Серия А: Милан - Интер

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
marchisio
Мнения: 5729
Регистриран на: 23 мар 2011 13:16
Местоположение: Home
Контакти:

Re: Серия А: Милан - Интер

Мнениеот marchisio » 16 яну 2012 00:46

acmilan написа:
marchisio написа:А какво става с Тайво?Аз ви бях наредил някаква защита в главата си преди началото на сезона,и тя си беше Силва и Мексес в центъра,Тайво в ляво,и Абате.За жалост Абате греши доста често,което на неговата позиция не е добре.Все още ви смятам за фаворити в ШЛ :)

Тайво не се приспособи добре към италианския футбол, но лично аз не смятам, че Антонини, Дзамброта и идващия от Лече Месба са по - добър вариант от него. Да не говорим, че Емануелсон също реално си е бек и имаме петима играчи на тази позиция, а Абате, например, няма реална резерва. За офанзивен халф пък преквалифицираме кого ли не. Въобще налице е липса на баланс в състава. На дадени постове имаме много на брой изпълнители, на други нямаме алтернативи. Всичко това е продиктувано от факта, че Галиани е оставен да се оправя сам с минимални средства за селекция и взема най - евтиното на пазара. Това е истината, няма какво да си кривим душите. Не че отборът е слаб, не е, но не е и сред най - качествените в историята на Милан. Далеч е много от състава на Анчелоти 2002 - 2007, да не говорим за селекциите на Саки и Капело.

През живота ми,само два отбора са ми доставяли удоволствие-Ювентус(няма значение падат или бият)и Милан със Кака,Шевченко,Малдини,Руи Коща,Индзаги.Бяха много добър отбор тогава,не случайно изиграха доста финали във шампионската лига.Само късмета в мача с ливърпул ги лиши от още един трофей.
[center]"Nothing is too ugly for this world, I think it’s just that people pretend not to see.”[/center]

daniel875
Мнения: 7527
Регистриран на: 28 юни 2009 21:58
Контакти:

Re: Серия А: Милан - Интер

Мнениеот daniel875 » 16 яну 2012 09:29

Ей, голямо кътане на този бразилец! А кой изтърва онази бърза топка в началото да я добави в мрежата? Кой получи хубави пасове от дълбочина, но нямаше класата да вкара. За мен в този мач Робиньо беше по - добър вариант, но през цялото време го чаках Пато да вкара. Е, не стана!
И сега ще си го плюя наред, защото аз и една стотинка няма да дам за този келеш. Фактът, че "Пари Сен Жермен" слагат на масата 35 милиона евро за играч, който играе само една трета от сезона, е показателен, че продажбата беше задължителна.
Алегри не е виновен за загубата, по - голямата вина е у Берлускони за съжаление, защото прекалено много е повярвал на това хлапе.
Ел Шарауи е футболист от класа, какъвто е и Палоски. Какво влизане, какъв пас и за жалост пропуск на Робиньо!
Беше важно снощи "Милан" да спечели мача или поне да не го загуби.
Раниери не е проблемен треньор само на Алегри, но и на Анчелоти, на Капело, на Саки, на Дзакерони.
Сравненията на Дзак с Макс донякъде са основателни, но Алегри е по - умен треньор. Кевин-Принс трябваше да си играе на титулярната позиция, а в средата на терена да е Амброзини или Кларънс.
Позорна загуба срещу слаб съперник.
"Реал", "Милан", "Ливърпул", "Байерн", "Аякс" - НАЙ - ВЕЛИКИТЕ!

daniel875
Мнения: 7527
Регистриран на: 28 юни 2009 21:58
Контакти:

Re: Серия А: Милан - Интер

Мнениеот daniel875 » 16 яну 2012 09:33

acmilan написа:
marchisio написа:А какво става с Тайво?Аз ви бях наредил някаква защита в главата си преди началото на сезона,и тя си беше Силва и Мексес в центъра,Тайво в ляво,и Абате.За жалост Абате греши доста често,което на неговата позиция не е добре.Все още ви смятам за фаворити в ШЛ :)

Тайво не се приспособи добре към италианския футбол, но лично аз не смятам, че Антонини, Дзамброта и идващия от Лече Месба са по - добър вариант от него. Да не говорим, че Емануелсон също реално си е бек и имаме петима играчи на тази позиция, а Абате, например, няма реална резерва. За офанзивен халф пък преквалифицираме кого ли не. Въобще налице е липса на баланс в състава. На дадени постове имаме много на брой изпълнители, на други нямаме алтернативи. Всичко това е продиктувано от факта, че Галиани е оставен да се оправя сам с минимални средства за селекция и взема най - евтиното на пазара. Това е истината, няма какво да си кривим душите. Не че отборът е слаб, не е, но не е и сред най - качествените в историята на Милан. Далеч е много от състава на Анчелоти 2002 - 2007, да не говорим за селекциите на Саки и Капело.

Кажи ми с колко средства беше сглобен отборът на Анчелоти и тогава ми говори за качество. Това, което тогава се случи, беше просто уцелване на момента. Това е. За без пари дойдоха Пирло, Зеедорф,Шимич, Ривалдо. Кой ли още не?
В "Милан" отдавна не се харчат колосални суми за трансфери. В последните години има раздвижване, но не е достатъчно.
Милито имаше едно или най - много две положения и вкара. Пацини и пет да му създадеш, и дузпа да му дадеш, няма да направи нищо.
Лошото от снощния мач беше липсата на шутове от разстояния. При такъв бетон това беше най - подходящото средство - шутове до откат.
"Реал", "Милан", "Ливърпул", "Байерн", "Аякс" - НАЙ - ВЕЛИКИТЕ!

SANSIRO7
Мнения: 2227
Регистриран на: 14 май 2010 16:12
Контакти:

Re: Серия А: Милан - Интер

Мнениеот SANSIRO7 » 16 яну 2012 12:48

Всичките нападатели, които Алегри налага са откровени мишки. Ибра се скатава в най-важните мачове. Роби му трябват 10 опита за да вкара , а Пато си мисли само как да го бодне на Барбара /вчера получи 3-4 топки на дузпата и ги отира като начинаещ, няма да казвам как биха ги отиграли Пипо и някои от предходните на Пато нападатели в Милан/. След месец Арсенал ще затворят играта по същия начин и пак ще кажем сбогом на ШЛ. Трябваше да вземем Тевес, защото е куче и гони до край.

Потребителски аватар
milan199440barca
Мнения: 3615
Регистриран на: 04 мар 2011 19:20
Контакти:

Re: Серия А: Милан - Интер

Мнениеот milan199440barca » 16 яну 2012 13:44

Хубавото на загубата е, (ако въобще има нещо хубаво в една загуба) че дойде в много правилен момент за Милан и по много подходящ начин за Алегри. Отборът ще влезе в тежките мачове през февруари значително приземен от поражението в дербито. Треньорът ще разбере колко е важно да не се допуска гол срещу Арсенал на "Сан Сиро" и как трябва да се чака изгодния момент, а не на юруш и "грабвайте телата". Това е! С оглед на програмата, още в края на февруари ще се разбере накъде е Милан този сезон. Каквито и да са играчите и треньорите, в момента те носят екипа на Милан. Fossa dei Leoni!!!
Don't drink and drive, don't smoke and fly, take LSD and TELEPORT!!!

daniel875
Мнения: 7527
Регистриран на: 28 юни 2009 21:58
Контакти:

Re: Серия А: Милан - Интер

Мнениеот daniel875 » 16 яну 2012 15:13

milan199440barca написа:Хубавото на загубата е, (ако въобще има нещо хубаво в една загуба) че дойде в много правилен момент за Милан и по много подходящ начин за Алегри. Отборът ще влезе в тежките мачове през февруари значително приземен от поражението в дербито. Треньорът ще разбере колко е важно да не се допуска гол срещу Арсенал на "Сан Сиро" и как трябва да се чака изгодния момент, а не на юруш и "грабвайте телата". Това е! С оглед на програмата, още в края на февруари ще се разбере накъде е Милан този сезон. Каквито и да са играчите и треньорите, в момента те носят екипа на Милан. Fossa dei Leoni!!!

Алегри подхожда прекалено емоционално към определени двубои. Мисля, че след резултата на "Юве" с "Каляри" равният е минавал през главите на "россонерите", но това беше грешка. Спокойствието в играта почти винаги е лош знак. Когато има честа смяна на темпото е много по - добре и по - трудно за съперника. Вчера нямаше чак толкова възрастни играчи в тима на "Милан", за да не издържат на бърза игра.
От доста години миланистите имат навика да получават леки голове и после да наваксват. Щурмуването никога не е било добър знак. В Италия има едно златно правило, което е много важно - "Едно е повече от нула". Важността на мача снощи беше огромна и за двата отбора. "Интер" заложи на сигурността и случайността, която води към успеха Раниери, и успя. Не мисля толкова, че геният на Милито беше решаващ снощи, колкото значимостта на Клаудио в такива мачове. Това всъщност беше най - голямото ми притеснение преди мача, но то се оказа решаващо.
"Милан" е длъжен да излезе от неприятната ситуация(не криза, за каквато говорят в един отбор в Англия след загуба) с високо вдигната глава.
В състава играят най - добрите футболисти в Италия. Състезателите на съперника не са опасни, по - големите опасности в отделните срещи си ги причинява "Милан".

Масимилиано да не се оправдава с играта на съперника, а да каже защо пусна Пато в титулярния състав. Той ако е мислил за разгром с двама нападатели напред, много се е лъгал. Емоционално всеки привърженик иска разгром над големия съперник, но реално погледнато беше ясно, че срещата ще бъде с подобен характер.
"Реал", "Милан", "Ливърпул", "Байерн", "Аякс" - НАЙ - ВЕЛИКИТЕ!


Върни се в “Милан”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта