ВЛ | 38-ми кръг | Лестър - Манчестър Юнайтед | 0-2

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Радо
Мнения: 623
Регистриран на: 23 мар 2014 20:35
Контакти:

Re: ВЛ | 38-ми кръг | Лестър - Манчестър Юнайтед | 26.07

Мнениеот Радо » 26 юли 2020 21:14

Радо написа:Надявам се на 2 ка.


Мачовете със " Саутхямптън " и " Уест Хем " трябваше да спечелят 6 точки и сега щеше да е без значение.


Познах. Честита победа и класиране в Шампионска лига :)

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34818
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: ВЛ | 38-ми кръг | Лестър - Манчестър Юнайтед | 26.07

Мнениеот MuFc1878 » 26 юли 2020 21:27

Някак успяхме да добутаме до топ 4, като се има предвид, че януари бяхме на 6-7 място и тотал щета. Взимането на Бруно промени всичко. Обаче за новия сезон трябват още двама като него.

Да видим дали ще играем серозно и в Лига Европа през август.


:lol: :lol: :lol:
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2021/klz1645857647g.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7195
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: ВЛ | 38-ми кръг | Лестър - Манчестър Юнайтед | 0-2

Мнениеот vasilnv » 26 юли 2020 22:28

Хахаха Еванс MVP.
14 дузпи тоя сезон - повече от всеки друг отбор във всеки друг сезон в историята на ВЛ :lol:
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14727
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: ВЛ | 38-ми кръг | Лестър - Манчестър Юнайтед | 0-2

Мнениеот smoothc » 27 юли 2020 01:50

Честито ни 3-то място, дяволи! Цел максимум беше изпълнена, напълно заслужено.
Единственото неприятно в цялата работа е, че заслужавахме повече точки, а не крайните 66 точки.
И да, въпреки простотиите главно на Де Хеа и Линдельоф в хода на сезона - Манчестър Юнайтед в крайна сметка успя!
От Челси - 6 точки
От Лестър - 6 точки
От Ман Сити - 6 точки
От Ливърпул - 1 точка
От Тотнъм - 4 точки

Това постижение красноречиво показва(още веднъж), че Ман Юнайтед напълно заслужено е в призовата 3-ка!

И така, да премина към специалната част. 8-)

Играч на сезона: Рашфорд/Марсиал(с леко предимство за французина)
Играч на полусезона: Бруно Фернандеш
Защитник на сезона: Хари Магуайър
Откритие #1 на сезона: Грийнууд
Откритие #2 на сезона: Уилямс
Бек на сезона: Уан-Бисака
Халф на сезона: Истината е, че Погба, Фред, Матич и Скот - колективно бяха отлични.
Доста приятно съм изненадан от прогреса на Фред, който имаше огромен принос в началото и средата на силната ни серия.
Спорната фигура на сезона: Дан Джеймс
Започна страхотно, вдъхновявящо, но изведнъж...

Оценка за Солскяер: Много добър 4.80
Не мога да му дам твърдо 5.00, освен... ако не спечели Лига Европа!


Черният списък
Това са играчите, които независимо от игровите минути, са имали по-чести периоди на ниско КПД.
Джоунс, Дало, Ерик, Перейра, Лингард, Мата, Линдельоф и Де Хеа
Провал #1 на сезона: Де Хеа 60%
Провал # 2 на сезона: Линдельоф 40%

ТОП 3 домакински мачове на сезона
1. Ман Сити 2-0
2. Челси 4-0
3. Нюкасъл 4-1


ТОП 3 гостуващи мачове на сезона
1. Ман Сити 2-1
2. Челси 2-0
3. Норич 3-1


ТОП 5 провали на сезона
1. Бърнли 0-2
2. Уотфорд 0-2
3. Кр.Палас 1-2
4. Борнемут 0-1
5. Уест Хем 0-2




p.s.
Ще бъде нещо като черешката на тортата, ако Ман Юнайтед спечели Лига Европа! Трябва да я спечелим!
След провалите на 1/2 финалите за Карабао и ФА Къп, породени главно от неадекватното решение да се ротира буквално фундаменталния елемент в предходните мачове, силно се надявам този път Оле да не допусне тази груба/глупава грешка.
Най-малкото Ромеро го заслужава, защото е професионалист до мозъка на костите.
Убеден съм, че с аржентинеца Ман Юнайтед отново ще триумфира!


GGMU! :twisted:

tapka4a
Мнения: 313
Регистриран на: 23 май 2020 18:25

Re: ВЛ | 38-ми кръг | Лестър - Манчестър Юнайтед | 0-2

Мнениеот tapka4a » 27 юли 2020 04:24

Смуут, в известна степен съм съгласен с написаното, обаче...мисля че влизате в ролята, в която бяха Ливърпул 2010-2013 по времето на Рой Ходжсън и Кени Далглиш (най-вече). Биеха доста редовно топ отборите и лидери в класирането, но правеха маса издънки срещу средняци и опашкари. Да, разликата е че вие сте 3ти и се класирахте за ШЛ, докато Ливърпул падаше до 6-7мо място, само че преди 10 години конкуренцията във ВЛ беше доста по-сериозна и с подобно представяне, добрия ви актив срещу топ отборите нямаше да е достатъчен за класиране в ШЛ. Сега сам виждаш че след Ливърпул и Ман. Сити нивото рязко спада и отборите в голямата си част са посредствени. Впрочем вие и сега бяхте на ръба да не успеете като ви помогна срива на Лестър след подновяването на първенството, иначе щеше отново да има синя доминация в челото на класирането и лузърите малко за цвят. :lol:
Към отличните ви мачове вкъщи спокойно може да причислиш и мача ви с Ливърпул, който почти бяхте спечелили и тактически Оле надиграха прехваления Клопо, но глупава грешка и разконцентриране в края на мача ви костваха 3те точки. Даже си мисля, че това беше ключов мач и лузърите ако бяха загубили на ОТ, увереността им нямаше да е същата така че това да им бъде единствената грешка до началото на март и да са с актив 21-1-0 преди Уотфорд да ги отупат. :lol:
Оценката за Оле също ми се струва завишена. Имаше цяло лято на разположение да вземе нужните играчи и да наложи един по-сносен стил на игра прилягащ на Ман.Ю. Той не го направи и продължава да разчита на реактивен футбол, т.е. базиран върху дебнене на грешки на противника, а не проактивен какъвто беше при Съра и който носеше успехи десетилетия наред. Впрочем дори мача ви с Лестър беше доказателство - два гола единия от дузпа+грешка на Шмайхел в края на мача и почти нищо по-сносно в атака за цял мач. Реално излиза че Джони Евънс (бивш ваш играч) и сина на легендата ви Петер Шмайхел ви донесоха победата. :lol:
Иначе най-много съм съгласен с позицията ти за Ромеро. Години наред е пренебрегван за сметка на изчерпания вече Де Хея и не знам поради каква причина. На Световното 2014та след головете и асистенциите на Меси, именно Ромеро беше втората причина, поради която Аржентина стигна финал, особено при дузпите срещу Коста Рика и Холандия заслугата е лично негова и ако не беше спасил ключови такива тогава и головете/асистенциите на Меси нямаше да са достатъчни за достигането на финал. И аз не знам какво трябва да стане че да измести Де Хея от титулярната позиция, явно испанецът е някаква свещена крава във вашия отбор, която не се бута при никакви обстоятелства. На такива примери се нагледах в Барса в последните години - Бускетс, Ракитич, Алба... :roll:

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34818
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: ВЛ | 38-ми кръг | Лестър - Манчестър Юнайтед | 0-2

Мнениеот MuFc1878 » 27 юли 2020 08:58

От сезон 2006/2007 за първи път 3-то място се печели с под 70 точки :mrgreen: Имало е такива, в които топ 3 се е затварял с 80+ пункта.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2021/klz1645857647g.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
tatusindo
Мнения: 9052
Регистриран на: 19 май 2010 14:00
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Re: ВЛ | 38-ми кръг | Лестър - Манчестър Юнайтед | 0-2

Мнениеот tatusindo » 27 юли 2020 10:37

Еваларка на Джонито Евънс .... Класира ви за топ 4.
[wrapimg=]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/wrapimg]

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34818
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: ВЛ | 38-ми кръг | Лестър - Манчестър Юнайтед | 0-2

Мнениеот MuFc1878 » 27 юли 2020 10:46

Абсолютен MVP :lol: При всеки фаул и корнер пред нашата врата правеше нарушение :lol:
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2021/klz1645857647g.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14727
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: ВЛ | 38-ми кръг | Лестър - Манчестър Юнайтед | 0-2

Мнениеот smoothc » 27 юли 2020 13:38

Впрочем вие и сега бяхте на ръба да не успеете

Виж, тази констатация е "от птичи поглед".
Ако условно приемем, че важното е да печелиш, независимо как и по какъв начин, то акцентът реално пада върху т. нар. непобеди.
(Да, разбира се, че имахме и някои победи, за които противникът ще каже: "не заслужаваха да спечелят"... и с право, но така или иначе те бяха в рамките допустимото)
За Ман Юнайтед техният брой беше общо 20.
12 равенства и 8 загуби.

И понеже съм гледал всеки един мач, за себе си знам причините за тези т. нар. непобеди.
Акцентът е върху допускането на гола!
Защото в противен случай 0-0 = +20 точки.
Което е повече от 12, но... в кръга на шегата, с тях и без тях пак 3-то място щяха да дават.
Да, аз имам интерес да вкараме, за да спечелим, но също толкова интерес имам и да не допуснем, защото в крайна сметка 0-0 е положителен резултат.

Та,.. когато в тези 19 мача(имаме един път 0-0) сериозен процент от головете са били плод на индивидуална грешка(да изпунеш топката) или лоша намеса(подценяване на ситуация или надценяване на възможностите) на Де Хеа и Линдельоф - как да маргинализираш вината върху целия отбор!?
Да, те са имали грешки и при победите.
Също така, разбира се, че не всяка издънка е била и по тяхна вина.
Но реално "маската" на успеха често покрива и прикрива дадена индивидуална издънка.
"Е, нали бихме, какво от това"... Да, ама Не!

В крайна сметка идеята ми е, че ако не бяха индивидуалните грешки( главно) на двамата щяхме да имаме повече победи и по-малко равенства/загуби.

Не 18-12-8, а 24-8-6
66 vs 80

tapka4a
Мнения: 313
Регистриран на: 23 май 2020 18:25

Re: ВЛ | 38-ми кръг | Лестър - Манчестър Юнайтед | 0-2

Мнениеот tapka4a » 27 юли 2020 19:41

Факт е че най-важния ви мач, с който спечелихте квота за ШЛ беше спечелен благодарение на груби индивидуални грешки на противника - дузпата на вашия човек Джони Евънс + изявата на синчето на Петер Шмайхел. Т.е. мача можеше да завърши и 0-0 или Лестър да вкара някой щастлив гол за 1-0 и да изхвърчите. Без глупавите грешки мача си беше бетон 0-0. :lol:
И двата отбора имаха мега постна продукция що се отнася до създаване на голови положения.


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 14 госта