Оставка на ИК на БФС

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Оставка на ИК на БФС

Мнениеот honda » 17 дек 2015 20:38

седемнамалко написа:
honda написа:
PFC Litex написа:Нека всички клубове и фенове се обединим и дружно да подкрепим оставката, която поискаха от ПФК Левски на ИК на БФС, това е единствения начин да започне лечението на футбола.

Също така собственици на футболни клубове да нямат право да са членове на ИК на БФС.

Катгорично подкрепям и то не защото предложението идва от любимия ми отбор, а защото според мен едни такива действия са страшно закъснели. Но по-добре късно отколкото никога.
Може с теб безброй пъти да сме спорили,както ти си покрепяш любимия си отбор ,така и аз си подържам моя. Но когато става дума за развитието на българския футбол сме на едно мнение.
за мен всеки,който иска българския футбол да се развива в положителна посока трябва да подкрепи исканията на Левски(няма значение от кого са предявени исканията ,много по-важно е какви са). А тези ,които са протие, те са просто хора ,които предпочитат да мразят и да виждат как неприятните им отбори загиват ,без значение че и любимия им отбор не е в по-добро състояние.
За мен тук не става дума за това кой ще стане шампион,за мен тук залога е много по-голям . Но ако се обединим всички фенове шанс все още има.
Това кой какво правил в миналото ,едва ли е толкова важно. Просто в момента ситуацията в БФС напомня на един виц актуален преди около 20 години в които едни мутри въртяха едни пари и ядяха едни лайна и накрая се оказа ,че всички са яли лайна.


Тотално и напълно не съм съгласен, традициите и историята са жизнено важни, без тях няма идентичност, дървото губи корена си и загива. Аз лично съм бил свидетел как всевъзможни мутри се тренираха колко титли могат да си купят, и все на гърба на Левски, как един отбор със средна възраст 23 години, 90% юноши собствено производство и напълно готов да щурмува върхове, на които Стяуа и Звезда се качиха в същия период, беше разбит за да се угоди на един червен лунатик (към момента гниещ в някой специален ад, сигурно), тези неща за мен имат значение, не може до вчера като се каже нещо срещу БФС да ми пльосват снимки на клоуна Тити, а днес като стана горещо под гъза: "ама то няма значение, дайте да сменим ИК", и като го сменим какво ще стане?

Всеки си има право на мнение. Аз лично не виждам как по какъв начин една смяна на ръководството на БФС има връзка с идентичността и историята на който и да е клуб. Примерно Левски го е имало 50 години преди да се роди Б.Михайлов ще го има и след него. Нали точно затова са тези искания всички хора свързани с някои клубове да бъдат извън БФС. Защото в момента правилата на играта са такива ,че облагодетелстват тези клубове ,които имат силни позиции в БФС. И какво става всеки ще си изкуши да влияе и на СК ,а и на други комисии. Напълно ясно е че доста мутри си чешаха егото за сметка на Левски ,и точно затова искаме да ги махнем от БФС. Ако искат да си издържат клубовете-няма лошо,да осигуряват бюджет какъвто може да си позволи. Но да няма натиск върху съдии,делегати,комисии и т.н.
Има ли човек в този форум на които му харесва как се развива българския футбол?-съмнявам се.
Има ли човек в този форум ,който би оценил работата на БФС с оценка различна от "Слаб 2".

Потребителски аватар
Pragmatichen
Мнения: 953
Регистриран на: 12 май 2014 06:43

Re: Оставка на ИК на БФС

Мнениеот Pragmatichen » 17 дек 2015 20:40

седемнамалко написа:
Pragmatichen написа:
седемнамалко написа:
Pragmatichen написа:
седемнамалко написа:
Pragmatichen написа:И като махнем мошениците - мутри от клубовете, какво ще стане, кой ще ги издържа тези клубове?
Народът е ужасно беден, по ТВ всеки ден показват просещи за болни деца, гладни, отчаяни, мислите ли, че някой ще събере пари от джоба си, за да издържа разни клубове?
И що си мислите, че на Запад шефовете на клубове са с чисти пари и не са престъпници?
Още Балзак го е казал "Зад всяко голямо богатство се крие престъпление".
Ще махнем Венци от Славия, Кирил от Лудогорец, Гриша от Ловеч и кой ще се наеме да дава пари?!
Някой сульо пулев, дето живее с 300 лв заплатка ли?
Не казвам, че сегашните босове са добри, помияр до помияра, престъпник до престъпника са, но кой друг има пари, кой ще плаща на тези клубове, за да съществуват?
Трагедията е пълна!


Прочете ли ми първия отговор на твоето мнение за парите? Зимбру когато отстраниха Литекс имаха таван на заплатите 750 долара! Когато отстраниха ЦСКА вече беше дигнат двойно, имаха двама чужденци... Не е до пари, като го няма Гришата Литекс ще се върне да играе в В група, като събере поколение ще се изкачи в Б, естествен път за отбор от град с това население, отборите с по-голяма фенска маса ще събират пари от билети, трансфери, тук-таме от участия в ЕКТ, и те няма да плащат на маймуни и бразилско-румънски цигани по 80-90 хиляди на месец и така, ще се играе с юноши, че се продават навън, ще се изграждат нови, постепенно нещата ще си дойдат на мястото, но трябва да има правила и независими, знаещи, можещи и волево силни хора да ги прилагат. Така че към момента - само утопия!


Това, което пишеш изисква поне 10-15 години време, означава, че на практика е невъзможно, защото след 10-15 години, футбол у нас няма да има, ако сега не се налеят пари и го много пари.
Ще остане един Левски и това е.
Срещу кого ще играе този Левски, може ли да има първенство от 3-4 отбора?
Такова нещо по света има ли някъде?
За да има школа, поетапно издигане от групите нагоре към елита, продажба на играчи от местна школа и т.н., изисква огроооооомно време..и средства.
Както и да го мислим, все не става.
Без пари в 21 век не става нищо.
И Лудогорец щеше да играе в ЛЕ и ШЛ без много пари и солиден бюджет знаеш ли кога- НИКОГА.
Със слаби и бедни отбори, без инвестиции и без чужденци, шансовете ни за някакви приходи от ЕКТ спадат почти до 0.


Това и съм написал - утопия. Няма да са 3-4 отбора, аз към момента се сещам за поне 10 напълно способни да се самоиздържат при таван на заплатите от 2 хиляди лева, примерно, и по-малко да са, първенството на Латвия е от 7 отбора, Йелгава играе там.


И какви успехи има Латвия в ЕКТ?
Освен, че бият още по-слабите от себе си...а именно Литекс?
По същата логика ще те питам, какви успехи има в ЕКТ Сараево, Мура, Иртиш?
Ок, победили са нашите некадърници и до там.
Идеята ми е да се стремим към модел, който работи и към държави, които са успешни, да се мерим с Латвия и Йелгава... е смешно.
Да, Йелгава победи Литекс, то и Лудогорец победи Стяуа, Черноморец Одеса и ПСВ Айндховен, но мислиш ли, че някой в Румъния, Украйна и Холандия взема за пример нашата А група и иска да е като нас?
Това, че си отпаднал от някого, не значи, че е за пример.
Важно е той след теб какво е постигнал, а именно - НИЩО.
Нашите отбори може да ги бие и отбор от Андора и Ватикана, но там имат ли силен футбол?
Според мен тайната се крие в парите.
Реал и Байерн няма да са това, което са, ако нямат ОГРОМНИ БЮДЖЕТИ.
И това е логично, всичко хубаво и качествено на този свят става с пари, струва си парите и в основата му стоят пари.
Ние, българите, искаме с пръдня боя да правим.
Хем да караме бедничко с по 2-3000 лв заплатки на играч, хем на смотани стадиони, хем с просташки манталитет и публика, хем с местни(слаби) играчи, хем, ако може да влезем в групите на ШЛ и да лапаме големите кинти.
Е, така не става.
Пак казвам, не може да си силен, ама наистина силен в Европа без мощен финансов гръб.
Всичко друго е аматьорщина по български и провал след провал.


А какви успехи има България в ЕКТ? :) Може да се влезе в ШЛ с местни играчи и скромен бюджет, примери - десетки, няма да стане веднага, може да е след 5-10 сезона работа, може и никога, ако нямаш и малко късмет, но е напълно възможно, почти всяка година в ШЛ влзиа отбор с бюджет по-малък от на нашите "грандове" и съставен от предимно местни играчи, за ЛЕ да не говорим, но трябва да се работи правилно и много, и колкото пари изкарваш да ги харчиш разумно.

ПП Примерът с Латвия го дадох, защото сме на тази тема :) Но според теб с кои страни трябва да се мерим? С испания и Германия? :) Хайде, малко по-сериозно, най-много да сме на нивото на средно-европейските държави като Чехия, Словения и т.н., колко мислиш, че е беше бюджета на Кошице преди да влязат в ШЛ в края на 90-те? А на Виктория (с изгонен от Левски играч) преди 3-4 години?


Аз знам, че ШЛ я наричат лигата на богатите, а не лигата на бедните.
Също така знам, че ЛЕ от този сезон е с драстично повишени приходи и премии в групите, т.е. доближават я по стандарт до лигата на богатите- ШЛ.
В тези турнири може някога да са влизали бедни отбори, но занапред такива нямат шансове, а дори и да влязат, ще имат 6 загуби в групата и минус 20 гола разлика.
Освен това, даваш за пример Чехия и конкретно Виктория Пилзен, но мога да ти кажа, че тяхното първенство е в пъти по-силно от нашето и специално Виктория Пилзен е един супер богат отбор спрямо Славия, Пирин и Локо Пд.
Да не говорим, че на стадиона в Пилзен идват по минимум 10-15-20 000 зрители на ВСЕКИ МАЧ, нещо, за което нашите отбори не могат и да мечтаят.
Човече, за каквото и да си говорим, става дума за пари.
Погледни стадиона на БАТЕ в Борисов, той е малко бижу, погледни стадиона на Стяуа и ги сравни със стадиона в Лаута, в Благоевград, Монтана и т.н.
Някой говореше за Милсами, Милсами не са никакъв критерий, биха нашите и после бяха размазани от Шкендербеу от Албания.
Истината е, че още 10 пъти да играят с Лудогорец, 10 пъти ще отпаднат, но тогава с този некадърник Рибейро- толкова.
С Дерменджиев начело, Милсами щеше да бъде смазан с разлика.
Тъжното в цялата работа е, че до края на сезона очаквам още поне 1 отбор да отпадне от групата и направо си отиваме към аматьорски футбол.
България е много, много, много зле във всички сфери и надежда отникъде не се вижда.
Държава, в която пациентите бият лекарите, не е държава.

Потребителски аватар
ham3r
Мнения: 483
Регистриран на: 11 юни 2015 18:18
Контакти:

Re: Оставка на ИК на БФС

Мнениеот ham3r » 17 дек 2015 20:46

batmanlevski написа:съгласен,ама нали се сещаш,че такива като Гриша Ганчев и Думуса ще им отслабнат позициите,къде ще си перат парите и как Гриша Ганчев ще си направи далаверата с обединението на цска, заради което беше и целия цирк в мача с Левски, а зад тях седи не кой да е ,а ГЕРБ , същия ГЕРБ който се чуди как да опрости на цска откраднатите от държавата 60 000 000 !


Ти си наглец като иво тонев.Гриша Ганчев няма никакви позиции в това бфс.Няма никаква далавера и няма никакво обединение.Герб и по точно неговия лидер заедно с приятеля си делян пеевски които са и ваши собственици се опитват да отнемат бизнеса на Гриша Ганчев.Преди две години бойко му взе вецовете под натиск а сега искат с делянчо и петрол да откраднат.На държавата се дължат 11 милиона не 60 000 000.

daniel875
Мнения: 7527
Регистриран на: 28 юни 2009 21:58
Контакти:

Re: Оставка на ИК на БФС

Мнениеот daniel875 » 17 дек 2015 20:48

Знаеш ли в какво се изразява надеждата в България? Тя е може би в това ние самите да се опитваме да променяме нещата, а не да продължаваме да чакаме на друг. Личният пример е важният, но може би това трябва да бъде направено от млади хора, които притежават достатъчно знания и умения да правят нещата. От самото наше общество зависи накъде ще върви България, от никого другиго. От това семейството да върне своята важна роля у нас, защото неговата липса нанесе огромни щети през годините. Хората се женят, но после се развеждат или разделят на огромни разстояния и всичко се разпада.
В труден свят живеем, в много труден, но ако съумеем във времето сами да преборим лошата страна на технологиите и да вземем хубавото от тях, защото имат и положителна страна, нещата ще станат. Всичко зависи от нас, от възгледите ни за живота, от вътрешния ни мир, който е толкова трудно постижим, но е възможен.
"Реал", "Милан", "Ливърпул", "Байерн", "Аякс" - НАЙ - ВЕЛИКИТЕ!

Потребителски аватар
Мистри
Мнения: 3620
Регистриран на: 19 май 2012 16:48

Re: Оставка на ИК на БФС

Мнениеот Мистри » 17 дек 2015 20:48

ham3r написа:
batmanlevski написа:съгласен,ама нали се сещаш,че такива като Гриша Ганчев и Думуса ще им отслабнат позициите,къде ще си перат парите и как Гриша Ганчев ще си направи далаверата с обединението на цска, заради което беше и целия цирк в мача с Левски, а зад тях седи не кой да е ,а ГЕРБ , същия ГЕРБ който се чуди как да опрости на цска откраднатите от държавата 60 000 000 !


Ти си наглец като иво тонев.Гриша Ганчев няма никакви позиции в това бфс.Няма никаква далавера и няма никакво обединение.Герб и по точно неговия лидер заедно с приятеля си делян пеевски които са и ваши собственици се опитват да отнемат бизнеса на Гриша Ганчев.Преди две години бойко му взе вецовете под натиск а сега искат с делянчо и петрол да откраднат.На държавата се дължат 11 милиона не 60 000 000.


Докажи го, сълза момина.
Изображение


Изображение

Потребителски аватар
glarus_ds
Мнения: 1926
Регистриран на: 13 ное 2008 12:30
Местоположение: София
Контакти:

Re: Оставка на ИК на БФС

Мнениеот glarus_ds » 17 дек 2015 20:51

GOLEADOR написа:
PFC Litex написа:Нека всички клубове и фенове се обединим и дружно да подкрепим оставката, която поискаха от ПФК Левски на ИК на БФС, това е единствения начин да започне лечението на футбола.

Също така собственици на футболни клубове да нямат право да са членове на ИК на БФС.

PFC Litex написа:Ние сме жертва на самите нас си, НИКОЙ не ни е виновен за действията и е време феновете на други отбори да спрете да пишете от наше име, нашата позиция е ясна и точка по въпроса.

Gogot, пишеш по детски, били имали извинение, това е смешно бре.
Утре нашите ще намерят някоя балалайка да каже да имаше заговор срещу Литекс и да се каже, ето имат извинение... мислех, че в този форум пишат разумни хора.
Незнанието не е оправдание.

Пич,кое те накара да обърнеш палачинката?Когато поисках срещата ви с Левски да се разследва от прокуратурата и виновните за корупция в БФС и Левски да бъдат съдени,ти скочи като Матросов на амбразурата и заяви,че сами сте си виновни!Явно истината не те вълнува нито отбора от Ловеч!

Какво общо има Левски? Каква корупция в Левски? Ще обясниш ли ......
CHELSEA

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Оставка на ИК на БФС

Мнениеот 1982 » 17 дек 2015 20:54

kanara1978 написа:Левскарите Кога Ядаха Кифтетата Не Риваха :mrgreen: нека нека сега пореват


Те цяла титла взеха с груба измама и погазване на правилата преди 8 години, сега ореваха орталъка за едни кирливи 5 точки.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
Мистри
Мнения: 3620
Регистриран на: 19 май 2012 16:48

Re: Оставка на ИК на БФС

Мнениеот Мистри » 17 дек 2015 20:56

glarus_ds написа:
GOLEADOR написа:
PFC Litex написа:Нека всички клубове и фенове се обединим и дружно да подкрепим оставката, която поискаха от ПФК Левски на ИК на БФС, това е единствения начин да започне лечението на футбола.

Също така собственици на футболни клубове да нямат право да са членове на ИК на БФС.

PFC Litex написа:Ние сме жертва на самите нас си, НИКОЙ не ни е виновен за действията и е време феновете на други отбори да спрете да пишете от наше име, нашата позиция е ясна и точка по въпроса.

Gogot, пишеш по детски, били имали извинение, това е смешно бре.
Утре нашите ще намерят някоя балалайка да каже да имаше заговор срещу Литекс и да се каже, ето имат извинение... мислех, че в този форум пишат разумни хора.
Незнанието не е оправдание.

Пич,кое те накара да обърнеш палачинката?Когато поисках срещата ви с Левски да се разследва от прокуратурата и виновните за корупция в БФС и Левски да бъдат съдени,ти скочи като Матросов на амбразурата и заяви,че сами сте си виновни!Явно истината не те вълнува нито отбора от Ловеч!

Какво общо има Левски? Каква корупция в Левски? Ще обясниш ли ......


Няма да ти обясни.
Странното е ,че много хора мислят , че могат да пишат всякакви нелепи неща и откровени лъжи по форумите, разчитайки ,че са анонимни.ГТова е общоприетото мнение сред глупаците и децата.
Но не знаят , че А някой ги подхване , А са излезли от анонимност. :lol:
Изображение


Изображение

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Оставка на ИК на БФС

Мнениеот 1982 » 17 дек 2015 20:56

седемнамалко написа:Аз лично съм бил свидетел как всевъзможни мутри се тренираха колко титли могат да си купят, и все на гърба на Левски,



А беше ли свидетел как една руска мутра от еврейски произход си напазарува 3 титли, и все в полза на Левски, или помниш само което ти отърва ??!
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
glarus_ds
Мнения: 1926
Регистриран на: 13 ное 2008 12:30
Местоположение: София
Контакти:

Re: Оставка на ИК на БФС

Мнениеот glarus_ds » 17 дек 2015 21:03

GOLEADOR написа:
PFC Litex написа:
GOLEADOR написа:
PFC Litex написа:Нека всички клубове и фенове се обединим и дружно да подкрепим оставката, която поискаха от ПФК Левски на ИК на БФС, това е единствения начин да започне лечението на футбола.

Също така собственици на футболни клубове да нямат право да са членове на ИК на БФС.

PFC Litex написа:Ние сме жертва на самите нас си, НИКОЙ не ни е виновен за действията и е време феновете на други отбори да спрете да пишете от наше име, нашата позиция е ясна и точка по въпроса.

Gogot, пишеш по детски, били имали извинение, това е смешно бре.
Утре нашите ще намерят някоя балалайка да каже да имаше заговор срещу Литекс и да се каже, ето имат извинение... мислех, че в този форум пишат разумни хора.
Незнанието не е оправдание.

Пич,кое те накара да обърнеш палачинката?Когато поисках срещата ви с Левски да се разследва от прокуратурата и виновните за корупция в БФС и Левски да бъдат съдени,ти скочи като Матросов на амбразурата и заяви,че сами сте си виновни!Явно истината не те вълнува нито отбора от Ловеч!

Че, кой ни е виновен за това, че напуснахме терена?
Като имаме доказателства за задкулисия да са ги представили на прокуратурата.
Аз никога не съм обръщал палачинката, моето мнение отдавна съм го споделил, но явно четеш само угодните за теб неща.

Не искаш прокуратурата да разследва БФС и Левски,но искаш оставката на БФС?!?Вие сте си били виновни и за това не искаш мача да се разследва.Но когато Левски поиска оставката на БФС ти си твърдо за и пускаш тема в тяхна защита.Ето за това ти казах,че теб истината и съдбата на Литекс не те вълнува.Другаде са твоите симпатии и не разбирам защо се криеш зад отбора на Ловеч!

А ти не искаш прокуратурата да разследва вашия клуб, Томов и т.н., а все Левски, Левски, Левски.... Явно си много злобен....
CHELSEA


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта