Денят за отбора

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Real
Мнения: 2953
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Real » 07 фев 2018 11:18

Thsmith написа:...Тези нямат много баланс в отбора. Просто трябва да се дразни главното циганче и да се използват шансове на контра. Вратаря им също не е особено добър и удари от далеч може да са доста ефективни. Включително центрирания около него и блъскане в него от Рамос/Роналдо и ко.

Звучи ми като разумна (да не кажа единствена смислена в моментното ни състояние) стратегия. Дано и Зидан мисли в тази посока. :)

Real
Мнения: 2953
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Real » 07 фев 2018 11:24

Furious_Monk написа:Понеже се спекулира често и за смяната на вратаря. В последно време ми направи впечатление, че Куртоа е силен предимно в отбори, играещи по-затворен футбол, при които целта е противникът да не се допуска до наказателното поле. Там с ударите от средно и далечно разстояние е много добър, понякога и с тези отблизо, но не чак толкова често. Стистиката може да говори друго нещо, но от видяното в момента не хваща толкова окото.

Единственото предимство на Куртоа пред Навас е... възрастта. С нашата защита допускам, че ще го дупчат в пъти повече от Кейлор. Де Хеа е друга бира, но и за него не е сигурно как би се адаптирал в Мадрид. Абе... не вратаря ни е проблема или, ако трябва да ги подредя - вратарският пост е на... 11-то място от тези, за които трябва да се погрижим...

SilentKiller
Мнения: 2049
Регистриран на: 21 яну 2018 02:09

Re: Денят за отбора

Мнениеот SilentKiller » 07 фев 2018 12:07

смити-кукуто пак се вкарва в някакви филми. Изважда 1 мач от 1000 и вече вика - така трябва да се играе, некалкулирайки разбира се в малоумната си тиква - дозата шанс, моментна форма на дадени играчи и куп други фактори. По тая логика да извадим всички загуби на Зидан в последните 2 сезона и някой друг може да извади 1 мач, в който е паднал и да каже - Ето така трябваше да се играе срещу Реал и Зидан нямаше да спечели 2 ШЛ. Стана на 50 години тоя ненормалник и върти едно и също като някоя латерна... :lol:

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Furious_Monk » 07 фев 2018 13:24

Real написа:
Furious_Monk написа:Понеже се спекулира често и за смяната на вратаря. В последно време ми направи впечатление, че Куртоа е силен предимно в отбори, играещи по-затворен футбол, при които целта е противникът да не се допуска до наказателното поле. Там с ударите от средно и далечно разстояние е много добър, понякога и с тези отблизо, но не чак толкова често. Стистиката може да говори друго нещо, но от видяното в момента не хваща толкова окото.

Единственото предимство на Куртоа пред Навас е... възрастта. С нашата защита допускам, че ще го дупчат в пъти повече от Кейлор. Де Хеа е друга бира, но и за него не е сигурно как би се адаптирал в Мадрид. Абе... не вратаря ни е проблема или, ако трябва да ги подредя - вратарският пост е на... 11-то място от тези, за които трябва да се погрижим...



Всъщност го превъзхожда не само във възрастта, но и в ръста. И все пак, изглежда супер несигурен при някои отигравания.

В момента моя топ пет на вратарите е Буфон, Нойер, Де Хея, Едерсон, може би и Тер Стеген. Като този Алисон Бекер много хваща окото с ръст, гъвкавост и рефлекс.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
Tiberius
Мнения: 3071
Регистриран на: 27 апр 2016 10:07
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Tiberius » 07 фев 2018 19:51

Зидан настоява Иско да бъде продаден
Наставникът на Реал Мадрид Зинедин Зидан е разочарован от Иско и ако френският специалист запази поста си след края на сезона, ще поиска от Флорентино Перес да продаде малагийския халф. Това твърди популярната телевизионна програма El Chiringuito. Според медията Зизу никак не е доволен от представянето на андалуския техничар и не го иска в състава си през следващия сезон.
През миналото лято Иско спечели битката с Хамес Родригес и колумбийският халф беше пратен в Байерн (Мюнхен). В началото на сезона Зидан беше възхитен от игрите на Иско, но в последните месеци е силно разочарован и вече не го възприема като ключова фигура в своя тим.

След края на настоящия сезон се очакват генерални промени в състава на “лос бланкос”, като сред най-споменаваните нови имена за креативен полузащитник е това на Еден Азар.

Дано това да не е вярно. Ако продадем Иско ще върха на простотията, но поне знаем кой ще бъде изкупителната жертва на треньор и ръководство. Тази новина ми се струва доста нелепа и нелогична.
"За побеждаващите няма лошо време". - Хенри IV

„Виждам светлина; надежда. Чувствам полъх; сила. Чувам песен; облекчение. Пуснете ги да минат, защото те са добре дошли“.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23681
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот paceto » 07 фев 2018 22:13

Говори се, че на лято идват при нас Икарди, Левандовски, който май почти се е разбрал с нашите още тази зима и евентуално Куртоа. Много е вероятно Азар да замени някой от горните два в случай, че пропаднат трансферите.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Thsmith » 07 фев 2018 22:33

Двамата няма как да се вземат. Дори аз дето съм огромен привърженик на 4-4-2 тип Сър Боби не виждам как може да играеш с 2 ма централни нападатели от такъв характер.
Куртоа хич не ми се иска да го взимаме. Добър вратар е, но изобщо не излиза навреме при извеждащи пасове, а защитата на Реал играе доста напред.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Furious_Monk » 07 фев 2018 22:50

Thsmith написа:Двамата няма как да се вземат. Дори аз дето съм огромен привърженик на 4-4-2 тип Сър Боби не виждам как може да играеш с 2 ма централни нападатели от такъв характер.
Куртоа хич не ми се иска да го взимаме. Добър вратар е, но изобщо не излиза навреме при извеждащи пасове, а защитата на Реал играе доста напред.


Абе и аз забелязах че има някакви проблеми с четенето на играта, но се чудех, дали пък аз не съм прекалено взискателен или пък влагам някаква лична подсъзнателна антипатия към играча...
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23681
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот paceto » 07 фев 2018 22:59

Ами ние изтървахме малкият от Билбао, така че трябва да се взима някой на този пост и за сега само Куртоа и Де Хеа са на мерника и да си заслужават парите. Навас е на 31 години, а и след онази операция, която претърпя наскоро не е същият, въпреки че пак прави не лоши спасявания.

Като цяло за момента най важното е да се вземе някой отпред и отзад и след това да се търси вратар.

Имаше някакви слухове за онова вратарче от Милан не помня как се казваше, ама нещо не съм много съгласен да взимаме толкова млад играч на този пост при положение, че под рамката на Реал трябва да застане някой опитен и кален в битките.

Потребителски аватар
Tiberius
Мнения: 3071
Регистриран на: 27 апр 2016 10:07
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Tiberius » 07 фев 2018 23:19

Донарума се казваше вратарчето. Той обаче има проблеми в играта с крака (понякога се паникьосва и прави грешки) и има слабости с ударите от далеч, но не е нещо, което да не може да се изчисти с времето. Много е млад все пак.
"За побеждаващите няма лошо време". - Хенри IV

„Виждам светлина; надежда. Чувствам полъх; сила. Чувам песен; облекчение. Пуснете ги да минат, защото те са добре дошли“.


Върни се в “Реал Мадрид”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта