ВЛ | 1-ви кръг | Манчестър Юнайтед - Уест Хям | 4:0

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
MASTER_COOL
Мнения: 6024
Регистриран на: 19 юни 2013 13:49
Контакти:

Re: ВЛ | 1-ви кръг | Манчестър Юнайтед - Уест Хям | 4:0

Мнениеот MASTER_COOL » 13 авг 2017 20:16

Честита победа !
Страхотен футбол, ала в стил Ман Юнайтед на Сър Алекс.
Просто перфектно начало за новата ни 9-ка. Очаквам поне 30 гола от него във всички турнири. Абсолютна машина. Изключително радостен съм, че взехме него пред Мората.
Най - умният трансфер през това лято е Матич. Много стабилен играч, който ще ни даде така необходимата сила и енергия в средата на терена. Така за Погба, Ерера, Мхитарян и Мата ще стане много лесно.
Не съм доволен само, че се пренебрегва Марсиал. Рашфорд при цялото ми уважение към него е поне едно ниво под французина. Да тича много, моторетка е, но Марсиал играе в пъти по - смислен футбол на фланга. За 10 минути гол и асистенция.
Този сезон сме реален претендент за титлата. Дори си мисля, че нямаме нужда от повече нови попълнения. Твърдо против съм Иван Перишич. С нищо не превъзхожда Марсиал или Мхитарян, даже изостава от тях.
[center]Важното е да излезеш с чест ![/center]

Потребителски аватар
tevez
Мнения: 38893
Регистриран на: 26 авг 2008 12:08
Контакти:

Re: ВЛ | 1-ви кръг | Манчестър Юнайтед - Уест Хям | 4:0

Мнениеот tevez » 13 авг 2017 20:24

Отлично начало! Честита победа!
Не мисля, че има от какво да сме недоволни като за първи мач. Всеки старт е труден, независимо срещу кого играеш.
Второто полувреме - отлично.
Бързи подавания, атаки, положения, стабилна защита!
Мисля, че играч на мача ще е Лукаку, но за мен трябва да е Матич.
Имаше голямо влияние през целия мач.
Освен високия ръст ми впечетли с отлична техника и бързина на мисълта. Игра все едно има 2 години зад гърба си с отбора.
Много силно включване на Марсиал - гол и асистенция.
Погба имаше нужда от гол, но трябва да бъде по-концентриран и да не се опитва винаги да играе красиво, а ефективно.
Рашфорд игра днес наистина като типично крило, от което имаме нужда. Техника на скорост, удари, финтове, Сабалета сигурно получи световъртеж. Трябваше онзи удар в гредата да влезе. Беше адски добър.


Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23204
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: ВЛ | 1-ви кръг | Манчестър Юнайтед - Уест Хям | 4:0

Мнениеот Thsmith » 14 авг 2017 01:18

MASTER_COOL написа:Честита победа !
Страхотен футбол, ала в стил Ман Юнайтед на Сър Алекс.
Просто перфектно начало за новата ни 9-ка. Очаквам поне 30 гола от него във всички турнири. Абсолютна машина. Изключително радостен съм, че взехме него пред Мората.
Най - умният трансфер през това лято е Матич. Много стабилен играч, който ще ни даде така необходимата сила и енергия в средата на терена. Така за Погба, Ерера, Мхитарян и Мата ще стане много лесно.
Не съм доволен само, че се пренебрегва Марсиал. Рашфорд при цялото ми уважение към него е поне едно ниво под французина. Да тича много, моторетка е, но Марсиал играе в пъти по - смислен футбол на фланга. За 10 минути гол и асистенция.
Този сезон сме реален претендент за титлата. Дори си мисля, че нямаме нужда от повече нови попълнения. Твърдо против съм Иван Перишич. С нищо не превъзхожда Марсиал или Мхитарян, даже изостава от тях.

Мача ви беше добър, но не трябва да се литва в облаците. УХ имат навика да получават много голове от силни отбори. Не играят достатъчно затворено за класата си, а нямат чак толкова добри играчи за това което искат.
Според мен се откроява това, че нямате типичен външен халф и срещу затворените отбори пак ще има много борба за точките. Просто не се отваря достатъчно място като нещата се сгъчкват в средата.
И реално нямате ляв бек.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Tobacco
Мнения: 4224
Регистриран на: 12 юли 2012 11:54
Контакти:

Re: ВЛ | 1-ви кръг | Манчестър Юнайтед - Уест Хям | 4:0

Мнениеот Tobacco » 14 авг 2017 01:37

Thsmith написа:И реално нямате ляв бек.



:P
[offtopic][center][wrapimg=]http://i.imgur.com/VZjqcZD.png[/wrapimg][/center][/offtopic]
[offtopic][wrapimg=]https://pbs.twimg.com/media/DEOQhrUXgAI61xY.jpg:large[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23204
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: ВЛ | 1-ви кръг | Манчестър Юнайтед - Уест Хям | 4:0

Мнениеот Thsmith » 14 авг 2017 03:04

тоя е десен и е като за резерва : 0 Освен, че центрира добре е много спънат в тактическата дисциплина.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: ВЛ | 1-ви кръг | Манчестър Юнайтед - Уест Хям | 4:0

Мнениеот Jackxxx » 14 авг 2017 09:13

Според мен УХ си бяха доста затворени, но след като им вкарахме гол решиха да се опитат да измъкнат нещо от мача.

Но истината е, че нашите момчета играха много добре, на високи обороти, с множество пасове по земя, чиято цел е да разсичат отбраната на противника, много захождания зад защитниците на УХ, изобщо всичко беше супер. Аз съм доволен много от играта на всички.

А това за левия бек, особено след този мач на Блинд мисля, че няма смисъл да се коментира. Блинд игра много добре и в защита и в нападение. Помагаше много. Беше доста по-активен от Валенсия. Макар, че Валенсия по скоро играеше сам по целия фланг и нормално не можеше да си позволи да търчи постоянно напред-назад. Единственият проблем на Блинд е когато срещу него има наистина бързи и технични крила. Тогава увисва много често и го надиграват. За това се надявам Шоу да се завърне и да заиграе на високо ниво.

Важното е, че вкарахме доста от положенията, които създадохме. И запазихме суха мрежа. Реално най-стабилният отбор за този първи кръг е Юнайтед. Разбира се още следващият кръг очаквам да ни приземят Лебедите, но ще видим какво ще се случи.

Браво на Матич, още в дебюта си да спечели МОМ си е много добро постижение. Играта му беше страхотна. Ерера винаги ми е бил любимец, но с тази игра на Матич просто няма какво да кажа. А си бях наумил да критикувам яко Моуриньо, че пуска Матич вместо Ерера. :lol:
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: ВЛ | 1-ви кръг | Манчестър Юнайтед - Уест Хям | 4:0

Мнениеот smoothc » 14 авг 2017 12:16

Честита победа!
Винаги е страхотно да започнеш по подобен начин, което малко или много отваря апетита за още и вдъхва увереност/самочувствие в колектива.
Разбира се, важното е какво ще се случи в дългосрочен план.

За първи път от доста време се вкарват 4 гола, което на хартия се явява 7% от всички голове за миналия сезон.
А по отношение на голмайсторите - френскоговорящо черно парти :)

В резюме:
1. Прекрасен дебют за Лукаку.
2. Уникална игра и доминиращо присъствие на Матич.
3. Жалко, че Погба е играч на настроенията, защото всички виждаме, че когато е концентриран е просто неудържим.
4. Рашфорд в типичния за него стил, направи страхотна асистенция за първия гол, жалко само че не успя да реализира, за да удари печат на доброто си представяне.
5. Силно включване на Марсиал, който много обича да вкарва на Уест Хем и вече има 6 гола срещу тях.
6. Защитата, изнесе много добър мач, въпреки че гостите за цял мач създадоха 1-2 по-опасни неща, но акцентът тук е върху взаимодействията и комуникацията, които бяха на високо ниво.
Партньорството между Бейли и Джоунс е много интересно и отваря някои въпроси в дългосрочен план.
Що се отнася до казуса Блинд или Дармиан, то определено холандецът има повече червени точки, защото:
1. Натрупа опит и като централен защитник 2. По-адекватно се включва в атаките 3. Има повече самочувствие и по-добри спортно-технически умения, играе уравновесено.
Единственото по-сериозно предимство на Дармиан е, че спазва безупречно тактическите указания, но като цяло играе напрегнато(сякаш е на тръни), което малко или много влияе и на останалите в защитата.
7. Въпреки, че Мики направи няколко отлични неща, включително и прекрасното центриране за гола на Лукаку(измина доста време от последния ни подобен гол), мисля че с Мата не бяха на нивото на колегите си в предни позиции.

Предвид представянето вчера, то срещу Суонси Моуриньо трябва да направи максимум 1-2 ротации.
Разбира се, включването/добавянето на Ерера(на Мата) към Погба и Матич е задължително.
Остава и отворен въпросът за една мини-рокада Лингард за Мики или Марсиал за Мики, но каквото такова.

И предвид това как се развиват някои структури и отношението на Моуриньо към процесите, то мисля че би било прекрасна идея/алтернатива за купите да се играе с 3-5-2.

Важното е, че вкарахме доста от положенията, които създадохме.

А с малко повече късмет, можеше и 6-0 да завърши мача, визирайки основно гредата на Рашфорд и волето на Блинд. Много ме е яд за тези два момента, защото просто късметът ги раздели от головете, особено при изпълнението на англичанина. Докато Блинд...може би беше "грешка", че не я изпраска директно с предварителна идея(защото я очакваше) за позициониране на тялото, с цел воле без отклонение в земята.
Ако помните гола на Мата срещу нас 3-3, ей това ми се искаше да се случи с Блинд.

Имах предвид някой, който да създава проблеми на противниците, а не да отваря работа на докторите и физиотерапевтите.

Веднъж да го вземем, пък останалото остави на нас. :)

Потребителски аватар
Tobacco
Мнения: 4224
Регистриран на: 12 юли 2012 11:54
Контакти:

Re: ВЛ | 1-ви кръг | Манчестър Юнайтед - Уест Хям | 4:0

Мнениеот Tobacco » 14 авг 2017 15:50

Thsmith написа:тоя е десен и е като за резерва : 0 Освен, че центрира добре е много спънат в тактическата дисциплина.

Е чак пък като за резерва..според мен превъзхожда Дейлито във всеки един показател.А пък тва,че е десен изобщо не ме притеснява,щото той и Блинд беше СМ :mrgreen:
Аз за класен ляв бек който е възможно да се купи не се сещам..и силно се надявам да не се изцепим с взимането на Роуз.
[offtopic][center][wrapimg=]http://i.imgur.com/VZjqcZD.png[/wrapimg][/center][/offtopic]
[offtopic][wrapimg=]https://pbs.twimg.com/media/DEOQhrUXgAI61xY.jpg:large[/wrapimg][/offtopic]

exclusiveremix
Мнения: 49
Регистриран на: 28 авг 2015 11:54
Контакти:

Re: ВЛ | 1-ви кръг | Манчестър Юнайтед - Уест Хям | 4:0

Мнениеот exclusiveremix » 14 авг 2017 18:18

Успях да гледам само първото полувреме.Първо честита победа.Уникален Матич поне от изиграните засега 2 мача.Преди време бях свикнал Бейли да е мастъра в защита,но май тази отговорност ще се прехвърли към Матич.Блинд направи хубав мач което е изненада за мен.Продължавам да си мисля,че трябва да се закупи ляв бек и един измежду Дармиан,Блинд,Шоу или Йънг да бъде продаден.За съжаление последните двама даже не знам кога се очакват да са готови за игра.
Успях да видя и 4тия гол където леко се ядосвах защо Погбито не подаде на Лукаку,че да си навърже хеттрик в първия мач за новия си отбор във Висшата лига.Както и да е , продължаваме напред към Суонзи където мисля,че Марсиал трябва да е титуляр.


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта