ШЛ: Реал Мадрид - Борусия Дортмунд - 2:2 FT

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13354
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: ШЛ: Реал Мадрид - Борусия Дортмунд - 2:2 FT

Мнениеот sapio0o » 09 дек 2016 10:42

Furious_Monk написа:И тук не става дума за това какво се е случило в този мач, става дума за това което виждам от началото на сезона до този момент.

А именно шест точки преднина в първенството. :lol: Пак те питам, Анчелоти с красивия футбол какво постигна? Колко точки взехме от Атлетико и Барса? Загубите от Севиля и Валенсия помниш ли ги? Малоумно е да се критикува човек, който няма и една година в клуба, а вече счупи десетки дългогодишни рекорди. Нека сме благодарни на това, което имаме в момента. И на мен ми се ще да бием с много и с лекота, но не става. В началото на сезона и аз много критикувах играта, всички тук ми се сърдихте, но тогава определено имах правото да възнегодувам. Сега нито резултатите са лоши, нито играта.

Кусурите на Зидан са два дотук. Единият е, че не сменя Роналдо по време на мачовете, а трябва. Другият, че на моменти прибира отбора, а това категорично не трябва да се случва. Видяхме защо срещу Дортмунд. Същевременно обаче виждам много, много други негови качества, които оставят някак незабелязани от феновете на отбора заради някой и друг слаб мач. За мен Зидан е една подобрена версия на Анчелоти, що се касае специално до работата на двамата на Бернабеу. Разбира се, че е нелепо да ги сравняваме като цяло, но специално за нас, Зидан работи по-правилно. Ротациите му по време на срещите и изборът на стартов състав, спрямо съперника е на много високо ниво. Знае точно как да подхожда към срещите. Според мен нямаме право да искаме повече на този етап. Водим в Примера, взехме дербито с Атлетико, не паднахме на Камп Ноу, минахме си групата в ШЛ, няма изпълнения тип Черишев и сме в серия от 34 поредни мача без загуба. Като дойдат слабите резултати, бъди сигурен, че аз ще съм първият, който да отбележи причините с приличен роман. :lol: Инак що се касае до чисто тактическите способности на Зидан, според мен в клуб като Реал такива не могат да блеснат. Такива класни играчи като нашите трябва да имат ясен план за игра, баланс в двете зони и да не се получават разни размествания като примерно Хамес да играе на крилото или Иско и Бейл в халфовата линия да речем. Всеки си цъка на позицията, сменят се схеми спрямо противника и играеш. Барса с каква тактика печелеше през годините? Зверска преса, за да се отнеме топката и после си играят играта. Пичовете си действат по един и същ начин срещу всеки, а другите са тези, които опитват тактики. Същото трябва да важи и при нас. Директен футбол, яка преса и много голове. Като искате тактика, е пускате Конте/Моуриньо/Пеп и гледате. Мен не ме интересуват такива неща. И все пак според мен Зидан подхожда брилянтно в големите мачове. Не знам с концентрация ли действат играчите повече или какво, но ги няма тези грешки, които примерно виждаме у дома с Ейбар да речем. Та ето ви още един положителен аспект от работата на французина и почерк откак е в клуба. Те резулатите говорят бе хора, какво го мислите повече? Сравнете успеваемостта на Реал в големите мачове при Анчелоти и Зидан. Другото е излишно.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: ШЛ: Реал Мадрид - Борусия Дортмунд - 2:2 FT

Мнениеот Furious_Monk » 09 дек 2016 16:13

Най-нормалното нещо в началото на сезона е човек просто да изчака за да види накъде ще се развият нещата. Не знам какво подобрение виждаш в играта, но за мен тя си остава същата. Само в ШЛ се загубиха по нелеп начин точки, които не трябваше да се губят. Двата мача с БВБ и поляците. Мачовете със Спортинг бяха на кантар и това ако не е предупреждение, не знам какво трябва да е то за да стане по-забележимо...

Както и да е, ще почакаме и ще видим. Аз просто си задавам въпроса, с тази игра накъде и честно казано отговорът не е много оптимистичен.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13354
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: ШЛ: Реал Мадрид - Борусия Дортмунд - 2:2 FT

Мнениеот sapio0o » 09 дек 2016 18:33

Е, има си я клизмата на моменти, т'ва няма как да го отрека. Но общата бройка резултати + класиране мен лично ме удовлетворява. Още повече всичко от случващото се в момента остава в сянката на крайния резултат. Специално ШЛ се печели с игра от март нататък + много, много късмет в отделните срещи, а и жребии. Представянето в първенството показва истинското ниво на отбора, тъй като изисква постоянство. Изостанеш ли веднъж с 10 точки почти няма стигане. При директните елиминации е друго.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: ШЛ: Реал Мадрид - Борусия Дортмунд - 2:2 FT

Мнениеот Furious_Monk » 09 дек 2016 19:37

Стабилността и продължителността на успехите зависи от основата на която са поставени. Аз просто не виждам тя да е особено здрава към този момент, но дано да греша...
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.


Върни се в “Реал Мадрид”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта