Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Jackxxx » 01 фев 2018 16:46

Направих си труда да илюстрирам Юнайтед на Моуриньо срещу топ 5 отбора във ВЛ.
Изображение

Тъй като съм ги гледал всички мачове, спокойно мога да твърдя, че проблема на първо място идва от начина на подготовка, указания и мотивация за тези мачове. Ние всеки път (освен победата срещу Челси) излизахме за Х с надежда за нещо повече. И резултатите се виждат. А гостуванията са просто потресаващи. Една победа и то след като Де Хеа направи мача на живота си.
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]

Потребителски аватар
Scholesy93
Мнения: 1051
Регистриран на: 09 май 2015 22:03
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Scholesy93 » 03 фев 2018 21:07

Михтарян преди седмица го нямаше на футболната карта.Днес е с хеттрик от асистенции.Някой има ли си идея как става това?Че аз се чудя какво точно се е променило за една седмица, та арменеца да заиграе на едно ново ниво.
от suareshampion на 15 Авг 2014 13:29 Ти казваш,че ще сме извън 4та ,както и миналата година го твърдяхте ...но аз казвам ,че ще спечелим 19тата.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23199
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Thsmith » 03 фев 2018 21:33

Той и в първите 3 мача за сезона имаше такъв статс :oops:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот smoothc » 03 фев 2018 21:39

Михтарян преди седмица го нямаше на футболната карта.Днес е с хеттрик от асистенции.Някой има ли си идея как става това?Че аз се чудя какво точно се е променило за една седмица, та арменеца да заиграе на едно ново ниво.

Да, веднага ще ти отговоря - изискванията/указанията към него от мениджъра, гарнирани с основа от атакуващ/динамичен стил, които пасват на неговите спортно-технически качества.
Човекът се чувства спокоен, комфортно в новата среда, събраха се с Оба и всичко това даде количествено изражение в хода на мача.
Да, много е рано да се правят кардинални заключения, но просто си личи, че концепцията ще бъде доста успешна.
По отношение на стил, игра и взаимовръзки, мисля че ще е цяло чудо, ако не се получат нещата с Мики и Оба.
Аз дори преди няколко дни го коментирах:

от smoothc » 30 яну 2018 03:19
Хм, интересни въртележки се очертават.
Обамеянг-Мики-Лаказет - звучи отлично.
Ходът със събирането на първите двама е много хитър и ще донесе дивиденти за Арсенал.
Предвид стила на отбора, не мисля дори че ще имат нужда от особена адаптация.


А Моуриньо към момента много здраво форсира Санчес и скоро време ще му свърши въздуха.
Не стига че стиловете на Арсенал и Юнайтед са коренно различни, но Моуриньо и допълнително го товари с напълно излишни задачи, чак го съжалявам, защото всичко това води и до повече усилия/единоборства от негова страна.
Той бяха като муха без глава, противниците го блъскат и режат, направо...
И в един момент ще изпадне в някаква по-сериозна дупка и хиените ще нападнат от воле плячката, което хем ще се отрази зле на играча, хем на отбора.
Много се старае иначе, бори се като лъв, стреми се да създава опасности, но стилът на игра и указанията на Моуриньо го държат в своебразна рамка и ако това нещо не се промени, едва ли ще видим дори малка част от онзи Алексис от Арсенал.
Но ние на практика и не видяхме почти нищо от предходните добри години на новите ни офанзивни играчи, визирайки основно дългосрочния план, което всъщност е ключовата цел.
Чат-пат няколко проблясъка и толкова, а в случая говорим за отлично качество футболисти, а не за някои хванати от гората, което категорично показва, че те просто не се използват по предназначение и за тях става доста сложно да разкрият качествата си. И не става дума за един или двама, а буквално за всеки един нов атакуващ футболист.
Нито статистическите им показатели се подобриха(те дори не се и запазиха), нито влиянието им.
И най-любопитното е, че повечето като напуснаха Юнайтед и отново преоткриха себе си, мислите ли, че е случайност!?

Потребителски аватар
Scholesy93
Мнения: 1051
Регистриран на: 09 май 2015 22:03
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Scholesy93 » 03 фев 2018 22:40

Thsmith написа:Той и в първите 3 мача за сезона имаше такъв статс :oops:

Пич, португалското менте няма смисъл редовно да го защитаваш.Вижда се, че от атака не разбира.Салах и Де Бройне колят и бесят, Михтарян и той натам е тръгнал, Лукаку ни е голмайстор, а той всеки един от тия ги е разкарвал, защото не ставали за ВЛ.
Ама карай де, поне Фелайни го задържа. Изобщо няма право да реве от липса на таланти-той добри играчи винаги е имал, харчи все едно идва края на света, ама пак повтарям-селянин Ферари не знае как да кара.
от suareshampion на 15 Авг 2014 13:29 Ти казваш,че ще сме извън 4та ,както и миналата година го твърдяхте ...но аз казвам ,че ще спечелим 19тата.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот smoothc » 03 фев 2018 22:52

Вижда се, че от атака не разбира.

Там е и главният проблем, че много добре разбира(доказвал го е многократно), но пусти му инат и стоицизъм.
Този отбор на Манчестър Юнайтед е най-доброто, с което Моуриньо е разполагал от Порто - насам, но защо така го третира...аз лично нямам логично обяснение.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23199
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Thsmith » 03 фев 2018 23:55

От този отбор на Ютд се броят на пръсти играчите, които изобщо биха влезли в стартовия му състав след Порто в който и да е от отборите, които е водил. С изключение на последния период в Челси.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23199
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Thsmith » 04 фев 2018 02:13

Да, Роналдо ще е резерва на Джеси Лингард, Лампард и Дрогба ще са резерви на Лукаку и Мата, Занети на Ашли Йънг, а Тери на Фил Джоунс. Там такива като Балак, Макелеле, Деко, Шаби Алонсо, Ето`о и Майкон пък не биха могли даже на пейката да седнат до Смолинг и Фейлани.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Scholesy93
Мнения: 1051
Регистриран на: 09 май 2015 22:03
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Scholesy93 » 04 фев 2018 08:27

Thsmith написа:Да, Роналдо ще е резерва на Джеси Лингард, Лампард и Дрогба ще са резерви на Лукаку и Мата, Занети на Ашли Йънг, а Тери на Фил Джоунс. Там такива като Балак, Макелеле, Деко, Шаби Алонсо, Ето`о и Майкон пък не биха могли даже на пейката да седнат до Смолинг и Фейлани.

А, споко.Аз хич не споря, че и преди е имал класни играчи.Ако не се лъжа,. Моуриньо е треньора с най-много пари дадени за играчи в историята на футбола.От времето на Порто насам всичките му успехи се дължат на много харчове и малко треньорски умения.Има една ШЛ с Интер, където беше аутсайдер, а и я спечели с отвратителен футбол.Всички други успехи са били задължителни с оглед на харчовете.Моуриньо уж бил гаранция за успехи, ама преди това Моуриньо иска и гаранции, че отборът му ще изпразни банковата сметка за нови попълнения.А вече и парите явно не могат да компенсират липсата на треньорски умения и незнанието как се гради атака.
Виж Арсенал как играха вчера.Това го постигнаха с 50 милиона за Аубамеянг и махането на играч с половин година договор.
Виж как играят Ливърпул- Мане,Окс, Фирмино и Салах струват колкото Погба. Тия отбори нямат по-класни играчи от нас.Дори и да са имали, Моуриньо имаше 400 милиона възможности да ги стигне.Ама играят футбол, дето ние не можем.И това си е до треньора. Предпочитам 3-4 точки по-малко да имаме, ама отбора да се опитва да играе футбол. Рано или късно футболът печели, а автобусът спира в аварийната лента.И срещу Бърнли го казах- трагичен футбол, трите точки не ме топлят. И Тотнъм ни разкриха след това.
от suareshampion на 15 Авг 2014 13:29 Ти казваш,че ще сме извън 4та ,както и миналата година го твърдяхте ...но аз казвам ,че ще спечелим 19тата.


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта