ВЛ | 20/21 | Фулъм - Манчестър Юнайтед | 1-2

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7196
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: ВЛ | 20/21 | Фулъм - Манчестър Юнайтед | 20.01 | 1-2

Мнениеот vasilnv » 21 яну 2021 13:49

Гледах много малко от мача, после видях репортажа и честно да ви кажа направо не мога да се накефя на този гол на Кавани. Представете си ако Рашфорд или Марсиал по някаква случайност са в наказателното поле и им дойде така топката - ще почнат да лъжат вратаря, защитника и чак тогава евентуално ще стрелят. :lol:
И според мен му е в главата проблема на Рашката. Като малък да речеш, че му трябва да натрупа опит и ще почне да взима верните решения - да, ама не. Той вече пета година трупа опит и продължава да не взима правилни решения. :lol: Отделно в първите мачове при ЛвГ се пласираше много добре в наказателното поле и дебютните му голове дойдоха точно така.
Имат вече Бруно и Кавани около себе си, дано се научат кога е точния момент да подават и кога да си правят финтчетата. :lol: Иначе пак сме пуснали гол в началото - явно има някакъв проблем с това колко са концентрирани и мотивирани нашите в мачовете с по-малките отбори.
И евала на Оле. Отборът започва да записва постоянство в резултатите си-нещо, което доста по-кадърни и опитни треньори не можаха да постигнат преди него. Най-вероятно скоро ще спукаме гуми и Сити ще дръпнат, но е много приятно чувството да следиш битката за титлата и да стискаш палци за любимия отбор, а не за най-малкото зло. :lol:
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.

SkyQuest
Мнения: 391
Регистриран на: 23 дек 2019 16:39
Контакти:

Re: ВЛ | 20/21 | Фулъм - Манчестър Юнайтед | 20.01 | 1-2

Мнениеот SkyQuest » 21 яну 2021 15:28

Абсолютно съгласен за Оле! Не виждам защо някои продължават да го нападат и да разправят какъв балък е бил при положение, че миналият сезон станахме трети, а този сезон сме на първо място (евентуално, на второ с точка зад лидера Сити ако си вземат отменения мач). Дори се забелязва прогрес при Оле във всеки един негов сезон: от временният му договор (шесто място), през първи цял негов сезон (трето място), та се стигне до сегашния (засега, първо място). Навакса 33т. разлика до първото място за само един сезон разлика. При кого бяхме по-добре досега!? При големият специалист Ван Гаал? При Единственият и Специален Моуриньо? Все бяхме асансьори, все се хвърляха безумни пари за тотално безсмислени играчи.

Е какъв по-голям прогрес се иска!? Да махнем Погба и някои други заплатаджии, да се вземат още няколко играча и ще имаме още по-голямо постоянство. Отново казвам, Дони беше страхотен трансфер с бъдеща цел - имаш такъв играч на пазара, взимаш го, един сезон е на скамейката, грандомана Погба се маха и получаваш титулярното място! Такъв като Дони не се изпуска като имаш шанс за него, но Погбито просто ТРЯБВА да играе заради разни клаузи в договора му да си разхожда прическите. Нека сега да играе, за да го забележат и да му платят трансферната сума и заплатата догодина - и ние печелим, и той печели, и Райола печели.

Така че някои фенове да имат повече доверие в Оле и да го подкрепят и в трудните моменти, защото като (не ако) станем шампиони (не казвам този сезон), то тогава тези въпросните няма да имат никакво право да се радват на титлата!

Потребителски аватар
Scholesy93
Мнения: 1090
Регистриран на: 09 май 2015 22:03
Контакти:

Re: ВЛ | 20/21 | Фулъм - Манчестър Юнайтед | 20.01 | 1-2

Мнениеот Scholesy93 » 21 яну 2021 18:19

Брат, не виждам смисъл да ти отговарям, ама все пак-не си ти човекът който ще определя кой има право и кой няма да се радва на титлата. Всички сме фенове на Юнайтед, аз съм от седемгодишен, това че имам ниско мнение за уменията на Оле не означава, че не съм фен. Миналият сезон постигнахме най-късметлийското топ 4, а този сезон и повечето фенове, и повечето неутрални пак са на мнение, че имаме късмет да сме първи. Всеки може да каже-ами миналия трети, този сезон първи, защо критикувате? То и лапе на шест години може да го даде този аргумент. При Оле се наблюдават тенденции, които ми създават впечатлението, че не е треньор за топотбор. Това за Дони е простотия между другото-ще вземем Дони, пък след година като сме продадели Погба той щял да е титуляр. Ако Оле не иска Погба да го бяхме продали лятото още, та да му вземем пари. В атака нямаме синхрон, в защита нямаме синхрон, разчитаме на индивидуални прояви. Къде Бруно, къде Погба да ни измъкне в атака. Виж Пуул как играеха 2 години след като Клоп дойде, виж Сити как играха 2 години след като Пеп дойде.Какъв ни е стилът? Тези играчи добре ли разиграват топката от дълбочина?Рашфорд и Шоу играят заедно от 5 години, 2 години вече Оле ги пуска титуляри отляво, а те пак не могат едно двойно подаване да вържат и да се разберат. Линдельоф и Магуайър от година и половина са си любимата двойка в защита на Оле, а нямат грам синхрон. Марсиал всеки мач изглежда така, все едно едва преди два дена е дошъл и не познава никой в отбора. Това нещо се гради на тренировки, ама ние нищо не градим. Сума ти корнери изпълняваме, дето няма никаква идея каква е целта. Няма движение, няма умисъл, само се изсипва, барем Магуайър я прасне нанякъде.
Аз пак казвам-Биелса взе банда бездарни англета преди две години, наложи си стила, тези влязоха във ВЛ и бая комфортно и ще си останат. Във всяка една секунда всеки играч знае каква му е ролята, на коя позиция да застане, кога да се изнесе напред или да се предложи за къс пас. Оле за същото време изгради ли някакъв стил или синхрон у играчите? В момента държим темпо за 80 точки за сезона. Във вторият сезон на Жозе стигнахме 81 точки. И какво повтаряха всички-абе те Юнайтед не играят добре, ама постигат резултати, той Жозе се затваря срещу големите отбори и тук там взима ценна точка, а малките отбори им повежда, затваря се и додрапа до трите точки, което е добър знак. А аз и тогава твърдях, че докато този клуб не поиска да играе качествен футбол, и докато не се усмели да излезе срещу големите отбори и да играе като равен с равен, ще страдаме. И след половин година Жозе уволнен, ние в криза. Каква е разликата сега?Не играем добре, затваряме се срещу големите и гоним 0-0, младите ни играчи регресират, едни фаворитизирани, други игнорирани, вземем няколко победи на късмет и се бием в гърдите. Единствената разлика между Оле и Жозе е следната-единият вдига скандали като е ядосан, другият седи със скръстени ръце и крака и се усмихва. И слуша борда. Продължавам да твърдя, че Оле ще бъде уволнен по някое време и пак ще почнем rebuild.
от suareshampion на 15 Авг 2014 13:29 Ти казваш,че ще сме извън 4та ,както и миналата година го твърдяхте ...но аз казвам ,че ще спечелим 19тата.

SkyQuest
Мнения: 391
Регистриран на: 23 дек 2019 16:39
Контакти:

Re: ВЛ | 20/21 | Фулъм - Манчестър Юнайтед | 20.01 | 1-2

Мнениеот SkyQuest » 22 яну 2021 09:22

"Брат", по тази логика ти не си човекът, който трябва да критикува Оле, но пак си го критикуваш и отказваш да приемеш някои факти! Или мислиш, че тъй като си фен на Юнайтед от "седем годишен" (всички са фенове на Юнайтед от "седем годишен) имаш пълното право да го критикуваш? Е, аз съм фен на Юнайтед от десет годишен, но моят старт е от времето, когато Кантона още не беше в Юнайтед и от последният сезон, в който САФ се класира на шесто място. Имаш Гуугъл, провери си го коя година е било "от десет годишен" при мен! От началото на този сезон съм фен!

Ако съдя по потребителското ти име, значи си на 28 години, та ти не знаеш какво е да гледаш един състав да бъде граден и какво значи истински прогрес. По мои изчисления си фен на Юнайтед от времето, горе-долу, когато спечелихме требъла. Тогава си поразбрал, че съществува такова животно като Юнайтед и, нормално, си се увлякъл по модата и от тогава насам, си фен! Гледал си един отбор, който винаги е бил в топ 4, печели титли и купи. Няма лошо в което, не ме разбирай погрешно, но недей да разправяш за лапетата какво ще кажат понеже и аз ще ти кажа, че всяко лапе, което цъка ФИФА и е голям майстор там си мисли тези неща, които ти си мислиш! Но сега, реално, виждаш отбора си в трагикомично положение и си мислиш (по навик), че всичко става с магическа пръчица. Е да, ама не!

Обикновено избягвам да анализирам хората, но сега правя изключение и нека минем по същество. Няма нужда да ми отговаряш на горните "анализи", ти си знаеш най-добре, но съм убеден, че съм прав! Просто по-полека с квалификациите! Клоп и Пеп не ми ги сравнявай с Оле: и двамата са опитни треньори, вече печелили нещо в предишните си състави. И въпреки всичко, на Клоп му трябваха 4 години, за да спечели първи трофей с Ливърпуул и 5 години, за да стане шампион. На Пеп също му трябваше време при все, че имаше полузиграден състав и разполагаше с петролни милиони за селекции и въпреки всичко мисля, че дори и полуфинал за ШЛ няма!? Не знам за полуфинал, но за финал съм сигурен на 100%. Може и да греша. Биелса - хубаво! Мойс и той беше перфектен с Евертън и като дойде при нас какво стана? За "оставане във ВЛ" всички са много силни, но да се изкачиш на върха и да наваксаш 33т. с първият за един сезон с 3 трансфера (и то какви!!!) не е лесно и не е малко.

За Дони и Погба ще видим дали няма да съм прав. Може и да съм в грешка, но така ми се струва към момента. Защо не сме продали Погба още миналият сезон!? Че кой щеше да иска да плати за ОНЯ Погба от миналия сезон над 100 млн., че и да му даде 300 000 на седмица? Няма такъв балък! Трябва да покажеш, че ги/си заслужаваш и ето - Погба показва! Звяр е в момента!

Колкото до стилът на Юнайтед: да, има още какво да се желае, но както и написах в този пост, това ще отнеме време. И за Линдельоф ти го бях писал в други теми, но или не си го видял (за втори път), или си го видял и неудобната истина не те интересува: Байи миналият сезон е бил контузен в над 60% от сезона, така че няма как изборът на Оле да не е Линдельоф.

И да, при Моуриньо всеки го критикуваше понеже той дойде със статута на мега-треньор, от когото се очакваше да ни прави шампиони, а не да се бие в гърдите как е на второ място на "само" 19т. зад първият. И не в първият си сезон да е на шесто място и само печеленето на Лига Европа да те спаси от уволнение и тотален резил! И не в третият си сезон отново да е извън топ 4. Заради това беше унищожен Моуриньо и с право: понеже се осра Специалната! А че и Оле има какво още да се подобрява, има! МНОГО има какво да се подобрява, но поне се ПОДОБРЯВА! За първи път при някой треньор се забелязва прогрес в нещо си: класиране, игра, каквото ще да е. Засега е само класиране, стилът на игра ще дойде също.

Така че да, ще го кажа и ще продължавам да го казвам: като не подкрепяте треньора (забележи, казвам треньора, а не отбора) в трудните му моменти, тогава после нямате право да му се радвате на успехите. Иначе се получава малко (тази хубава българска дума) "глорихънтърство": ще го подкрепям само тогава, когато печели! Докато не спечели, ще го псувам! Съжалявам, но по моите остарели виждания това не е коректно, но... това съм аз :)

Потребителски аватар
Scholesy93
Мнения: 1090
Регистриран на: 09 май 2015 22:03
Контакти:

Re: ВЛ | 20/21 | Фулъм - Манчестър Юнайтед | 20.01 | 1-2

Мнениеот Scholesy93 » 22 яну 2021 21:38

Ами няколко нещица:
1.Това е форум. Нямаш право да критикуваш?!Хайде като си толкова опитен се усети, че сме двадесет и първи век и това е интернет пространство.Всеки има право на мнение. Моето мнение няма никакви последствия, така че и да бъркам не е фатално. Половината свят е склонен да умре, защото някакви специалисти ги е страх 5G мрежата да не ги направи зомбита, ама моето критично мнение няма право да бъде постнато във форум в БГ, че да не нараня чувствата на Оле.
2.Какви резултати?Аз точно това ти казах-дори и в серия от 13 мача без загуба в лигата, състоящата се от 10 победи и 3 равенства, аз критикувам Оле. Не ми е до резултатите-аз не виждам Оле да има ясен план как да развие този клуб. В игрови план не прогресираме, юношите спря да ги пуска, младите не демонстрират развитие. Докато ЛВГ, който първият сезон беше силно критикуван, съм го защитавал доста. Защото той махна половината плява, пускаше юноши, докара Шоу, Блинд и Ерера, които имаха бъдеще в модерния футбол, а и се опита да наложи някакъв конкретен стил, пък било то и скучен. Майк Смолинг и Фил Джоунс единствено при него приличаха на що годе професионални футболисти. И даваха точни пасове напред, защото само той от всичките треньори изискваше да могат защитниците ни да разиграват топката. И не съм глорихънтър, защото всъщност най-много го защитавах след загубите от Лестър и Волсфбург-защото там паднахме играейки футбол, а не ганкиното. Аз не искам успехи, даже бих се радвал на един чисто и просто нулев сезон, в който да зачеркнем разни Матовци, Джеймсчета, Лингардчета, които само прибират заплата и спират развитието на младите. Аз точно това искам-някой треньор да дойде и да подходи така както Пеп, Клоп, Биелса, Хазенхутъл. Един сезон мъки, един сезон рязане до кокал докато не останат само читави играчи, имащи място в отбор, налагащ модерен футбол, един сезон отнасяне на голове поради опити за изнасяне на топката от дълбочина от играчи, които тепърват опитват това, един сезон, в който да допускаме грешки поради неопита на младите играчи, които играят често. Анхел Гомес си тръгна, защото Лингард, Мата и Дан Джеймс не му даваха даже на скамейката да седне. Същото ще се случи с Менги, Пелестри, Амад, Еланга, Брандън. Помни ми думата-Оле го е страх. Той също като Жозе просто гони резултати без да търси някакво развитие и някакъв дългосрочен план. И си плащаме. Има няколко разлики между него и Жозе-Оле е послушко, а освен това редовно се усмихва. Освен това избягва конфликти с играчите и не ги нарежда пред медиите, което си е плюс. От друга страна, Жозе и САФ Рашката щяха вече да са го забили на скамейката и да му бият чумбери, които си ги заслужава в момента, а страха на Оле не му позволява да направи това.
Така че не ми говори за глорихънтър. Ти виждаш първото място и го защитаваш. Аз гледам страхливата игра, страхливият треньор, недоверието към юношите, страхът от ранни смени и твърдя, че Манчестър Юнайтед няма да си върне реномето с този подход, па дори и на първо място да е. Да, станал съм фен по времето на САФ. И знам, че друг като него няма да се намери. Но така както мразих Жозето, защото, с изключение на чепатия характер, беше пълна противоположност на САФ откъм подход, твърдя че Оле е по-скоро mellow версия на Жозе, отколкото ученик на Дедо. И не мисля, че такъв треньор има място в МЮ.
от suareshampion на 15 Авг 2014 13:29 Ти казваш,че ще сме извън 4та ,както и миналата година го твърдяхте ...но аз казвам ,че ще спечелим 19тата.

SkyQuest
Мнения: 391
Регистриран на: 23 дек 2019 16:39
Контакти:

Re: ВЛ | 20/21 | Фулъм - Манчестър Юнайтед | 20.01 | 1-2

Мнениеот SkyQuest » 23 яну 2021 13:20

Не съм казвал, че си глорихънтърче, приятел! Просто казвам как изглежда, а дали си или не си - ти си знаеш :) А и именно понеже е форум и аз си изказвам мнението, че тези, които откровено обиждат сегашният ни треньор няма да имат право след това да му се радват на трофеите! Както и да е!

Иначе Шоу и Ерера бяха искани още от Мойс, така че не е заслуга на Ван Гаал. Блинд не беше използван изобщо на правилното място от нито един треньор, така че не беше впечатляващ! Марсиал, Рохо, Дармиан, Фалкао, Швайнщайгер и Ди Мария ама ИЗОБЩО няма да ги коментирам като трансфери. Може би пропускам някого при Ван Гаал? След това Моуриньо и той продължи с глупостите на трансферния пазар. За Смолинг и Джоунс съм съгласен и съм съгласен, че при Ван Гаал показвахме НЕЩО - особено в третия му сезон бяха много добре и откровено ме хвана яд, че така му го извъртяха зад гърба с Моуриньо! Та и спечели значим трофей на всичкото отгоре! Яд ме хвана, определено и тук се съгласявам, че при него като комбинация резултати/игра бяхме най-добре, но и много анонимници ни докара и големи глупости правеше! Два пъти извън топ 4, един път на четвърто място! Не е добре.

Мисълта ми беше, че в голям отбор като нашия няма как да направиш тотална чистка до кокала и да бъдем на 15-то място. Харесва ми идеята ти: махаш всичко, залагаш на повече юноши, по възможност да се играе здрав и мъжки английски футбол с англичани! Твърдо ЗА съм. Но нито Пуул го направиха, нито Сити. И Клоп, и Пеп получиха вече отбори с някакви играчи и то добри играчи, та им трябваше малко надстройка. Ние трябваше повечето анонимници за много пари да чистим, да взимаме нови играчи, юноши, простотии. И продължаваме да чистим де! Има и Погба да се маха, и Лингард, и Джоунс. Но в момента, политиката ни е такава, че първо се правят резултатите по някакъв начин (за да не губим пари и да печелим пари), а едва след това играта. И тя ще дойде, убеден съм. За съжаление, и школата ни вече не е това, което беше преди! Много предпоставки има.

Но просто моделът на съвременният футбол е коренно различен вече. Много лигав футбол, отборите се намешаха с какви ли не играчи откъде ли не, треньори отвсякъде, много симулации, много накъсване на играта, ВАР простотии... Така че в някаква степен разбирам тактиката ни: топ 4 и ШЛ на всяка цена, чистенето на играта вторично!

Но както и да е де! Гледаме напред и да се надяваме, че и двамата ще сме удовлетворени :)


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта