Какви хора стават БГ журналисти

Модератори: paceto, modor, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Tommi
Мнения: 17535
Регистриран на: 24 апр 2010 22:42
Контакти:

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот Tommi » 22 фев 2014 14:10

Laetitia написа:Мен лично много повече ме дразнят неграмотните хора (не само журналисти), които имат огромни претенции и самочувствие, а не могат да ползват правилно дори родния си език.

Езикът е динамична система, която постоянно се развива и търпи промени под въздействие на носителите на този език. Това, което днес е грешка, утре ще е норма. ;) Основното предназначение на езика е за комуникация, следователно постигането на ефективна комуникация е достатъчно условие, за да кажем, че езикът е използван правилно в конкретен случай.
Георги Аспарухов - Гунди към ръководството на Милан: "Има една страна България, в тази страна България има един отбор Левски, може и да не сте чували за него, в този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!

Потребителски аватар
grasiani
Мнения: 2105
Регистриран на: 08 авг 2009 20:58
Контакти:

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот grasiani » 22 фев 2014 14:14

Tommi написа:
Laetitia написа:Мен лично много повече ме дразнят неграмотните хора (не само журналисти), които имат огромни претенции и самочувствие, а не могат да ползват правилно дори родния си език.

Езикът е динамична система, която постоянно се развива и търпи промени под въздействие на носителите на този език. Това, което днес е грешка, утре ще е норма. ;) Основното предназначение на езика е за комуникация, следователно постигането на ефективна комуникация е достатъчно условие, за да кажем, че езикът е използван правилно в конкретен случай.

+1

Laetitia
Мнения: 5461
Регистриран на: 09 май 2012 11:15
Контакти:

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот Laetitia » 22 фев 2014 14:14

Кашчей написа:
Laetitia написа:Купи си речник и спри да се излагаш...

Живея в свободна държава и имам право да се излагам по начин, по който аз преценя, че е удобен за мен!
Справяш се прекрасно и напълно използваш правото си на излагация. :mrgreen:

Има няколко интелигентни човека в този форум, но ти не си сред тях, колкото и да се мъчиш.

апела̀ция
ж., само ед. Спец. В съдопроизводството – начин за проверяване решенията на първоинстанционен съд.
8-)

Не си интересен, не ми се занимава повече с теб.
"Свестните у нас считат за луди, глупеца вредом всеки почита".

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот Кашчей » 22 фев 2014 14:17

grasiani написа:Както винаги, една е темата ,а съвсем друго почва да се коментира,и почвам да си мисля ,че се прави съзнателно ,понеже засегнаха гилдията и веднага се появи журналистката и измести темата в друга посока , която на нея и харесва и особено вълнува.Тука е свободен форум и никъде не е казано ,че всички трябва да сме завършили филология и да познаваме всички тънкости на граматиката за да споделяме някакво мнение ,мен лично не ме дразнят хора, че имат някакви пропуски в граматиката ,даже и големи писатели ползват коректори ,стига да не е фрапантна правописната грешка според мен чак такова значение не трябва да и се отдава ,по важното е кой какво пише и дали има нещо в главата си и дали може да размишлява по дадена тема или пише само празни приказки ,каква файда от напудрени думи и правилно сложен препинателен знак или правилно членуване,като в същността си не казваш нищо съществено и интересно, а само се фукаш колко грамотно си подредил изречения и къде правилно си сложил запетая.Някои май са стигнали до толкова в развитието си като журналисти да поправят другите какво са казали, и как са го написали,а не да могат да направят някакъв що годе адекватен анализ на случка или ситуация,мен пък това лично по ме дразни, и влизайки в един спор ,ясно е кой с какви аргументи ще тръгне,атакувайки веднага неграмотността като причина се измества изобщо същността на спора ,независимо кой е прав и кой крив.Стига толкова ,че сега ще излезе коректорския колектив и ще ме подхване колко съм неграмотен и прост.Ето и аз се хванах на въдицата и нищо не написах по темата,но така е в тази галактика....


Затова във форума трябва до всеки пишещ брат или сестра да има и по един коректор, и един редактор. Даже може и по някой линотипер да има, за да подрежда буквите в текста му.
А по темата... След като лицето Валентин Грънчаров се води журналист, както и лицето Петя Дикова, както и бащата на последната, както и Полковника или Ефрем, или пък ГА..... :roll: за каква журналистика говорим?
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот Кашчей » 22 фев 2014 14:21

Laetitia написа:
Кашчей написа:
Laetitia написа:Купи си речник и спри да се излагаш...

Живея в свободна държава и имам право да се излагам по начин, по който аз преценя, че е удобен за мен!
Справяш се прекрасно и напълно използваш правото си на излагация. :mrgreen:

Има няколко интелигентни човека в този форум, но ти не си сред тях, колкото и да се мъчиш.

апела̀ция
ж., само ед. Спец. В съдопроизводството – начин за проверяване решенията на първоинстанционен съд.
8-)

Не си интересен, не ми се занимава повече с теб.



Това го пишеш вече за трети път май :mrgreen:

Ти, като изявена представителка на журналистиката, което включва в себе си евентуалното наличие на много познания, разбра ли вече защо е по-добре да си пeдераст, отколкото комунист?!?
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот Кашчей » 22 фев 2014 14:28

Laetitia написа:Има няколко интелигентни човека в този форум, но ти не си сред тях, колкото и да се мъчиш.


Това, че познаваш идеално правописа и гледаш мюзикли ли те прави високоинтелигентна?

"Парижката света Богородица" с Гару или с Петкун е по-добър сценично?
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
bastuna2003
Мнения: 909
Регистриран на: 07 авг 2010 14:48
Контакти:

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот bastuna2003 » 22 фев 2014 15:03

Другото, което бие на очи, е компетентността, високомерието и неограниченото самочувствие на всички "журналисти". Повечето от тях си мислят, че са много по-интелигентни от останалата част на населението, само защото имат някаква възможност да си изказват мнението публично. Аз все още си мисля, че журналистите трябва да предават безпристрастно фактите, отколкото да се опитват да си налагат възгледите. Ама тогава няма да има такива със заплати от по 15 000 лева. ;)
[rimg]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bfi1409405071c.jpg[/rimg]


Върни се в “Gong.bg и Спортно шоу Гонг”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта