Край с мачовете по телевизията?

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

kiko75
Мнения: 1901
Регистриран на: 01 ное 2008 23:25
Контакти:

Re: Край с мачовете по телевизията?

Мнениеот kiko75 » 05 май 2011 19:29

PFC Litex написа:Къде казах, че ТВ2 и БТВ са имали нещо общо?
Когато ТВ2 купи футболните права собственик й беше CME, след това купиха и БТВ
http://www.econ.bg/news/article147585/n ... puva_i_btv

МИ ТИ ЧЕТЕШ ЛИ АЗ КАКВО ПИША ЧЕ ТОЧНО ФУТБОЛА НАПРАВИ ТАКА ЧЕ БТВ ДА ИСКАТ ДА ги купят тия телевизи
в американски форум питаш и ти отговарят, в руски - питаш и те питат ти кой си и защо питаш, в български - питаш и ти обясняват колко си тъп.

Потребителски аватар
аби
Мнения: 574
Регистриран на: 27 окт 2010 14:17
Контакти:

Re: Край с мачовете по телевизията?

Мнениеот аби » 05 май 2011 19:32

Язък!Вече мяма да мога да гледам засади,като тази снощи в Каварна!Галчев подава,нападателя тръгва сам с/у вратаря,но НЕ,по правилника на някои съдийчета-не може така! ;)

kiko75
Мнения: 1901
Регистриран на: 01 ное 2008 23:25
Контакти:

Re: Край с мачовете по телевизията?

Мнениеот kiko75 » 05 май 2011 19:33

dafquezz написа:Много ясно, че няма пари за футбол, вие знаете ли един турски сериал колко струва, а много повече се гледа...

аве спртете се ве хора в момета съм в заведени кадето има 15 тв и всички зяпат мача да го духат тв сериялите и серяла свсеки ден а футбола веднъж седмично и то в ден когато никои не гледа тв и само футбол може да ме накарА ДА ГЛЕДАМ ТВ
в американски форум питаш и ти отговарят, в руски - питаш и те питат ти кой си и защо питаш, в български - питаш и ти обясняват колко си тъп.

Потребителски аватар
dafquezz
Мнения: 1171
Регистриран на: 06 мар 2010 17:25
Контакти:

Re: Край с мачовете по телевизията?

Мнениеот dafquezz » 05 май 2011 19:33

kiko75 написа:
PFC Litex написа:Къде казах, че ТВ2 и БТВ са имали нещо общо?
Когато ТВ2 купи футболните права собственик й беше CME, след това купиха и БТВ
http://www.econ.bg/news/article147585/n ... puva_i_btv

МИ ТИ ЧЕТЕШ ЛИ АЗ КАКВО ПИША ЧЕ ТОЧНО ФУТБОЛА НАПРАВИ ТАКА ЧЕ БТВ ДА ИСКАТ ДА ги купят тия телевизи


Обясни ти се многократно, че "тия телевизии" купиха БТВ, а не обратното :lol:

Потребителски аватар
brat domingo
Мнения: 383
Регистриран на: 09 сеп 2009 13:10
Контакти:

Re: Край с мачовете по телевизията?

Мнениеот brat domingo » 05 май 2011 19:34

синя слива написа:
brat domingo написа:Аз мисля че до провал на тв мачовете няма да се стигне, ще се споразумеят накрая. Ако не с БТВ, то с някоя друга тв. Тези хватки,за които се пише, са просто стратегия за водене на преговори....Колкото и да ни е слабо първенството, мачовете се гледат от много хора. Аз например не ходя по стадионите, но пред телевизора съм винаги на линия. Но и клубовете не трябва да се изхвърлят, защото продуктът който предлагат, не е върхът. А и клиента, в случая телевизията, винаги има право, нали?

Зрителя е клиента,а телевизията е посредник.

В сделката по покупка на ТВ права клиента е телевизията, а продавача са клубовете. Зрителят не участва по никакъв начин. Разбира се, телевизията продава рекламно време на рекламодателите, които пък прибират парите на зрителите чрез продуктите,услугите или идеите, които продават. Това обаче не прави зрителя клиент на клубовете по отношение на тази сделка.

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: Край с мачовете по телевизията?

Мнениеот PFC Litex » 05 май 2011 19:35

dafquezz написа:Много ясно, че няма пари за футбол, вие знаете ли един турски сериал колко струва, а много повече се гледа...

За жалост един епизод на хитов сериал струва около 5 000лв и има няколко пъти по-голям зрителски интерес.
100 епизода * 5 000 = 500 000лв

Сам прецени какво ще предпочетат да излъчват, все пак живеем в пазарна икономика.
Изображение

kiko75
Мнения: 1901
Регистриран на: 01 ное 2008 23:25
Контакти:

Re: Край с мачовете по телевизията?

Мнениеот kiko75 » 05 май 2011 19:37

PFC Litex написа:
dafquezz написа:Много ясно, че няма пари за футбол, вие знаете ли един турски сериал колко струва, а много повече се гледа...

За жалост един епизод на хитов сериал струва около 5 000лв и има няколко пъти по-голям зрителски интерес.
100 епизода * 5 000 = 500 000лв

Сам прецени какво ще предпочетат да излъчват, все пак живеем в пазарна икономика.
ИЗКАШЛИ ДА СЕ ОБЗАЛОЖИМ С ТЕБЕ ЧЕ НОВИЯ ДОГОВОР ЩЕ С МНОГО ПО ДОБРИ ПАРАМЕТРИ ЗА КЛУБОВЕТЕ
в американски форум питаш и ти отговарят, в руски - питаш и те питат ти кой си и защо питаш, в български - питаш и ти обясняват колко си тъп.

Потребителски аватар
dafquezz
Мнения: 1171
Регистриран на: 06 мар 2010 17:25
Контакти:

Re: Край с мачовете по телевизията?

Мнениеот dafquezz » 05 май 2011 19:40

PFC Litex написа:
dafquezz написа:Много ясно, че няма пари за футбол, вие знаете ли един турски сериал колко струва, а много повече се гледа...

За жалост един епизод на хитов сериал струва около 5 000лв и има няколко пъти по-голям зрителски интерес.
100 епизода * 5 000 = 500 000лв

Сам прецени какво ще предпочетат да излъчват, все пак живеем в пазарна икономика.


Ето затова говорим, кратко и ясно. Трябва да сме благодарни, че някой изобщо се е наел да предава А група. Като ви се гледа футбол - на стадиона. И не започвайте с това как мача е късно, щото ако не се предава по ТВ, няма да има причина да е късно ;)

kiko75, натисни Caps Lock, в ляво на клавиатурата е.
Последна промяна от dafquezz на 05 май 2011 19:41, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
синя слива
Мнения: 73
Регистриран на: 07 мар 2011 11:26
Контакти:

Re: Край с мачовете по телевизията?

Мнениеот синя слива » 05 май 2011 19:40

brat domingo написа:
синя слива написа:
brat domingo написа:Аз мисля че до провал на тв мачовете няма да се стигне, ще се споразумеят накрая. Ако не с БТВ, то с някоя друга тв. Тези хватки,за които се пише, са просто стратегия за водене на преговори....Колкото и да ни е слабо първенството, мачовете се гледат от много хора. Аз например не ходя по стадионите, но пред телевизора съм винаги на линия. Но и клубовете не трябва да се изхвърлят, защото продуктът който предлагат, не е върхът. А и клиента, в случая телевизията, винаги има право, нали?

Зрителя е клиента,а телевизията е посредник.

В сделката по покупка на ТВ права клиента е телевизията, а продавача са клубовете. Зрителят не участва по никакъв начин. Разбира се, телевизията продава рекламно време на рекламодателите, които пък прибират парите на зрителите чрез продуктите,услугите или идеите, които продават. Това обаче не прави зрителя клиент на клубовете по отношение на тази сделка.

Няма значение кой какъв се явява.По-големите помнят какво е посредника от едно детско филмче.

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: Край с мачовете по телевизията?

Мнениеот PFC Litex » 05 май 2011 19:43

Каква сила има един форумен залог?
Излъчват ли се мачове и през новия сезон, то цената отново ще бъде редуцирана и същата ще е по-ниска.
Тук ще ти отворя една скоба, а ти си ако искаш вярвай в каквото щеш, защото няма луд да вади пари за нещо след като от него не може да генерира някаква печалба

Едно риалити предаване прави определен рейтинг. Ако говорим за бТВ, то това е около 0.9-1.2 млн зрители. Един епизод на риалити продукция струва приблизително 10 000 лева (зависи от бюджета, броя епизоди и т.н., но средната стойност е толкова). Един епизод на турски сериал е ~5000 лв. Т.е. два пъти по-евтино. Да не говорим колко по-лесно и приятно от логистическа гледна точка. В същото време рекламата по време на турски сериал е по-скъпа от 20 до 100% (зависи от пояса, телевизията и пр.) И за капак рейтинг не пада под 1.6 милиона зрители.

Футболът ни за да генерира интерес трябва да се почне от стадионите, от телевизията дадоха предписания какво да се направи за да бъдат разположение камерите по-удобни и собствениците на клубове и това ненаправиха, ми кофти, но във времена на криза лудите останаха по-малко, то и едно отразяване правят в момента, че ми се плаче.
Изображение


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта