ВЛ | 22/23 | Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед | 02.10 | 16:00

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: ВЛ | 22/23 | Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед | 02.10 | 16:00

Мнениеот Jackxxx » 03 окт 2022 16:23

Аве, че има нужда от футболисти, спор няма. Но вчера се видя, че в дефанзивен план изобщо не бяхме подготвени за мача. Не знам какви анализи са правени, но Сити играеха в нашата половина все едно с човек повече. Постоянно насищаха определени зони с футболисти, а нашите си стояха по зоните и гледаха какво става. Твърде лесно им се получи на Сити, което означава, че нагласата за мача на нашите хубавци не е била добра.
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]

Потребителски аватар
tevez
Мнения: 38920
Регистриран на: 26 авг 2008 12:08
Контакти:

Re: ВЛ | 22/23 | Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед | 02.10 | 16:00

Мнениеот tevez » 03 окт 2022 17:54

Унижие! Предвидимо беше, че ще паднем, но не и с такъв резултат, не и с такава игра.
Мач, в който можеш да паднеш, но не по този начин. Вина има и треньорът, че излезна със състав и схема все едно играем срещу Сити, ама Бристол, и на играчите, че я нямаше такава увереност и агресия. Оставяха Сити да си разиграват топката, все едно са с 3-ма човека повече на терена.
Не знам защо взехме за толкова пари Каземиро, като в такъв мач не е титуляр. За мачовете срещу Омония и Шериф ли го пазим?
Само с един дефанзивен халф е престъпление.
Отделно, че защитниците точно в това дерби решиха да гледат мача отблизо и само тялом бяха на терена.
Крилата не помагаха на бековете достатъчно, оставаха такива пространства на Сити по терена, че свят да им се завие на защитниците. Изобщо кошмар, който ще се помни дълго.

Потребителски аватар
MASTER_COOL
Мнения: 6048
Регистриран на: 19 юни 2013 13:49
Контакти:

Re: ВЛ | 22/23 | Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед | 02.10 | 16:00

Мнениеот MASTER_COOL » 04 окт 2022 09:26

Наистина си е унижение, но не мисля че трябва да бъдем крайни в оценките си. ЕТХ след първите два резила взе мигновени мерки и резултатите се видяха най-вече срещу Ливърпул и Арсенал. Очаквам и сега реакция от отбора.
Трябва да разберем, че наистина ни предстои тежък сезон.
Нова смяна на треньора, може да е с фатални последици за клуба и бъдещето му.
Относно Каземиро явно има нещо, което не е ясно на обществеността. Не ми се вярва да е в топ форма и да го държи пейка.
[center]Важното е да излезеш с чест ![/center]

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: ВЛ | 22/23 | Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед | 02.10 | 16:00

Мнениеот Jackxxx » 04 окт 2022 10:14

Каземиро не е в топ форма. От малкото време, което е играл прави впечатление:
- няколко пъти сбърка лесни пасове и загуби топката
- липсва му агресията, с която играе Скот
- изглежда леко неориентиран - понякога се колебае на къде да разпредели. Ериксен ги вижда много по-бързо тези пасове.

+ има много добро позициониране, когато трябва да се защитаваме
+ контролира топката с малко докосвания и играе максимално ефективно

Той ще трябва да вземе мястото или на Ериксен, който изнася от дълбочина страхотно или на Скот, който играе с огромен хъс и борбеност.

За мача със Сити, не бях съгласен с постройката и стартовият състав. Имахме нужда от повече енергия в средата на терена.
Отделно Санчо и Антони бяха изключително пасивни в дефанзивен план. Според мен трябваше един от двамата да е на пейката и да започнем с +1 халф (Фред или Каземиро). Но дори и така, не виждам какъв беше проблема Скот + 1 крило да помагат на фланга.

За мен Антони (въпреки гола), Санчо и Скот бяха най-зле. Фланговете ни бяха голи направо. Дало и Маласия издишаха много. И тук идва проблема, че когато крилото и дефанзивният халф отидат да помагат на бековете, то центъра се оголва. Което означава, че Бруно и Ериксен трябва да са там и да покриват. Реално първият гол си беше 80% на Ериксен и 20% на Варан. От там нататък всичко се срина. При вторият гол Сити се възползваха, че Варан не е на терена. Другите голове няма какво да ги коментираме. Вече бяха паднали нашите и само наблюдаваха сините как си правят кефа.
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]

Astronomer
Мнения: 477
Регистриран на: 08 май 2022 16:57
Контакти:

Re: ВЛ | 22/23 | Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед | 02.10 | 16:00

Мнениеот Astronomer » 04 окт 2022 16:38

Абе че не знаехме къде се намираме, не знаехме. Че се направиха тактически грешки, направиха се. Но все си мисля, че срещу Хааланд не много отбори могат да се противопоставят ако се стигне до открита игра, на надиграване. Тактиката на Оле, можеше да успее. Защита и контри. На Тен Хаг срещу Хааланд, не! Писаха ни шестица.

Просто тоя е някакъв звяр. Шиеше ги в Бундеслигата, шие ги и във ВЛ. От всякакво положение и поза може да вкара гол. Това е все едно да играеш срещу Роналдо или Меси по онова време. Просто... колкото и силен отбор да си, нямаш шанс срещу тях. В Сити прибавяме и Де Бройне и работата става още по-сложна. Прибавяме и това, че са обигран отбор с опитен треньор и картинката става цяла.

Докато ние... ние минаваме през пета Нова ера в последните 10 години. Играчит с най-дълъг стаж са ни Джоунс и Де Хеа. На всеки две години подменяме защитата, подменяме халфовата линия, все търсим крила, а читаво нападение сме нямали от... може би 3-4 години. Сити един път ИЗградиха преди 6 години и после НАДграждаха с един треньор, а ние ИЗграждахме три пъти с три треньора. Просто, няма как да сме им конкурентни и това е.

Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7181
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: ВЛ | 22/23 | Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед | 02.10 | 16:00

Мнениеот vasilnv » 06 окт 2022 14:49

Аз не можах да гледам много внимателно мача, понеже пътувах. В някакъв момент просто виждах, че са ни вкарали още голове и всичко изглеждаше трагично.
Истината обаче е, че със Сити не можем да се надиграваме. Да не говорим пък и Хааланд какъв звяр е, тоя човек ще изпочупи всички рекорди още преди Коледа. Така че съм напълно съгласен с Astronomer, може да добавим и че щетите от този мач бяха сведени до минимум с головете, които върнахме, все пак Сити са ни побеждавали и много по-лошо. Ливърпул също ни пребиха по-лошо миналия сезон, така че нищо страшно не е станало. Просто искам да се види някакъв стил на игра, да мачкаме по-слабите отбори и да се надяваме, че до няколко сезона ще изглеждаме като Сити.
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Scholesy93 и 20 госта