ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

chakalat
Мнения: 846
Регистриран на: 18 апр 2011 01:12
Контакти:

Re: ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Мнениеот chakalat » 27 сеп 2017 18:28

realist написа:
gogovcite написа:
realist написа:
crazy_one написа:Не съм гледал мача и знам че статистиката от него може да е подвеждаща, но мисля че сме превъзхождали привника и сме създали много положение, което е важно, но отново не сме успели да реализираме и 20-30% от тях.

Come on MERSEYSIDE REDS!!!


Тук е момента да поговорим за още един мит - създаването на много положения в мачовете. Аз категорично не съм съгласен, че създаваме много положения, освен в няколко мача. Я ми посочете колко чисти положения сме изтървали снощи. Аз се сещам точно за две. Изключваме онези, при които бяха вдигнати засади. Извинете, но 2 чисти положения срещу отбор като Спартак, си е излагация. Да, атакуваме много, стреляме много, но чистите голови положения не са чак толкова. Същото се отнася и за мачовете с Лестър и Бърнли. Не е важно, че имаш 20 удара, като с половината от тях си целил гълъбите, а другата половина са безобидни. Миналата година по това време наистина създавахме много положения и вкарвахме доста от тях. Сега обаче не е така и това няма нищо общо с късмета. И това важи още от НГ насам, когато резултатността ни рязко спадна. Дали пък не ни хванаха цаката? И дали не трябва нещо да променим?

Чисти положения имаха и Стъридж, и Фирмино , и Салах. Гледай пак мача. Особено в края на второто полувреме можехме да вкараме 3 гола. Положението на Стъридж от въздуха много приличаше на това на Бейл срещу Борусия снощи, с разликата, че Бейл го вкара :mrgreen:
Като чете някой какво си написал ще си каже, че миналата година като сме създавали положения си бил доволен от отбора и си се налсаждавал на играта... ама ние си знаем, че не е така де :mrgreen:


Гошко, ти явно имаш малко извратено виждане за това що е то голово положение. Според критериите на Чакалчето пък излиза, че почти всяка атака трябва да се брои за голово положение, защото може да завърши с извеждащ голов пас. Голово положение е когато е по-вероятно да бъде гол, отколкото да не бъде. Удар от 25 метра не е голово положение, нито удар от неудобно положение, при което топката отива към зрителите от последния ред на стадиона. то по вашите критерии, ако това са чисти положения, мачовете трябва да завършват с хандбални резултати.
Цитираш ми гола на Бейл. То по тази логика и Морено излезе в позиция, подобна на тази, от която Роналдо снощи вкара третия гол. Ама това не е чисто положение, а класно изпълнение на най-добрия футболист в света. Ако прочетеш внимателно предишния ми коментар ще видиш, че именно липсата на класа посочвам като основна причина да не бележим при толкова много атаки и опити. И не, не казвам, че трябва да вземем Роналдо или Меси, но поне малко по-класен нападател от постния Фирмино и свършилия Стъридж. За последното, впрочем, Клоп носи основна заслуга.
Що се отнася до миналата година, не знам какво си знаеш, но преди НГ бях повече от доволен и от играта и от резултатите. Провери ми коментарите и ще видиш сам. Недоволството ми се отприщи след НГ, когато сякаш гледахме друг отбор - подобен на сегашния. Така че не знам какво и къде сме надградили, но сега бележим по-малко и допускаме повече от миналия сезон, особено пък по това време.

Ще си направя усилието да ти ги обясня по минути защото имам чувството, че не си гледал мача а плюеш за спорта само защото резултатите ни куцат и е модерно да се плюе без да се мисли.
16 мин. - Мане центрира към Фирмино, който беше сам, никой не му пречеше на 8-9 метра от вратата секунди преди това Салах можеше да вкара.
27 мин. Мане стреля близко до вратаря от наказателното поле.
37 мин. Топката се удари във Фирмино в малкото назателно поле вместо обратното.
43 мин. 6-ма на 2-ма - Салах изпусна на празна врата от малък ъгъл от малкото наказателно.
56 мин. положението при което се кунтузи вратаря на руснаците - паса дойде с 1 метър по -дълъг за Салах.
77 мин. Фирмино открадна топката на границата на наказателното поле и стреля в облаците.
85 мин. Фирмино свали с глава топката за Стъридж в малкото наказателно а той не уцели топката и я изкара в аут.
88 мин. Хендерсън изведе Стъридж сам в наказателното поле - положение сходно с това което Бейл вкара за разлика от Стъридж.
95 мин. Салах от 4-5 метра среля с глава от 6-7 метра в центъра на вратата.

Всичките тези положения са поне 90% , не броя удари извън наказателното и от статични положения. Това са положения от които с малко късмет се вкарват 3-4 гола и мача свършва. Не знам дали си гледал мача вчера или просто плюеш по инерция.

Умишлено линкнах статията за защитата за да разберат такива като тебе, че защитата ни като че ли умишлено избира максимално грешния момент да сгреши а и има нещастието почти всяка грешка да завършва с гол. Ще цитирам :
"Миналия сезон мърсисайдците бяха горе-долу наполовина по-добри в предотвратяването на положения от упор – 26 удара от малкото наказателно поле за целия сезон, което се сравнява добре с 22-та на шампиона Челси на Антонио Конте или 25-те на хваления за дефанзивната си организация Манчестър Юнайтед на Жозе Моуриньо."
Ако погледнем реално положенията пред вратата ни са малко, лошото е че като ги има влизат. Ако си размени вратарите с Челси или Юнайтед щяхме да си разменим автоматично и местата в класирането и допуснатите голове. Въпреки, че на пръв поглед Миньоле няма вина за повечето голове аз съм на мнение, че основата на проблема ни с допускането на голове е вратаря.
Няма защита която да не допуска грешки, Де Хеа извади Юнайтед със Саутхямптън, както Венгер каза когато взе Чех с взимането му си осигурява 15-на точки докато на нас Миньоле дори да донесе някоя бързо ги връща, понякога с лихвите.
Ще припомня на тези които са забравили прогреса на Клоп в Дортмунд по сезони откъм вкарани и допуснати голове :
2008/2009 - 60:37
2009/2010 - 54:42
2010/2011 - 67:22 (1-ва титла, в сравнение Байерн имат допуснати 40 гола, слаб сезон за Байерн)
2011/2012 - 80:25(2-ра титла Байерн допуснати 22).
Освен, че може да подобри резултатността на един отбор, може и да подобри защитата и го е доказал. Проблема е че това не става с магия, иска време и работа.Не трябва да забравяме и фактори които различават работата му в Дортмунд с тази при нас.
В Германия борбата е по-слаба от тази в Англия логично трябват повече усилия а и качество. В Дортмунд Клоп не успяваше да опази звездите на отбора - всеки сезон имаше минимум 1 напуснал с който той едва ли е искал да се раздели.
Сигурен съм че на Клоп му е по-ясно от на нас че за да постига успехи ще ни трябват още поне 2-3 класни попълнения. Въпроса е дали тези попълнения са на разположение и кога могат да се вземат.

ПС: понеже те попитах за име на мястото на Клоп и каза Симеоне. Първо Симеоне не е на разположение, преподписа нов договор. Второ положението в Ливърпул не е критично както при Роджърс когато беше сменен или при Ходжсън така, че смяна на мениджъра едва ли минава на някой през главата освен на тези които очакват клуба да похарчи няколкостотин милиона и да вземе всичко възможно. Трето, аз лично а предполагам по-голямата част от феновете на Ливърпул предпочитам да гледам Ливърпул на Клоп отколкото затворения стил базиран основно на защитата на Симеоне. Вярно е, че стила на Симеоне носи частични успехи ама не ми се гледа подобен футбол. Четвърто, ще се повторя, все още има плява за разчистване останала от предишните мениджъри и това беше ясно че няма да стане за 1-2 години. Прост пример - всички искат Хендерсън с ограничено време на терена и с идването на Кейта вероятно и това ще стане. Пето Ливърпул е един от отборите който не си сменят мениджърите като носни кърпи. На 5-то място сме, нито сме извън борбата за титлата колкото и да звучи като фантастика, нито сме толкова далеч от 1-вото място( само след 3 мача при 3 победи може да сме лидери и песента тука ще е друга) нито играта ни е толкова безидейна както беше преди смяната на Роджърс и Ходжсън. Правите излишна драма и трагедия без да има реален повод за това. Да има причини за безпокойство, има видими за всеки проблеми но не са неразрешими дори и с настоящия състав.

Потребителски аватар
pzahariev
Мнения: 629
Регистриран на: 21 юни 2015 20:25
Контакти:

Re: ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Мнениеот pzahariev » 27 сеп 2017 19:49

Браво, Чакале! Съгласен съм с целият ти коментар, от който се подразбира, че ни е нужна още малко класа (2 - 3 играча) и ще се получи нещо красиво.
Наистина не е толкова лошо положението, поради факта, че е началото на сезона и има още много мачове да се изиграят, много точки да се спечелят.
И аз предпочитам този стил на игра, но е видно, че Фирмино не е типичният нападател, който вкарва от половин положение. Това не е и позицията му по принцип, а Клоп го направи нападател, с оглед качествата му на неуморим атакуващ плеймейкър, способен от време на време да вкарва.
Стъридж за мен е изпята песен и не е нападателя, който беше преди всичките му контузии. Преди беше много лаком и с не особено добри отборни качества, но поне вкарваше, докато сега не може и да вкарва.
Много още мога да коментирам, но в момента ще спра до тук, защото въпреки вратарската глупост при гола им, в този мач, нападението ни предаде.
LOREM IPSUM

kadett1
Мнения: 1651
Регистриран на: 25 авг 2010 11:22
Контакти:

Re: ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Мнениеот kadett1 » 27 сеп 2017 19:50

Хубав анализ, но ще ти го припомня след 10 кръга. Мисля, че вече ще бъдем извън борбата за титлата и ще имаме същите проблеми като сега.

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Мнениеот iliev72 » 27 сеп 2017 20:45

kadett1 написа:Хубав анализ, но ще ти го припомня след 10 кръга. Мисля, че вече ще бъдем извън борбата за титлата и ще имаме същите проблеми като сега.

И като ни го припомниш какво ще промени това ?! А да ще задоволи егото и ще кажеш - казах ли ви !
Така ли прави всеки божи ден жена ти ?!
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

kadett1
Мнения: 1651
Регистриран на: 25 авг 2010 11:22
Контакти:

Re: ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Мнениеот kadett1 » 27 сеп 2017 21:10

iliev72 написа:
kadett1 написа:Хубав анализ, но ще ти го припомня след 10 кръга. Мисля, че вече ще бъдем извън борбата за титлата и ще имаме същите проблеми като сега.

И като ни го припомниш какво ще промени това ?! А да ще задоволи егото и ще кажеш - казах ли ви !
Така ли прави всеки божи ден жена ти ?!

О, Илиев, значи ,все пак, допускаш че това може и да е вярно? Браво, има напредък.

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Мнениеот iliev72 » 27 сеп 2017 21:42

Кадет винаги съм се чудил на такива като теб ! 10 пъти бъркат и не спират с прогнозите и като познаят после ти викат - аз казах ли ви ! Ами 10 пъти където си сбъркал не се ли броят ;) Замисли се досега колко пъти си сбъркал преди да познаеш ;) Дали е време да познаеш :mrgreen:
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Tart
Мнения: 286
Регистриран на: 26 юни 2015 19:16
Контакти:

Re: ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Мнениеот Tart » 27 сеп 2017 22:03

chakalat написа:[

Просто изпитах желание да те поздравя и аплодирам...за нормалния..полезен за лаиците в този форум анализ..мнение.
Опредлено аплодирам отделеното време да се аргументираш..нещо, което аз слабо чуствам за необходимо през повечето време.
Само като малко допълнение...според мен..играем страхотно и много трудно и неприятно за другите отбори..Вярно..резултатите ни са..но на практика..нещо като 95% от мачовете..или повече..Пул владее..контролира..атакува...само приятно за гледане игра. Аз лично не бих я заменил..за сега, за никой друг отбор,за резултати..все пак .гледам всеки мач и отделям и повече време..аз не съм от многото фенове,за които подкрепата и симпатизирането се следва до 1 мач на месец..два...тук там.
За мен проблема е в контрола на темпото..трябва да започнат като отбор да усетят как да "приспиват и изненадват" отборите със смяна на темпото........

Tart
Мнения: 286
Регистриран на: 26 юни 2015 19:16
Контакти:

Re: ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Мнениеот Tart » 27 сеп 2017 22:07

iliev72 написа:Кадет винаги съм се чудил на такива като теб ! 10 пъти бъркат и не спират с прогнозите и като познаят после ти викат - аз казах ли ви ! Ами 10 пъти където си сбъркал не се ли броят ;) Замисли се досега колко пъти си сбъркал преди да познаеш ;) Дали е време да познаеш :mrgreen:

Този е от типовете, които като решат да пръднат, мислят че няма да се наакат...пробват докато престанат да се насират до шията..и след като миризмата е отминала и спомените изтрити, се чустват доволно оправдани и прави...честито..

kadett1
Мнения: 1651
Регистриран на: 25 авг 2010 11:22
Контакти:

Re: ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Мнениеот kadett1 » 27 сеп 2017 22:56

Tart написа:
iliev72 написа:Кадет винаги съм се чудил на такива като теб ! 10 пъти бъркат и не спират с прогнозите и като познаят после ти викат - аз казах ли ви ! Ами 10 пъти където си сбъркал не се ли броят ;) Замисли се досега колко пъти си сбъркал преди да познаеш ;) Дали е време да познаеш :mrgreen:

Този е от типовете, които като решат да пръднат, мислят че няма да се наакат...пробват докато престанат да се насират до шията..и след като миризмата е отминала и спомените изтрити, се чустват доволно оправдани и прави...честито..

Ах, какъв език - поезия, че и рима се усеща тук-таме. Ти си сбъркал спорта - би трябвало да те влече художествената гимнастика.

kadett1
Мнения: 1651
Регистриран на: 25 авг 2010 11:22
Контакти:

Re: ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Мнениеот kadett1 » 27 сеп 2017 23:04

iliev72 написа:Кадет винаги съм се чудил на такива като теб ! 10 пъти бъркат и не спират с прогнозите и като познаят после ти викат - аз казах ли ви ! Ами 10 пъти където си сбъркал не се ли броят ;) Замисли се досега колко пъти си сбъркал преди да познаеш ;) Дали е време да познаеш :mrgreen:

Илиев, бърка някой, който дава някаква прогноза. Ти няма как да сбъркаш и 1 път, защото смееш ли да прогнозираш шампионска титла или дори място в четворката?


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта