Харесва ли ви форматът на А група?

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
barsa79
Мнения: 339
Регистриран на: 02 май 2014 21:20
Skype: biboka81
Местоположение: LOVECH-ITALIA
Контакти:

Re: Харесва ли ви форамтът на А група?

Мнениеот barsa79 » 11 дек 2015 16:45

Да харесва ми а и няма възможност за повече отбори

Потребителски аватар
Blue1914
Мнения: 2067
Регистриран на: 25 фев 2012 14:59
Контакти:

Re: Харесва ли ви форматът на А група?

Мнениеот Blue1914 » 11 дек 2015 17:06

АБСОЛЮТНО най-оптималният вариант за България. Хем всички отбори почти сигурно ще изкарат сезона и ще се борят до последно за оставане, хем има 3-4 отбора, които НАИСТИНА се борят за влизане в елита отдолу. И аз искам 16 елитни отбора, но при положение ча имаме 12-13 които що годе да стават за тая работа, то 10 трябва да са в групата и 3-4 да се болят за влизането си. Пък и ВЪОБЩЕ не ми омръзва това, че всеки мач на моя отбор е интересен и завързан, ако и да итраят по 4 пъти. Голямата ми забележка е, че не се обръща повече внимание на Б-групата.

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Харесва ли ви форамтът на А група?

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 11 дек 2015 17:06

Vura написа:Перфектен формат! Не трябва да се пипа. За Лудогорец е все тая, щото мачкаме всякакви отборчета. 8-)

"Ако Кирил Домусчиев се откаже от Лудогорец, на стадиона ще пасат крави." В. Стефанов
По темата: Това е 12345-а тема в този форум за формата на "А" група и като че ли взе да се изтърква... Иначе образно казано: дали 10, 12, 14, 16 или 24 души ще се опитат с пръдня да направят боя - резултатът ще е един и същ, но при 10 ще мирише най-малко... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

Потребителски аватар
Avrameca
Мнения: 4921
Регистриран на: 13 авг 2010 18:00
Skype: имам :)
Контакти:

Re: Харесва ли ви форматът на А група?

Мнениеот Avrameca » 11 дек 2015 17:50

Да.
[offtopic][wrapimg=]http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/02474/SL-carragher0_2474548b.jpg[/wrapimg][/offtopic]
[offtopic][wrapimg=]http://4.bp.blogspot.com/-O3uFSSdTI5g/TuDx_ggXNNI/AAAAAAAAAJg/gS86TiPiXZA/s1600/%D1%81%D0%B8%D1%80.gif[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
Pragmatichen
Мнения: 953
Регистриран на: 12 май 2014 06:43

Re: Харесва ли ви форматът на А група?

Мнениеот Pragmatichen » 11 дек 2015 18:14

Според мен съвсем скоро ще имаме формат с 8, а после и с 6 отбора, които ще играят по 8734429 пъти помежду си.
България бавно загива, превръща се в циганско-пенсионерска държава.
Бедността извън Сф е страшнааааааа!
Има цели райони, където хората нямат какво да ядат, та футболът е последна грижа.
Майтапът настрана, но наистина мисля, че до 2-3 години, А група ще е с 8 или 6 отбора, докато Борислав Алкохолика Михайлов не закрие този спорт у нас.
Държава, в която пациентите бият лекарите, не е държава.

Потребителски аватар
tomba
Мнения: 844
Регистриран на: 13 юли 2013 15:39
Контакти:

Re: Харесва ли ви форматът на А група?

Мнениеот tomba » 11 дек 2015 18:16

Темата е дъвкана и предъвкана,за 16 отбора трябва стадиони,а 99% са от ерата на динозаврите.

Потребителски аватар
dunavfc
Мнения: 7975
Регистриран на: 28 мар 2010 18:54
Контакти:

Re: Харесва ли ви форматът на А група?

Мнениеот dunavfc » 11 дек 2015 18:19

Може би единственото хубаво нещо, което направи БФС за последните 10 год. е именно сегашният формат на първенството. В един утопичен свят най-добре би било да имаме първенство от 18 - 20 отбора, но реалността за съжаление показва, че 10 отбора е максимума.

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Харесва ли ви форматът на А група?

Мнениеот honda » 11 дек 2015 18:29

За мен този формат е по-добър от предходните ,но не най-добрия.
При този формат е напълно възможно поради малкия брой отбори ,няколко отбора да направят "коалиция" срещу друг отбор . Смея да твърдя ,че съм доста близко до българския футбол. До 14-15 кръг от шампионата всички мачове си се играха и не случайно имаше само един мач в който единия отбор победи с повече от 2 гола разлика. После започнаха мачове ,които за мен "не се играха".
За мен най-добрата схема е от 12 отбора и след като се изиграят по два мача всеки срещу всеки (общо 22 мача) групата се разделя на първа осмица и втора четворка. Отборите от втората четворка играят помежду по 3 пъти ,като третия мач е на неутрален терен . И последния отбор отпада директно, а втория и третия в тази четворка играят бараж срещу съответно третия и втория от Б група.
В първата осмица отборите играят плей-оф Първия срещу осмия, втория срещу седмия , третия срещу шестия и четвъртия срещу петия. Като играят още до три мача ,като резултатите от редовния сезон се зачитат ,като серията приключва когато единия отбор спечели 8 точки. При равни показатели след петия мач се играят продължения и дузпи. Отбора заел по- предно място в редовния сезон е домакин в петия мач. После се играе по същата схема победителя от първата двойка срещу победителя от четвъртата двойка и победителя от втората двойка срещу победителя от третата двойка. и накрая победителите се срещат във финална серия. А загубилите определят бронзовия медалист.
Предимствата според мен на тази схема е че общо шампиона ще стане известен след последния мач. Никой отбор няма да се оплаква ,че е имало схеми "нати-дай ми" между други отбори. Общо взето всеки отбор ще заеме мястото ,което заслужава. Според мен така ще се играят много повече мачове с интрига и в които и двата отбора ще играят на принципя "няма място за отсъпление" . Според мен ще се повиши сериозно и зрителския интерес, а и още от редовния сезон отборите ще трябва да започнат да си плетат кошницата.


4oKuTo
Мнения: 674
Регистриран на: 18 яну 2010 17:24
Контакти:

Re: Харесва ли ви форматът на А група?

Мнениеот 4oKuTo » 11 дек 2015 19:10

Форматът е добър. В България трудно може да се намерят повече от 10 отбора с финансови възможности за горе - долу добър футбол, а и в Б група няма лошо да има някакви стабилни клубове все пак, там също се играе футбол. Трябва медиите да обърнат повече внимание на втория ешелон, за да се вдигне малко интереса и там, това е проблемът за мен.


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта