Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Beloev
Мнения: 663
Регистриран на: 17 юли 2017 11:21
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Beloev » 17 юли 2017 11:33

На мен все още ми липсва опитния и сигурен СВ! За поредно лято май ще останем без такъв... :roll:

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14714
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот smoothc » 17 юли 2017 13:15

За поредна година казваш...
Да разбирам ли, че ситуацията/игрите и показателите на отбора в дефанзивен план те притесняват?
Спокойно, всичко е наред, даже отлично бих казал - предвид статистическите показатели и най-вече непрекъснатите промени в тази зона!

Едно бързо сравнение на допуснатите голове във Висшата лига:2010,2011(Рио, Видич и Едвин),2012,2013 и 4-те години след сър Алекс:
141-144
Какво по-голямо доказателство, че в защитен план Манчестър Юнайтед е изключително стабилен!?

Кардиналният проблем е заложен в обратната страна на монетата - вкараните голове!
339-229
Разликата е 110 гола и можете ли да асимилирате за какво извращение/престъпление иде реч?
Реално ни се губят едно 25-30 гола на сезон от естественото състояние на Манчестър Юнайтед.

И при положение, че за тези четири години не е като да нямахме класни атакуващи играчи, изобщо играчи с нюх към головете, а липсата на достатъчно вкарани голове продължаваше да се наблюдава(да виси, както се казва) - несъмнено означава, че основната вина е при мениджърите, които задават неправилна схема на игра, колективни и индивидуални инструкции!

П.П. На мен пък за поредна година ми липсва едно атомно крило, което казано на жаргон да ги пори - чрез голове и асистенции.
Дано най-накрая се случи!
Спекулира се с Иван Перишич и честно да ви кажа първоначално бях скептично настроен, но изгледах негови клипове и за себе си открих някои много добри индикатори, че хърватинът в крайна сметка може и да се окаже джакпот, въпреки всичко.
Разбира се, това е малко като контрапункт на мнението на Иво(Tevez), който пръв разпали така да се каже недоверие към хърватина, а и като човек който следи внимателно Серия А неговото мнение няма как да е безпочвено, но реших да се задълбоча в нещата и на този етап дори можем да дискутираме защо е по-добре да вземем Перишич, отколкото никой.

Например, не предполагах, че Перишич е толкова бърз, буквално се изумих!
Последна промяна от smoothc на 17 юли 2017 13:39, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Beloev
Мнения: 663
Регистриран на: 17 юли 2017 11:21
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Beloev » 17 юли 2017 13:37

За крилото съм съгласен...особенно от дясно е наложително,защото Валенсия търчи по целия фланг,а вече годините си минават и не се знае колко ще може да издържи!

За опитния защитник казвам,че липсва,защото сега като почнат мачовете в ШЛ и до Ерик Бай не стой някой опитен и класен защитник си мисля,че ще берем ядове..Дано Линдельоф се окаже този от когото имаме нужда!

Иначе за стабилната игра в защита много допринесе и самата игрова тактика на Жозето!

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14714
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот smoothc » 17 юли 2017 13:49

защото сега като почнат мачовете в ШЛ

Ще кажеш, че започва нещо свръхестествено, моля ти се!
Все пак идваме като победители от Лига Европа, което в крайна сметка си беше голямо училище/опит за всички в отбора.
План-схемата минимум от позицията на Втора урна

1 като домакин срещу Трета и Четвърта урна
1Х като домакин срещу Първа урна
Х2 като гост срещу Трета урна
2 като гост срещу Четвърта урна
Х като гост срещу Първа урна


Грубо казано трябва да имаме минимум 3 победи и максимум 1 загуба
11 точки и продължаваме напред, това трябва да ни бъде минималната точкова цел!

След това каквото покаже жребият. Ако ни се падне топ отбор - дори и да отпаднем(ще е гадно, но няма да е някаква трагедия), но ако изтеглим по-лесен жребий и отпаднем - това вече ще е провал като цяло.
Така че настроенията и критиките/позитивите ще се формират в хода на турнира!
Но така или иначе Манчестър Юнайтед трябва да се стреми да бъде сред най-добрите 8 отбора в Шампионската лига(като отправна точка).
Последна промяна от smoothc на 17 юли 2017 14:06, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Beloev
Мнения: 663
Регистриран на: 17 юли 2017 11:21
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Beloev » 17 юли 2017 14:00

Аз не казвам за групите! Според мен би трябвало безпроблемно да излезем...за пролетта ми е притеснителното!

Но нека видим още няколко мача пък тогава ще можем да говорим по конкретно! И все пак ако трансфера на Перишич се осъществи работата през лятото би била много добре свършена! :)

Потребителски аватар
tevez
Мнения: 38916
Регистриран на: 26 авг 2008 12:08
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот tevez » 17 юли 2017 20:43

Aз за Перишич почти съм казал каквото имам, а и е показателно щом феновете на другите отбори искат да го купим, за какъв играч става въпрос. Нали е ясно, че ако беше топ играч, всеки щеше да казва дано не го вземете, дано отиде другаде и т.н.
За тях не знам колко мача и време са го гледали, но за себе си знам, че да не кажа всеки, но много голяма част от мачовете на Интер съм изгледал и ако за Мората говоря най-вече със статистика и нереална цена за купуване, то за хърватина мнението ми е на основата на неговите мачове.

Колегата smoothc казва, че бил много бърз. Факт. НО- 1. Марсиал не беше ли бърз като дойде? Рашфорд не е ли бърз?
2.В Италия не е много трудно да надбягаш някой бек или защитник. Ясно е, че такива като Салах, Инсиние, Мертенс, Кайехон и т.н. са много бързи футболисти и срещу такива защити като на почти 2/3 от отборите в първенството, е лесно да играеш.
Така че не мисля, че бързината на Перишич ще изиграе някаква важа роля, защото това не е бягане 800 метра, а се иска и съобразителност, техника, поглед и т.н.
В Интер проваляше много атаки, защото задържаше топката, взимаше грешни решения, неточни подавания или индивидуално отигрваше. Помага на бека, но все пак е крило и трябва да прави асистенции/голове. A 8 асистенции за първенство като италианското, може аз да имам високи очаквания, но така бройка е смешна. Кайехон има 12 асистенции, Салах 11, Инсиние и Мертенс по 9, но те са вкарали много повече голове от хърватина, който е с 11.
Най-силен е отляво на атака, но може да играе и като дясно крило.
Като цяло мисля, че за тези пари, за които се спекулира - 48, 50млн. яко се прецакваме, още повече, че не е първа младост, за да има къде да се развива и да го продадем за повече пари. На 28 години е ясно, че Юнайтед е последният му силен отбор, в който ще играе, след това, ако 10млн. вземем ще е добре.

Заместникът на Перишич в Интер уж щял да бъде Балде Кейта за 30 милиона, защото му остава още 1 година от договора само. На 22 години, играе пак като ляво крило или нападател, има 16 гола и 3 асистенции, така че не е никак по-зле от Перишич. Интер след някоя година може да ни го продадат за 60-70 млн. защото както казах е само на 22 и тепърва ще показва най-доброто от себе си. Не помага на бековете или да се връща назад, но при Моу може и да свикне да го прави. В Лацио има пълната свобода на действие по цялата атака.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23321
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Thsmith » 17 юли 2017 21:44

Аз се съмнявам, че Моуриньо търси играч, които да има "свобода на действие". По скоро търси някой, който да прави точно това което му се каже и да изпълнява точно определена роля. Иначе съм песимист за евентуалното представяне на хърватина в ЕПЛ.

---
Кой бек бихте искали и смятате като добра опция?
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14714
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот smoothc » 17 юли 2017 22:30

Като цяло нищо не се е случило, за да бъдем крайни в коментарите.
Ясно е, че Перишич не е сред топ крилата в световен мащаб, но ако предположим, че план А или Б са отпаднали, то накрая се стига до него - план В.
Е, може пък да е в ролята на план А, знае ли човек...

В спортно-технически план изглежда доста добре - 1,87 висок, доста бърз, здрав физически, маневрен, с борбен(балкански дух), игра с двата крака и др.
Лукаку + ускорителите Рашфорд, Мики и Перишич, мисля че би изглеждало повече от отлична комбинация.

Кой бек бихте искали и смятате като добра опция?

Дани Роуз

Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7181
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот vasilnv » 18 юли 2017 05:57

Първите 30 минути бяха много зле. Тези владееха повече топката, бяха по-директни стреляха по-често. Реално всяка втора атака им завършваше с удар към вратата. След това Джеси отигра страхотно едно положение и Мики вкара. Лингард ни е най-добрия играч за първото полувреме, заедно с Лукаку и Фосу-Менза, макар че холандецът се поизгуби в края. Вторият гол беше малко късметлийски, тъй като вратарят нямаше намерение да пада на тревата, но беше преспънат от свой съотборник. :lol: Факт е, че и Реал Солт Лейк смениха целия състав след 30-тата минута и явно пуснаха повечко резерви, щото взехме инициативата.
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.

Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7181
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот vasilnv » 18 юли 2017 06:02

Сър Алекс беше казал в една от книгите си, че винаги в края на един сезон си е представял дали играчите му са достатъчно добри, за да намерят място в отбора на действащия европейски шампион. Та мисля, че е редно и ние да си го помислим това и да си направим някаква оценка за състава ни в момента. Кои от нашите футболисти можете да си представите в Реал в момента?
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта