Денят за отбора

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13587
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот sapio0o » 21 май 2024 14:24

1914.1902 написа:BREAKING: Toni Kroos RETIRES.

He’s leaving Real Madrid and retiring right after Euro 2024.

Legend.


Голяма загуба, но се очакваше до известна степен. Кроос винаги е искал да се оттегли на върха и предвид емоциите, които показваше тази година и нивото му през сезона, което за мен бе най-силно за 10-те години в клуба, решението да се завърне и в Германия сякаш сочеха именно към оттегляне. Благодарности за времето му в Реал, за мен е сред двамата най-добри халфове, които съм гледал изобщо, а за Реал М би попаднал в идеалния състав за всички времена.

Да видим сега Модрич. Очаквам той да остане още един сезон. Ще е прекалено да ги пуснем и двамата по едно и също време, въпреки че би бил страхотен завършек с евентуален дубъл.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 33166
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот 1914.1902 » 21 май 2024 14:38

Колко тъжна новина, а за мен и неочаквана, защото нямаше такива нагласи и всичко се случи изведнъж.

Винаги ще ме бъде яд как сезон 2018-19 не беше силен за целия отбор, а по това време имаше фенове на Реал (вкл. и аз), които едва ли не желаеха и Кроос да си тръгне още тогава, вместо да преподписва.

Много съм радостен, че успях да наблюдавам такъв футболист, като той дори игра за любимия ни клуб доста време на изключително високо ниво и ни радваше със своите действия.

Наистина един футболист би трябвало да направи нещо великолепно, за да успее да ме впечатли колкото него.

Благодарен съм му за всичко и за цялата отдаденост с бялата фланелка, която защитаваше достойно и гордо!

Потребителски аватар
LaRgO
Мнения: 5010
Регистриран на: 28 фев 2010 20:26
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот LaRgO » 21 май 2024 16:43

Аз не го разбирам, защото е в прекрасна форма и може спокойно да играе на ниво, дори още два-три сезона. Но в крайна сметка, животът си е негов, той решава.
Благодарности за всичко, което е направил!

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23801
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот paceto » 21 май 2024 21:34

Жалко, а така ми се искаше да го гледам поне още 1-2 години, но явно така иска да се оттегли докато е на върха.
Да се надяваме, че ще успее да вдигне и 15-та за последен път и така да затвори един страхотен етап от кариерата си.

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13587
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот sapio0o » 21 май 2024 23:46

Искрено вярвам, че ще се оправим и без Модрич и Кроос, така или иначе времето го изисква, но практически никой измежду Белингам, Валверде, Камавинга и Чуамени не прави това, което правят те. Може би Белингам се доближава максимално, като той може и други неща, но останалите трима са по-физически играчи, страхотни в изявите си, но далеч от финеса на Модрич и Кроос. Интересно ми е да видя Реал без Кроос и с Мбапе в състава. Очаквам още по-физически и бърз отбор догодина. Дали ще е за добро предстои да разберем.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

RMCF
Мнения: 2242
Регистриран на: 28 апр 2016 17:59
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот RMCF » 22 май 2024 00:09

Аз очаквам отбор, играещ подобно на онзи в периода 2011-14 (точно преди идването на Кроос), стабилен в защита и с убийствена скорост напред. Само профилът на Йозил от тогава ми липсва сега, ама все някой ще се впише. :lol:

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 33166
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот 1914.1902 » 22 май 2024 19:35

Цифрите са красноречиви: Снайпера Кроос е нереален


Всички знаем на какви пасове е способен Тони Кроос, който в последните близо 15 години се превърна в един от най-добрите подавачи в световния футбол изобщо.

Германската легенда обяви, че ще спре с футбола след края на Европейското първенство, което ще се проведе в родината му между 14 юни и 14 юли, като от Ла Лига публикуваха статистическите показатели на Кроос, който от 2014 г. защитава емблемата на Реал Мадрид, с който 22 големи трофея.

От сезон 2014/2015 г. до сезон 2023/2024 г. Кроос е опитал невероятния брой от 22 088 подавания в Ла Лига. Той има 305 мача в испанското първенство, което означава че средно на мач той е опитвал 72,42 паса.

Още по-впечатляваща е успеваемостта на германския плеймейкър, който с основания е наричан „Снайпера“. От всички 22 088 подавания Кроос 20 672 са успешни, което в процентно съотношение е нереалните 94% успешни пасове.

В своите 305 мача в Ла Лига, звездата на Реал Мадрид е сбъркал едва 1416 паса, което прави по 4,6 средно на двубой.

Освен това, от Ла Лига показаха карта на подаванията по терена на Кроос, която показва, че германецът е успял да намери своите съотборници в почти целия терен

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11119
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Furious_Monk » 24 май 2024 13:22

Няма нужда да се реве, след като Големият вече си отива. Обичаме те Тони, мисля, че това е достатъчно.
Любовта те наранява, погледа към бъдещето ти дава сила.

Кой обаче ще го наследи е по-нужната за обсъждане тема?

Единствената алтернатива към момента е Камавинга, може би Арда Гюлер...страшно много прилича на Педри, като умения, като решителност, като вяра в себе си.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23801
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот paceto » 24 май 2024 23:56

Килиан Мбапе вече крои планове за живота си в Испания. Той си купи имение в Мадрид. Френският футболист придоби огромен имот в квартал Ла Моралеха за 18 милиона евро, съобщава La Razon. Договорът за продажба е подписан във вторник.

Все още не е ясно, дали нападателят ще играе на Олимпийските игри в Париж през лятото. Официални лица от Франция дадоха знак, че би трябвало той да помогне на отбора. Ако обаче се присъедини към Реал Мадрид, това може и да не се случи. Дори президентът на страната Еманюел Макрон публично се обяви в подкрепа на идеята Клиан Мбапе да участва на Игрите.

Футболистът е избрал точно това имение в Мадрид, тъй като базата на испанския гранд е само на 5 минути с кола от там.

В съседство с новия дом на френския национал е къщата на актьора Ричард Гиър, а отсреща е имението на Серхио Рамос. Испанският футболист живее там, когато е в Мадрид.

По-рано се твърдеше, че французинът ще купи имота на самия Рамос.

Килиан Мбапе обяви, че напуска ПСЖ през май. От много време се говори, че той ще се присъедини към в Реал Мадрид, но страните все още не са го обявили официално.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23801
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот paceto » 25 май 2024 23:40

Да ви напомня, че утре от 21 часа баскетболният ни отбор играе финал в Евро Лигата срещу Панатинайкос.
Да видим дали ще си защитим титлата от миналата година.

Мача ще бъде предаван по Max Sport 2.


Върни се в “Реал Мадрид”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Stones.66 и 3 госта