Трансферни спекулации - Зима 2024

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23111
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Лято 2017

Мнениеот Thsmith » 01 авг 2017 18:36

WATFORD WANT FOSU-MENSAH

Watford have asked about taking Timothy Fosu-Mensah on loan, according to the Daily Mail.

The 19-year-old Dutch defender played 11 times for Manchester United last season.


Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23111
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Лято 2017

Мнениеот Thsmith » 03 авг 2017 09:36

Jose Mourinho would like to make three more additions to his Manchester United squad before the end of the transfer window. But United have reportedly given up on trying to sign Inter Milan winger Ivan Perisic. (Daily Express)


Кои си пожелавате?


Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

Потребителски аватар
Scholesy93
Мнения: 1049
Регистриран на: 09 май 2015 22:03
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Лято 2017

Мнениеот Scholesy93 » 03 авг 2017 10:03

Thsmith написа:
Jose Mourinho would like to make three more additions to his Manchester United squad before the end of the transfer window. But United have reportedly given up on trying to sign Inter Milan winger Ivan Perisic. (Daily Express)


Кои си пожелавате?


Във всеки случай не и Перишич, особено като чуя че ще пратим Марсиал в Интер.Аз чакам да видя въртележката около Неймар- Дракслер винаги съм го харесвал.Два добри крака, техника, скорост, вече и решенията на терена, които взима, са правилните. За Орие продължавам да недоумявам-Валенсия ни е един от най-стабилните играчи, а тези идеи, които се въртят, че Орие можело и ляв бек да го пробваме, са безумни.Орие е със силен десен крак, не трябва да играе отляво.
Истината е, че вече доста клубове са богати и не са склонни да продадат качествените си играчи дори и за безумни суми.Щом светците искат 70-80 милиона евро за ван Дайк, който има сезон и половина при тях, а Лайпциг искат 100 милиона за играч с един качествен сезон, значи светът наистина е полудял.Даже и мосюто има три титуляра, чиито договори изтичат следващото лято, но отказва да ги пусне.
от suareshampion на 15 Авг 2014 13:29 Ти казваш,че ще сме извън 4та ,както и миналата година го твърдяхте ...но аз казвам ,че ще спечелим 19тата.

Потребителски аватар
tevez
Мнения: 38889
Регистриран на: 26 авг 2008 12:08
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Лято 2017

Мнениеот tevez » 03 авг 2017 11:27

И вчера в мача се видя каква е разликата да имаш истински десен бек и играещ по принуда ляв бек.
Валенсия ги мачкаше цял мач, пробиви, центрирания, скорост, техника, а от другата страна Дармиан само докато си спре топката и вече няма шанс за изостряне на ситуацията. Да, центрира за гола на Мхитарян, но това беше след контра, когато нямаше играч на противника срещу него. Ако има, почва една мъка, пасове назад, няма пробив, няма нищо.
Така че аз няма да откажа един наистина класически ляв бек, защото нито Блинд, нито Дармиан стават за тази роля. Шоу е контузен, кой знае кога ще се оправи, а дали ще влезе във форма, един Господ знае. Най-слабото звено в целия отбор според мен е точно левият бек. След това е крилото. Не че няма опции, но няма типичното крило.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23111
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Лято 2017

Мнениеот Thsmith » 03 авг 2017 14:45

Принципно съм съгласен на това от лявата страна да играят играчи с ляв крак, а от дясната с десен. Има и някой изключения обаче. Занети примерно. Друг пример е Дейс. Според мен играеше много по-силно като ляв защитник. Просто това, че играеше с десен крак го спираше от втурвания напред и си пазаеше зоната, включваше се по отзад и това носеше стабилност в отбраната. Ако приемем, че десният бек ще тича до корнера, хубаво е левия да е по дефанзивен за да не зейват прекалено големи дупки. Двама офанзивни бека са нож с две остриета.

Според мен би било попадение да вземете Блес Матуиди, нещо от рода на Яник Герхард/Йонас Хектор и Лемар или някой от излишните в ПСЖ след покупката на циганчето : )


Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7160
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Лято 2017

Мнениеот vasilnv » 03 авг 2017 14:58

Дармиан наистина много пъти беше оставян напълно сам, но не можеше да се възползва както трябва. Но като цяло смятам, че движението му по терена беше много добро, пресираше както трябва. Според мен ще можем да "избутаме" с него на левия бек докато Шоу се върне. Пък ако англето ако и този път не се възползва от шанса си, то явно наистина няма място на Олд Трафорд.
Но аз смятам, че ни трябва едно експлозивно крило. В момента нито един от моментните не е такъв тип играч, който да тича по тъча. Колкото и да не бива одобряван тук, то Перишич е точно такъв. Бейл също, ама там нямаме шанс. :lol: Марсиал, Рашфорд, Перейра, Мата, Мики, Лингард... Моу търси различен профил крило от тях и в момента на пазара само Перишич е опция. Ама предвид парите, които му искат от Интер, то и той май няма да е вариант.
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Лято 2017

Мнениеот Jackxxx » 03 авг 2017 15:14

Защо да нямаме шанс с Бейл? Щом ПСЖ купуват Неймар, въпреки че Барса хич не искат да го продават, а и той е съгласен, защо да не върнем Бейл в Англия. Работил е с Жозе, играл е във ВЛ, само един договор трябва да му изтготвим и е наш. Според мен ако тръгнем да купуваме Бейл няма да имаме никакви пречки, въпроса е дали Моу го е записал в шортлистата.
The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23111
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Лято 2017

Мнениеот Thsmith » 03 авг 2017 15:17

От къде да се връща Шоу и за къде? Той игра 4-5 мача като титуляр и след онзи с Уотфорд (ако не бъркам) си беше изхвърлен като мръсно коте и влизаше (когато е здрав) само при крайна необходимост с очевидно последна роля. Защо смятате, че Моурино би променил мнението си и би му дал "шанс"? Аз съм по скоро на мнение, че той шансове не дава на никой. Не те ли хареса, отиваш под автобуса и толкоз.

=======
Кога е работил с Жозе Бейл? И за какво точно ти е играч, който дори в много по мека лига с много по-благоприятен климат е контузен в 70% от времето? Дори да приемем, че не е загубил безвъзвратно качествата си и може да изнася добри мачове, смяташ ли, че си струва да дадеш 100 + млн за човек, който ще е на линия едно 20% макс 30% от мачовете?


Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Лято 2017

Мнениеот smoothc » 03 авг 2017 15:54

Контролите приключиха и дойде времето за важните мачове.
Плюсовете са доста, но имаше и някои минуси, които трябва да се ликвидират или най-малкото минимизират в хода на сезона.
Настроението е положително преди сблъсъка с Реал Мадрид, на хартия изглеждаме по-добре подготвени и физически, и психически, но всичко ще се разбере на 8-ми август.
Срещу Лацио и Зенит се провалихме, дано най-накрая успеем да спечелим трофея.

Аз лично не бих пуснал DMC, за да има място за още един атакуващ играч - Мата, Лингард, Фелайни, но предполагам че Моуриньо ще реши да се застрахова.
Ромеро изигра ключова роля за спечелването на Лига Европа, така че редно е да започне като титуляр.
Валенсия е ясен, бетон отвсякъде.
Смолинг ще е титуляр в отсъствието на Бейли.
И вече тук някъде идва леката въпросителна - Линдельоф ли, Блинд ли, Дармиан ли?
На финала с Аякс точно тази четворка която пуснах беше и титулярната, но да видим.
Положителното на италианеца е, че умее да "захапва" и точно в такъв мач тази му функция ще е от важно значение, въпреки неумението му да играе офанзивно, което и косвено ще ни намали мощта на целия ляв фланг.
Блинд натрупа опит и самочувствие в този ареал. Да, допуска някои банални грешки, но като цяло е настоятелен, което на мен лично ми допада.
На този етап Линдельоф е доста по-рисков отколкото Блинд, просто защото все още не се е адаптирал към новото и ясно си личи, че има нещо като бариера в неговата игра.
Съмнявам се, че Моуриньо би му гласувал пълно доверие в такъв важен мач, но все пак всичко е възможно.
В средата Ерера и Погба са ясни.
Мики, Рашфорд и Лукаку напред, все пак са и водещите голмайстори от турнето, барабар с Фелайни :P

Офтопик:


че си струва да дадеш 100 + млн за човек, който ще е на линия едно 20% макс 30% от мачовете?

Веднъж да дойде на Олд Трафорд, пък вече останалото Божа работа :)
Ван Перси как изкара цял сезон 2012-2013 без контузия, Робен "стъклото" пък се превърна буквално в легенда на Байерн.
Да, винаги има риск, особено когато играч Х е податлив към травми, но много по-опасно е толкова време да нямаме едно топ крило, което да отговаря на реномето на Манчестър Юнайтед и да пише история както се казва.
Ди Мария и Депай приключиха безславно, а уж трябваше да върнат славата на номер 7, но...

Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7160
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Трансферни спекулации - Лято 2017

Мнениеот vasilnv » 03 авг 2017 16:31

Thsmith написа:От къде да се връща Шоу и за къде? Той игра 4-5 мача като титуляр и след онзи с Уотфорд (ако не бъркам) си беше изхвърлен като мръсно коте и влизаше (когато е здрав) само при крайна необходимост с очевидно последна роля. Защо смятате, че Моурино би променил мнението си и би му дал "шанс"? Аз съм по скоро на мнение, че той шансове не дава на никой. Не те ли хареса, отиваш под автобуса и толкоз.

=======
Кога е работил с Жозе Бейл? И за какво точно ти е играч, който дори в много по мека лига с много по-благоприятен климат е контузен в 70% от времето? Дори да приемем, че не е загубил безвъзвратно качествата си и може да изнася добри мачове, смяташ ли, че си струва да дадеш 100 + млн за човек, който ще е на линия едно 20% макс 30% от мачовете?

Смятам, че ще даде шанс на Шоу, защото това лято не търсим никой за тази позиция. Моу още от началото на лятото си каза, че иска четирима нови - нападател, централен защитник, дефанзивен халф и остана крило (поне по спекулациите съдя, че търсим крило). Също така португалецът е заявявал, че харесва качествата на Шоу (даже беше казвал, че от левите ни бекове в момента, именно англичанинът притежава качествата да се превърне в един от най-добрите в света на поста си) но не е впечатлен от това как работи. Иначе за Бейл си прав, но ако показва това, което правеше в Тотнъм, то той би ни донесъл много точки сам. Качествата просто си ги има.

Jackxxx написа:Защо да нямаме шанс с Бейл? Щом ПСЖ купуват Неймар, въпреки че Барса хич не искат да го продават, а и той е съгласен, защо да не върнем Бейл в Англия. Работил е с Жозе, играл е във ВЛ, само един договор трябва да му изтготвим и е наш. Според мен ако тръгнем да купуваме Бейл няма да имаме никакви пречки, въпроса е дали Моу го е записал в шортлистата.

Моу беше казал на една пресконференция, че Бейл е мисия невъзможна. Самият играч неведнъж е заявявал, че е щастлив в Реал и също така агентът му тотално е отхвърлил възможността уелсецът да смени клубната си принадлежност. Зидан не иска нови попълнения и е щастлив със състава си в момента. А и не вярвам, че ще тръгне да руши този шампионски отбор, който има. Но кой знае, ако Реал наистина вземат Мбапе, може да ни се отвори някаква възможност, но по-скоро не вярвам.
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта