Ла Лига: Реал Мадрид - Атлетик Билбао - 2:1 FT

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Hohohoho
Мнения: 2012
Регистриран на: 12 мар 2014 18:26

Re: Ла Лига: Реал Мадрид - Атлетик Билбао - 2:1 FT

Мнениеот Hohohoho » 23 окт 2016 23:58

Ще се съглася, че разликата в класите на отборите става все по-малка и че читавата защитата печели титли, няма да казвам на черното бяло. НО ако нападателите на даден отбор, от около 7-8 чисти ситуации на мач, реализират 1 и в по-добрите си дни 2, няма как да стане. Просто няма.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13346
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Ла Лига: Реал Мадрид - Атлетик Билбао - 2:1 FT

Мнениеот sapio0o » 24 окт 2016 00:03

Заеби, той монка пак си знае неговото. Братле, виж че едвам стигаме до читави атаки, моля ти се. Стига с тая защита, стига с тоя пепе. Виж че идолът ти КР проваля всяка втора атака. Виж че не може един пас да даде. Банално става вече да се обвиняват бранителите. Марсело и Данчо братче по 90 минути всеки мач си изливат душичката, а ние тука им скачаме. Стига вече.

Истината е някъде по средата. Общо взето само Кроос изглежда във форма и знаейки какво върши на терена.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Ла Лига: Реал Мадрид - Атлетик Билбао - 2:1 FT

Мнениеот Furious_Monk » 24 окт 2016 00:08

Роналдо не играе толкова зле. Просто има голям хейт около пропуските му. Колко асистенции даде в тази си форма, колко пъти намираше съотборник на добра позиция... и все пак, в момента има нахъсани и борбени момчета, дай им шанс да се издънят няколко пъти, за да може чак след като се случи хората да се убедят, че не Роналдо е най-големият проблем на този отбор.



Аз лично смятам, че ще е хубаво Кристиано да седне на пейката и поради друга причина. Нека да си припомни младите години и да си върне смелостта, амбицията и огромния дух, който притежава шампион като него. За разлика от Касияс неговата позиция не е толкова значима, и спокойно може да влиза като смяна, докато открие себе си.


Иронията е ,че точно той и БейлС заслужават най-много златната топка, поне за тази година, а в момента и двамата са в ужасна форма. :lol:
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13346
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Ла Лига: Реал Мадрид - Атлетик Билбао - 2:1 FT

Мнениеот sapio0o » 24 окт 2016 00:14

Тук не говорим за асистенции, голове и прости числа. Говорим за цялостното му присъствие на терена, а то е равносилно на голяма нула. Гледаш Марсело, гледаш Кроос, гледаш Карвахал, гледаш Пепе, Бейл, Бензема дори как се бъхтят от тичане, после хвърляш поглед на Роналдо и ти хрумва дали той играе за отбора или обратното. Колкото и да е консуматор не можеш ти да си уж най-добрият футболист на Реал, а едвам да се домогваш до топката. Просто не вървят нещата, разбираш ли. Формата му е такава от много време, вероятно 2-3 години, просто доскоро головете заблуждаваха. Гледаш го играе слабо, ама нали вкарал там 2-3, не е проблем. Сега обаче като не вкарва всичко блесва. Аз затова отдавна мънкам да се вглеждате в играта, не в числата. Васко без да вкарва прави повече за 5 минути. Още повече по схема е крило португалецът, не да кажеш 9-ка. Ей го днеска Бензема 30-40 минути игра отляво. Що? Щото наш КР го мързи.

Пейката е нужна най-вече за психиката на португалеца. Сядаш, мислиш, ако щете и за мотивация. Да си върне малко желанието, щото с всички тези отличия в кариерата и аз да съм ще се обезверя. Не може обаче заради него да страда отбора.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Ла Лига: Реал Мадрид - Атлетик Билбао - 2:1 FT

Мнениеот Furious_Monk » 24 окт 2016 00:30

Но това което спомена се отнася и за хората от защитния вал. Ти ако знаеш че при един провал, тези отзад който фактически се явяват жизнено важно подкрепление, ще се издънят, и при теб нервите ще вземат връх. Един, два пъти може да извадиш някой важен мач, но когато това стане рецидив, в един момент напрежението че всичко зависи от теб ще те смачка.

За това аз не обвинявам един човек, Варан направи поредния си ужасен мач, Марсело никога не е играл добре в защита, а Карвахал просто не може да го познае човек и ако всичко това се компенсира само с много тичане, то към края на сезона този отбор ще бъде гроги. Липсата на дефанзивен халф при тази защита е очевидна.

Бензема на игра чак толкова лошо, но въпреки гола се очаква доста повече от него, БейлС е като призрак по терена, само със старанието си остава.

Ротацията е сложно нещо, защото както може да запазиш свежи играчите, така може и да разбиеш стиковката в отбора. Не може всеки мач да въртиш по 8-9 човека, освен ако не се казваш САФ, но дори и той правеше компромис с класата за сметка на отборния дух- нещо което му изяде главата в ШЛ, където си трябва и доста класа.

Защо Зидан трябваше да чака 70 и някоя си минута за да пуска Мората? Това при положение, че има и още една бекъп смяна, ако евентуално някой се контузи.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13346
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Ла Лига: Реал Мадрид - Атлетик Билбао - 2:1 FT

Мнениеот sapio0o » 24 окт 2016 00:35

Утре ще дискутираме на свежа глава. :)
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Ла Лига: Реал Мадрид - Атлетик Билбао - 2:1 FT

Мнениеот Furious_Monk » 24 окт 2016 00:49

Аз пък искам да кажа нещо позитивно и ще похваля моя любимец от младото поколение халфове Ковачич. Изигра пореден много силен мач и заедно с Верати, Вайгл, Кимих се очертава като един от бъдещите големи полузащитници, но времето ще покаже дали това ще е така.

Много ми хареса и Иско, мисля че много си подобрява играта, а технически е почти перфектен, тези двамата ми изпълват душата последните мачове.

Кроос, дори и когато не играе особено бляскаво (поне за своите възможности) е невероятно полезен играч. За секунди праща топката с прецизен пас в противниковата половина, или сменя фронта на атаката.

Мората показва сериозни волеви качества. Още преди да отиде в Ювентус реши няколко закучени мачове и показа че е човек способен да носи победни точки във важни моменти. Браво на него, страхотно е да видиш друг футболист с психиката и желанието на Карвахал и точно като него излезнал от школата на отбора.

Лукас Васкес е много стабилен бекъп играч, винаги играе максимално концентрирано, раздава се много, борбен, бърз и много техничен.

Та това са хубавите неща, някои от които и днес си проличаха с пълна сила.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

PFK_Levski
Мнения: 963
Регистриран на: 07 апр 2011 18:58
Контакти:

Re: Ла Лига: Реал Мадрид - Атлетик Билбао - 2:1 FT

Мнениеот PFK_Levski » 24 окт 2016 00:56

Няма смисъл да се ядосваме.... просто без освежаване на състава няма да се получи. Роналдо е жива легенда на Реал Мадрид ( който каквото иска да си мисли ) - обаче това не е онзи Роналдо. Трябва да се сменят вече играчите ...... тези се напечелиха на трофеи ( колкото и куриозно да звучи - понеже не можем да я вземем от доста години тази Ла Лига ).
Бензема , за жалост Роналдо ( ако продължава да играе толкова егоистично ), Пепе и прочие трябва да приключат тази година с Реал, дори и един Рамос ...... не ме разбирайте погрешно ..... но доста години им се натрупаха, а нашия клуб не се слави като такъв, в който футболисти, които наистина са дали много за клуба ( а и обратното ) ,могат да си живуркат докато спрат с фубола. Най-пресния пример е Касийяс ...... поросто когато ти падне формата..... когато не показваш нужната мотивация , когато не си готов да тичаш и да се раздаваш цял мач - адиос. Това е Реал все пак! Има млади и научени футболисти, които съм сигурен, че могат да се вземат и съм сигурен, че ще паснат перфектно!
Ако не можем да си позволим ( в което се съмнявам ) опитни и доказани футболисти, то поне можем да вземем по-младни, но пък също качествени футболисти! Байерн Мюнхен как удариха джакпота с Коста ?
Ние защо да не вземем един Дембеле примерно от Дортмунд? А левия бек на Португалия ..... забравих му името в момента, но той е супер! Ами левия бек на Германия - Хектор ако не се лъжа. И много други......
А и да не забравя.... Мората трябва да е задължително титуляр. Не знам Зидан защо продължава да залага на Бензема - наистина не мога да го разбера.

Потребителски аватар
Stones.66
Мнения: 913
Регистриран на: 10 окт 2012 09:44
Контакти:

Re: Ла Лига: Реал Мадрид - Атлетик Билбао - 2:1 FT

Мнениеот Stones.66 » 24 окт 2016 09:33

PFK_Levski написа:....Ние защо да не вземем един Дембеле примерно от Дортмунд? А левия бек на Португалия ..... забравих му името в момента, но той е супер! Ами левия бек на Германия - Хектор ако не се лъжа. И много други......
А и да не забравя.... Мората трябва да е задължително титуляр. Не знам Зидан защо продължава да залага на Бензема - наистина не мога да го разбера.


Ха, как и кога ще ги "вземем" тези, дето си ги изброил, след като моят "любимец" переЦ, с машинации, разбрах че си е осигурил "ПОЧТИ ПЪЛНА ПОДКРЕПА НА АСАМБЛЕЯТА НА РЕАЛ"? Тези играчи (вкл. ВВС) - хубави или не, ще ги гледаме най-малко още една година при трансферното ембарго. По-скоро имаме нужда от нов треньор, ако ембаргото не хваща и треньорите, защото малкия опит на Зидан започва да си казва думата и отбора куца и заради него (отделно, че оня мръсник - переЦ продължава да се бърка в треньорската работа и да "реди" състава). :mrgreen:

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13346
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Ла Лига: Реал Мадрид - Атлетик Билбао - 2:1 FT

Мнениеот sapio0o » 24 окт 2016 10:03

Лол, не мога да повярвам, че има хора които критикуват Бензема след вчерашния мач. Та той се скъса да върши работата на КР по крилото, че и гол вкара. Да, не е деветката от която се нуждае Реал, но поне опитва. В последните мачове се вижда израстване у французина. Поне бяга. В момента проблемите на Реал са два. Слабата форма и незаинтересоваността на КР и тактиките на Зизу. Да стартираш на бясна скорост за ранен гол не е решение. Виждаме, че не работи всеки път, което води до редица главоболия за феновете и дори с голът на Мората си е все така. Не може да разчиташ на центрирания в продължение на 90 минути във всяка среща, пък било то и с трима в атака като Крауч. Това не е испански футбол, не е и Реал Мадрид. Центрирания остро по земя на скорост, ок. Но балонни такива по диагонала от 30 метра, извинявай. Подаването на Бейл за Алваро си беще остро такова и заслужава похвали, макар пак да си бе повод на безидейността. В такива напечени моменти се иска креативност, а Зизу вади Иско. :lol: Няма логика. Защо по схема играем 4-3-3 като нападателите ни без Бейл се залепят за бялата точка и чакат? Къси подавания на разстояние кога? Пробиви през центъра? Далечни удари? Да, отстрани е лесно, но пък в крайна сметка не аз получавам по 10-15 милиона годишно да ръкомахам и симулирам за нарушение. Толкова ли е трудно да се даде почивка на Роналдо? 2 мача бе, не повече. Така хубаво ще му се отразят. Пуст маркетинг.

Още веднъж едно голямо браво за Алваро. Навръх рождения си ден с пореден важен гол за Реал Мадрид този сезон.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]


Върни се в “Реал Мадрид”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта