Какви хора стават БГ журналисти

Модератори: paceto, modor, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот Groucho » 22 фев 2014 12:37

Четвърт час за Берба и Монако пак би, макар и мъчно

Монако победи Реймс с 3:2 в първия мач от 26-я кръг на Лига 1, след драматичен финал на двубоя. Димитър Бербатов игра в последния половин час от срещата, след като се появи в 80-та минута.

http://www.gong.bg/view_article.php?article_id=406249

Теоретично може да се оправдае: делим срещата на три третини от по 30 минути. Бербатов влиза в 80-та, т.е. играе в последния половин час от срещата, макар че не е на терена през целия период :lol:

Потребителски аватар
Captain Stottlemeyer
Мнения: 9979
Регистриран на: 02 окт 2009 16:25

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот Captain Stottlemeyer » 22 фев 2014 12:38

Laetitia написа:Въпросният гаф е плод на недоглеждане, а не на незнание. ;)
Мен лично много повече ме дразнят неграмотните хора (не само журналисти), които имат огромни претенции и самочувствие, а не могат да ползват правилно дори родния си език. И в този форум се намират подобни индивиди...

И мен много ме дразнят тези, които се правят на много културни, обсъждайки Бетовен без да са виждали нито една от картините му... ;)
А сериозно: Кое в нашата държавица е наред, че искаме родните журналя да бъдат най-малко леуреати на "Пулицър"!?...Каквато аудиторията, такива и лекторите, пардон - журналистите... 8-)
"Има една страна България и в тази страна България има един отбор „Левски”. В този отбор съм се родил, в този отбор ще умра!" Георги АСПАРУХОВ

NADURVEN_FILOSOF
Мнения: 576
Регистриран на: 25 сеп 2013 15:16
Контакти:

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот NADURVEN_FILOSOF » 22 фев 2014 12:46

Не може да представяш новина така пристрастно. Напиши фактите и остави тези, които четат, да дадат оценка.
сърце, душа за берое стара загора
http://vbox7.com/play:9114d3b3

Laetitia
Мнения: 5461
Регистриран на: 09 май 2012 11:15
Контакти:

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот Laetitia » 22 фев 2014 13:03

Живко6461 написа:Наистина тъжна констатация. Много често отправена забележка за проявена неграмотност, включително и когато е необходимо покриване на определен минимум, предизвиква груби реакции и напомняния от сорта, че не сме в час по граматика. Или не предизвиква реакция, тъй като потенциалните опоненти не разбират забележката. И естествено не виждат смисъл да "ревнат с глас". Уви, ползването на език, близък до българския, а понякога и не съвсем близък, не е рядкост.
Примери, предизвикващи и съответни комплексни оценки за българите и България. За съжаление.
Да, точно за това нещо говорим - ако направиш забележка на някого за (не)грамотността му, най-често реагира като примат.
Българският не е съвсем лесен, но всеки човек, който изпитва поне малко себеуважение, се стреми да бъде максимално коректен като носител на езика. :)
Captain Stottlemeyer написа:И мен много ме дразнят тези, които се правят на много културни, обсъждайки Бетовен без да са виждали нито една от картините му... ;)
Гьоте, Гьоте, знам те аз - "Малка нощна музика", а? Та-да-да-дам! :mrgreen:
"Свестните у нас считат за луди, глупеца вредом всеки почита".

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот Кашчей » 22 фев 2014 13:20

Поканете тогава във форума да пишат само филолози, които са на "ти" с всички правила на езика, а ние, неграмотните, ще ви четем и ще попиваме от мъдростта, която ще се лее тук!

Станко, тук преди време един кандидат-адвокат ми обясни съвсем сериозно, че няма дума "апелации", а само "апелация", като не можа да отговори как се изписва тази дума в множествено число 8-)

Тази тема също кърти откъм заглавие

sochi2014/viewtopic.php?f=&t=172951

Любопитно е как се наричат на руски националните им отбори в колективните спортове сега, за да има бивша "Сборная" :roll:
Последна промяна от Кашчей на 22 фев 2014 13:26, променено общо 1 път.
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Laetitia
Мнения: 5461
Регистриран на: 09 май 2012 11:15
Контакти:

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот Laetitia » 22 фев 2014 13:25

Кашчей написа:Поканете тогава във форума да пишат само филолози, които са на "ти" с всички правила на езика, а ние, неграмотните, ще ви четем и ще попиваме от мъдростта, която ще се лее тук!

Станко, тук преди време един кандидат-адвокат ми обясни съвсем сериозно, че няма дума "апелации", а само "апелация", като не можа да отговори как се изписва тази дума в множествено число 8-)
Гузен негонен бяга. :mrgreen:

И който е казал, че "апелация" няма мн.ч., е АБСОЛЮТНО прав, тъй като въпросната думичка се използва само в ед.ч.
"Свестните у нас считат за луди, глупеца вредом всеки почита".

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот Кашчей » 22 фев 2014 13:56

Laetitia написа:
Кашчей написа:Поканете тогава във форума да пишат само филолози, които са на "ти" с всички правила на езика, а ние, неграмотните, ще ви четем и ще попиваме от мъдростта, която ще се лее тук!

Станко, тук преди време един кандидат-адвокат ми обясни съвсем сериозно, че няма дума "апелации", а само "апелация", като не можа да отговори как се изписва тази дума в множествено число 8-)
Гузен негонен бяга. :mrgreen:

И който е казал, че "апелация" няма мн.ч., е АБСОЛЮТНО прав, тъй като въпросната думичка се използва само в ед.ч.


Апелативният съд само една апелация ли разглежда?
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Laetitia
Мнения: 5461
Регистриран на: 09 май 2012 11:15
Контакти:

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот Laetitia » 22 фев 2014 13:59

Купи си речник и спри да се излагаш...
"Свестните у нас считат за луди, глупеца вредом всеки почита".

Потребителски аватар
grasiani
Мнения: 2105
Регистриран на: 08 авг 2009 20:58
Контакти:

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот grasiani » 22 фев 2014 14:03

Както винаги, една е темата ,а съвсем друго почва да се коментира,и почвам да си мисля ,че се прави съзнателно ,понеже засегнаха гилдията и веднага се появи журналистката и измести темата в друга посока , която на нея и харесва и особено вълнува.Тука е свободен форум и никъде не е казано ,че всички трябва да сме завършили филология и да познаваме всички тънкости на граматиката за да споделяме някакво мнение ,мен лично не ме дразнят хора, че имат някакви пропуски в граматиката ,даже и големи писатели ползват коректори ,стига да не е фрапантна правописната грешка според мен чак такова значение не трябва да и се отдава ,по важното е кой какво пише и дали има нещо в главата си и дали може да размишлява по дадена тема или пише само празни приказки ,каква файда от напудрени думи и правилно сложен препинателен знак или правилно членуване,като в същността си не казваш нищо съществено и интересно, а само се фукаш колко грамотно си подредил изречения и къде правилно си сложил запетая.Някои май са стигнали до толкова в развитието си като журналисти да поправят другите какво са казали, и как са го написали,а не да могат да направят някакъв що годе адекватен анализ на случка или ситуация,мен пък това лично по ме дразни, и влизайки в един спор ,ясно е кой с какви аргументи ще тръгне,атакувайки веднага неграмотността като причина се измества изобщо същността на спора ,независимо кой е прав и кой крив.Стига толкова ,че сега ще излезе коректорския колектив и ще ме подхване колко съм неграмотен и прост.Ето и аз се хванах на въдицата и нищо не написах по темата,но така е в тази галактика....

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Какви хора стават БГ журналисти

Мнениеот Кашчей » 22 фев 2014 14:08

Laetitia написа:Купи си речник и спри да се излагаш...


Живея в свободна държава и имам право да се излагам по начин, по който аз преценя, че е удобен за мен!
За разлика от твоето афиширане на личен живот, аз поне се излагам с незнание (дали) на неща, които не ми трябват особено много в ежедневието!
Ти май си наистина журналистка :roll:
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?


Върни се в “Gong.bg и Спортно шоу Гонг”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта