Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Popokatepetal
Мнения: 676
Регистриран на: 22 апр 2013 22:12
Контакти:

Re: Суперкупа на Уефа 08.08.2017 Скопие

Мнениеот Popokatepetal » 25 май 2017 21:19

vg_vasilev написа:Македонците щото са зле приемат мач за финал :roll:

Да ни е жив и здрав Перукан и покрай него Домусчиев, Ганчев и сие.


Какво ти е виновен Перукан, че в цялата страна нямаме един читав стадион. Преди години дори само като се заговори, че правителсвтвото има планове за нов и модерен национален стадион, тука се орева орталъка, как нямало смисъл, как се давали пари на вятъра и т.н. А сега седиме и цъкаме как македонците приемали Суперкупата, Румънците приемали Лига Европа. И друг път съм го казвал - по-просто, жалко, малоумно, вечно недоволно и мрънкащо същество от българина не съществува.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14720
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот smoothc » 26 май 2017 01:37

Време е за кардинални оценки и анализи на сезон 2016-2017, любимата ми част :)

Висша лига - 38, 18 победи, 15 равенства, 5 загуби, г.р. 54:29 - 6-то място
ФА къп - 4, 3 победи, 1 загуба, г.р. 10:2 - 1/4 финал
КУК - 6, 5 победи, 1 загуба, г.р. 14:6 - Шампион
ЛЕ - 15, 9 победи, 4 равенства, 2 загуби, г.р. 25:8 - Шампион
КШ - 1, 1 победа , г.р. 2:1 - Шампион

Общо:64 мача, 36 победи, 19 равенства, 9 загуби, г.р. 105:46

Извод:Отлични за купите, странно-неприятно-колебливи във Висшата лига.

Голова статистика
0 вкарани - 0 победи, 6 равенства, 4 загуби
1 вкаран - 7 победи, 13 равенства, 5 загуби
2+ вкарани - 29 победи, 0 равенства, 0 загуби

Отвратителните 0-0 - Бърнли, Хъл, УБА
"По-малко отвратителните" 0-0 - Ливърпул, Сити, Саутхемптън

Отвратителните 1-1, от водеща позизия - Стоук, Арсенал, Евертън, Борнемут, Суонси
+ Уест Хем* Изравнихме, да, но...имахме цели 75 минути за победата...
ЛЕ - Ростов, Андерлехт/Андерлехт, Селта(добре, че е турнирен резултат и не се оказаха фатални, но все пак)

Положителните 1-1, от губеща позиция - Ливърпул, Стоук, Евертън - вкарахме в 90-та минута.

Отвратителните загуби - Сити, Уотфорд, и поне една от Арсенал/Тотнъм най-вече заради малодушието и липсата на мотивация в тези дербита.
ФА къп - Челси, въпреки че голяма роля за нея изигра и долният Оливър, който винаги свири с двоен аршин в нашите мачове, направете преглед и ще се убедите.
ЛЕ - Фейенорд 0-1
Най-мразя да губим дебютни мачове в даден турнир, не заради друго!

Загубите за които не ме е толкова яд - Челси 0-4 Първо, че головете дойдоха от бърз шок и второ, определено ни доминираха, така че...Не е като да не сме падали и преди на Моста, но поне се реванширахме с 2-0 на Олд Трафорд и върнахме интригата за титлата.
КУК - Хъл Сити, Фенербахче

Извод:
9 тотално прецакващи равенства във Висшата лига и 4 идиотизма в Лига Европа.
3 "по-малко прецакващи" равенства
3 спасителни равенства

И...какво ставаше с точките, ако всичко бе по план?
Отговор:87 точки

Точно както трябваше и да протече сезона(според мен) - борба за титлата и влизане от раз в тройката!

За играчите
По подобие при Ван Гаал - и през 2016-2017 аз лично обвинявам мениджъра за НЕизвличането на потенциала, визирайки основно атакуващите ни футболисти, поради инатливост, страхливост, нецелесъобразни указания и разпределение на игровото време.
Да, има и такива, които си получиха немалко шансове, но...поради една или друга причина, визирайки основно мотивацията/концентрацията...просто не успяха да се възползват както трябва.

Някои играчи се изпоконтузиха накрая, просто защото Моуриньо не ги ротира когато трябваше, например за Лига Европа, купите и пр., а му беше по-удобно да се оплаква от цикъла и дните почивка.
Младоците, които пусна срещу Палас спокойно можеше да ги внедри доста по-рано и да ги ротира като титуляри/резерви за купите, че дори и някои друг мач във Висшата лига, например Фосу-Менса, който е изключително всеотдаен и подготвен в тактически план, умен играч, поливалентен също така, Туаензебе също е доста смел и надвишава по този показател Бортуик-Джаксън и Блакет. Изобщо тези шоколадови момчета от академията, които се нароиха в последно време включая и Гомес сега, имат доста висок потенциал.


[offtopic]Де Хеа - спад, и като изяви, и като концентрация, които навярно са свързани по оста Реал Мадрид.
Ромеро - Отличен сезон за него, спокоен, балансиращ, опитност, с някои фантастични спасявания.
Бейли - Най-стабилният ни централен защитник, феноменални намеси и безупречност характерна за играчи като Малдини, Неста, Рио и пр.
Смолинг - Претъпря спад в сравнение с минала година, даже не е малък той, но имаше и някои обективни причини за това. Като цяло обаче си беше на добро ниво.
Рохо - Другият феномен в защитата, командосът, който не му пукаше от нищо, адмирации, много е смел и всеотдаен аржентинецът.
Джоунс - Добре си беше, мачкаше ги във въздуха, бореше се, но пак тези контузии.
Блинд - Пропукваше се може би най-често от всички, но пък впоследствие успя да компенсира доста неща.
Аз лично съм доволен от него, спокойно бих му писал едно 4,50.
Дармиан - Клетникът живна този сезон, събра смелост и с няколко добри мача, в които показа борбеност, изразяваща се в солидни търкаляния и саможертви, се утвърди като титуляр на левия бек.
Шоу - Контузии, контузии, ама...не е добре работата в тактически план, много е колеблив за съжаление, рисков по-точно. Докато Дармиан, италиански възпитаник, каквото му наредиш това прави, стои си в зоната и не мърда. Това е основната разлика иначе е е ясно, че с Шоу в атакуващ план нещата са много по-добри, но в дефанзивен стават опасни на моменти.
Валенсия - Нямам думи за него, каквото и да кажа ще е малко. Аз по-голям професионалист от него не познавам в Юнайтед, истински пример за подражание! При него важи в пълния си блясък фразата:Дела трябват, не думи!
Йънг - Не игра кой знае колко мачове, а трябваше, не е като да нямаше удобни моменти, но така или иначе внесе нотка агресия, скорост и мотивация.
Бих му писал една стабилна 4-ка, все пак, ако не друго, той винаги е демонстрирал, че уважава Манчестър Юнайтед и традициите на клуба.
Фелайни - Имаше и добри, и не чак толкова добри моменти, но като цяло придаде детайли, които изиграха решаващо значение в доста мачове. Аз винаги съм го харесвал, просто защото е отборен играч, не е лигльо, винаги е готов да помогне с каквото може и точно заради тази негова борбеност и готовност + габарити...се създава впечатлението че той е груб играч, който цели едва ли не да фаулира противника, нищо подобно!
Не че е светец, нерядко си изпуска нервите, но мисля че е перфектният ротационен футболист, който може да помогне и в офанзивен, и в дефанизивен план.
Погба - Той може много повече от това и ако човек знае, че видиш ли, това му е потенциалът - ок, ама...
и точно поради тази причина, независимо от някои стастистики и пр., аз лично не съм доволен от показаното през сезона, от концентрацията и колективната му насоченост.
Шоуменщината му изигра доста лоша шега в немалко случаи, това е!
Желание и хъс - отлични, концентрация - слаба. Той се държи като едно непораснало дете, а за качествата си и най-вече цената си - той трябва да бъде пример, да обединява, да мотивира останалите.
Дано в следващите години видим най-доброто от него, вярвам че ще стане!
Ерера - По подобие на Валенсия, тук ситуацията е повече от ясна. Наградата на феновете и любовта им, говори повече от всичко!
Карик - Изигра балансираща роля и придаде опит, доста солиден сезон за него, а предвид възрастта му си е за 10 точки. Честно, знаете че не харесвам особено Карик, но през този сезон беше безупречен в ролята си на ветеран.
Мики - Хм...много неща могат да се кажат, и хубави и не чак толкова, но като цяло човекът се превърна в мистър Лига Европа за Манчестър Юнайтед, което не е никак малко.
Следващият сезон трябва да е перфектен за него.
Мата - Започна отлично, напук на всичко, но впоследствие формата му рязко спихна, след това се и контузи, което мен леко ме дразни, понеже все още чакам да видя онзи фантастичен Мата от Челси и първите му месеци в Юнайтед през 2014-та, ама...може би ще си остана само с чакането.
Лингард - Малкият шут е странна птица(той и прилича на такава де).
На моменти уникален, на моменти отвратителен. Моуриньо според мен неправилно му се (пре)довери на моменти, а можеше да използва и други опции.
Срещу Аякс имаше отличен шанс да направи 3-0 сам срещу вратаря и така да се превърне в играча вкарал във всичките ни финали тази година, ама...
Рашфорд - Доста надгради, утвърди се, натрупа опит и самочувствие, но искаше ми се да бе вкарал поне още +5 гола минимум. Не е като да нямаше нас, но...
Едно стабилно 5 мисля че му приляга, с малък бонус от 0,50 стотни. :)
Марсиал - Честно казано съм разочарован от него, също така и Моуриньо можеше да му даде пък повече шансове, но като цяло от 1 година и половина време той изобщо не прилича на онзи играч, който стартира ударно през есента на 2015-та. Причините са няколко, но една от тях със сигурност е свързана с неговата агресия/хъс, които се потвърдиха и на Евро 2016, да не каже някой че видиш ли, преиначавам нещата.
Ибрахимович - Голмайсторът ни за 2016-2017, друго няма какво да се каже.
Рууни - Легенда, това е![/offtopic]

GGMU!

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14720
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот smoothc » 26 май 2017 15:09

[center][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0RmSXfvqI8U[/youtube][/center]
Всички голове за 2016-2017

p.s.
105 гола/64 мача - 1,64 ср.

Потребителски аватар
tevez
Мнения: 38927
Регистриран на: 26 авг 2008 12:08
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот tevez » 26 май 2017 15:13

Валенсия е преподписал до 2019г. с опция за още една.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14720
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот smoothc » 26 май 2017 15:18

tevez написа:Валенсия е преподписал до 2019г. с опция за още една.

Еквадорецът е машина, няма равен! :)

Потребителски аватар
tevez
Мнения: 38927
Регистриран на: 26 авг 2008 12:08
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот tevez » 26 май 2017 16:51

Някой чел ли е книгата Жозе Моуриньо: Твърде лично?

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14720
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот smoothc » 28 май 2017 17:41

По отношение на т.нар. цикличност на европейските купи Манчестър Юнайтед продължи традицията да печели такъв на всеки 8/9 години.
1991-1999-2008-2017
Неприятното е единствено, че интервалът е големичък(зависи и от гледната точка де), но дано го смъкнем на поне 5-6 години, може и по-малко разбира се!

Другото интересно е, че във Висшата лига за втора поредна година трофея го печели отбор НЕзавършил в Топ 3 от предходната година.
Досещате се накъде бия, нали? :)

CSKA69
Мнения: 4508
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот CSKA69 » 28 май 2017 18:50

То трофея в последните два сезона го печели отбор извън Топ 8 от предходния, така че явно Лестър ще трябва да печелят титлата отново :lol: ;)
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23349
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Thsmith » 28 май 2017 18:53

tevez написа:Някой чел ли е книгата Жозе Моуриньо: Твърде лично?

Аз я купих, но още не съм стигнал до нея.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
tevez
Мнения: 38927
Регистриран на: 26 авг 2008 12:08
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот tevez » 28 май 2017 18:56

Aз мисля да си я взема, но викам да чуя мнение, ако някой я е чел.


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта