ВЛ: Ливърпул - Манчестър Сити 14.01.2018 |18:00| 4-3 FT

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
gogovcite
Мнения: 1993
Регистриран на: 16 юни 2009 19:35
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Манчестър Сити 14.01.2018 |18:00|

Мнениеот gogovcite » 14 яну 2018 22:10

Gil-galad написа:
До преди този кръг имахме 1 точка по-малко отколкото на същия етап пред 2013/2014 когато завършихме втори....просто формата на Сити през този сезон прави нещата да изглеждат така все едно другите отбори правят слаби сезони...а ние днес станахме с 18 мача без загуба!!!

Първата половина от сезон 2013-2014 не бяхме много добре в класирането. Направихме 11 поредни победи след 25-я кръг и изпуснахме титлата три кръга преди края.
Но съм съгласен, че Сити с тези показатели правят представянето на всички останали безлично.
Аз мисля, че имаме сили за второто място и ако успеем да се преборим за него този сезон ще е добра основа за борба за титлата през следващия. Догодина друго освен борба за титлата няма да приема.
Hala Madrid

Потребителски аватар
9lives
Мнения: 4319
Регистриран на: 02 авг 2012 22:36
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Манчестър Сити 14.01.2018 |18:00|

Мнениеот 9lives » 14 яну 2018 22:19

You cannot transfer the heart and soul of Liverpool Football Club, although I am sure there are many clubs who would like to buy it.

- Jurgen Klopp

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Манчестър Сити 14.01.2018 |18:00|

Мнениеот realist » 14 яну 2018 22:29

Честита победа и от мен! Типична Ливърпулска победа :lol: Този отбор не е за хора със слаби сърца, това е ясно. И...специален поздрав за онези фенове, които твърдяха, че напускането на Коу е апокалиптично и никога вече няма да сме същите. Е, днес се видя дали е така. Проблемите ни са ясни и всеки може да ги види - защита и вратар. С ВВД се надявам защитата да се пооправи малко. Ако лятото вземем и още един ЦЗ и вратар, нещата стават доста добри, като се има предвид, че и Кейта идва.
За първи път от началото на сезона сме в серия от 4 поредни победи и се надявам да увеличим серията значително, с оглед програмата ни и формата на отбора.
Най-положителното в този мач според мен беше следното: 1)Очевидно Окс се превръща в основен играч (което мен лично не ме изненадва) и ще играе все по-решаваща роля в остатъка от сезона; 2)През второто полувреме Мане се доближи до топ формата си от миналата година и имаме всички основания да се надяваме, че ще гледаме тази игра до края от него; 3) Андрю Робъртсън надминава всички очаквания и има надежди да се превърне в най-силния ни ляв бек от Рийзе насам. Признавам, че с него сгреших сериозно, определяйки го като посредствен и лимитиран играч.
Негативното в този мач не е нищо ново: 1)На практика нямаме вратар и това се очертава най-наложителния ни трансфер лятото; 2)Гомес не става за десен бек. Ката се вземе предвид, че и Трент е колеблив, очевидно този пост също е невралгичен и ако Клайн е аут от отбора, трябва да се мисли за нов играч. 3)Без Джан халфовата линия издиша. Клоп трябва да обърне земята, но да го задържи.
Сега очаквам и Лалана да върне формата си и можем да очакваме добра пролет. Дано събдата ни предпази и от контузии.

Потребителски аватар
ImmortaL_1000
Мнения: 3818
Регистриран на: 15 авг 2016 17:04
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Манчестър Сити 14.01.2018 |18:00|

Мнениеот ImmortaL_1000 » 14 яну 2018 22:36

Рядкост са такива мачове затова който не го е гледал в момента е изгубил . Аз бях са заредил със бира . :)

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14694
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Манчестър Сити 14.01.2018 |18:00|

Мнениеот smoothc » 14 яну 2018 22:40

все едно другите отбори правят слаби сезони

Кардинално погледнато до момента, мисля че Ливърпул прави по-добър сезон от Юнайтед, Челси и Тотнъм, но дребният детайл е, че Ливърпул е по-близко да своя максимум, което естествено не омаловажава постигнатото, но според мен така стоят нещата.
Челси и Тотнъм вече ги видяхме какво могат при пълни обороти(визирайки най-вече 2016-2017) и донякъде при тях е логично че настъпи известен спад.
Единствено Манчестър Юнайтед не успява да демонстрира перманентни нива близки до максимума, чат-пат няколко проблясъка и толкова, а не е като да няма възможностите това да се случи!
И щом с този подход успяваме да бъдем там където сме, то представете си какво ще стане, ако Моуриньо промени нагласата и образно казано "отпусне каишката" в атакуващ план.
Истината е, че в индивидуален план има известни разлики между ТОП отборите, но номерът е как ще бъде изградена колективната платформа и какъв ще бъде подхода на мениджъра спрямо играчите - звучи клиширано, но това прави разликата.
В това отношение Моуриньо е най-назад в сравнение с колегите си Гуардиола, Конте, Почетино и Клоп, като основният акцент е върху офанзивното звено.

Очевидно е, че на Ливърпул му трябва надграждане в няколко зони:
1. Нов вратар(например, Джо Харт) 2. Ляв бек(тип Родригес) 3. Партньор на Ван Дайк? 4. Кейта 5. Дракслер 6. Нападател

Ливърпул е на 4-5 трансфера от директна борба за титлата, това е истината.

Real
Мнения: 2953
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Манчестър Сити 14.01.2018 |18:00|

Мнениеот Real » 14 яну 2018 22:44

Честита победа и от мен! Уникален мач, уникален колектив! Зверове!!!
Ей това му харесвам на Клопо - без харчовете на НАСА, без изрусени звИзди и без много шум прави страхотни Отбори и голямо шоу.
Емоция и страст - все още някъде значат повече от баланси, блузки, изяви по социалните мрежи и медийна пукотевица....
Футболът е жив!

Потребителски аватар
9lives
Мнения: 4319
Регистриран на: 02 авг 2012 22:36
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Манчестър Сити 14.01.2018 |18:00|

Мнениеот 9lives » 14 яну 2018 22:48

smoothc написа:
все едно другите отбори правят слаби сезони

Кардинално погледнато до момента, мисля че Ливърпул прави по-добър сезон от Юнайтед, Челси и Тотнъм, но дребният детайл е, че Ливърпул е по-близко да своя максимум, което естествено не омаловажава постигнатото, но според мен така стоят нещата.
Челси и Тотнъм вече ги видяхме какво могат при пълни обороти(визирайки най-вече 2016-2017) и донякъде при тях е логично че настъпи известен спад.
Единствено Манчестър Юнайтед не успява да демонстрира перманентни нива близки до максимума, чат-пат няколко проблясъка и толкова, а не е като да няма възможностите това да се случи!
И щом с този подход успяваме да бъдем там където сме, то представете си какво ще стане, ако Моуриньо промени нагласата и образно казано "отпусне каишката" в атакуващ план.
Истината е, че в индивидуален план има известни разлики между ТОП отборите, но номерът е как ще бъде изградена колективната платформа и какъв ще бъде подхода на мениджъра спрямо играчите - звучи клиширано, но това прави разликата.
В това отношение Моуриньо е най-назад в сравнение с колегите си Гуардиола, Конте, Почетино и Клоп, като основният акцент е върху офанзивното звено.

Очевидно е, че на Ливърпул му трябва надграждане в няколко зони:
1. Нов вратар(например, Джо Харт) 2. Ляв бек(тип Родригес) 3. Партньор на Ван Дайк? 4. Кейта 5. Дракслер 6. Нападател

Ливърпул е на 4-5 трансфера от директна борба за титлата, това е истината.


Джо ХартА дето е резервен вратар вече и в Уест Хям ? Не мерси... :mrgreen:


Edit: интервюто на Клоп след мача:

You cannot transfer the heart and soul of Liverpool Football Club, although I am sure there are many clubs who would like to buy it.

- Jurgen Klopp

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Манчестър Сити 14.01.2018 |18:00|

Мнениеот realist » 14 яну 2018 22:51

smoothc написа:
все едно другите отбори правят слаби сезони

Кардинално погледнато до момента, мисля че Ливърпул прави по-добър сезон от Юнайтед, Челси и Тотнъм, но дребният детайл е, че Ливърпул е по-близко да своя максимум, което естествено не омаловажава постигнатото, но според мен така стоят нещата.
Челси и Тотнъм вече ги видяхме какво могат при пълни обороти(визирайки най-вече 2016-2017) и донякъде при тях е логично че настъпи известен спад.
Единствено Манчестър Юнайтед не успява да демонстрира перманентни нива близки до максимума, чат-пат няколко проблясъка и толкова, а не е като да няма възможностите това да се случи!
И щом с този подход успяваме да бъдем там където сме, то представете си какво ще стане, ако Моуриньо промени нагласата и образно казано "отпусне каишката" в атакуващ план.
Истината е, че в индивидуален план има известни разлики между ТОП отборите, но номерът е как ще бъде изградена колективната платформа и какъв ще бъде подхода на мениджъра спрямо играчите - звучи клиширано, но това прави разликата.
В това отношение Моуриньо е най-назад в сравнение с колегите си Гуардиола, Конте, Почетино и Клоп, като основният акцент е върху офанзивното звено.

Очевидно е, че на Ливърпул му трябва надграждане в няколко зони:
1. Нов вратар(например, Джо Харт) 2. Ляв бек(тип Родригес) 3. Партньор на Ван Дайк? 4. Кейта 5. Дракслер 6. Нападател

Ливърпул е на 4-5 трансфера от директна борба за титлата, това е истината.


Джо Харт?! Ляв бек?! Абсурд!

Gil-galad
Мнения: 13138
Регистриран на: 08 юли 2008 20:42
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Манчестър Сити 14.01.2018 |18:00|

Мнениеот Gil-galad » 14 яну 2018 22:53

smoothc написа:
все едно другите отбори правят слаби сезони

Кардинално погледнато до момента, мисля че Ливърпул прави по-добър сезон от Юнайтед, Челси и Тотнъм, но дребният детайл е, че Ливърпул е по-близко да своя максимум, което естествено не омаловажава постигнатото, но според мен така стоят нещата.
Челси и Тотнъм вече ги видяхме какво могат при пълни обороти(визирайки най-вече 2016-2017) и донякъде при тях е логично че настъпи известен спад.
Единствено Манчестър Юнайтед не успява да демонстрира перманентни нива близки до максимума, чат-пат няколко проблясъка и толкова, а не е като да няма възможностите това да се случи!
И щом с този подход успяваме да бъдем там където сме, то представете си какво ще стане, ако Моуриньо промени нагласата и образно казано "отпусне каишката" в атакуващ план.
Истината е, че в индивидуален план има известни разлики между ТОП отборите, но номерът е как ще бъде изградена колективната платформа и какъв ще бъде подхода на мениджъра спрямо играчите - звучи клиширано, но това прави разликата.
В това отношение Моуриньо е най-назад в сравнение с колегите си Гуардиола, Конте, Почетино и Клоп, като основният акцент е върху офанзивното звено.

Очевидно е, че на Ливърпул му трябва надграждане в няколко зони:
1. Нов вратар(например, Джо Харт) 2. Ляв бек(тип Родригес) 3. Партньор на Ван Дайк? 4. Кейта 5. Дракслер 6. Нападател

Ливърпул е на 4-5 трансфера от директна борба за титлата, това е истината.


Говориш за надграждане и казваш Джо Харт? :lol: Това е несериозно :lol: Ляв бек не ни трябва в момента - Морено преди контузията праеше най-добрия си сезон при нас, а сега с формата на Робъртсън ще му е трудно да се върне в състава....по-скоро ни трябва десен бек, който да се конкурира с Арнолд (който може да играе и в средата), ако наистина има нещо с Клайн, за да може Гомез да мине ЦЗи така да се избегне и купуването на още един ЦЗ (според мен и Матип ще покаже доста по-добри игри с Върджил като партнцор). Атакуващ халф/крило поне още едно трябва и за мен и да бъде задържан Джан....колкото до нападател може би някой за по-адекватна резерва, дори да е малко по-възрастен и да няма претенции, ако не е титуляр тъй като Фирмино ще е неизменен титуляр 98% от времето когато е здрав...
Once in a generation a player comes along to whom nothing seems impossible! Luckily that player wears the number eight shirt at Anfield.

Plovdiv_1926
Мнения: 1213
Регистриран на: 05 май 2013 12:05
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Манчестър Сити 14.01.2018 |18:00|

Мнениеот Plovdiv_1926 » 14 яну 2018 23:12

Надявайте се, че този Ливърпул е близо до максимума си- като игра може би( с изключение на последните 10 минути), но като класиране е доста далеч от това, което може да бъде.

Задължителните трансфери лятото са вратар, един халф( Клоп да си реши дали дефанзивен или офанзивен зависи от позицията на Кейта), ако се задържи Джан, ако не двама души в центъра и един дефанзивен задължително от тях и може би централен защитник и десен бек. Тези две позиции са с въпросителна, тъй като първо трябва да се види Ван Дайк какво влияние ще има над Ловрен, Матип и Клаван, може да станат по-уверени, както и Арнолд как ще е на бека.

За нападател в дерби мачовете не трябва да се говори. Фирмино ще е човекът там Може би трябва някой пън като Крауч, който да влиза с малките отбори в закучени мачове. Другият вариант е Фирмино в центъра и нов човек отпред. Това са невралгичните позиции- 2 задължителни титулярни( вратар и халф) и няколко за пълнеж и дълбочина. Може би нов централен защитник, но да не се бърза до преди лятото с този избор.
Един света, един света и черно-бяла е любовта...


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта