Раул - живата легенда

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23636
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Раул - живата легенда

Мнениеот paceto » 27 юни 2012 02:44

Честит рожден ден, капитане !
Да си жив и здрав и дано скоро се върнеш у дома където ти е мястото !

Потребителски аватар
RM_LS
Мнения: 93
Регистриран на: 05 яну 2012 12:58
Контакти:

Re: Раул - живата легенда

Мнениеот RM_LS » 27 юни 2012 09:51

Честит рожден ден!!!
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Без име
Мнения: 8647
Регистриран на: 26 юли 2011 12:16
Местоположение: И тук, и там.
Контакти:

Re: Раул - живата легенда

Мнениеот Без име » 27 юни 2012 13:04

Честит Рожден Ден, Кралю !!!
[center]1914[/center]

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23636
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Раул - живата легенда

Мнениеот paceto » 21 май 2013 10:44

Раул: Барселона на два пъти ми предлагаше трансфер

Изображение

Легендата на Реал Мадрид Раул Гонсалес Бланко сподели, че по време на дългата му кариера на „Сантяго Бернабеу“, от кръвния враг Барселона на два пъти са се опитвали да му предложат трансфер в Каталуния.

В интервю за World Soccer, Раул признава: „На два пъти Барселона имаше сериозен интерес, но аз съм израснал в Реал Мадрид, и никога не бих играл за тях. Никога. Мадрид е моят град. Тук съм роден аз, цялото ми семейство е тук.“

Нападателят, който сега играе в Катар, добави и за други любопитни предложения, които е имал през годините: „Имах три страхотни оферти от Ювентус, но и Торино не ме привличаше като дестинация.“

„Нуждаех се от промяна и ново предизвикателство. Взех решението си да напусна Мадрид още преди Моуриньо да дойде. Естествено, разговарях с него, и двамата сме в приятелски отношения,“ заяви още Раул.

Той обсъди и болезнената за него тема с националния отбор, с който се раздели с противоречиви чувства. „Луис Арагонес просто реши да не ме вика. Такъв е животът, и такъв е футболът. Нормално е, защото имаше много добри играчи, от които да избира. Десет години бях щастлив в националния отбор. Сега се радвам на успехите на Испания. Постигнаха невероятни неща. Надявам се, че Испания ще стане шампион и на Мондиала в Бразилия. Ще е наистина историческо постижение,“ завърши Раул.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23636
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Раул - живата легенда

Мнениеот paceto » 09 юли 2013 20:59

Раул ще изиграе прощалния си мач на „Сантяго Бернабеу“

Бившият нападател на Реал Мадрид и националния отбор на Испания Раул ще сложи край на своята дългогодишна кариера през август. Прощалният мач на футболиста ще бъде между „белия балет“ и катарския Ал Сад.

Двубоят ще се състои на „Сантяго Бернабеу“ на 22 август.

Катарският тим, за който се състезава Раул, гостува на испанския гранд. Нападателят носи екипа на „кралския“ тим в периода 1994 - 2010 година. През това време Раул записа 741 мача и реализира 323 попадения.

Това ще бъде и последният мач на „белия балет“ преди старта на новия сезон в Примера дивисион.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23636
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Раул - живата легенда

Мнениеот paceto » 10 юли 2013 21:45

Раул се връща в Мадрид

Изображение

Не трансферът на Неймар в Барселона, нито този на Иско в Реал Мадрид, нито на Давид Вийя в Атлетико... Истинската бомба на лятото е завръщането на Дон Раул Гонсалес Бланко на “Сантиаго Бернабеу”. “АС” вече ви информира ексклузивно преди месец за добрата новина, ала сега тя е вече официална след потвърждението на Реал Мадрид и на Ал-Сад: публиката на “лос меренгес” може да потрие доволно ръце в очакване на завръщането у дома на Ел Гран Капитан. Това, че Раул отново ще защитава за 45 минути фланелката, която обича и на която отдаде чест цели 16 години, е допълнителен мотив да се препълни “Бернабеу” и да се наслади на големия идол на мадридизма за последните две десетилетия. Раул на първо място не трябваше да си тръгва по този начин и това го съзнават всички във висшите етажи на властта в клуба. Сбогуването на един почти празен “Бернабеу” при 40 градуса на сянка не бе решение, съответстващо с личностното и футболното величие на този ас – Раул е много повече от просто един футболист. Всички ние мечтаем да тази вечер на 22 август. Сълзите ще се леят по време на едно завръщане, което ще изправи на крака една публика и цяла една страна. Раул заслужава най-голямото уважение. Дано моят син, когато порасне, да служи така за пример, както го правеше “седмицата”, вечният капитан. Добре дошъл у дома си, ГЕРОЙ!

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23636
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Раул - живата легенда

Мнениеот paceto » 28 юли 2013 14:47

Раул пак бележи за Шалке, 100 хиляди на фестивала в Гелзенкирхен

Изображение

Легендата на европейския футбол Раул беше посрещнат с почести в Гелзенкирхен по време на днешния мач между бившия му тим Шалке 04 и настоящия Ал Сад. Срещата, която беше прощална за Раул с екипа на "кралскосините", завърши 9:0 за германците, като Ел Сиете реализира две попадения. Едното от тях дойде след брилянтна асистенция на Юлиан Дракслер.

36-годишният нападател игра и за двата отбора по едно полувреме. Стадион "Фелтинс Арена" приюти 62 хиляди зрители. Пред стадиона обаче имаше около 100 хиляди привърженици, дошли за фенпразника, похвалиха се от миньорския клуб.През целия двубой беше скандирано името на Раул, който записа 40 гола в 66 срещи за Шалке и спечели Купата на Германия през 2011 година.

http://www.youtube.com/watch?v=qZmdcKh8et8

Потребителски аватар
hajitsu
Мнения: 16274
Регистриран на: 20 яну 2010 19:31

Re: Раул - живата легенда

Мнениеот hajitsu » 20 авг 2013 14:00

Раул: "Да стъпя отново на Бернабеу ще бъде невероятно"

Всички погледи ще бъдат насочени към Раул Гонзалез по време на мача за Трофея Сантяго Бернабеу този четвъртък и нападателят на Al-Sadd говори за уебсайта на катарския клуб относно своето завръщане у дома.

"Да се завърна в Мадрид ще е невероятно изживяване, както за мен, така и за всички в клуба", каза Раул.
Бившият капитан на "Лос Бланкос" е развълнуван от предстоящата си среща с публиката на Бернабеу: "Бих искал да благодаря на всички фенове за подкрепата. Знам, че всички билети за срещата са разпродадени и се надявам, хората да се наслаждават на мача и представянето ми. Както вече стана ясно, аз ще играя едно полувреме за Реал Мадрид, а другото за Al-Sadd".

На въпроса за нова ера на Реал Мадрид, той не взе страна, твърдейки, че "Жозе Моуриньо свърши много добра работа с отбора, а Карло Анчелоти е един от най-добрите треньори в света".

Що се отнася до най-споменаваното име през това лято за трансферна цел на клуба - Гарет Бейл, Раул го определи като "невероятен играч", но намекна, че за него "цената е твърде висока". "Ръководството на Реал Мадрид работи усилено, за да може да се събере възможно най-добрия отбор", добави той.

В заключение, Капитанът прогнозира трудна битка за титлата в "La Liga" през този сезон: "Барселона има страхотни играчи и двата отбора няма да се дадат един на друг до последно".

Офтопик:
Marca.com


[center]

Код: Избери всички

01001000 01100001 01101100 01100001
01001101 01100001 01100100 01110010 01101001 01100100
[/center]

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23636
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Раул - живата легенда

Мнениеот paceto » 24 авг 2013 00:29

Раул: Исках времето да спре

Изображение

"Не можеше да си представя по-добър бенефис", заяви легендата на Реал Мадрид

Легендата на Реал Мадрид Раул Гонсалес Бланко изрази емоциите си след бенефиса в негова чест, в който се превърна двубоя за трофея "Сантяго Бернабеу".

Мадридчани победиха с 5:0 настоящия клуб на Раул Ал-Сад, като нападателят изигра по едно полувреме и за двата отбора. Именно той откри резултата за Реал през първото полувреме.

"Беше невероятно. Искам да благодаря на всички фенове, които дойдоха и показаха любовта си", коментира Раул след мача.

"Гледах към таблото и се надявах минутите да спрат да изтичат. Мисля, че всички се насладиха на мача. Съотборниците ми се представиха добре и бяха близо до гол".

"Всички се прибират щастливи. Не можех да имам по-добър бенефис, с пълен стадион и да играя отново с фланелката на Реал Мадрид. Имах подобни чувства при дебюта си срещу Атлетико тук на Бернабеу".

"Имаше много малки детайли в мача. Кристиано ми даде неговата фланелка, Касияс ми даде лентата. Всички ме посрещнаха страхотно. Благодаря на клуба, на треньорския екип, че ме накараха да се чувствам един от тях".

"Това, че негово Височество беше тук, бе голяма изненада и за мен е голяма гордост, че кралят на Испания бе тук. Вечно ще съм благодарен, беше много специално".

"Много години защитавах тази фланелка с цялото си сърце и усетих цялата любов и се чувствам задължен на феновете. Не бих променил нищо от това, което се случи. Видя се, че си струваше чакането и това е моят дом".

"Всичко се нарежда. Феновете се насладиха, а сега Реал Мадрид трябва да се обедини около преследването на целите. Започва нов проект и се надявам феновете да идват на стадиона да го подкрепят и всички да дават 100 процента от себе си".

"Флорентино ми каза, че вратите на отбора са отворени за мен. Когато съм готов да дам нещо на клуба...".

Накрая Раул бе запитан да каже мнението си около ситуацията с някои от ключовите играчи на отбора - Икер Касияс и Кристиано Роналдо, както и спекулациите относно Гарет Бейл.

"Икер е голям професионалист и съотборник. Той изпитва нещо ново, но със здрава работа ще се завърне и ще помага на Реал Мадрид да постига целите си".

"Кристиано е настоящето и бъдещето на Реал Мадрид и съм сигурен, че това ще продължи да бъде така. А ако нещата с Гарет Бейл не се получат, аз ще струвам доста по-малко", завърши с усмивка Раул.

Потребителски аватар
Siegfried
Мнения: 7151
Регистриран на: 01 окт 2009 18:56
Местоположение: Челсиландия
Контакти:

Re: Раул - живата легенда

Мнениеот Siegfried » 24 авг 2013 00:35

[center]Изображение[/center]

Офтопик:
Крайно време е малко да актуализирам темата ;)


Интересен факт - името Раул е сродно на английското Ралф, което от своя страна произлиза от староанглийското Радулф, което пък води началото от скандинавското Raðulfr, което се състои от две думи - съветник и вълк :!:
[center][/center]


Върни се в “Реал Мадрид”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта