мисля,че изкуственото фаворизиране на два отбора вреди на футбола ни!!!Най потърпевши,според мен са Славия и Локомотив Сф,защото упоритото повтаряне,че трябва да си син или червен,съвсем опразни техните стадиони!!!Аз като дете си спомням,че като съм ходил в София на мачове с баща си,тези отбори имаха многобройни привърженици и стадионите им бяха пълни!!!Отборите от другите градове,запазиха своите фенове,благодарение на своите традиции и на местния шовинизъм,но съблазънта за софийските подрастващи беше по голяма и по близка!!!Затова мисля,че журналистиката трябва да служи на българския футбол и на неговото развитие,а не да слугува на пристрастия!!!Ако имаме шампионат с повече равностойни отбори,ще имаме и по добър спорт!!!Това не зависи само от журналята,но на всички е известна ролята на медиите!!!Изписах всичко това,за да подчертая,че според мен истинския фен се е родил с фланелка на отбора си!!!Не се става привърженик,защото си видял във вестника,кой е на първо място!!!Видях доста хора да пишат,че първо им харесал този и станали от неговия отбор!!!После им харесал онзи,че взели и заобичали и втори отбор!!!Фланелката се облича не на тялото,а на душата!!!Ако не я чувстваш така,значи си просто зрител!!!Което също не е лошо!!!Нали футболът е за хората!!!

Бях помолил да не се обиждат другите отбори и мислех да не се намесвам повече в темата, но ти и търновеца не можете без това. Левски има 26 титли и поне още толкова купи, я кажи колко от тях е спечелил заради Солаков, или искаш да кажеш, че той е бил начело на Левски от създаването му до 2009-та, когато спечели последното си отличие? И не си мислете, че някой ще ви повярва, че от Левски и ЦСКА се е ставало по заповед на властващите, по тъпа лъжа и манипулация от тази не бях чувал и виждал! Тука левскарите и цесекарите са в пъти повече от вас и те си знаят най-добре как са станали такива, няма нужда вие да им обяснявате!
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
spartaka
Мнения: 854
Регистриран на: 22 яну 2009 11:47
Местоположение: Пловдив (Кичука)
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот spartaka » 03 авг 2016 09:51

Няма Ботев, няма Локо, а само Спартак - славен отбор, докаран до тия ниски срамни низини. Заобичах клуба, не само, защото съм от кв."Кючук Париж", а и покрай баща ми, който беше голям фен и ходих с него по мачовете на "гладиаторите" още от 6-7-годишен. Славни играчи, водени от Тодор Диев и един шампионски отбор, за който съм слушал много и просто се влюбих. Няма как да си безразличен, когато на ст. Пловдив си гледак дербита с Левски и ЦСКА пред 30 000 души. Хора от съседните села са идвали с колелета и влакове да гледат мачовете на любимия Спартак Пловдив.....просто причините са много, любовта голяма и болката в момента също, но истинските фенове знаят какво е, но никога няма да предам името СПАРТАК ПЛОВДИВ, където и да ни докарат мизерниците.

П.С. Хубава тема
http://spartakpd.info - "Гладиаторите" на България пак ще възкръснат

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот КироВарна » 03 авг 2016 10:44

damyanov1963 написа:
КироВарна написа:Израснах на 300 метра от стадион ТИЧА,който тогава беше само тренировъчно игрище на ЧЕРНО МОРЕ!!!Официалните мачове се играеха на ЮРИЙ ГАГАРИН,а публиката която се събираше там е като от нереално измерение....сравнена с днешните мачове!!!По бул 8-ми приморски полк(тогава Д.Благоев),два часа след приключването на мача вървеше нескончаема тълпа!!!Футболът заемаше много по голям дял от емоциите на хората,в това число и в моето семейство!!!От няколко поколения всички сме от ЧЕРНО МОРЕ!!!Не съм си и представял,че мога да предам паметта на дядовците си и да стана фен на някой отбор,който е галено дете на комунистическата пропаганда!!!И тогава,както сега медиите тръбяха за измислените от тях "грандове" Левски и ЦСКА!!!Внушаваха на хората,че половин БЪЛГАРИЯ е синя,а другата половина е червена!!!По тази причина много хора,предимно от по малките населени места се обяваваха за привърженици на един от тези два отбора!!!Комунистическата пропаганда беше нещо страшно и хората се поддаваха!!!Какъв фен си,ако виждаш отбора си сегиз-тогиз по телевизията?Аз съм живял с проблемите и успехите на МОРЕТО!!!Познавам историята на клуба си и се възхищавам на тези,които са основали най стария футболен клуб в милата ни Родина!!!Известно е на всички,че футболът е влязъл в БЪЛГАРИЯ през ВАРНА и това ме прави горд,че съм наследник на подобна история!!!Титли и купи спечелени под протекцията на Милко Балев и Ангел Солаков,не ме блазнят!!!Футболът е игра и всичко трябва да се решава само на терена!!!Моят отбор има малко титли и купи,но всички до една са истински!!!Гордея се с това и поздравявам,всички привърженици,които не са се повели по акъла на ангажирани с пропаганда журналисти,а са останали верни на района в който живеят,верни на традициите и на предците си!!!Моите мисли и разсъждения най-вероятно няма да се харесат на мнозина,но бих искал да им обясня своята логика!!!Не съм против никого,но мисля,че изкуственото фаворизиране на два отбора вреди на футбола ни!!!Най потърпевши,според мен са Славия и Локомотив Сф,защото упоритото повтаряне,че трябва да си син или червен,съвсем опразни техните стадиони!!!Аз като дете си спомням,че като съм ходил в София на мачове с баща си,тези отбори имаха многобройни привърженици и стадионите им бяха пълни!!!Отборите от другите градове,запазиха своите фенове,благодарение на своите традиции и на местния шовинизъм,но съблазънта за софийските подрастващи беше по голяма и по близка!!!Затова мисля,че журналистиката трябва да служи на българския футбол и на неговото развитие,а не да слугува на пристрастия!!!Ако имаме шампионат с повече равностойни отбори,ще имаме и по добър спорт!!!Това не зависи само от журналята,но на всички е известна ролята на медиите!!!Изписах всичко това,за да подчертая,че според мен истинския фен се е родил с фланелка на отбора си!!!Не се става привърженик,защото си видял във вестника,кой е на първо място!!!Видях доста хора да пишат,че първо им харесал този и станали от неговия отбор!!!После им харесал онзи,че взели и заобичали и втори отбор!!!Фланелката се облича не на тялото,а на душата!!!Ако не я чувстваш така,значи си просто зрител!!!Което също не е лошо!!!Нали футболът е за хората!!!

Бях помолил да не се обиждат другите отбори и мислех да не се намесвам повече в темата, но ти и търновеца не можете без това. Левски има 26 титли и поне още толкова купи, я кажи колко от тях е спечелил заради Солаков, или искаш да кажеш, че той е бил начело на Левски от създаването му до 2009-та, когато спечели последното си отличие? И не си мислете, че някой ще ви повярва, че от Левски и ЦСКА се е ставало по заповед на властващите, по тъпа лъжа и манипулация от тази не бях чувал и виждал! Тука левскарите и цесекарите са в пъти повече от вас и те си знаят най-добре как са станали такива, няма нужда вие да им обяснявате!

Не знам къде виждаш да съм обидил някакъв отбор?!Написах си мнението по въпроса!!!Така мисля,така виждам нещата и не ме е нито срам,нито страх да си го кажа!!!Ако очаквате всички да викаме и да говорим за Левски и ЦСКА,не сте познали!!!Това достатъчно добре го правят Томето,Никито и разни други там нагласени!!!Аз искам нормален ефир,нормални вестници и нормално поднесена информация!!!Уважавам хора,които не предават родните си места и са лоялни към традициите(ако ги имат)!!!Мисля,че човек се ражда от даден отбор,така както се ражда българин,германец или монголец!!!Ако си роден в БЪЛГАРИЯ,а харесваш Германия,Англия или Русия.....според мен не си стойностен индивид и на теб не може да се разчита на 100 %!!!У нас има много такива,за това страната ни е на такова дередже!!!Същото е и в спорта!!!Ако всеки държи на отбора си,ходи на мач и внася по някой лев в касата,българският Шампионат ще е на доста по високо ниво!!!Нали това искаме всички?А относно титлите и купите на Левски,спечелени от другаря Солаков.....използвах го като нарицателно име!!!Солаковци винаги е имало,защото стилът на работа е такъв!!!Сам помисли кои са солаковците на днешния ден!!!Ако искаш джокер,ще ти загатна,че единият е с наднормено тегло и свръх нормална арогантност,а другият......е за другият да говорим с повече уважение,че е начело на правителството!!!Никога не съм имал нищо против потомствените левскари и тези,които следят отблизо събитията в клуба и преживяват успехите и загубите!!!Говоря за глорихънтарите,които вместо да си подкрепят местния отбор,чиито стадион тъне в буренаци под носа им.....тръгнали и те барабар с мъжете столичани да стават!!!Тези мисля,че са истините за част от нашите родни запалянковци и си ги казвам!!!Щом някой се обижда от това,значи май съм уцелил болното място!!!

КироВарна
Мнения: 1684
Регистриран на: 02 апр 2013 14:04
Skype: kiro.stel
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот КироВарна » 03 авг 2016 11:11

iliev72 написа:Не може да си от Видин и да не си от Бдин.Не помня колко съм бил и дядо ми е завел на Георги Бенковски.
Б група , стадиона пълен , подкрепя Бдин. В последствие станах и фен на ЦСКА. 80-те на 20 век как да не им станеш.
Страшен отбор , биеха наред , всеки се гордееше с тях. Как да не си фен на ЦСКА като гледаш мачове с Ливърпул и Байерн. Сега вече няма такива играчи - Георги и Динко Димитров , Спас Джевизов , Цецо Йончев , Пламен Марков , Краси Безински , Георги Велинов. Когато дойде поколението на Емо,Ицо,Любо,Трифон вече бяха ЦСКАр и се радвах на победите им.Вече няколко години нито се интересувам от БГ футбола , нито се правя труда да ходя на Армията.Това вече е всичко друго , но не и футбол.

С цялото ми уважение към г-н iliev72 искам да използвам неговият пост като потвърждение на своите думи,написани по-горе.....и за това как умира родният футбол!!!Ако фланелката на отбора е облечена на душата ти,ще си последният който ще напусне стадиона и ще изключиш осветлението!!!Няма ги вече Георги и Динко Димитров от Берое,Спас Джевизов от Ботев Пд,Цецо Йончев от Ботев Враца,Пламен Марков от Севлиево,Краси Безински от Пирин,Георги Велинов от ЧЕРНО МОРЕ.....и вече не се интересувам от БГ футбола,нито си правя труда да ходя на Армията!!!Докато не си направим труда,докато не дадем повече от това,което получаваме.....няма да стане!!!Просто няма как да стане!!!А нима ще е лошо да е отново пълен стадионът във Видин?Защото не може да си от Видин и да не си от Бдин!!!А къде е сега Бдин и не е ли в същото положение българският футбол?За това говоря!!!

Потребителски аватар
olimpi
Мнения: 1414
Регистриран на: 14 май 2011 20:35
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот olimpi » 03 авг 2016 11:40

От малък съм ЛЕВСКАР, нищо че съм отраснал в славистки квартал, а мои близки са свързани със Славия още от годините около войната и че баща ми лека му пруст беше славист. Аз станах от Левски заради семейни приятели и вйучо ми, с които гледах мачове, но най вече след един мач между Левски и ЦСКА, в който червените ритаха като коне, но паднаха след гол на Тодор Барзов.

След това дойдоха години, в които ходех на мачове, и най-вече заради публиката, красивата игра, спортсменството както и победите над ЦСКА затвърдиха убежденията ми. Чак като по-голям ученик и след контакти със стари левскари осъзнах и идеята на това да си от Левски, че не винаги победата на всяка цена е най-важното нещо, а показания дух и игра на терена са по важни.

За съжаление последните години такова нещо не се вижда и не се показва от нашите играчи и от отбора като цяло. Но идеята и мотивацията да си ЛЕВСКАР ще предам и на наследника, нищо, че не може да ходи на мачове, както и аз.
Олимпий Панов -Опълченец в 1-ва рота на 1-ва Опълченска дружина, член и секретар на БРЦК. Участник в боевете при Ст. Загора, Шипка и Сливница. Майор Панов е родоначалник на българската артилерия. Продължител на делото на Левски и борците за свобода.

Потребителски аватар
bobo_13
Мнения: 2635
Регистриран на: 11 юли 2013 17:31
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот bobo_13 » 03 авг 2016 11:55

damyanov1963 написа:Бях помолил да не се обиждат другите отбори и мислех да не се намесвам повече в темата, но ти и търновеца не можете без това. Левски има 26 титли и поне още толкова купи, я кажи колко от тях е спечелил заради Солаков, или искаш да кажеш, че той е бил начело на Левски от създаването му до 2009-та, когато спечели последното си отличие? И не си мислете, че някой ще ви повярва, че от Левски и ЦСКА се е ставало по заповед на властващите, по тъпа лъжа и манипулация от тази не бях чувал и виждал! Тука левскарите и цесекарите са в пъти повече от вас и те си знаят най-добре как са станали такива, няма нужда вие да им обяснявате!


Честно ли? Не те разбирам, човече. Къде видя обида към някого в този пост????
"Само да добавя, че когато си търсеше работа трябваше да казваш, че си от ЦСКА(в повечето случаи). А когато провинциалните отбори домакинстваха на Левски и ЦСКА цели заводи отиваха(80% от хората не бяха стъпвали на мач през живота си), само и само да ги види Шефа(който бил от Левски или ЦСКА)"

Такава е била действителността....това са любопитни факти

[offtopic]Това си е самата истина. Комшията ми беше капитан в Армията и беше уволнен, защото е бил командировка в София и си е позволил да отиде на мач на Левски с военната униформа. Във Велико Търново не е можело да си намериш работа ако не си от ЦСКА. Знам го от баща ми и още стотици търновци. Чичо ми '48-ма година е отишъл в София да си отбие военната служба, за да получи гарнизонка или ГСП е трябвало да отиде на мач на новосформирания ЦСКА(нищо че е бил левскар)
Когато се зададеше мач с Левски или ЦСКА хората от обяд отиваха да пазят места(мача е от 17:00 ч), много пъти след мач съм чувал майка ми и баща ми да обсъждат кого са видяли на мача(техни познати, които не се интересуват от футбол, но са отишли да се подмажат на шефа си). Виждал съм с очите си как колеги на баща ми го разпитват къде сяда шефа им, кога ще е мача с Левски или ЦСКА и т.н. все хора, които не се интересуваха дори от спорт. Как като отидат на стадиона се оглеждат къде е шефа, че да седнат на близо и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да го поздравят....а не знаят Етър с какъв цвят на екипите играе. Виждал съм как цели зводове от Военното училище се караха на стадиона да викат за ЦСКА.
Знам и че при тези гостувания(на Левски и ЦСКА) предия ден идваха 3 коли генерали от София на проверка съответно във Военното училище или Милицията, вечерта банкет с кмета, градския Партиен секретар и ръководството на Етър. В събота сутрин целия град знаеше точния резултат(ако имаше букмейкъри тогава всички щяхме да сме милионери).
Не е нужно Солаков или Балев да играят на терена, нужно беше само да са на трибуните, за да е ясен изхода на мача.[/offtopic]
Последна промяна от bobo_13 на 03 авг 2016 12:03, променено общо 2 пъти.
Интериорни врати - Врати хармоника

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14386
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот damyanov1963 » 03 авг 2016 11:57

КироВарна написа:Не знам къде виждаш да съм обидил някакъв отбор?!Написах си мнението по въпроса!!!Така мисля,така виждам нещата и не ме е нито срам,нито страх да си го кажа!!!Ако очаквате всички да викаме и да говорим за Левски и ЦСКА,не сте познали!!!Това достатъчно добре го правят Томето,Никито и разни други там нагласени!!!Аз искам нормален ефир,нормални вестници и нормално поднесена информация!!!Уважавам хора,които не предават родните си места и са лоялни към традициите(ако ги имат)!!!Мисля,че човек се ражда от даден отбор,така както се ражда българин,германец или монголец!!!Ако си роден в БЪЛГАРИЯ,а харесваш Германия,Англия или Русия.....според мен не си стойностен индивид и на теб не може да се разчита на 100 %!!!У нас има много такива,за това страната ни е на такова дередже!!!Същото е и в спорта!!!Ако всеки държи на отбора си,ходи на мач и внася по някой лев в касата,българският Шампионат ще е на доста по високо ниво!!!Нали това искаме всички?А относно титлите и купите на Левски,спечелени от другаря Солаков.....използвах го като нарицателно име!!!Солаковци винаги е имало,защото стилът на работа е такъв!!!Сам помисли кои са солаковците на днешния ден!!!Ако искаш джокер,ще ти загатна,че единият е с наднормено тегло и свръх нормална арогантност,а другият......е за другият да говорим с повече уважение,че е начело на правителството!!!Никога не съм имал нищо против потомствените левскари и тези,които следят отблизо събитията в клуба и преживяват успехите и загубите!!!Говоря за глорихънтарите,които вместо да си подкрепят местния отбор,чиито стадион тъне в буренаци под носа им.....тръгнали и те барабар с мъжете столичани да стават!!!Тези мисля,че са истините за част от нашите родни запалянковци и си ги казвам!!!Щом някой се обижда от това,значи май съм уцелил болното място!!!

Никой не иска да пишеш хвалебствия за Левски, или който и да било. Пуснах темата с намерение всеки да си каже защо е от любимия си отбор и помолих да не се обиждат другите отбори. Това да клеветиш някой, че е спечелил титлите и купите си, благодарение на "някой", значи не е обида, а КОМПЛЕКСАРЩИНА. И вие вече доста години сте под опеката на една групировка, ама кой ви е крив, че не ставате за нищо?
И за да не се принизявам повече до нивото ти, приключвам с коментарите по въпроса.
п.п. Прав беше колегата от първия коментар - bellamy_99, че има сволочи, които ще превърнат темата в боклук!
Последна промяна от damyanov1963 на 03 авг 2016 12:07, променено общо 1 път.
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот iliev72 » 03 авг 2016 12:01

Киро няма какво да правя на един стадион с лумпени които ходят там за да се друсат , напиват и бият.
Когато БФС положи достатъчно усилия да ги изгони и да върне нормалните хора на стадиона и аз ще съм там.
Не става въпрос за парите за билетите, а за нормална обстановка.Да виждам , че играчите оставят душата си там.
На Бдин съм ходил защото точно това съм виждал.Б група , но момчета се раздаваха , а сега А група и се влачат като черва.
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14386
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Защо станах от ...?

Мнениеот damyanov1963 » 03 авг 2016 12:06

bobo_13 написа:
damyanov1963 написа:Бях помолил да не се обиждат другите отбори и мислех да не се намесвам повече в темата, но ти и търновеца не можете без това. Левски има 26 титли и поне още толкова купи, я кажи колко от тях е спечелил заради Солаков, или искаш да кажеш, че той е бил начело на Левски от създаването му до 2009-та, когато спечели последното си отличие? И не си мислете, че някой ще ви повярва, че от Левски и ЦСКА се е ставало по заповед на властващите, по тъпа лъжа и манипулация от тази не бях чувал и виждал! Тука левскарите и цесекарите са в пъти повече от вас и те си знаят най-добре как са станали такива, няма нужда вие да им обяснявате!


Честно ли? Не те разбирам, човече. Къде видя обида към някого в този пост????
"Само да добавя, че когато си търсеше работа трябваше да казваш, че си от ЦСКА(в повечето случаи). А когато провинциалните отбори домакинстваха на Левски и ЦСКА цели заводи отиваха(80% от хората не бяха стъпвали на мач през живота си), само и само да ги види Шефа(който бил от Левски или ЦСКА)"

Такава е била действителността....това са любопитни факти

[offtopic]Това си е самата истина. Комшията ми беше капитан в Армията и беше уволнен, защото е бил командировка в София и си е позволил да отиде на мач на Левски с военната униформа. Във Велико Търново не е можело да си намериш работа ако не си от ЦСКА. Знам го от баща ми и още стотици търновци. Чичо ми '48-ма година е отишъл в София да си отбие военната служба, за да получи гарнизонка или ГСП е трябвало да отиде на мач на новосформирания ЦСКА(нищо че е бил левскар)
Когато се зададеше мач с Левски или ЦСКА хората от обяд отиваха да пазят места(мача е от 17:00 ч), много пъти след мач съм чувал майка ми и баща ми да обсъждат кого са видяли на мача(техни познати, които не се интересуват от футбол, но са отишли да се подмажат на шефа си). Виждал съм с очите си как колеги на баща ми го разпитват къде сяда шефа им, кога ще е мача с Левски или ЦСКА и т.н. все хора, които не се интересуваха дори от спорт. Как като отидат на стадиона се оглеждат къде е шефа, че да седнат на близо и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да го поздравят....а не знаят Етър с какъв цвят на екипите играе. Виждал съм как цели зводове от Военното училище се караха на стадиона да викат за ЦСКА.
Знам и че при тези гостувания(на Левски и ЦСКА) предия ден идваха 3 коли генерали от София на проверка съответно във Военното училище или Милицията, вечерта банкет с кмета, градския Партиен секретар и ръководството на Етър. В събота сутрин целия град знаеше точния резултат(ако имаше букмейкъри тогава всички щяхме да сме милионери).
Не е нужно Солаков или Балев да играят на терена, нужно беше само да са на трибуните, за да е ясен изхода на мача.[/offtopic]

Тогава попитай съгражданката си Ралка, или някой друг от немалкото твои съграждани левскари, защо са от този отбор и кой ги е принудил...
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта