Момиров,Гергинов,Перуков и всички журналисти!

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21567
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Момиров,Гергинов,Перуков и всички журналисти!

Мнениеот metodito » 27 ное 2009 22:01

Съдиите, наемниците в БФС, мениджърите, начина на живот в София и този в страната са виновни за това положение. Не мисля, че самите клубове имат вина. Може би, в известна степен е било така с ЦСКА, които като флагман на комунистическата държава е трябвало да защитава България, а не отбор носещ името на човек, който се е борил със статуквото и е желаел промяна. "Съветски", казва всичко. И все пак, "червените" защитават по едно време добре страната ни в европейските мачове. Так правят обаче и Берое и Марек, Ботев, Етър... Такава ни е държавата просто. И скоро едва ли ще се оправи положението. Докато румънците си имат Клуж, Унирея и т.н. А относно съдии и журналисти - съвсем никога няма да се оправим! Най-тиражния вестник има за главен редактор донодник на 6-то! Други медии също... Съдиите свирят, както и лапат манджата - гладно и безогледно, все едно знаят, че няма да са дълго там.

venconi
Мнения: 62
Регистриран на: 08 сеп 2009 15:19
Контакти:

Re: Момиров,Гергинов,Перуков и всички журналисти!

Мнениеот venconi » 27 ное 2009 22:15

Абе хора не гледате ли футбол. Футбол нормален и нашият футбол. Ако съдията свири да речем 90 % правилно, ми те както каза тоя задник момиров трябва да останат с по незнам колко човека още първото. Хиляди пъти са търкани темите за съдиите, но извинявам се ...спокойно мога да кажа , че президенти , футболисти , бфс...(малко или много те са едно цяло), са доста под нивото на съдиите. Ми гледате поне мама му дейба и други първенства, и по-слаби от нашето и по силни. Е, за каквото тука им скачат на съдиите ПРИ ВСЯКА СИТУАЦИЯ, там не знам ....стрелби трябва да има. Знам , че много от вас не ме разбират, но не може клубове да купуват съдии, на всяко отсъждане да им се скача, след всеки мач те да са виновни , и накрая същите тези хора ,които са ги купували ,да реват срещу тях. Виновни във всеки случай не са съдиите. Всеки ,който не е на това мнение, за мен гледа много филми . Всички станаха най-честните, само съдиите са корумпирани :) хахаха. Изкарахте ги по-страшни и от албанската мафия :). Промиват ни мозъците, а това не е трудно , повярвайте ми . Съдиите ли им са виновни, че в европа сме с 5 класи под другите и единствената ни надежда е рушене играта на противника, подценяване или късмет, но НИЩО игрово и това е от поне 20 години ! Айде лека и споко, времето ще оправи нещата :))) лека полека !

Потребителски аватар
mike28
Мнения: 2582
Регистриран на: 06 юни 2008 17:28
Skype: В Русия съм
Контакти:

Re: Момиров,Гергинов,Перуков и всички журналисти!

Мнениеот mike28 » 27 ное 2009 22:38

До автора на темата- ще ти пусна два цитата, от един друг форум, такива простотии си писал, че дори не си заслужава да ти отговарям лично...

Зачернихме мъжете в черно

Или защо БФС няма да реши проблема със съдийството

Борислав Борисов
Диема


Очевидно е, че България си има нов масов спорт. Той не изисква много време, със сигурност няма нужда от каквато и да е предварителна подготовка, нито екип, може и мача да не си гледал. Трябва само да можеш да псуваш, обаче здраво и по много. Става дума за съдийството. Явно най-сладкото нещо у нас е да се обвини един съдия, че е провалил даден двубой. Те не че не го правят, не ме разбирайте погрешно! Но някак отръки ни иде да се вгледаме в даден двубой и да кажем: "Този провали мача!". След това го споменаваме десетина пъти с роднините му и вече с чувство на поели дневната си дажба от футбол продължаваме нататък. Тъжна работа! На мен вече ми е скучно всичко това.
Кой иска да е съдия?
Първо да кажа, че нямам за цел да защитавам който и да е арбитър. Те си знаят проблемите и е редно сами да си ги оправят. Но и в работата си в Шампионската лига и английското първенство ежедневно се сблъсквам с грешни решения. И там ги има. Е, по-малко са, но са факт. Аз съм яростен противник на идеята с арбитрите да се оправдава всичко лошо и съм го обявявал често в ефир. Тук обаче опираме до нещо важно - когато аз упреквам даден човек за каквато и да е грешка, се питам дали на негово място бих се справил по-добре. Иска ли някой да е всъщност футболен съдия? Мисля, че никой не желае. Защото всеки си дава сметка, че рано или късно ще попадне в ситуацията да бъде плют от хората несправедливо. Факт е, че съдиите правят грешки, но има и редица случаи, може би по-малко на брой, когато пък обвиненията не са били справедливи. Дори и в световен мащаб няма арбитър, който да не е провалил поне 10 срещи. Финалът на кариерата на Пиерлуиджи Колина е свързан с огромен гаф в мача на Виляреал и Евертън, когато лишава от шанс да продължи напред в Шампионската лига единия отбор.
Първенство без съдии
Сега сигурно ще се запитате: защо пък да ги уважаваме? Защото без тях няма да гледаме футбол. С огромно разочарование, или поне така ми се иска да вярвам, че е било, президентът на БФС Борислав Михайлов обяви, че "без съдиите първенството щеше да е по-спокойно". Това е сигурно. Само дето нямаше да е футболно, а нещо различно. Без арбитри не се позволяваха мачове дори и в заводските турнири едно време. Те просто са част от играта. Темата е тежка и трудна, обаче е гадничко даден човек в ръководството на играта да се разграничава от тези хора. Защото не е честно да си част от футбола, дори да си някакъв шеф в него, да не говорим за първи човек, а да ти се иска съдиите да не са част от първенството. Всъщност надявам се и вярвам, че Борислав Михайлов е имал съвсем друго нещо предвид, но не се е изразил точно. И ако човек се опита да търси някакъв по-различен подтекст, би следвало да се замисли за друг вариант.
Нека чисто хипотетично се опитаме да си представим първенство без арбитри. Как би изглеждало? Два отбора по 11 души играят 90 минути. Има си и треньори на пейката. Всъщност дали ще са 90? Защото все някой трябва да ги брои. Готово, има решение - пускаме електронното табло и то си ги брои. Арбитри не ни трябват. Обаче как ще се отсъждат нарушенията? Ами сега? Ще е по-лесно да е по споразумение - единият път за нас, другият път за тях. Или 50 на 50, както гласи наложилото се вече клише. Тук ще има лек проблем, нали! А дузпите? Готово! Няма да има дузпи просто, защото там консенсус трудно ще има, освен ако не е нещо като игра с ръка на голлинията. Сега нека сме сериозни - футбол без съдии не може да има. Това е истината.
Тенденциозност
Големият проблем явно е усещането, че даден съдия с умисъл е навредил на даден състав. В човешката природа е заложено да мисли винаги за лошото и за гадното, пред възможността да реши, че нещо може да е просто случайност или неволна грешка. Как да се разграничи едното от другото? На практика е невъзможно, нали! Единият опит е да се върнем назад във времето и да търсим "грешки" на всеки арбитър в една и съща полза и съответно да направим извод. Обаче това не може да стане, защото всички съдии са вземали грешни решения във всички възможни посоки. Сигурно винаги може да се изкара мач, в който даден човек е помогнал на определен отбор от тези на върха. Ще се получи страшно объркване. Значи ни трябва друг метод. Вземаме целия мач и го гледаме внимателно. Обаче се оказва, че грешките са във вреда и на двата тима. Значи пак не можем да стигнем до тенденциозност. Майната му, тогава си казваме онова "Съдията е ...!" и продължаваме. Защото у нас по правило невинността се доказва, тя не е право на всеки футболен съдия.
Защитата на съдиите
И кой е виновен за това? Питали сте се, предполагам, как да стане така, че да се ликвидира този проблем с хората, които ръководят мачовете, и какъв им е всъщност проблемът. Моят отговор е в ниското лично самочувствие и спокойствие. Защото съдиите в България нямат подкрепата на ключовите фактори във футбола. Не говоря за съдийската комисия. Имало ли е случай някой от големите началници в българския футбол да е заставал срещу един президент и да му каже: "Гледай си работата, съдията свири перфектно!"? Това съм го виждал и чувал в Англия, но не и в България.
Идва време, когато е редно целият футболен съюз, начело с хората от изпълкома, да стане и да каже какво се прави със съдиите. Защото така просто не си заслужава да продължаваме. Убеден съм, че всички знаят дали някой от тях взема пари от даден клуб или не. Да ги махнат и да останат само тези, на които се вярва. Но следващия път, когато има проблем с някой съдия, без значение на кой мач се случва, и има критика срещу реферирането на двубоя, да има наказание на човека, позволил си да обижда. Първа глоба - 10 хиляди лева. Втората - лишаване от право да водиш отбора си за един мач, ако става дума за треньор. Ако е президент - 50 хиляди лева глоба. И така нагоре до полудяване. Както е в Англия. Същото после и за съдиите.
Сега ще ви кажа обаче защо това няма да стане. Защото на никого в БФС, нито в изпълкома, нито където и да е другаде, не му стиска да направи такова нещо.
Защото рано или късно идва конгрес
И там ще трябва да имаш лоби. А то не се създава с такива мерки. Пиша всичко това извън контекста на един мач. Сега страстите са разгорещени около Левски - Литекс. След седмица ще са по друг повод и с други тимове и арбитри. Няма голямо значение от конкретните действащи фигури. Важното е, че каквото и да стане, важно е да се наплюе съдията. А детайлен анализ на играта и футболистите всички забравят да правят. Защото е малко по-трудно. Важното е да си плюем по съдиите. Сега това ни е кефът. Тъжен и жалък футбол!


Това беше мнението на журналиста от Диема, а следващото е отговор в същия форум, на един такъв "специалист" , като теб:

И кои са тези по-големи специалисти, от бившите международни съдии Момиров и Гергинов?
Хората правят разбор на ситуациите, казват какво е по правилник и как нещата се тълкуват по семинарите. Ако ти или някой друг тук има по-различно мнение, да вземе правилни, да даде точката и да докаже, че не е така. Защото точно тези хора, няма да излезат в национален ефир и да се излагат, като си измислят някакви нови правила или си затварят очите за тях. Също така ако си посещавал семинари, в България или чужбина, ще ми е интересно какво са казали или дали са казали нещо, как да се процедира във въпросните ситуации.
Аман от специалисти!!!


Ха, остани си със здраве! ;)

Потребителски аватар
Juventina
Мнения: 20
Регистриран на: 23 окт 2009 17:10
Контакти:

Re: Момиров,Гергинов,Перуков и всички журналисти!

Мнениеот Juventina » 27 ное 2009 22:47

venconi написа:Абе хора не гледате ли футбол. Футбол нормален и нашият футбол. Ако съдията свири да речем 90 % правилно, ми те както каза тоя задник момиров трябва да останат с по незнам колко човека още първото. Хиляди пъти са търкани темите за съдиите, но извинявам се ...спокойно мога да кажа , че президенти , футболисти , бфс...(малко или много те са едно цяло), са доста под нивото на съдиите. Ми гледате поне мама му дейба и други първенства, и по-слаби от нашето и по силни. Е, за каквото тука им скачат на съдиите ПРИ ВСЯКА СИТУАЦИЯ, там не знам ....стрелби трябва да има. Знам , че много от вас не ме разбират, но не може клубове да купуват съдии, на всяко отсъждане да им се скача, след всеки мач те да са виновни , и накрая същите тези хора ,които са ги купували ,да реват срещу тях. Виновни във всеки случай не са съдиите. Всеки ,който не е на това мнение, за мен гледа много филми . Всички станаха най-честните, само съдиите са корумпирани :) хахаха. Изкарахте ги по-страшни и от албанската мафия :). Промиват ни мозъците, а това не е трудно , повярвайте ми . Съдиите ли им са виновни, че в европа сме с 5 класи под другите и единствената ни надежда е рушене играта на противника, подценяване или късмет, но НИЩО игрово и това е от поне 20 години ! Айде лека и споко, времето ще оправи нещата :))) лека полека !


Това!

Нормално е като фен да псуваш съдията - с повод, без повод, важното е да се псува. Но декларации, Любо, Гонзо - прекалено е (В. Стефанов няма да го коментирам, той е неадекватен).

Потребителски аватар
blue magic
Мнения: 1396
Регистриран на: 03 сеп 2008 00:13
Контакти:

Re: Момиров,Гергинов,Перуков и всички журналисти!

Мнениеот blue magic » 28 ное 2009 00:00

Добре стана, че цяла България видя какви безхаберници ръководят родното съдийство. Пошлост, наглост и безочие. Ето това представляваха днес Момиров и Гергинов. Като опитни интриганти те фриволно тълкуваха ситуациите от ""зверски освирепели футболисти на ЛЕВСКИ", които били пожалени от Николай Йорданов, до бегло загатване за каратисткия удар на Кшишев иВЪОБЩЕ НЕПОКАЗАНИЯ удар без топка на Нифлор срещу Рабех. За което обяснението на делегата Гергинов бе, че "главният съдия му бил казал, че нямало удар"! Нямам думи!
И накрая искам да попитам - след като оплюха играта (най-вече на ЛЕВСКИ) като безобразно груба, защо за целия мач носилката влезе в употреба едва два-три пъти?
Срам сте за ялата съдийска гилдия. Дано от Европа ви гледат!
Ние сме ЛЕВСКИ, ЛЕВСКИ СОФИЯ!!!

joro65
Мнения: 752
Регистриран на: 02 ное 2009 00:32
Skype: KOMAZEC
Контакти:

Re: Момиров,Гергинов,Перуков и всички журналисти!

Мнениеот joro65 » 28 ное 2009 00:20

mike28 написа:До автора на темата- ще ти пусна два цитата, от един друг форум, такива простотии си писал, че дори не си заслужава да ти отговарям лично...

Зачернихме мъжете в черно

Или защо БФС няма да реши проблема със съдийството

Борислав Борисов
Диема


Очевидно е, че България си има нов масов спорт. Той не изисква много време, със сигурност няма нужда от каквато и да е предварителна подготовка, нито екип, може и мача да не си гледал. Трябва само да можеш да псуваш, обаче здраво и по много. Става дума за съдийството. Явно най-сладкото нещо у нас е да се обвини един съдия, че е провалил даден двубой. Те не че не го правят, не ме разбирайте погрешно! Но някак отръки ни иде да се вгледаме в даден двубой и да кажем: "Този провали мача!". След това го споменаваме десетина пъти с роднините му и вече с чувство на поели дневната си дажба от футбол продължаваме нататък. Тъжна работа! На мен вече ми е скучно всичко това.
Кой иска да е съдия?
Първо да кажа, че нямам за цел да защитавам който и да е арбитър. Те си знаят проблемите и е редно сами да си ги оправят. Но и в работата си в Шампионската лига и английското първенство ежедневно се сблъсквам с грешни решения. И там ги има. Е, по-малко са, но са факт. Аз съм яростен противник на идеята с арбитрите да се оправдава всичко лошо и съм го обявявал често в ефир. Тук обаче опираме до нещо важно - когато аз упреквам даден човек за каквато и да е грешка, се питам дали на негово място бих се справил по-добре. Иска ли някой да е всъщност футболен съдия? Мисля, че никой не желае. Защото всеки си дава сметка, че рано или късно ще попадне в ситуацията да бъде плют от хората несправедливо. Факт е, че съдиите правят грешки, но има и редица случаи, може би по-малко на брой, когато пък обвиненията не са били справедливи. Дори и в световен мащаб няма арбитър, който да не е провалил поне 10 срещи. Финалът на кариерата на Пиерлуиджи Колина е свързан с огромен гаф в мача на Виляреал и Евертън, когато лишава от шанс да продължи напред в Шампионската лига единия отбор.
Първенство без съдии
Сега сигурно ще се запитате: защо пък да ги уважаваме? Защото без тях няма да гледаме футбол. С огромно разочарование, или поне така ми се иска да вярвам, че е било, президентът на БФС Борислав Михайлов обяви, че "без съдиите първенството щеше да е по-спокойно". Това е сигурно. Само дето нямаше да е футболно, а нещо различно. Без арбитри не се позволяваха мачове дори и в заводските турнири едно време. Те просто са част от играта. Темата е тежка и трудна, обаче е гадничко даден човек в ръководството на играта да се разграничава от тези хора. Защото не е честно да си част от футбола, дори да си някакъв шеф в него, да не говорим за първи човек, а да ти се иска съдиите да не са част от първенството. Всъщност надявам се и вярвам, че Борислав Михайлов е имал съвсем друго нещо предвид, но не се е изразил точно. И ако човек се опита да търси някакъв по-различен подтекст, би следвало да се замисли за друг вариант.
Нека чисто хипотетично се опитаме да си представим първенство без арбитри. Как би изглеждало? Два отбора по 11 души играят 90 минути. Има си и треньори на пейката. Всъщност дали ще са 90? Защото все някой трябва да ги брои. Готово, има решение - пускаме електронното табло и то си ги брои. Арбитри не ни трябват. Обаче как ще се отсъждат нарушенията? Ами сега? Ще е по-лесно да е по споразумение - единият път за нас, другият път за тях. Или 50 на 50, както гласи наложилото се вече клише. Тук ще има лек проблем, нали! А дузпите? Готово! Няма да има дузпи просто, защото там консенсус трудно ще има, освен ако не е нещо като игра с ръка на голлинията. Сега нека сме сериозни - футбол без съдии не може да има. Това е истината.
Тенденциозност
Големият проблем явно е усещането, че даден съдия с умисъл е навредил на даден състав. В човешката природа е заложено да мисли винаги за лошото и за гадното, пред възможността да реши, че нещо може да е просто случайност или неволна грешка. Как да се разграничи едното от другото? На практика е невъзможно, нали! Единият опит е да се върнем назад във времето и да търсим "грешки" на всеки арбитър в една и съща полза и съответно да направим извод. Обаче това не може да стане, защото всички съдии са вземали грешни решения във всички възможни посоки. Сигурно винаги може да се изкара мач, в който даден човек е помогнал на определен отбор от тези на върха. Ще се получи страшно объркване. Значи ни трябва друг метод. Вземаме целия мач и го гледаме внимателно. Обаче се оказва, че грешките са във вреда и на двата тима. Значи пак не можем да стигнем до тенденциозност. Майната му, тогава си казваме онова "Съдията е ...!" и продължаваме. Защото у нас по правило невинността се доказва, тя не е право на всеки футболен съдия.
Защитата на съдиите
И кой е виновен за това? Питали сте се, предполагам, как да стане така, че да се ликвидира този проблем с хората, които ръководят мачовете, и какъв им е всъщност проблемът. Моят отговор е в ниското лично самочувствие и спокойствие. Защото съдиите в България нямат подкрепата на ключовите фактори във футбола. Не говоря за съдийската комисия. Имало ли е случай някой от големите началници в българския футбол да е заставал срещу един президент и да му каже: "Гледай си работата, съдията свири перфектно!"? Това съм го виждал и чувал в Англия, но не и в България.
Идва време, когато е редно целият футболен съюз, начело с хората от изпълкома, да стане и да каже какво се прави със съдиите. Защото така просто не си заслужава да продължаваме. Убеден съм, че всички знаят дали някой от тях взема пари от даден клуб или не. Да ги махнат и да останат само тези, на които се вярва. Но следващия път, когато има проблем с някой съдия, без значение на кой мач се случва, и има критика срещу реферирането на двубоя, да има наказание на човека, позволил си да обижда. Първа глоба - 10 хиляди лева. Втората - лишаване от право да водиш отбора си за един мач, ако става дума за треньор. Ако е президент - 50 хиляди лева глоба. И така нагоре до полудяване. Както е в Англия. Същото после и за съдиите.
Сега ще ви кажа обаче защо това няма да стане. Защото на никого в БФС, нито в изпълкома, нито където и да е другаде, не му стиска да направи такова нещо.
Защото рано или късно идва конгрес
И там ще трябва да имаш лоби. А то не се създава с такива мерки. Пиша всичко това извън контекста на един мач. Сега страстите са разгорещени около Левски - Литекс. След седмица ще са по друг повод и с други тимове и арбитри. Няма голямо значение от конкретните действащи фигури. Важното е, че каквото и да стане, важно е да се наплюе съдията. А детайлен анализ на играта и футболистите всички забравят да правят. Защото е малко по-трудно. Важното е да си плюем по съдиите. Сега това ни е кефът. Тъжен и жалък футбол!


Това беше мнението на журналиста от Диема, а следващото е отговор в същия форум, на един такъв "специалист" , като теб:

И кои са тези по-големи специалисти, от бившите международни съдии Момиров и Гергинов?
Хората правят разбор на ситуациите, казват какво е по правилник и как нещата се тълкуват по семинарите. Ако ти или някой друг тук има по-различно мнение, да вземе правилни, да даде точката и да докаже, че не е така. Защото точно тези хора, няма да излезат в национален ефир и да се излагат, като си измислят някакви нови правила или си затварят очите за тях. Също така ако си посещавал семинари, в България или чужбина, ще ми е интересно какво са казали или дали са казали нещо, как да се процедира във въпросните ситуации.
Аман от специалисти!!!


Ха, остани си със здраве! ;)

Много работи си преписал тук,но така и не разбрах твоето мнение?Абсолютно никъде в това ,което написах не съм споменал за някоя грешка на някой съдия.Изказзах се за променените правила,които властват в нашия футбол и тотално обърканите Момиров и Гергинов.Да си видял да съм писал за еди кой си съдия не дал дузпа или картон на тоя и тоя мач.Просто грешките са винаги едни и същи и никой и не прави опит да ги променя.Разбира се ,че всеки ще греши и те са част от играта,но начина на съдийство в момента в България е тотално объркан и е срещу красотата,динамиката,джентълмеството във футбола.Въобще от написаното след мен не видях нито един да е разбрал какво съм искал да кажа.Може би пък изказа ми не е правилен.Все пак не съм професионалист,просто фен обичащ тази велика игра!
Изображение

cristely
Мнения: 908
Регистриран на: 09 яну 2009 18:09
Контакти:

Re: Момиров,Гергинов,Перуков и всички журналисти!

Мнениеот cristely » 28 ное 2009 00:30

-Да разбираме ли, че БФС бута Литекс към титлата?

-Целта на някой хора е Левски да не стане шампион. Ей така, просто са се събрали и са си го решили. И това само защото ние сме отбор с европейско мислене и поведение и не сме удобни...

Лелеееее, голем смех. Бай Ви Ганя - европеец. УжасТ!

cristely
Мнения: 908
Регистриран на: 09 яну 2009 18:09
Контакти:

Re: Момиров,Гергинов,Перуков и всички журналисти!

Мнениеот cristely » 28 ное 2009 00:38

blue magic написа:Добре стана, че цяла България видя какви безхаберници ръководят родното съдийство. Пошлост, наглост и безочие. Ето това представляваха днес Момиров и Гергинов. Като опитни интриганти те фриволно тълкуваха ситуациите от ""зверски освирепели футболисти на ЛЕВСКИ", които били пожалени от Николай Йорданов, до бегло загатване за каратисткия удар на Кшишев иВЪОБЩЕ НЕПОКАЗАНИЯ удар без топка на Нифлор срещу Рабех. За което обяснението на делегата Гергинов бе, че "главният съдия му бил казал, че нямало удар"! Нямам думи!
И накрая искам да попитам - след като оплюха играта (най-вече на ЛЕВСКИ) като безобразно груба, защо за целия мач носилката влезе в употреба едва два-три пъти?
Срам сте за ялата съдийска гилдия. Дано от Европа ви гледат!


Ама верно вие(ти и една голяма част заслепени левскари) си вярвате. Хора, използвайте си сивите клетки. Господ ви ги е дал да ги използвате, а не като овце да вървите един след друг, да повтаряте едно и също, да си вярвате и да се самонавивате. Хитлер и той така подкара едно многомилионно стадо на война и докара на целия свят разруха. Баси! Бъдете хора - мислете!

venconi
Мнения: 62
Регистриран на: 08 сеп 2009 15:19
Контакти:

Re: Момиров,Гергинов,Перуков и всички журналисти!

Мнениеот venconi » 28 ное 2009 01:37

Исках и още нещо да добавя. То е ясно , че темата няма много да се развива , но не това е най-важното все пак :). Та конкректно за проблема :), изпуснах в по-горните мнения да напиша нещо, което всъщност е основният проблем. Народопсихологията :))))))..... Много хора са чували тази дума, но малко я разбират ! Ние сме прекрасен народ , прекрасни хора, но точно този негативизъм, да търсим проблемите другаде, а не където са и шуробаджанащината ни ебават мамата на много нива :).


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта