"Градски стадион Ловеч"

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
MaX
Мнения: 1379
Регистриран на: 13 юли 2011 16:35
Контакти:

Re: "Градски стадион Ловеч"

Мнениеот MaX » 06 юни 2015 00:31

Дали ще бъде затревено така както беше до сега, смисъл почти до резервните скамейки, правейки впечатление отстрани че терена е твърде тесен :roll:

CHE
Мнения: 1166
Регистриран на: 22 дек 2011 11:28
Контакти:

Re: "Градски стадион Ловеч"

Мнениеот CHE » 07 юни 2015 00:49

След като почна ремонта на 27 Маи и няколко дена след това от ръководството казаха че тои ще прикючи до началото на първия Евромач 2юли доста се учудих .Подмяната на терен с дренаж отводнителна и поливна система [*а точно това казаха че ще правят] отнема минимум 45-50 дена Берое за толкова го направиха а Ботев за 3 месеца но при тях има о отоплителна система и тя отнема време.Но като видях последната снимка всичко ми стана ясно ремонта ще е половинчат типично по Български.Първо трябва да се копае минимум 60 см. [* толкова копаха Берое и Етър а Ботев 1метър] защото трябва да се положи няколко пласта чакъл [*наи отдоло по едър наи отгоре наи дребния]след това се изкопават канали за перфорираните тръби които отвеждат водата в шахти и оттам в градската канализация след това чакъла се засипва или с пясък[*както е на Левски]или с почва [*както е на другите стадиони]след това се поставя поливната система и върху нея чимовете .След като всички чимове са сложени е нужно време от 2 седмици за да се хванат корените за почвата ако не се чака толкова може при първия мач половината чимове да се разхвърчът и да се подменя после целия терен.Наште вече са направили каналите за отводнителните тръби а над тях няма място за чакъл тъи като са копали много плитко 15 -20 см което означава че после ще сложат само почва отгоре и чимовете върху нея ,и след всеки дъжд ще е блато защото пластовете чакъл са много по ефективни отколкото тръбите защото те не обхващат целия терен както го прави чакъла.Някои беше писал тук че през 2004 когато е подменен терена е направен дренаж но понеже са минавали с тежки машини отгоре тои се е запушил и затова след силен дъжд по време на мач се получават локви на места при Левски ,Лудогорец,Ботев,и Етър това не се случва защото са направили всичко както трябва .Но от последната снимка ясно се вижда че няма никакви стари тръби нито чакъл кото означава че тогава ремонта е бил още по калпав само са подмени чимовете и са сложили поливна система а отдолу нищо не е пипано,сега поне са се отпуснали малко и ще има отводнителни тръби.Да си призная разочаровън съм мислех си че Гришата като прави нещо го прави както трябва а не да се стиска за по евтин ремонт още повече че от лятото на 2013 до сега само с парите от продадените футболисти[*6 на брои 8,3мил. Евро за 5 от тях а за ваюши не беше обявена сума] може да изкара почти 6 сезона[тои сам обяви че бюджета е 3мил. на сезон*] издръжка на отбора .

Потребителски аватар
MaX
Мнения: 1379
Регистриран на: 13 юли 2011 16:35
Контакти:

Re: "Градски стадион Ловеч"

Мнениеот MaX » 07 юни 2015 03:29

Ако е така е жалко. Явно не се консултира с правилните хора. Ем то стадиона който уж е нов с тая ламарина на доста места е ръждясал.

CHE
Мнения: 1166
Регистриран на: 22 дек 2011 11:28
Контакти:

Re: "Градски стадион Ловеч"

Мнениеот CHE » 07 юни 2015 13:50

Всичко което съм написал е напълно вярно нека всеки да следи ремонта по пусканите снимки и да види какви материяли се слагат.Аз от 2010 следя абсолютно подробно в интернет по всички саитове и форуми строежа и ремонта на всички стадиони и зали в България и на по бедните страни от нашата черга с които трябава да се сравняваме и съм се запознал с почти всички процедури и материяли които се използват и мога да разбера кога нещо е хубаво и кога е претупано на бързо и то само по снимките и писмената информация без изобщо да съм бил на стадиона или залата.Просто на Гришата му свидят парите[*никои не го е подвел тои знае и контролира всичко] и затова сега прави по евтин ремонт това мое твърдение може да се докаже и от факта че от 2г. терена е в ужасно състояние и 2 лета и 2 зими писаха че ще го сменят но не го направиха ,но сега явно Балъков натисна малко и наи накрая се навиха.Друг показателен факт е че се направи нов модерен стадион като за малък град а се оставиха старите калпави седалки[по време на ремонта писаха че ще са сгъваеми*] а в Разград също малък град [*с 3000 по малък и от Ловеч] сложиха наи скъпите сгъваеми пластмасови седалки които ги има на пазара[*те са Германски и струват 70 Евро,а същите такива Турски ,Полски и Португалски са по 100 лв.] има други модели скъваеми седалки които са по евтини и струват 70лв.[*разбира се правени в Турция и Полша а не в Германия].Когато 2013 искаше да вземе Цска в интервю по Дарик каза в Литекс давам по 3мил. на сезон в Цска ще давам по 5 при мен няма излишно харчене на пари и ,и е казал на феновете че ще построи метален стадион като в Ловеч.
Първо в Левски по времето на ВТБ-2012 и 2013 имаха бюджет 11мил.лв и едвам се класира за Евротурнирите завършиха 3 като изпревариха Черноморец в предпоследния кръг представете си с 5мил. Цска на кое място ще е и второ метален стадион за гранд като Цска и от от наи големия ни град е просто срамно такъв подхожда на малките провинциялни градове но не и на София ,Варна,Пловдив и Бургас при положение че в Разград е бетонен и доста красив и функционален.Това показва до колко се простират амбициите на 1 човек и разликата между хората 2 еднакви по големина малки провинциялни града с 2 еднакви по богатство собственици кои какъв стадион е построил това показва разликата.Надявам се ако някога вземе Цска да мисли малко по мащабно и не толкова стиснато.

Потребителски аватар
MaX
Мнения: 1379
Регистриран на: 13 юли 2011 16:35
Контакти:

Re: "Градски стадион Ловеч"

Мнениеот MaX » 07 юни 2015 20:38

Значи да не се надяваме на хубав терен а на...калпав :roll:

Само че Гришата не се занимава лично с това...има си хора в клуба. И друго ние феновете нямаме никакви артикули или поне тези които имат част от феновете са от преди 4-5 години. В този момент разлика в това отношение между нас и Лудогорец е същата разлика, като между Лудогорец и Барселона.
Колкото до материала на стадиона няма никакво значение, важното е да вижда добре, а в Ловеч в това отношение е идеално.
Обаче за Лудогорец се вижда че имат повече фенове а за Литекс, феновете са най-вече на патриотски начела.

CHE
Мнения: 1166
Регистриран на: 22 дек 2011 11:28
Контакти:

Re: "Градски стадион Ловеч"

Мнениеот CHE » 07 юни 2015 22:30

аз просто искам и се надявам колкото се може повече отбори да имат модерни стадиони като започнатия на Ботев и секторите на Левски и Лудогорец. Ще е хубаво ако се сложи видеостена на стадиона и ЛЕД реклами[*специялно на мен ми правят много хубаво впечатление по време на мач] както и да се завършат ъгловите сектори .Надявам се и Левски и Лудогорец[*другите отбори нямат модерни стадиони и няма смисъл да си слагат ] да закупят ЛЕД реклами защото след откриването на новите им сектори с тях ще заприлича стадиона им още повече на модерен Европеиски.Иначе се надявам тази година Литекс да мине минимум първите 2 кръга на ЛЕ защото там е поставен а с малко повече късмет и самочувствие у играчите може и да влезе в групите.Ще е супер ако тази година вкараме 2 отбора там така ще ни се вдигне коефицента и ако и следващата година това се повтори по следващата ще сме с 5 отбора в Евротурнирите 2 от които в ШЛ както бяха миналата година Кипър[*а те са много по малка страна од нас и с много по малки традиции във футбола]щом те го могат значи и ние го можем само трябва да си повярваме.Успех на Литекс и на всички които представят България в Европа ,а относно терена дори и половинчат ремонт е много по добър от никакъв.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23640
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: "Градски стадион Ловеч"

Мнениеот paceto » 09 юни 2015 00:02

Не мисля, че се прави половинчата работа и хората занимаващи се с това знаят много добре какво да направят.
Не се копае, защото то си има вече чакъл от едрият и от ситният и няма нужда да се слага нов и ето, че днес на Националният стадион нещата ги правят по същият начин като тук.

Има фирма наета за тази дейност, която работи именно само в тази област и не се прави от хора работещи в клуба. Те знаят какво трябва да се направи и го правят, така че нека да не правим крайни анализи само по няколко снимки ;)

Потребителски аватар
MaX
Мнения: 1379
Регистриран на: 13 юли 2011 16:35
Контакти:

Re: "Градски стадион Ловеч"

Мнениеот MaX » 09 юни 2015 21:43

Колега CHE, мисля че нещата се правят както трябва и терена няма да е по-зле от Лудогорец Арена, Герена и Берое, напротив!
Ако се поддържа не като хората е отделно.

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23640
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: "Градски стадион Ловеч"

Мнениеот paceto » 09 юни 2015 21:46

9 юни 2015

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

CHE
Мнения: 1166
Регистриран на: 22 дек 2011 11:28
Контакти:

Re: "Градски стадион Ловеч"

Мнениеот CHE » 10 юни 2015 02:30

На последната снимка където е копал багера 30-40 см ясно се вижда в улея че няма чакъл и никога не е слаган дори и при стария ремонт.Още по лошото което виждам е че не са слагани а и сега не слагат перфорирани тръби и шахти които да отведат водата в канализацията на града,просто само се сменят чимовете и поливната система.Същото правят на националния стадион а и всички журналисти нагло лъжат че тои дори имаи отоплителна система а когато играха Левски и Цска през зимата снега си седеше по терена както и при домакинсвото ни на Малта [*когато ги бихме 6-0] и още други мачове ,но там поне си признаха че няма дренаж а само почва и сега ще сложат пясък които е по водопропосклив от почвата и си мислят че правят дренаж[*това пак е дренаж но минимален в сравнение с чакъла -колко по бързо чакъла ще пропусне водата и колко пясъка които е 3 пъти по тънък слои 8-10 см от чакъла-30см ] -пълен смях.Не се заяждам а казвам истината и всеки може да влезе във този форум в подстраниците на Ботев, Лудогорец и Берое[*те бяха подменени наи скоро 2011 и 2012] както и в техните фенфоруми и скаискрапърсити и да разгледа подробно ремонтите на стадионите им както и на тренировъчните им бази и да види колко см дебел пласт чакъл се слага перфорираните тръби и шахтите какво представляват че даже и отоплителната система как изглежда[*на Ботев и Лудогорец] и сам да си направи изводите.Не е нужно нито да си експерт нито много умен просто като сравниш снимките от терените и наи глупавия да си ще откриеш разликите те са очевадни.Аз точно така съм се научил да разпознавам и разбирам на кои стадион какво се прави дали е половинчато или не и дали е качествено или не.Пак казвам не се заяждам просто си изказвам мнението ,самия факт че следя какво се случва и пиша тук показва че се вълнувам и радвам от това което се прави .


Върни се в “Литекс”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта