ШЛ - ФИНАЛ | Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 1:1 (5:3 pen.)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Madridist
Мнения: 14893
Регистриран на: 27 сеп 2009 00:23
Местоположение: Древен и Вечен
Контакти:

Re: ШЛ - ФИНАЛ | Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 1:1 (5:3 pe

Мнениеот Madridist » 29 май 2016 17:44

matador написа: :lol: Испания е много далече от Италия световни шампион 4 пъти ;) Испания доминира защото другите държави са в голяма криза скоро това ще свърши.Италия е било на първо място и в Евротурнирите и пак ще се върнат там ;) В Серия А парите от ТВ права се разпределят равномерно и един Сасуоло може да си позволи да даде едни 30 милиона за трансфери за сезон ,а в Испания колко отбора могат това да си позволят най-много 3-4 :lol:


Да се прави сравнение на база национални отбори за мен не е критерий. Ако гледаме статистиката, Уругвай е бил два пъти световен шампион, това означава ли, че на клубно ниво доминират над Испания, Англия и Франция, защото те са само с по една титла. Холандия даже не е била световен шампион. През 90-те , Калчото беше номер едно в света, всички звезди бяха там. Дойде новия век и нещата от година на година тръгнаха надолу. Докато испанския футбол дръпна. Да погледнем фактите в двата най-престижни европейски клубни турнира - ЛЕ и ШЛ. Лига Европа - в последните седем години , Испания има пет трофея(Севиля - 3 и Атлетико М - 2). Шампионска лига - в последните осем години години , Испания има пет купи ( Барселона - 3 , Реал Мадрид -2), като при двете титли на Реал, финалът е между два испански отбора. Аз затова на мои приятели им обяснявам, колко трудно е да станеш шампион на Испания при конкуренцията на отбори като Барселона и Атлетико Мадрид. Имаше сезони, в които Реал печелеше над 90 точки , вкарани над 100 гола и пак не можеше да се пребори за първото място. ;)
[center]BE PART OF THE CLUB, BECOME MADRIDISTA[/center][center][wrapimg=]http://195.149.248.189:8080/2014-05-26/d48b90caf472bee6fc097d8d4682d398[/wrapimg][/center]

sunscres92
Мнения: 5814
Регистриран на: 16 авг 2014 10:19
Контакти:

Re: ШЛ - ФИНАЛ | Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 1:1 (5:3 pe

Мнениеот sunscres92 » 29 май 2016 17:51

sapio0o написа:
sunscres92 написа: Като да приемем, че хипотетично Севиля спечелят титлата - уверявам те, че пак никой няма да ги гледа и пак ще си вземат сравнително малки пари

Явно и без особени финанси се оправят. Редовно са в топ 6 на Примера и печелят в Европа, било и ЛЕ. Догодина ще пробват в ШЛ. Испанците се нагодиха към трудните условия и благодарение основно на школи и добри скаути са си в играта. Скучни са за наблюдаване (без Реал и Барса), но силни.

Аз предпочитам сравнително ограничени средства, но добро око, пред много пари, но слаби трансфери. 3 милиона за бързоног бек като Мариано са далеч по-приемливи като инвестиция, пред 50-те на Сити за Стърлинг.


Принципно си прав - но предполагам ще се съгласиш, че Севиля нямат никакъв шанс за титлата - като не казвам, че с 100М бюджет ще я вземат - но поне би трябвало да задържат звездите си и да ъпгрейднат състава си.

Примера ти е твърде избирателен - то и аз предпочитам Марез за 5-6 М пред 40 за Мартинез .

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13296
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: ШЛ - ФИНАЛ | Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 1:1 (5:3 pe

Мнениеот sapio0o » 29 май 2016 18:01

Е, как да имат шанс за титлата Севиля? Въобще колко са отборите в света, които биха имали шанс да триумфират в Примера понастоящем? Аз не се сещам за повече от 3-4, добавяйки и тези в самата Ла Лига.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: ШЛ - ФИНАЛ | Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 1:1 (5:3 pe

Мнениеот Der Führer » 29 май 2016 18:03

Честита ви 11-а ... макар по едно време Зидан да се опита да я подари на Атлетико . Но все още е млад ( треньор ) , има време да се научи :mrgreen:
За мен мача беше равностоен и трофея спечели по-класния отбор . Единственото което ме изненада е това че беше изпусната само една дузпа 8-)
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
Madridist
Мнения: 14893
Регистриран на: 27 сеп 2009 00:23
Местоположение: Древен и Вечен
Контакти:

Re: ШЛ - ФИНАЛ | Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 1:1 (5:3 pe

Мнениеот Madridist » 29 май 2016 18:22

Der Führer написа:Честита ви 11-а ... макар по едно време Зидан да се опита да я подари на Атлетико . Но все още е млад ( треньор ) , има време да се научи :mrgreen:
За мен мача беше равностоен и трофея спечели по-класния отбор . Единственото което ме изненада е това че беше изпусната само една дузпа 8-)


А мен лично най-много ме зарадва факта,че дузпите не бяха срещу немски отбор :oops:
[center]BE PART OF THE CLUB, BECOME MADRIDISTA[/center][center][wrapimg=]http://195.149.248.189:8080/2014-05-26/d48b90caf472bee6fc097d8d4682d398[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: ШЛ - ФИНАЛ | Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 1:1 (5:3 pe

Мнениеот Der Führer » 29 май 2016 18:28

Madridist написа:
Der Führer написа:Честита ви 11-а ... макар по едно време Зидан да се опита да я подари на Атлетико . Но все още е млад ( треньор ) , има време да се научи :mrgreen:
За мен мача беше равностоен и трофея спечели по-класния отбор . Единственото което ме изненада е това че беше изпусната само една дузпа 8-)


А мен лично най-много ме зарадва факта,че дузпите не бяха срещу немски отбор :oops:

За съжаление традициите вече не са това което бяха - справка загубения финал срещу Челси :mrgreen:
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
tevez
Мнения: 38911
Регистриран на: 26 авг 2008 12:08
Контакти:

Re: ШЛ - ФИНАЛ | Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 1:1 (5:3 pe

Мнениеот tevez » 29 май 2016 18:30

Аз пък се чудя защо Симеоне не даде на Караско или Торес да бият дузпа, а даде на десния бек. Дори Годин ми се струва по-приемлив вариант от десния бек.

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: ШЛ - ФИНАЛ | Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 1:1 (5:3 pe

Мнениеот Der Führer » 29 май 2016 18:41

tevez написа:Аз пък се чудя защо Симеоне не даде на Караско или Торес да бият дузпа, а даде на десния бек. Дори Годин ми се струва по-приемлив вариант от десния бек.

Торес май беше петия , а Хуанфран е достатъчно опитен за да бие дузпи . Тя реално и дузпата му бе добре изпълнена , като сила и посока , просто малко точност не му достигна .
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

На линия
CSKA69
Мнения: 4463
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: ШЛ - ФИНАЛ | Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 1:1 (5:3 pe

Мнениеот CSKA69 » 29 май 2016 19:29

Честита 11-та Купа на Европейските Шампиони на всички мадридисти! Особено съм щастлив да видя старта на кариерата на Зидан увенчан с триумф в Шампионската лига! Това е наистина историческо!
Първото полувреме беше изцяло в полза на Реал, след първия гол аз лично очаквах още два до почивката и да се приключва! Този състав на Реал обаче е далеч от състава на Дел Боске от 2000-та година, когато победиха Валенсия именно с този резултат.. Разликата е най-вече в самочувствието!
През второто полувреме имаше един отбор на терена и това беше Атлетико, а Реал изглеждаше объркан и дезорганизиран - грешка на Зизу, който замалко да сгафи фатално със смяната на Кроос със Иско... Контузията на Карвахал допълнително стъжни нещата... В продълженията обаче отново Реал показа, че повече желае тази купа и беше по-добрия отбор! При дузпите нямах никакви съмнения кой ще е крайният победител, защото точно в този момент коравия и здрав тим на Симеоне отново ми изглеждаше пречупен психически, точно като преди две години при гола на Рамос...
Пак лично мое мнение е, че това беше лебедовата песен за тази генерация играчи на Реал, сформирана с идването на Перез през 2009-а година.. Роналдо, Бензема, Рамос, Пепе според мен няма какво да дадат повече на този отбор и един по един трябва да се разделим с тях. Трябва да се разделим и с играчи като Данило и Иско, незаслужили дотук по никакъв начин да носят бялата фланелка.. С две думи - трябва промяна в Реал и се надявам тази промяна да я направи Зидан! УСПЕХ!
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: ШЛ - ФИНАЛ | Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 1:1 (5:3 pe

Мнениеот Furious_Monk » 29 май 2016 19:39

sunscres92 написа:
Furious_Monk написа:
sapio0o написа:Не парите определят успехите. Ако беше така английските отбори да са се спукали този век от купи. Освен мангизи си требе и акъл, а те го нямат, завалиите. Италианците не ги търси, мина им времето. Дълги години ще гледате туморите да печелят, а също и немските отбори. ;)


Няма смисъл, човек.

За разпределянето на ти-ви правата, всъщност в Испания е най-демократично, колкото и иронично да прозвучи. Определя се спрямо гледаемостта на даден отбор, с други думи- постигаш резултати, печелиш пари. А не едни работят, всички вземат. Нещо което практически ще се промени след няколко години и ще се върнат пак към социалистическия режим, кой каквото заработил, заплащането приблизително еднакво за всички. Но се надявам това да е за добро, защото отбори като Овиедо не заслужаваха своята съдба. Просто няма да стане това- да оправдават калпавите си ръководства с успеха на другите. Тъжно е, но хората, които са стояли зад тези отбори носят пряка вина за ситуацията при тях.

Дори и не може да се аргументира като хора, то това неговото чак не е сериозно. :mrgreen:


И както е демократично се получава един омагьосан кръг от който не е възможно да излезеш. Като да приемем, че хипотетично Севиля спечелят титлата - уверявам те, че пак никой няма да ги гледа и пак ще си вземат сравнително малки пари.


Ами ще им се наложат да станат шампиони няколко години подред, ако трябва.Натрупването на фенска маса е тежка и сложна задача, задържането им също.

За съжаление Ла Лига няма такава структура и качество при управлението на маркетинга и чрез него да се издигне и популярността на самото първенство(извън чисто спортните успехи) и няма как да си позволи шампионът на страната да получава толкова пари, като този на Англия например.Просто ги няма тези договори за ти-ви права.

За това, Лестър с тази си титла, имат финансовите възможности да надградят над сегашния си състав, но това просто не може да се случи в друго първенство,докато една Савиля, дори и като шампион, пак вероятно би и се налагало да разпродава отбора си.

Както и да е, тези неща ще се променят, но чисто теоретически, така критикувани ти-ви права в Испания, най-много се доближават до сегашния капитализъм.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.


Върни се в “Реал Мадрид”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта