Литекс - Лятна подготовка и селекция, сезон 2014/2015

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23682
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Литекс - Лятна подготовка и селекция, сезон 2014/2015

Мнениеот paceto » 26 юни 2014 20:26

Литекс вече мисли за Европа, след 2:0 срещу Славия

Изображение

Литекс победи Славия с 2:0 в последната си контрола преди старта на евроучастието си за новия сезон. "Оранжевите" точно след седмица имат първи мач от Лига Европа, и показаха, че вече се настройват на вълна официални срещи.

На стадиона в Правец, футболистите на Красимир Балъков, без да блестят, контролираха проверката срещу Славия, и реализираха по едно попадение в началото и края на срещата. Те имаха още няколко фантастични положения за гол, а нацелиха и три греди.

Двубоят в Правец наблюдава до почивката и старши треньорът на Левски Георги Иванов със своя щаб, а да гледа някои от играчите бе и селекционерът на юношеския национален тим Александър Димитров.

Славия започна по-вихрено двубоя, и в доста периоди от него владееше топката, но така и не изглеждаше особено опасен за добре построената защита на Литекс. След първоначалния лек натиск на "белите", ловчанлии обърнаха нещата в своя полза.

В 12-ата минута след центриране от корнер на Петър Златинов, Джаксън Менди с глава засече в мрежата, за 1:0 в полза на Литекс. Само две минути по-късно, след лошо изчистване от страна на защитата на Славия, Момчил Цветанов накара Георги Петков да се разтегне максимално, и с върха на пръстите си да избута топката до гредата, откъдето тя се отби. Два невероятни пропуска за "оранжевите" имаше в минутите около 30-ата, когато първо Косоко, а след това и Цветанов бяха сами срещу Петков, но не успяха да реализират.

След като откри резултата, Литекс действаше предимно на светкавични контраатаки, но Славия не успя да оползотвори в нещо стойностно владението на топката. Манзоро и Бургзорг опитаха далечни удари, но без да притеснят Илко Пиргов.

Едно от най-добрите положения за Славия бе в 58-ата минута, когато Иван Вълчанов стреля от непосредствена близост, Винисиус първо спаси, а след това добавката бе избита от Бодуров.

Куп промени направиха двамата треньори след като измина час игра, което се отрази и на организацията в двата състава.

В 67-ата минута Литекс за трети път удари греда, като този път Васил Божиков шутира мощно от малко разстояние в страничния стълб на Емил Петров.

В 68-ата минута Димитър Везалов препъна Цветанов в пеналта, и арбирътър отсъди дузпа в полза на Литекс, но Джордан не успя да я вкара, а Петров спаси шута му.

Младите надежди на Литекс Красимир Станоев и Георги Минчев оставиха добри впечатления в края на двубоя, като Минчев вкара и гол.

Точно преди да изтече редовното време, страхотен пас на Бодуров изведе Попов отдясно, той пое добре, стигна до аутлинията и центрира прострелно, а Георги Минчев от вратарското поле без проблем я вкара в долния десен ъгъл.

Това бе достатъчно да оформи крайното 2:0, и да даде на Литекс нужните гаранции за поне отчасти сглобен състав, преди старта на евротурнирите. Славия пък продължава своята подготовка, в търсене на оптимални варианти за първенството.

Литекс – Славия 2-0

1-0 Джаксън Менди (12)
2-0 Георги Минчев (89)

Стадион Правец, 50 зрители, Съдии: Никола Петров, Хинков, Банчев

Съставът на Литекс: 26.Илко Пиргов,16 Страхил Попов ,5 Николай Бодуров, 6 Джаксън Менди , 13 Васил Божиков , 88 Никола Колев, 24 Петър Златинов , 14 Армандо Ваюши , 70 Данило Асприля , 9 Уилмар Джордан , 20 Омар Косоко

След почивката в игра се постепенно се появиха: Баривиера, Руменов, Станоев, Цветков, Малинов, Минчев

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23682
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Литекс - Лятна подготовка и селекция, сезон 2014/2015

Мнениеот paceto » 26 юни 2014 23:51

Красимир Балъков: Доволен съм от волята за игра

Наставникът на Литекс Красимир Балъков коментира успеха на тима над Славия в контрола с 2:0.

"Доволен съм от волята, която показаха футболистите. Още сме в подготовка, ако няма воля, ще замине всичко. Доволен съм от волята на футболистите. Още сме в подготвителен период, допускат се и леки грешки", коментира наставникът на Литекс Красимир Балъков.

"Играчите си свършиха работата, това е последен мач преди мача в Молдова. Отборът трябва да играе така както искам. Важно е, играчите да преливат добре от фаза атака в защита, и обратно от защита в атака", заяви Балъков.

"Доволен съм от новите попълнения. Джордан не е в оптимална форма, но това е защото не беше с нас в последните дни. Косоко се включва много добре, Менди е добър футболист и изключителен човек. Той обаче се изявява по време на играта доста емоционално, но си поговорихме с него", заяви още Балъков.

"Момчетата дават всичко от себе си, това ме радва. Това е най-важното, основата, другото е много работа", допълни наставникът на Литекс.

Venko123
Мнения: 2960
Регистриран на: 30 дек 2012 19:39
Контакти:

Re: Литекс - Лятна подготовка и селекция, сезон 2014/2015

Мнениеот Venko123 » 29 юни 2014 16:28

Косоко скоро няма да играе официален мач за Литекс. 8-)


Reckless
Мнения: 2195
Регистриран на: 02 мар 2010 18:32
Местоположение: DE

Re: Литекс - Лятна подготовка и селекция, сезон 2014/2015

Мнениеот Reckless » 02 юли 2014 17:02

Venko123 написа:Косоко скоро няма да играе официален мач за Литекс. 8-)

Ти ли си наредил така :-)

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23682
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Литекс - Лятна подготовка и селекция, сезон 2014/2015

Мнениеот paceto » 02 юли 2014 19:30

Литекс с пето ново попълнение

Изображение

Отборът на Литекс привлече в състава си камерунския халф Петрус Бумал, съобщават медиите във Франция. 21-годишният играч идва като свободен агент от тима на Сошо. През миналата година полузащитникът записа седем мача в Лига 1.

Бумал е петото ново попълнение на ловчанлии за новия сезон след Милчо Ангелов от Черноморец, Винисиус Баривиейра от бразилския Вила Нова и бившите играчи на ЦСКА Омар Косоко и Джаксън Менди.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23682
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Литекс - Лятна подготовка и селекция, сезон 2014/2015

Мнениеот paceto » 06 юли 2014 22:52

Литекс вдига на крака Асприля и Десподов за реванша

Изображение

Литекс поднови тренировки след ден почивка, която получиха играчите от своя наставник Красимир Балъков. В неделя следобед „оранжевите“ направиха сериозно занимание на своята база и вече всички сили са насочени за реванша с Верис в четвъртък.

Ловчанлии са амбицирани да отстранят съперника си и да продължат напред в турнира, където ще играят с някой измежду унгарския Диошдьори ВТК (Мишколц) и малтийския Биркиркара. Първата среща при тях завърши с трудна минимална домакинска победа за маджарите с 2:1, които вкараха победния си гол в последната минута.

Междувременно лекарският щаб на Литекс прави всичко възможно да вдигне на крака крилото Данило Асприя и младока Кирил Десподов за реванша с Верис. Двубоят с молдовците в Ловеч е на 10 юли (четвъртък) от 20:45 часа. Колумбиецът и юношеският национал пропуснаха първия мач (0:0) заради леки травми, като дори не пътуваха за Молдова.Старши треньорът Красимир Балъков прецени да не рискува излишно здравето им и ги остави да се възстановяват в Ловеч, съобщиха от клуба.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23682
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Литекс - Лятна подготовка и селекция, сезон 2014/2015

Мнениеот paceto » 15 юли 2014 17:51

Литекс и Илко Пиргов се разделят

Изображение

Вратарят на Литекс Илко Пиргов е пред раздяла с клуба, научи Гонг. Това потвърди и самият футболист. „Така е! Постигнахме съгласие с ръководството на тима, ако си намеря отбор да си тръгна от Ловеч като свободен агент. Имаме някои различия за бъдещето ми в Литекс. Аз съм на мнение, че на моята възраст не мога да бъда резерва”, заяви за Гонг Илко Пиргов.

Вратарят пристигна в Литекс в началото на 2012 година и веднага се превърна в титулярен страж на „оранжевите”, записвайки 60 мача за отбора. Той изпусна голяма част от мачовете миналия сезон заради контузия. Въпреки това той отново се завърна на вратата на тима от Ловеч. Пиргов стартира като титуляр и в двата мача срещу молдовския Верис от първия кръг на Лига Европа и не допусна гол във вратата си.

В момента Литекс разполага с още четирима вратари – привлеченият това лято бразилец Винисиус Баривиейра, Евгени Александров, Марин Орлинов и Александър Конов.

Потребителски аватар
OrangePower
Мнения: 337
Регистриран на: 01 дек 2011 20:52
Местоположение: София
Контакти:

Re: Литекс - Лятна подготовка и селекция, сезон 2014/2015

Мнениеот OrangePower » 20 юли 2014 00:53

Илко Пиргов: Тренирам с резервите на Литекс и чакам оферти

Вратарят Илко Пиргов все още не е напуснал официално Литекс. Той продължава да тренира с втория отбор на ловчанлии. В началото на седмицата стражът обяви, че напуска.

"В момента тренирам с дуб­лиращия отбор. Чакам някакво развитие. Още не съм разтрогнал, но с ръководството се споразумяхме да си тръгна като свободен агент. Нямам обяснение защо се стигна дотук. Решение на ръководството е, че ще разчитат на Винисиус, а аз ще бъда резерва. Не се сърдя на никой и не съм обиден. Всичко си е наред. Благодаря много на всички в клуба", каза бившият вратар на Черно море, ЦСКА и Пирин Благоевград.

"Все пак съм на години, в които трябва да пазя, а не да съм на пейката. Още нямам никакви варианти, защото всичко стана много бързо. А и първенството чука на вратата, както се казва. Ако беше по-рано, щеше да е по-лесно. Сега ще е доста трудно. Засега съм говорил повече с мениджъри, но няма нищо конкретно. Очаквам предложения и развитие в следващите дни", завърши Илко Пиргов.

Потребителски аватар
obi4am_pirin
Мнения: 5903
Регистриран на: 08 яну 2009 09:48
Контакти:

Едно орле замени друго като капитан на Литекс

Мнениеот obi4am_pirin » 03 авг 2014 22:35

Страхил Попов е новият капитан на “Литекс”. Рокадата се наложи след продажбата на досегашния лидер на „оранжевите“ Николай Бодуров. Преди няколко дни бранителят бе трансфериран във “Фулъм”.
Страхил Попов е юноша на “Пирин” Благоевград и син на легендата на "Пирин" Венко Попов.
Попов ще дебютира в новата си отговорна роля в мача с Берое от третия кръг на А група.
хахахахах
Изпратено на: 15 Дек 2014 19:35
От: Messi_fan
До: obi4am_pirin

Къде ти е темичката ? Май нещо я заключиха. хахахаха
П.П. Не е нужно да ми благодариш, че заради мен я премахнаха. ;)


Върни се в “Литекс”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта