ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

d1mitar
Мнения: 199
Регистриран на: 04 яну 2015 16:17
Контакти:

Re: ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Мнениеот d1mitar » 27 сеп 2017 08:47


:shock: :shock:

Потребителски аватар
crazy_one
Мнения: 3328
Регистриран на: 12 юни 2008 18:20
Контакти:

Re: ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Мнениеот crazy_one » 27 сеп 2017 09:04

Разочарован съм от този резултат на Ливърпул. Не съм гледал мача и знам че статистиката от него може да е подвеждаща, но мисля че сме превъзхождали привника и сме създали много положение, което е важно, но отново не сме успели да реализираме и 20-30% от тях.

Надявам се от мача с Нюкясъл или най-късно след почивката за мачовете на националните отбори, играта ни да тръгне в много по-възходяща форма.

Come on MERSEYSIDE REDS!!!
LIVERPOOL RULZZ

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Мнениеот blue avalanche » 27 сеп 2017 10:28

Liverpool_EC написа:Същите тичачи минлата година по това време пердашеха наред с по 4,5 гола, такаче не е като хич да не могат. Вкарваха си положенията и така. Клоп ще си отсее играчите полека, лека. Вие съвсем сляп искате да го изкарате, ама щом искаше Ван Дайк и Кейта лятото, значи е искал да смени някои от титулярите. Нали така? Нямаше да ги вземе за резерви на Ловрен и Вийналдум. Миньоле и Кариус ще са следващите, които другото лято ще си имат заместници. Все пак той им се доверява, но надали той и въобще всички са очаквали 3,4 играча да са толкова зле. Всички им знаем тавана, ама те си показаха и дъното и това е разочороващо не само за нас, а и за него също. Ще си ги намести той, а пропуските ги правят всички и крилата и централния нападател и полузащитниците. Така че колкото и да го дъвчете това с "Централния", надали е най-големия проблем. Миналата година се вкараха 78 гола без "Централения". Тогава не ви трябваше "Централен", нали.

Само, че другите отбори взимат мерки и надграждат. СЕГА, в ТОЗИ момент. Не "другото лято", което вече се превръща в някакво митично лято в Ливърпул. Все нещо ще се случва, ама "следващото лято".
А вие тъпчете на едно място. Даже, от твоите думи излиза, че се спускате надолу. Щом миналата година сте "пердашили", а сега не можете...

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Мнениеот realist » 27 сеп 2017 11:57

crazy_one написа:Не съм гледал мача и знам че статистиката от него може да е подвеждаща, но мисля че сме превъзхождали привника и сме създали много положение, което е важно, но отново не сме успели да реализираме и 20-30% от тях.

Come on MERSEYSIDE REDS!!!


Тук е момента да поговорим за още един мит - създаването на много положения в мачовете. Аз категорично не съм съгласен, че създаваме много положения, освен в няколко мача. Я ми посочете колко чисти положения сме изтървали снощи. Аз се сещам точно за две. Изключваме онези, при които бяха вдигнати засади. Извинете, но 2 чисти положения срещу отбор като Спартак, си е излагация. Да, атакуваме много, стреляме много, но чистите голови положения не са чак толкова. Същото се отнася и за мачовете с Лестър и Бърнли. Не е важно, че имаш 20 удара, като с половината от тях си целил гълъбите, а другата половина са безобидни. Миналата година по това време наистина създавахме много положения и вкарвахме доста от тях. Сега обаче не е така и това няма нищо общо с късмета. И това важи още от НГ насам, когато резултатността ни рязко спадна. Дали пък не ни хванаха цаката? И дали не трябва нещо да променим?

kadett1
Мнения: 1624
Регистриран на: 25 авг 2010 11:22
Контакти:

Re: ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Мнениеот kadett1 » 27 сеп 2017 12:08

Да променим нещо не можем - може само Клоп, но досега нито един път не е променял схема, тактика... И няма нищо чудно, че ни хванаха цаката всички отбори. Виж Челси миналата година след 3 слаби мача смениха схемата и им върза. Дори Венгер се опита да смени схемата към края на шампионата, но беше късно за нещо повече. Само нашия човек няма план Б .

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Мнениеот iliev72 » 27 сеп 2017 12:59

2 чисти положения имаше само Стъридж ! Вземи гледай мача и преброй положенията !
Офтопик:


Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

chakalat
Мнения: 846
Регистриран на: 18 апр 2011 01:12
Контакти:

Re: ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Мнениеот chakalat » 27 сеп 2017 13:05

realist написа:
crazy_one написа:Не съм гледал мача и знам че статистиката от него може да е подвеждаща, но мисля че сме превъзхождали привника и сме създали много положение, което е важно, но отново не сме успели да реализираме и 20-30% от тях.

Come on MERSEYSIDE REDS!!!


Тук е момента да поговорим за още един мит - създаването на много положения в мачовете. Аз категорично не съм съгласен, че създаваме много положения, освен в няколко мача. Я ми посочете колко чисти положения сме изтървали снощи. Аз се сещам точно за две. Изключваме онези, при които бяха вдигнати засади. Извинете, но 2 чисти положения срещу отбор като Спартак, си е излагация. Да, атакуваме много, стреляме много, но чистите голови положения не са чак толкова. Същото се отнася и за мачовете с Лестър и Бърнли. Не е важно, че имаш 20 удара, като с половината от тях си целил гълъбите, а другата половина са безобидни. Миналата година по това време наистина създавахме много положения и вкарвахме доста от тях. Сега обаче не е така и това няма нищо общо с късмета. И това важи още от НГ насам, когато резултатността ни рязко спадна. Дали пък не ни хванаха цаката? И дали не трябва нещо да променим?


Зависи ти какво разбираш под положения. Положение е и когато ти трябва елементарен извеждащ пас който ще доведе до възможност за гол. Специално с руснаците можехме да вкараме 5 гола с лекота. Като изключим ударите право във вратаря имахме много положения в които завършващия пас или е дълъг или силен или неточен и то елементарни за отиграване(като например това в което бяхме 6:2 за което ни бъзикат в мрежата).
В дадените от теб примери съм съгласен за мача с Бърнли, но не и с Лестър. С Лестър нямахме много положения. вкарахме 3 гола, което е супер ефективност, но имахме и още възможности. Там щеше да ни провали защитата и добре че беше Миньоле.
В мачове като с Бърнли имаме проблеми и то сериозни от 2 години, затворени отбори без пространства. В такива мачове скоростта която имаме в отбора се обезсмисля, разчитаме на анемични удари от далеч и поне според мен точно в такива мачове ни липсва класическия център нападател. Няма как да чакаме от Салах да води физическа битка с двуметровите, силни защитници на такива отбори а се налага. В този мач спокойно можем да кажем, че нямахме положения, и че не знаем какво да правим срещу подобни отбори.

Рядко обръщам внимание на това което пишат нашите медии, но това е интересно а и според мен вярно -
https://www.sportal.bg/news.php?news=686117
Последна промяна от chakalat на 27 сеп 2017 13:26, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
dNelbandian
Мнения: 809
Регистриран на: 15 юни 2014 21:37
Контакти:

Re: ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Мнениеот dNelbandian » 27 сеп 2017 13:25

И този сезон го отписваме, по простата причина, че сме непостоянни, утре може и 5:1 да бием и следващия мач да се осерем. Така нищо не се постига.
Знаех си, че ще стане така, като взехме 1 футболист и това беше, а другите отбори надградиха и взеха по 3ма 4ма дори 5тима титулярни играчи, пак казвам титулярни играчи. А ние с един Салах надградихме.
Защитата беше зле, центъра на терена също.
Айде за нападението не може да се сърди човек, защото мин. сезон играхме добре, а сега и със Салах надградихме. Ама тази пуста защита и този център на терена си е виновен Клоп. Айде моля, моля, цяло лято бръщолевише колко е доволен от защитата, колко нови попълнения сме имали - Арнолд, Морено, Гомез.
После се оплаква, че нямяло подходящи защитници освен В. Дайк.
Айде моля, моля. Никой не може да ме убеди, че в СВЕТА няма подходящ защитник за Ливърпул освен Дайк. В света има много класни бранители, световна класа.
Щом Сонтон не иска да продава, продължавяш напред и търсиш друг.
Този вариант да не вземеш никой, защото не си взел Ван Дайк, виждаме резултатите от този вариант, а именно губене на много точки.
Питам аз, заслужаваше ли си и отговор не искам.
Клоп бере пишкира, че не купи играчи, а другите отбори са много по-силни от миналия сезон.

Потребителски аватар
gogovcite
Мнения: 1993
Регистриран на: 16 юни 2009 19:35
Контакти:

Re: ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Мнениеот gogovcite » 27 сеп 2017 14:44

realist написа:
crazy_one написа:Не съм гледал мача и знам че статистиката от него може да е подвеждаща, но мисля че сме превъзхождали привника и сме създали много положение, което е важно, но отново не сме успели да реализираме и 20-30% от тях.

Come on MERSEYSIDE REDS!!!


Тук е момента да поговорим за още един мит - създаването на много положения в мачовете. Аз категорично не съм съгласен, че създаваме много положения, освен в няколко мача. Я ми посочете колко чисти положения сме изтървали снощи. Аз се сещам точно за две. Изключваме онези, при които бяха вдигнати засади. Извинете, но 2 чисти положения срещу отбор като Спартак, си е излагация. Да, атакуваме много, стреляме много, но чистите голови положения не са чак толкова. Същото се отнася и за мачовете с Лестър и Бърнли. Не е важно, че имаш 20 удара, като с половината от тях си целил гълъбите, а другата половина са безобидни. Миналата година по това време наистина създавахме много положения и вкарвахме доста от тях. Сега обаче не е така и това няма нищо общо с късмета. И това важи още от НГ насам, когато резултатността ни рязко спадна. Дали пък не ни хванаха цаката? И дали не трябва нещо да променим?

Чисти положения имаха и Стъридж, и Фирмино , и Салах. Гледай пак мача. Особено в края на второто полувреме можехме да вкараме 3 гола. Положението на Стъридж от въздуха много приличаше на това на Бейл срещу Борусия снощи, с разликата, че Бейл го вкара :mrgreen:
Като чете някой какво си написал ще си каже, че миналата година като сме създавали положения си бил доволен от отбора и си се налсаждавал на играта... ама ние си знаем, че не е така де :mrgreen:
Hala Madrid

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: ШЛ | Спартак (Москва) - Ливърпул |26.09.2017|

Мнениеот realist » 27 сеп 2017 16:06

gogovcite написа:
realist написа:
crazy_one написа:Не съм гледал мача и знам че статистиката от него може да е подвеждаща, но мисля че сме превъзхождали привника и сме създали много положение, което е важно, но отново не сме успели да реализираме и 20-30% от тях.

Come on MERSEYSIDE REDS!!!


Тук е момента да поговорим за още един мит - създаването на много положения в мачовете. Аз категорично не съм съгласен, че създаваме много положения, освен в няколко мача. Я ми посочете колко чисти положения сме изтървали снощи. Аз се сещам точно за две. Изключваме онези, при които бяха вдигнати засади. Извинете, но 2 чисти положения срещу отбор като Спартак, си е излагация. Да, атакуваме много, стреляме много, но чистите голови положения не са чак толкова. Същото се отнася и за мачовете с Лестър и Бърнли. Не е важно, че имаш 20 удара, като с половината от тях си целил гълъбите, а другата половина са безобидни. Миналата година по това време наистина създавахме много положения и вкарвахме доста от тях. Сега обаче не е така и това няма нищо общо с късмета. И това важи още от НГ насам, когато резултатността ни рязко спадна. Дали пък не ни хванаха цаката? И дали не трябва нещо да променим?

Чисти положения имаха и Стъридж, и Фирмино , и Салах. Гледай пак мача. Особено в края на второто полувреме можехме да вкараме 3 гола. Положението на Стъридж от въздуха много приличаше на това на Бейл срещу Борусия снощи, с разликата, че Бейл го вкара :mrgreen:
Като чете някой какво си написал ще си каже, че миналата година като сме създавали положения си бил доволен от отбора и си се налсаждавал на играта... ама ние си знаем, че не е така де :mrgreen:


Гошко, ти явно имаш малко извратено виждане за това що е то голово положение. Според критериите на Чакалчето пък излиза, че почти всяка атака трябва да се брои за голово положение, защото може да завърши с извеждащ голов пас. Голово положение е когато е по-вероятно да бъде гол, отколкото да не бъде. Удар от 25 метра не е голово положение, нито удар от неудобно положение, при което топката отива към зрителите от последния ред на стадиона. то по вашите критерии, ако това са чисти положения, мачовете трябва да завършват с хандбални резултати.
Цитираш ми гола на Бейл. То по тази логика и Морено излезе в позиция, подобна на тази, от която Роналдо снощи вкара третия гол. Ама това не е чисто положение, а класно изпълнение на най-добрия футболист в света. Ако прочетеш внимателно предишния ми коментар ще видиш, че именно липсата на класа посочвам като основна причина да не бележим при толкова много атаки и опити. И не, не казвам, че трябва да вземем Роналдо или Меси, но поне малко по-класен нападател от постния Фирмино и свършилия Стъридж. За последното, впрочем, Клоп носи основна заслуга.
Що се отнася до миналата година, не знам какво си знаеш, но преди НГ бях повече от доволен и от играта и от резултатите. Провери ми коментарите и ще видиш сам. Недоволството ми се отприщи след НГ, когато сякаш гледахме друг отбор - подобен на сегашния. Така че не знам какво и къде сме надградили, но сега бележим по-малко и допускаме повече от миналия сезон, особено пък по това време.


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта