Liga BBVA: Ла Коруня - Реал Мадрид - 0:2 FT

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Liga BBVA: Ла Коруня - Реал Мадрид - 0:2 FT

Мнениеот Furious_Monk » 15 май 2016 00:23

Това с егоизма на Кристиано е толкова преекспонирано че няма накъде повече. Никой не го отрича, но и не е чак такъв безкраен егоцентрик.

Както и да е , Роналдо ще се оцени след отеглянето му от Реал. Тогава ще се види, че не е толкова лесно да се вкарват по 50 гола на сезон, макар и да можеш за 2 мача да вкараш цели 8. Защото не всички отбори в Ла Лига позволяват подобни неща, макар да не се случва толкова рядко.

И да понеже Роналдо е такъв егоист, Юнайтед нищо не печелеха, когато той бе в състава им. Един човек, никога, ама никога не може да бъде изцяло отговорен за успеха или провала на един отбор.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13295
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Liga BBVA: Ла Коруня - Реал Мадрид - 0:2 FT

Мнениеот sapio0o » 15 май 2016 00:39

Какво като вкарва по 50? Това как по-точно помага на тима? Роналдо в първите си години в Реал търсеше постоянно топката. Опитваше далечни удари, дриблираше и отваряше пространства за съотборник. Сега се паркира на дузпата и чака подаване. Което не казвам, че е лошо, но и не е ефективно във важни моменти. Колко пъти му се получи да вкара гол в труден момент по този начин? Сещам се за Юве миналия сезон, когато добута кълбото след пас на Хамес и толкова. Да дам ли пример с Меси и ролята му на плеймейкър, крило и нападател в едно? По-добре не, че ще изляза симпатизант на сбирщината.. Роналдо е сравнително набеден голмайстор. Качествата му са във въздуха и позициониране. Което грам не е достатъчно за 9-ка на Реал. 9-ка понеже не му се играе на тъча. Радвам се, че Бейл надгражда все повече. Ефективен е почти навсякъде в атака. Умее да гради и да завършва еднакво добре. Все по-добър е 1 на 1, не се страхува да влиза в единоборство (нещо ново), във въздуха е отличен, разполага и с нелош удар от дистанция. Още малко да подобри играта с десния крак и няма да има грешка. Само да не се контузва повече де.

Атлетико имат вкарани 63 гола този сезон в първенството, ние 110. В точките обаче ги водим с едва две. :lol: В ШЛ Роналдо има 16, Гризман 7. Обаче и двата тима са на финал. Ето че и без титанични рекорди има начин.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18037
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Liga BBVA: Ла Коруня - Реал Мадрид / 14.05.16 / 18:00ч.

Мнениеот kingofpop » 15 май 2016 14:48

sapio0o написа:Ще ти изброя някои факти за критиката ми към Роналдо и се надявам да ме разбереш. Преди всичко говорим за човек, вкарал стотици голове и спечелил една титла за 7 години! За човек, който така и не доказа на сърцатите фенове дали се интересува от клубното благо или от личните си рекорди и слава. Човек, заради когото започнаха да гледат с други очи на Реал. Човек, който не показа и капка радост при голът на Рамос в 93-та минута срещу Атлети (първи финал за клуба от 12 години). Същият този човек, който броени минути по-късно позира като пълен олигофрен след вкарана дузпа в последната минута при изцяло решен двубой. За човек, който един път не каза дошъл съм да печеля титли, искам да печеля титли, а вместо това думите ''искам да съм най-добрият'' не му излизат от устата. Човек, който направи много силни 3-4 сезона и оттам насетне избра да се възползва от клуба, вместо да бъде обратното. Ето, днес водим 2:0, борим се за титлата, а нашият се побърква от яд, щото изостава за пичичито и Златната обувка. Суарес това знаеш ли кога ще го стори? :) Трябва да си много неразбран, за да не оценяваш направеното от Роналдо в първите 3-4 сезона, а и на моменти в останалите. Но аз не съм съгласен този човек да бъде поставян редом до най-великите в клуба, само заради головия си рекорд. Нямам и никакво намерение да му се кланям за тоновете поставени рекорди, за сметка на трофеи с Реал. И не на последно място, Роналдо е нарцис, арогантен човек, който постоянно се отчита с мръснишки номера. Дали ще са симулации, физиономии, дали ще са думи в интервютата или някой друг ритник по противник - все едно. И този човек да бъде наследник на Раул? Ми не, мерси!

Тук държа да отбележа, че не само Роналдо е причината да се отличаваме с калъфки. Но със сигурност има пръст във всичко това. На първо четене се предполага, че трябва да бъде лидер. Щото Меси е такъв и го доказва, дори и когато не бележи/асистира. Той е там да движи тима, когато е нужен.


Паце, хубаво е да се огледаш как други фенове критикуват Марсело, Икер, Рамос и прочие, а не само да се сърдиш на други за Роналдо. В крайна сметка сме фенове на Реал, нали? :)



Страхотно мнение, тези които не са съгласни са доста заблудени

мислех си, че само аз съм видял, че Роналдо даже не се изкефи при гола на Рамос за 1-1 във финала :mrgreen:
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Liga BBVA: Ла Коруня - Реал Мадрид - 0:2 FT

Мнениеот Furious_Monk » 15 май 2016 15:43

Защото без Роналдо няма кой да ти ги вкара тези голове бе момче , нали видяхме какво представлява плашещата атакуваща мощ на отбора без него. Вчера след неговото излизане, един нямаше който да я насочи тази топка във врата,а не е като да не се опитваха. Когато Бейл няма ден, нападението е трагично.

Защото видяхме какъв е Реал без Роналдо и видяхме, че не той е причината за липсата на трофеи.

Срещу Валенсия на собствен терен, водиш с 3 гола, накрая трепериш да не те изравнят, естествено Роналдо е виновен за това че не играе и като централен бранител, защото според някои той не се връщал достатъчно в защита.

Срещу Валенсия вкарваш гол в 83 минута, 83-84 Пепе изпуска човека си и топката влиза във врата. Пак Роналдо е виновен. На Рамос Санчес Писхуан топката влиза цели три пъти във вратата.

Ти ако нямаш защита да биеш и с по 1:0 ако се наложи, какъв шампионски отбор си ? Мега глупаво е да вярваш, че за титлите само нападението ще ти е достатъчно.

Аз ти изброявам 5 човека, които са виновни още от преди времето на Роналдо. Ти обвиняваш този, който мъкне отбора на гърба си. Кой би постигнал хетрика срещу Волфсбург, кой- Бензема, Бейл, Хесе, Васкес или може би Азар(който нямаше гол до преди няколко кръга) или крайно непостоянният Коутиньо? Кой може да го направи? То по твоята извратена логика Педро е по-добър футболист от Роналдо, защото виждаш ли имал по-големи заслуги за това отбора му да печели.

Само че същия този Педро не е играл с прехвалени и адски надценени играчи в състава,нали? Ето че трябва като на малоумник да ти се обяснява, колко е добър играч няма никакво значение, ако самият отбор не е достатъчно конкурентен на съперника.

Роналдо, Модрич, Кроос и Навас са единствената класа в този отбор. Полезни и качествени играчи са Карвахал(който започва да се превръща в класа), Каземиро(който все още е много суров технически),Бейл(чиято игра с глава е феноменална), Иско и Хамес(който имат изобилие от талант), другите са от добри резерви, до адски надценени и прехвалени футболисти.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13295
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Liga BBVA: Ла Коруня - Реал Мадрид - 0:2 FT

Мнениеот sapio0o » 15 май 2016 17:35

Аз имам чувството, че разговарям с фенове на Роналдо тук. :lol: Значи може да се критикува Марсело, може Рамос, може Пепе, може Карвахал, може Бейл, може Бензема, може Кроос, сигурно дори Модрич, може Икер, обаче Роналдо не може, щото видиш ли ти, той вкарвал по 50 гола на сезон. :lol: :mrgreen: И питам аз, къде за бога беше Роналдо при гостуването на Севиля, в домакинството срещу Барселона, в двата мача с Атлетико, в двата с ПСЖ, при гостуването на Виляреал, гостуването на Малага и това на Бетис? Или за вас пет парчета срещу Гранада при вече преднина от 3 гола са равносилни на 1 важен гол, който да ни спечели точките? Роналдо е толкова лидер на тоя отбор, колкото е и Бензема. Само че понеже гледате една жалка статистика в края на сезона си мислите, че ни помага. Помага, ама дръжки. Видиш ли ти, Марсело бил виновен, че постоянно се бъхти като животно момчето да ни помага при закучени мачове, докато Бог Роналдо си чеше кайсиите на дузпата, чакайки на празна. Ми боготворете си го. Страхотно!

Да направим ли една статистика колко мача е решил Бензема този сезон и колко Роналдо? Да видим ли колко пъти единият и колко другият са вкарвали първия гол в срещата. Колко гола има единият и колко другият срещу отборите от топ 7?

Най-лесно е да се правим, че всичко е розово, да стоим настрана от форума и тук таме при победа да се вясваме за по 2 изречения. Това всеки го може. Така нито ще засегнеш играч, нито пък човек тук. Докато се плюят играчи, даващи всичко за клуба (не за себе си) трябва да се прави същото и за такива, които го правят за себе си.

И вие ме карате да го подкрепям тоя, така ли? За бога, първи финал за клуба от 12 години, изравняваме в 93-та минута, всички играчи полудяват, резервите, феновете и те, а наш Бог Кристиано отива към центъра без да се усмихне дори. :)
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=to1MWchQCqM[/youtube]

Когато е трябвало (и ще трябва занапред) съм признавал/ще призная усилията на португалеца. Но при всичките му кусури да го наредя до легендите на клуба заради едното вкарване на голове.. няма как да стане. Запомнете, че е едно да критикуваш Роналдо за играта му и съвсем друго за поведението му.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Liga BBVA: Ла Коруня - Реал Мадрид - 0:2 FT

Мнениеот Furious_Monk » 15 май 2016 18:59

То това си е твое право. Аз пък гледам към съвременните легенди на Реал Мадрид и изобщо не се учудвам защо не се постигат резултати... но пък решението било много просто, махаш Роналдо и печелиш титла. Ето ти насладата която са ми предоставили през годините:

Марсело- човек който има най-много 3-4 решаващи гола през цялата си кариера и някъде толкова ключови подавания в решителни мачове, въпреки че се води офанзивен бек.Чакай малко, той бил защитник, за това и не вкарвал, да ама не може и да се защитава- но той е офанзивен бек, за какво му е. В крайна сметка Реал разполага с един от най-големите шоумени в защитата си. То не бяха подхлъзвания в стил "пиян майстор на каратето танцува гол фламенго пред избрана аудитория". То не бяха залитания в стил "аз сега се уча да ходя, моля простете липсата на баланс в движенията ми".

Пепе пък какво да го коментираш. Но този ако му дадеш задача, ще тръгне да търси числата в речника. Кажи му Левандовски и не го обиждай повече.

Серхио Рамос заигра на дърти години. Към този момент, от последните му два сезона, не може да се каже че е лош играч(легенда само заради 93-тата минута).- та същият този Рамос, преди да излезе на терена проверява дали картоните на съдията са на мястото си, за да бъде сигурен че ще си получи поне един от тях по време на срещата. Гледата на шпагатите като на бобслей, пускаш се по пистата и каквото стане.

И при условие че защитаваш тези хора, да ми казваш, че головете на Роналдо нямали никаква стойност е най-малкото смешно... а какво има стойност, броя картони на Рамос ли или позьорските изпълнения на Пепе, който при нормално ръководство си тръгваше още преди години?
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13295
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Liga BBVA: Ла Коруня - Реал Мадрид - 0:2 FT

Мнениеот sapio0o » 15 май 2016 19:26

Паце, къде си сега да се сърдиш на монка, че критикува играчи на Реал? Или понеже не е по адрес на Роналдо не е проблем. :roll: :)

Монк, питам се аз, защо щом теб защитата е всичко във футбола, Барселона си печели титличка след титличка, имайки предвид абсолютния цирк, с който разполагат в лицето на Пике, Алба и Алвеш? Или викаш те са по-добри от Рамос, Марсело и Карвахал. :lol:

И за последен път, че се изнервих вече. Не обвинявам Роналдо за липсата на трофеи, а за това че го поставят редом до легендите без да има наистина заслуга за това. А и поведението му е на пълен егоист. Разбира се, че и той има пръст в калъфките (при това голям), но самата ми критика е на друга основа. Всяка гримаса от Роналдо ме кара да се дразня, а съм фен на отборът, в който играе. Представи си как се чувстват неутралните фенове.

Още нещо към монка. Не оценявай един играч според статистиката на голове и асистенции. Ако само това играеше във футбола един Иниеста нямаше да струва нищо. Същото важи и за Модрич.

И понеже заговори за нормално ръководство, ако го имахме, досега Роналдо да беше аут. А вместо това всеки в клуба му се клани за стоенето на дузпата, чакайки на празна. С какво питам се аз заслужава подобно внимание? Така му се вдига и без това огромното и неоправдано его. Безсмъртен ли е? Донесе ли ни титли? Показа ли, че е мадридист?
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Liga BBVA: Ла Коруня - Реал Мадрид - 0:2 FT

Мнениеот Furious_Monk » 15 май 2016 20:45

Нали това казвам, титлите печелят отборите, индивидуалните награди легендите.

Иначе каталунците с тази защита си отиваха при още един-два кръга срещу по-сериозни противници. Още миналата година казах, че не са по-добри от Реал Мадрид, но имат по-голям комфорт,а покрай него криво ляво се справят с напрежението.

Атлетико е пример, че само с желязна защита не става, но само една по-съсредоточена изява в мача срещу Валенсия печелеше титлата на отбора. Разликата между пропусната дузпа срещу Малага на Роналдо и изпълненията на Пепе е ,че при единият това е част от спортното щастие, а при другия е слабост, която буквално е коствала важни точки на отбора през годините и тази слабост се знае и въпреки това продължава да се разчита на един абсолютно нестабилен и твърде импулсивен средно качество бранител. Вина имат треньорите, вина имат и президентите, но вина имат и феновете, които ги обгръщат тези с един фалшиво-божествен ореол.

Та като стана дума за Атлетико, Реал е вкарал достатъчно голове, за да стане шампион с тяхната защита. Ето няколко примера, за да стане по-ясно защо съм се хванал за тази проклета защита- Равенство с Атлетико 1:1 след гол след 80-тата минута. Загуба от Севиля с три допуснати гола във врата.Равенство 1:1 с Малага, където пропуска от дузпата на Роналдо решава двубоя. 2:2 с доста слабата тогава Валенсия, където пак за няколко секунди се изпуска победата, заради заспалата защита.

Ето ти мачове, които със стабилна защита се вземаха, без да се налага нападението да вкара по-3-4 гола на мач, защото това е практически невъзможно да се случва във всеки двубой . Само една победа мамка му... само една шибана победа носеха титлата на крак... и това са примери само от този сезон.

Само ще вметна, че след отменения гол на Бейл, Роналдо беше този който отвори пътя на Реал към титлата. Докато Рамос се запътваше към съблекалнята.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.


Върни се в “Реал Мадрид”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта