Гунар Нордал

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, slavia_forever, Madridist

georgi bancov
Мнения: 350
Регистриран на: 01 апр 2008 13:33
Местоположение: ТроЯн4е съм си аз
Контакти:

Гунар Нордал

Мнениеот georgi bancov » 21 юли 2008 13:26

ГУНАР НОРДАЛ

“Нордал ли? Случваше ми се да видя как съперниците му се контузват, опитвайки се да му строшат краката!". Подобно описание може да бъде направено единствено от самия Нилс Лидхолм - човекът, който най-добре от всички познава шведския нападател. Пресилени или не, тези негови думи са точно описание на Гунар Нордал: вродена сила и мощ, същински "бизон", както го наричат през 50-те години. Със своята физика на тежкоатлет (181 см 90 кг. ), с учудващата си подвижност и с реализаторските си умения, този бивш играч на ИФК Норкьопинг буквално тероризира италианските защитници в продължение на близо десет години. Пристигнал с ореола на трикратен голмайстор на шведския шампионат (общо 151 гола за Дегефрос и ИФК) и на шведския национален отбор (43 гола в 33 мача) , Нордал печели пет пъти голмайсторския приз в италианския шампионат (1950 , 1951 , 1953 , 1954 , 1955 г. ). И до днес това постижение е ненадминато в Италия. С Милан скандинавецът отбелязва 210 гола. Прибавяйки към тях 15 точни попадения за Рома, той заема второто място след Силвио Пиола във вечната ранглиста на голмайсторите на италианското Калчо. След края на кариерата си Гунар Нордал става туроператор. Умира в Сардиния през 1995 г. на 74 години.

baresta
Мнения: 35
Регистриран на: 24 мар 2008 18:35

Re: Гунар Нордал

Мнениеот baresta » 21 юли 2008 23:57

Та,ко за него???


Върни се в “Милан”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта