Суперкупа на Европа | Реал Мадрид - Манчестър Юнайтед | 2:1

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
LaRgO
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 фев 2010 20:26
Контакти:

Re: Суперкупа на Европа | Реал Мадрид - Манчестър Юнайтед | 8.08 | 21:45

Мнениеот LaRgO » 08 авг 2017 23:50

Бяхте тотално надиграни, на моменти чак не знаехте къде се намирате.

Потребителски аватар
AntrAcsA
Мнения: 310
Регистриран на: 25 мар 2008 15:27
Контакти:

Re: Суперкупа на Европа | Реал Мадрид - Манчестър Юнайтед | 8.08 | 21:45

Мнениеот AntrAcsA » 08 авг 2017 23:52

Да.. ае.... мега разочароващо представяне. Старата песен на нов глас... ОТНОВО !

Тоя мач феновете на юнайтед трябваха да видя " променения отбор " на Юнайтед .. след толкоз подготовка и толкоз пари ... кво видяха ? Един бездарен отбор ала ВАН ГАЛ - МОЙСИ, с изсипани топки в наказателното поле а па там квото стане
Никва техника,никва идея, никва точност. Отново играчи, които взимат НАЙ грешните решения в ключовите ситуации, и това се повтаря от като САФ напусна отбора.

Един отпускарски Реал, събран от плажовете и с две тренировки просто с лекота ни смачка.

Като гледам кво правят Шити,Пуул и Тотнъм, ние е ще се борим за оставане в топ 10 .
Изображение

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18010
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Суперкупа на Европа | Реал Мадрид - Манчестър Юнайтед | 8.08 | 21:45

Мнениеот kingofpop » 09 авг 2017 00:33

Погба беше скандален, кога ще видя един негов силен мач ???????????

само като гледам Кроос, Иско и Модрич и като гледам как Погба пипа топката....даже е смешно...
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7163
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Суперкупа на Европа | Реал Мадрид - Манчестър Юнайтед | 8.08 | 21:45

Мнениеот vasilnv » 09 авг 2017 00:45

Бяхме надиграни в един период от време до първия им гол, след това не седяхме изобщо зле. Не мисля, че това показва някакво тотално надиграване каквото се опитват някои хора да го изкарат, даже след като сменихме схемата създадохме по-чисти положения. Карвахал ще сънува кошмари бая време от Марсиал и Рашфорд. Също така държа да отбележа и изключително дебилното поведение на скамейката на Мадрид при първия им гол, който по ирония на съдбата беше от засада. Фактите са, че оцелиха две греди, изтърваха още две чисти положения, ние също изтървахме едно на Лукаку на празна врата и едно на Рашфорд.
Аре честита им купа, заслужиха си я.
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Суперкупа на Европа | Реал Мадрид - Манчестър Юнайтед | 8.08 | 21:45

Мнениеот smoothc » 09 авг 2017 01:20

Доста съм разочарован, очаквах и трябваше да се подходи по коренно различен начин, жалко!
Не видях пламъка в очите за победа, мотивацията, яростта че падаш не защото противникът е кой знае колко по-добър, а най-вече от собствената ти грешна стратегия и игрово поведение.
Пропуските няма да ги коментирам, за съжаление вече ни се превръщат в лош навик, яд ме е, че нямаше адекватен финален щурм, както и тотална липса на адекватни изпълнения на статичните положения, предвид ръстовото ни предимство и наличието на 5-ма футболисти над 1,90!
Яд ме е, че Моуриньо не включи един измежду Мата и Марсиал като последна смяна в последните 10-15 минути, например да извади Дармиан и да хвърли всичко, дали 2-1 или 3-1...
Особено разочарован съм от шоуменщината и инфантилно поведение при Погба, липсата му на концентрация в ключовите моменти.
Адмирации за Фелайни, който както винаги показа боен дух и хъс, стисна зъби и продължи да се бори, включи се адекватно, пребори се за топката секунди преди гола и на практика за 20 минути направи повече от Погба за цял мач.
Безумни бяхме срещу Лацио, безумни срещу Зенит и отново неориентирани днес срещу Реал Мадрид.
Ако не друго, този мач показа някои съществени неща, които трябва да бъдат променени, защото сезонът чука на вратата и този път наистина няма да има никакво извинение!

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: Суперкупа на Европа | Реал Мадрид - Манчестър Юнайтед | 2:1

Мнениеот Jackxxx » 09 авг 2017 09:18

Разочарованието е нормално след такъв мач. Всички се надяват да видят някаква промяна. Все пак лятната подготовка свърши, Моуриньо каза, че е доволен от подготовката, след няколко дена започва ВЛ, играем срещу Реал Мадрид за Суперкупата. Вярно, че тази купа не е от най-смислените, но съвсем друго си е да започнеш сезона след като си я спечелил.

Поредния мениджър след САФ, за пореден сезон се опитва да обръща мач вкарвайки Фелайни и смяна на тактиката с дълги топки. Но за пореден мач виждаме липсата на каквато и да е адекватност в офанзивен план. Не е страшно Реал да ти вкарат два гола и да ударят две греди. Страшно е, че цял мач ние атакуваме с по 5 човека най-много, а Реал на моменти се бяха настанили по 9 човека в нашата половина. И това не се промени до края. Наистина какво му пречи на Моуриньо да извади някой от защитата и да вкара Марсиал, да пусне Лукаку и Фелайни отпред да се борят за високи топки а зад тях да налазват Марсиал, Рашфорд, Мхитарян, Погба, Матич, Валенсия.

Аз не видях насищане на някоя зона с наши играчи, не видях бързо разиграване с двойни къси пасове зад играчите на Реал. Каквото и да си говорим, единственото позитивно, което може да се извлече от този мач е уроци "кое как НЕ се прави".

За мен само Де Хеа си беше на познатото високо ниво. Каквото трябваше да извади, го извади. Само в самото начало на мача можеше да се намеси при онази ситуация, в която Матич и Смолинг оставиха Бейл да играе с топката.
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]

Потребителски аватар
UltraBlue
Мнения: 3982
Регистриран на: 29 авг 2008 15:53
Контакти:

Re: Суперкупа на Европа | Реал Мадрид - Манчестър Юнайтед | 8.08 | 21:45

Мнениеот UltraBlue » 09 авг 2017 09:21

Sardukar написа:Не мога до приема, че Рашфорд е предпочитан пред Марсиал. . .

И аз... че чак и с Мбапе го сравняват. Много му куца завършването когато излезе сам срещу вратаря...
Please don't call me arrogant, but I'm European champion and I think I'm a special one !

Потребителски аватар
tevez
Мнения: 38893
Регистриран на: 26 авг 2008 12:08
Контакти:

Re: Суперкупа на Европа | Реал Мадрид - Манчестър Юнайтед | 8.08 | 21:45

Мнениеот tevez » 09 авг 2017 10:28

smoothc написа:Доста съм разочарован, очаквах и трябваше да се подходи по коренно различен начин, жалко!
Не видях пламъка в очите за победа, мотивацията, яростта че падаш не защото противникът е кой знае колко по-добър, а най-вече от собствената ти грешна стратегия и игрово поведение.
Пропуските няма да ги коментирам, за съжаление вече ни се превръщат в лош навик, яд ме е, че нямаше адекватен финален щурм, както и тотална липса на адекватни изпълнения на статичните положения, предвид ръстовото ни предимство и наличието на 5-ма футболисти над 1,90!
Яд ме е, че Моуриньо не включи един измежду Мата и Марсиал като последна смяна в последните 10-15 минути, например да извади Дармиан и да хвърли всичко, дали 2-1 или 3-1...
Особено разочарован съм от шоуменщината и инфантилно поведение при Погба, липсата му на концентрация в ключовите моменти.
Адмирации за Фелайни, който както винаги показа боен дух и хъс, стисна зъби и продължи да се бори, включи се адекватно, пребори се за топката секунди преди гола и на практика за 20 минути направи повече от Погба за цял мач.
Безумни бяхме срещу Лацио, безумни срещу Зенит и отново неориентирани днес срещу Реал Мадрид.
Ако не друго, този мач показа някои съществени неща, които трябва да бъдат променени, защото сезонът чука на вратата и този път наистина няма да има никакво извинение!


Много голяма част от мнението ти, да не кажа изцяло, се припокрива с моето. Аз щях да кажа/напиша същото.
Разочарован съм не от загубата, а от начина по който се допусна. Това не беше финалът на Лига Европа, където трябваше и без футбол да се спечели дори. Този мач предоставя възможност да играеш по-освободено, по-спокойно, по-офанзивно. Видяхме, че и с дефанзивна тактика, пак загубихме. Първото полувреме бяхме като мишена на стрелбище. Въпрос на време беше да вкарат. Всичките стоят и гледат как Реал си разцъкват пред и в наказателното поле.
Лингард да ме извинява, ама вече за кой пореден път срещу топ отбори се проваля и оставя отбора все едно с 10 човека. Нито в защита, нито в атака прави нещо. На него максимумът за игра е срещу отбори не по-високи като класа от Нюкясъл, Суонзи, Брайтън, Хъдърсфийлд и най-много Саутхямптън. При отбори от по-високо ниво - пейка. Защо остави Мата и Марсиал на пейката, когато те с един пас или рейд може да ти решат мача?
Някой по-нагоре каза, че се виждала липсата на качествено крило, но още по-очевидно е, че няма ляв бек, няма играч от Иско, който да навърже по 2-3-ма, да излезе на стрелкова позиция и по-важното да вкара. Погба на моменти изчистваше топката в тъч, защото нямаше идея какво да прави с нея.
Пропускът на Рашфорд се оказа ключов, но като цяло Реал имаха повече положения и само гредите и Де Хея ни спасиха от разгром.
Честита им победа! Не е пагубно да паднеш от европейския клубен шампион, важното е как си играл и си се представил. Аз го оценявам като като 3 от 6. Което си е доста лошо!


Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Суперкупа на Европа | Реал Мадрид - Манчестър Юнайтед | 2:1

Мнениеот smoothc » 09 авг 2017 12:14

Трети провал за Юнайтед, четвърти неуспешен опит за Моуриньо и четвърта поредна за Реал Мадрид(2002, 2014, 2016, 2017).
И после как да не се ядосваш, че агресията и мотивацията бяха на изключително ниско ниво!

Този мач предоставя възможност да играеш по-освободено, по-спокойно, по-офанзивно.

Абсолютно!
Или като виждаш, че с първоначалната тактика/стратегия не се получава, рискуваш всичко и вече каквото стане.
Изключително неприятно ми е, че за поредна година(и най-вече при мениджър, чийто предходен отбор беше винаги на висота в това отношение) пропиляваме с лека ръка благоприятните статични положения.
Нито щатен изпълнител се намери, нито имаме предварителна тактика/движение при корнери, фаулове и пр.,
Всъщност, т.нар. щатен изпълнител в последно време се явява Рашфорд, който... 90% от случаите я дава ниско, удобна за противника, буквално на нивото на бедрото. Е, как да стане!?
Мата е спорна работа. На по-близки разстояния що годе добре, но на далечните е пълна нула.
Мики е малко по-добре от Мата, но пак не е точният човек.
И така стигам до Блинд, който по мое мнение има най-адекватна техника/изпълнение и нюх към необходимата парабола и изобщо много стабилен/силен ляв крак.
Фактът, че и той беше човекът асистирал на Ван Перси за култовия гол срещу Испания, мисля че говори достатъчно за уменията му в това отношение.
Реално погледнато Блинд и Погба са най-изявените ни играчи, които имат умението да дадат успешен 30+ метров пас(по въздух).
Но основната разлика е, че Блинд умее да придава повече острота/гъвкавост, докато Погба използва повече фрийстайл.
Вътрешният фалц на Блинд е уникален, докато Погба(поради някои физ.причини и структура) е по-успешен на външния фалц.
Матич също има отличен вътрешен фалц с левия крак, просто за протокола.
Ашли Йънг като има ден също е прекрасен изпълнител на статични положения, много добре усеща къде точно и с каква острота/сила трябва да я даде, за да стане най-удобна/опасна за гол.

Казано на жаргон предвид факта, че имаме значително ръстово предимство: Имаме крава/и, не пием мляко!!


p.s.
Ще видим ли в най-скоро време нещо подобно??
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=pxAyqCuWFio[/youtube]
Лошият Мойс, такъв-онакъв, но вижте само какво разнообразие се наблюдава!
Забележете също така колко гола вкарват и защитниците!
Атакуваме с минимум трима в наказателното и четвърти на скорост, имаше и усилено захождане на бековете, Валенсия и Евра вкарваха голове и правеха асистенции, изостряха играта, активно помагаха на крилата.
А Уелбек изглежда машина!

Към момента имаме много повече класа и свежест, която не само да повтори подобни игри, но и да усъвършенства значително ефективността.
Но без нужните инструкции и атакуващ режим, с бързи комбинации и висока скорост, която апропо, притежаваме в отлична степен, то много трудно ще се получат очакваните успехи.
Ако и тази година отбелязването на голове е проблем, то наистина жалко за всичко положително в този отбор!
Последна промяна от smoothc на 09 авг 2017 13:04, променено общо 9 пъти.


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта