КЛ | Лестър - Ливърпул |19.09.2017|

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: КЛ | Лестър - Ливърпул |19.09.2017|

Мнениеот realist » 20 сеп 2017 15:46

Ся, гледам тука се застъпват няколко тези, по които не мога да не взема отношение.

1.Относно примера с Фъргюсън и необходимото време за изграждане на добър отбор. Сравненията са немислими към днешна дата. Не можете да сравнявате футбола през 80-те години с този сега. В момента няма как да видите водещ отбор да залага на школата си и да гради отбор от свои юноши, както направи Съра. В момента конкуренцията е убийствена и без качествени попълнения отвън не става нищо. Да не говорим, че дори да изкараш добри юношки, трябва и да ги задържиш, защото хиените дебнат. А няма как да задържиш добри млади футболисти, ако нямаш успехи. Свирне им някой от грандовете и си чупят краката да бягат.
2.Относно сравнението между Клоп и Роджърс. Аз още снощи написах, че статистически Ливърпул на Клоп по нищо не се различава от Ливърпул на Роджърс. Даже проблемите са едни и същи - защитата. И при Брендо имахме убийствена атака и лабава защита, както е и сега. Основната разлика е в стила на игра, но мен не ме топли, че играем атрактивно, щом няма резултати.
3.Относно "плявата" на Роджърс и как трябвало време да се разкара. Е тук няма как да не се изсмея гръмко. Значи искате да кажете, че Клоп много иска да разкара всички, взети от ирландеца, ама видиш ли ти, не става. Те се запънали като магаре на мост и не мърдат. Ти да видиш! Истината е, че единствено Маркович остана против волята на Клоп, просто защото нямаше купувачи. Останалите Клоп си ги тачи и няма никакво намерение да разкарва. Явно си ги харесва. Това важи и за Лалана, с когото преподписа, и за Фирмино, който е основен играч в схемата му, и за Хендерсън, когото направи капитан и на когото явно доста разчита, и за Ловрен, след като прецени, че не ни трябват защитници, и за Морено, когото отново налага и т.н. Така че, моля не минавайте с номера, че Клоп се мъчи с некадърниците на Роджърс и затова не става. Клоп харесва тези некадърници и разчита на тях. Гради отбора върху тях. Ако не беше така, имаше вече 4 трансферни прозореца на разположение да ги разкара.

namo
Мнения: 256
Регистриран на: 04 окт 2016 15:06
Контакти:

Re: КЛ | Лестър - Ливърпул |19.09.2017|

Мнениеот namo » 20 сеп 2017 15:58

realist написа:Ся, гледам тука се застъпват няколко тези, по които не мога да не взема отношение.

1.Относно примера с Фъргюсън и необходимото време за изграждане на добър отбор. Сравненията са немислими към днешна дата. Не можете да сравнявате футбола през 80-те години с този сега. В момента няма как да видите водещ отбор да залага на школата си и да гради отбор от свои юноши, както направи Съра. В момента конкуренцията е убийствена и без качествени попълнения отвън не става нищо. Да не говорим, че дори да изкараш добри юношки, трябва и да ги задържиш, защото хиените дебнат. А няма как да задържиш добри млади футболисти, ако нямаш успехи. Свирне им някой от грандовете и си чупят краката да бягат.

Сравненията са винаги необходими и полезни, нищо във Вселената не съществува само по себе си и без връзка с другите неща.
Примерът ми с САФ беше ограничен единствено до тезата, че е нужно време за постигането на успех. Особено, когато почти трийсет години не е правено нищо съществено в дългосрочен план, за да се върне блясъка на славния Ливърпул. Не е човешко да очакваме Клоп, който е съвършено чужд на британския футбол, нрави, преса и каквото се сетите, да успее в рамките на два или три сезона. Фърги имаше шест, вярвам че Клопо ще се справи за четири, включително първия непълен.

Потребителски аватар
PSvilenov
Мнения: 2338
Регистриран на: 26 юни 2015 18:41
Контакти:

Re: КЛ | Лестър - Ливърпул |19.09.2017|

Мнениеот PSvilenov » 20 сеп 2017 17:00

smoothc написа:Вие какво искате в крайна сметка, Клоп да ви направи шампиони!?
Абсурд! Дори самият той няма идея как може да се случи това, липсват му т.нар. защитни механизми(чист прагматизъм), нерядко е подвластен на емоциите и най-вече, че отборът няма дългосрочна стратегия.
С едната харизма и директен стил на игра, няма как да се получат нещата.

С първото ти изречение си много прав . Останалото са глупости(според мен) , но точно първото ти изречение е много добър въпрос към повечето тук . Някой хора всеки сезон започват с очакванията за требъл , не знам на каква основа и после реват и мрънкат колко слаб бил отбора , защото разбираш ли дълг на Ливърпул е тяхното 27 годишно чакане да бъде отплатено ....

Очаквам сега да ми бъде обяснено как аз не съм истински фен на отбора и с подобно мнение трябва да ми бъде извършено жертвоприношение насред КОПА

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: КЛ | Лестър - Ливърпул |19.09.2017|

Мнениеот realist » 20 сеп 2017 18:00

namo написа:
realist написа:Ся, гледам тука се застъпват няколко тези, по които не мога да не взема отношение.

1.Относно примера с Фъргюсън и необходимото време за изграждане на добър отбор. Сравненията са немислими към днешна дата. Не можете да сравнявате футбола през 80-те години с този сега. В момента няма как да видите водещ отбор да залага на школата си и да гради отбор от свои юноши, както направи Съра. В момента конкуренцията е убийствена и без качествени попълнения отвън не става нищо. Да не говорим, че дори да изкараш добри юношки, трябва и да ги задържиш, защото хиените дебнат. А няма как да задържиш добри млади футболисти, ако нямаш успехи. Свирне им някой от грандовете и си чупят краката да бягат.

Сравненията са винаги необходими и полезни, нищо във Вселената не съществува само по себе си и без връзка с другите неща.
Примерът ми с САФ беше ограничен единствено до тезата, че е нужно време за постигането на успех. Особено, когато почти трийсет години не е правено нищо съществено в дългосрочен план, за да се върне блясъка на славния Ливърпул. Не е човешко да очакваме Клоп, който е съвършено чужд на британския футбол, нрави, преса и каквото се сетите, да успее в рамките на два или три сезона. Фърги имаше шест, вярвам че Клопо ще се справи за четири, включително първия непълен.


Демек следващия сезон трябва да сме вече ок. Повярвай, ако знам, че наистина следващия сезон ще гледам един достоен и стабилен Ливърпул, борещ се за всяка купа, за която участва, майната му на този. Ако ще 12-ти за завършим, все ми е тая. Ние сме претръпнали на провалени сезони. Лошото е, че не го вярвам това за следващия сезон. Всеки път си казваме как следващия сезон вече е нашия и все същата мъка. Аз не мога да си представя отбора да играе стабилно в защита при Клоп. Признавам, че нямам чак такава развинтена фантазия. А без защита нищо не става. Не мога да си представя и как при Клоп отбора излиза и надхитря съперника тактически. Ние все трябва да ги надборим, надтичаме, да направим над 30 атаки, за да вкараме един гол и т.н.
И понеже тука ме репликираха някои за Шекспир. Да, този пич надигра Клоп като по учебник. Изнесе му урок по хитрост и тактическа дисциплина. Остави ни първото полувреме да си разиграваме коня, знаейки, че сме умряло куче, след това вдигнаха оборотите второто, вкара бързия и остър Оказаки и ни направиха сами да си говорим. Даже това 2-0 е малко, можеше да е доста повече. Ние цяло второ полувреме не направихме една голова атака. Две млади момчета в защитата им показаха как се играе тази игра. Моля ви се...Този сбъркал, онзи сбъркал. Ми бъркат, щото толкова си могат. Аз ли съм го селектирал този отбор?

d1mitar
Мнения: 199
Регистриран на: 04 яну 2015 16:17
Контакти:

Re: КЛ | Лестър - Ливърпул |19.09.2017|

Мнениеот d1mitar » 20 сеп 2017 18:47



:) :) :)

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: КЛ | Лестър - Ливърпул |19.09.2017|

Мнениеот iliev72 » 20 сеп 2017 20:09

realist :lol: :lol: :lol: забавен си :lol: :lol: :lol: явно си гледал някакъв много забавен мач :lol: :lol: :lol: Лестър вдигнали оборотите :mrgreen:
Не бива да се подиграваме на Окслейд. Дайте му малко време да свикне с отбора и после го съдете !
Точно тези отигравания са трагедия. Няма футболист който да не е изпадал в комична ситуация. Малко търпение.
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

namo
Мнения: 256
Регистриран на: 04 окт 2016 15:06
Контакти:

Re: КЛ | Лестър - Ливърпул |19.09.2017|

Мнениеот namo » 20 сеп 2017 20:36

А без защита нищо не става. Не мога да си представя и как при Клоп отбора излиза и надхитря съперника тактически. Ние все трябва да ги надборим, надтичаме, да направим над 30 атаки, за да вкараме един гол и т.н.
Има и друг вариант, Клоп обръща играта към защитата. Тя няма как да бъде по-лоша от сегашната и в резултат на тази промяна Ливърпул става отборът с най-много чисти мрежи, но и с най-много 0:0 във Висшата лига. Нещо като Сток Сити на другаря Пулис. Не забравяйте, акцентът е върху защитата! Не е трудно да се направи, дори с играчите, които и сега са в отбора- компактно до безобразие отзад, а напред каквото и когато се получи. Е, пак ще има недоволни. Неизбежно е.

И понеже тука ме репликираха някои за Шекспир. Да, този пич надигра Клоп като по учебник. Изнесе му урок по хитрост и тактическа дисциплина. Остави ни първото полувреме да си разиграваме коня, знаейки, че сме умряло куче, след това вдигнаха оборотите второто, вкара бързия и остър Оказаки и ни направиха сами да си говорим.
Аз виждам нещата така- една купа по-малко в календара(а тази година сме в ШЛ, по-важен изглежда). Опитахме първото полувреме и не се получи, Коу трупа минути, Груич, Окс, Ричардсън- също. Чудесна тренировка! Сега да се фокусираме върху важния мач за първенство. Нека не забравяме, че Ливърпул е отборът с най-много от тези МикиМаус купи. Можем да пропуснем два-три сезона ;)

Потребителски аватар
KOPScousers
Мнения: 6090
Регистриран на: 16 дек 2013 22:24
Контакти:

Re: КЛ | Лестър - Ливърпул |19.09.2017|

Мнениеот KOPScousers » 20 сеп 2017 21:00

И Господ да стане треньор на Ливърпул, ситуацията в този отбор ще е все същата. Има нещо гнило, нещо, което продължава да гние с годините и да става все по-зле. Някакво проклятие е налегнало този отбор от 90-та година насам и не му се вижда края. Едно е сигурно - Клоп и ФСГ няма да са хората, които да сложат край на това мъчение.
Los Che написа:Цар Поп може да си снима извлечението от банковата сметка, нали печели 1000 пъти повече от нас нисшите.
:mrgreen:
[center][wrapimg=]https://64.media.tumblr.com/a41d2b9b2ef5da9269e970939b73eb12/fba1847d5f32aa89-b3/s400x600/b801d85a34567902da1b9c5a80dc6f6c37c40ad8.gif[/wrapimg][/center]

namo
Мнения: 256
Регистриран на: 04 окт 2016 15:06
Контакти:

Re: КЛ | Лестър - Ливърпул |19.09.2017|

Мнениеот namo » 20 сеп 2017 21:09

KOPScousers написа:И Господ да стане треньор на Ливърпул, ситуацията в този отбор ще е все същата. Има нещо гнило, нещо, което продължава да гние с годините и да става все по-зле. Някакво проклятие е налегнало този отбор от 90-та година насам и не му се вижда края. Едно е сигурно - Клоп и ФСГ няма да са хората, които да сложат край на това мъчение.

ФСГ вече счупиха едно проклятие преди десетина години. Ако някой знае как, това са те :)

Потребителски аватар
dNelbandian
Мнения: 809
Регистриран на: 15 юни 2014 21:37
Контакти:

Re: КЛ | Лестър - Ливърпул |19.09.2017|

Мнениеот dNelbandian » 20 сеп 2017 22:43

Не се ли купят добри играчи няма да стане.
Оптималният вариант е нова защитна 4ка, по подобие на Сити. И един бърз нападател, на който не му трябвят 10 положения, а още на 2рото ще ги мушка. Халф ни трябва, но пък Кейта ще пристигне. Капитанпето трябва да го разкараме, Същото се отнася и за Вайналдум, който така и си стои в сянка вече 1 година.
Трябват поне още 7 човека, естествено трудно би било взимането им за 1 трансферен прозорец, но аз лично мисля, че нови 4ма и един топ нападател ще успеят да се привлекат на един път.


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: juke и 13 госта