КЛ | Лестър - Ливърпул |19.09.2017|

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
dNelbandian
Мнения: 809
Регистриран на: 15 юни 2014 21:37
Контакти:

Re: КЛ | Лестър - Ливърпул |19.09.2017|

Мнениеот dNelbandian » 20 сеп 2017 22:51

namo написа:Има и друг вариант, Клоп обръща играта към защитата. Тя няма как да бъде по-лоша от сегашната и в резултат на тази промяна Ливърпул става отборът с най-много чисти мрежи, но и с най-много 0:0 във Висшата лига. Нещо като Сток Сити на другаря Пулис. Не забравяйте, акцентът е върху защитата! Не е трудно да се направи, дори с играчите, които и сега са в отбора- компактно до безобразие отзад, а напред каквото и когато се получи. Е, пак ще има недоволни. Неизбежно е.

Интересно ми е как Манчестър Сити вкарват по 6 парцала на мач и не им пълнят кошницата като на нас, същото важи и за Юнайтед и Челси.
Неизбежно било. Неизбежен е провалът на този клуб без да се купят нужните кадри.

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: КЛ | Лестър - Ливърпул |19.09.2017|

Мнениеот iliev72 » 20 сеп 2017 22:52

Реалният живот не е FIFA 2017/18 :lol: :lol: :lol: От това което си написал ще стане само идването на Кейта.
Няма нужда да съм Ванга или Нострадамус за да го предвидя :mrgreen:
И се научи да си обединяваш мнение , Фифчо :lol:
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

chakalat
Мнения: 846
Регистриран на: 18 апр 2011 01:12
Контакти:

Re: КЛ | Лестър - Ливърпул |19.09.2017|

Мнениеот chakalat » 20 сеп 2017 23:06

realist написа:Ся, гледам тука се застъпват няколко тези, по които не мога да не взема отношение.

1.Относно примера с Фъргюсън и необходимото време за изграждане на добър отбор. Сравненията са немислими към днешна дата. Не можете да сравнявате футбола през 80-те години с този сега. В момента няма как да видите водещ отбор да залага на школата си и да гради отбор от свои юноши, както направи Съра. В момента конкуренцията е убийствена и без качествени попълнения отвън не става нищо. Да не говорим, че дори да изкараш добри юношки, трябва и да ги задържиш, защото хиените дебнат. А няма как да задържиш добри млади футболисти, ако нямаш успехи. Свирне им някой от грандовете и си чупят краката да бягат.
2.Относно сравнението между Клоп и Роджърс. Аз още снощи написах, че статистически Ливърпул на Клоп по нищо не се различава от Ливърпул на Роджърс. Даже проблемите са едни и същи - защитата. И при Брендо имахме убийствена атака и лабава защита, както е и сега. Основната разлика е в стила на игра, но мен не ме топли, че играем атрактивно, щом няма резултати.
3.Относно "плявата" на Роджърс и как трябвало време да се разкара. Е тук няма как да не се изсмея гръмко. Значи искате да кажете, че Клоп много иска да разкара всички, взети от ирландеца, ама видиш ли ти, не става. Те се запънали като магаре на мост и не мърдат. Ти да видиш! Истината е, че единствено Маркович остана против волята на Клоп, просто защото нямаше купувачи. Останалите Клоп си ги тачи и няма никакво намерение да разкарва. Явно си ги харесва. Това важи и за Лалана, с когото преподписа, и за Фирмино, който е основен играч в схемата му, и за Хендерсън, когото направи капитан и на когото явно доста разчита, и за Ловрен, след като прецени, че не ни трябват защитници, и за Морено, когото отново налага и т.н. Така че, моля не минавайте с номера, че Клоп се мъчи с некадърниците на Роджърс и затова не става. Клоп харесва тези некадърници и разчита на тях. Гради отбора върху тях. Ако не беше така, имаше вече 4 трансферни прозореца на разположение да ги разкара.

1 - Откакто дойде Клоп не сме продали никой за когото да съжаляваме. Последния пример е Коутиньо. За другото за съжаление си прав от което страдат всички английски отбори и е една от причините да отстъпват на Барса, Реал и Байерн. Никой от водещите отбори няма качествен футболист от школата си а всички знаят че те са важни. С пари не можеш да купиш футболисти като Джерард, Тери и тнт.
2. Статистиката е вярна, числата никога не лъжат но не се прав. При Роджърс се разчиташе основно на головете на Суарез, след продажбата му изглеждахме жалки навсякъде не само в защита. При Клоп също се случва, но е рядко и е да речем в границите на допустимото. Клоп повиши резултатността ни значително и това го доказват пак цифрите които не лъжат. В последния си пълен сезон при Роджърс загубихме почти всички мачове с отборите от топ 6, докато при Клоп точно в тези мачове изглеждаме най-солидно(мача със Сити е изключение, единствения в който бяхме жалки). При Роджърс беше нормално половината отбор да играе на нетипични позиции - например Джан така и не игра халф при него, Хендерсън дясно крило, Стърлинг бек, център нападател и тнт. Ако се опитваш да сравниш Клоп и Роджърс е смешно(неотдавна Роджърс изкара Селтик по-голям клуб от Ливърпул казвайки че равенство постигнато с Ливърпул си е напълно ОК...)
3. Плявата при нас започна да се изсипва още при Ходжсън(Кончески беше сравнен от него с Роберто Карлуш...) и ако мислиш че е възможно да продадеш всичко налично и да го замениш с нови и при това които ти искаш дори за 2 трансферни лета грешиш.
Има огромна разлика във футболистите който привлича Клоп и тези които привличаше Роджърс а и начина по който ставаше това. При Роджърс всяка година си отиваше поне по един от добрите ни футболисти докато още няма такъв случай при Клоп. При Клоп липсват трансфери от сорта Маркович(поне не и за 20 млн...) Ламбърт, Балотели. Хората които доведе Клоп повишиха качеството на отбора макар и не така както ни се иска. И Мане, и Салах и Вайналдум повишиха качеството на отбора, Джан заигра на поста си и доста повиши качеството на играта си което не се виждаше как ще стане при Роджърс. Трансферите на Клоп са много по-премерени и точни докато при Роджърс бяха на кило и каквото стане.
За съжаление не сме като ПСЖ, Мачестърите или Челси. Не предлагаме заплатите които те предлагат(и тук се забелязва прогрес макар и малък) и е логично процеса на изграждане(подменяне на плявата) на отбора да е по-дълъг.
Като цяло драмата след 5 кръга е излишна и адска все едно изпадаме. Не е старта който ни се иска, не са резултатите които искаме да виждаме но все пак има 33 кръга, в група за ШЛ от която би трябвало да излезнем с лекота пък после каквото стане, нека не обявяваме отсега сезона за провален. За момента това което ни проваля е защитата, беше ясно че след като не взехме защитник след всяка издънка ще има драми до небесата, но какво трябваше да направим, може би да вземем някой като Клаван за пълнеж ? Пълнеж си имаме трябва ни качество а избора не е чак толкова голям до които имаме достъп.
Ако смяташ, че можем да вземем по-качествен мениджър от Клоп бих искал да чуя предложенията ти.

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: КЛ | Лестър - Ливърпул |19.09.2017|

Мнениеот realist » 20 сеп 2017 23:33

Чакалче, не си ме разбрал. В никакъв случай не казвам, че Клоп и Роджърс са едно ниво като треньори. Бренди е най-некадърното нещо, което е стъпвало на Анфийлд (като изключим дедо Рой). Просто ви посочвам, че към момента няма никакви причини за особен оптимизъм и хвалебствия към Клоп, защото като резултати хич го няма. Какво като играта е по-добра, като губим същия брой точки? Какво като играем успешно срещу топ 6 като се дъним срещу средняците и опашкарите? 3 точки се дават за победа срещу всеки отбор, нали?
Искаш да посоча име, ок. Диего Симеоне. Ще кажете, ама той е зает. Е,и? Сигурен съм, че вече се чувства изчерпан в Атлетико и би приел ново предизвикателство. Пращаш му един керван злато и го привличаш. Нито ще иска звездна селекция, нито кой знае какви претенции ще има. Знам, че няма да махнат Клоп нито сега, нито догодина. Ще има достатъчно време, а да го видим какво ще направи. Аз вече не вярвам, че ще успее. Човек, който не се учи от грешките си и не опитва да ги коригира, няма шанс да успее в каквото и да било.

Потребителски аватар
Liverpool_EC
Мнения: 3727
Регистриран на: 26 окт 2011 22:57
Контакти:

Re: КЛ | Лестър - Ливърпул |19.09.2017|

Мнениеот Liverpool_EC » 21 сеп 2017 04:11

realist написа:Искаш да посоча име, ок. Диего Симеоне. Ще кажете, ама той е зает. Е,и? Сигурен съм, че вече се чувства изчерпан в Атлетико и би приел ново предизвикателство. Пращаш му един керван злато и го привличаш. Нито ще иска звездна селекция, нито кой знае какви претенции ще има. Знам, че няма да махнат Клоп нито сега, нито догодина. Ще има достатъчно време, а да го видим какво ще направи. Аз вече не вярвам, че ще успее. Човек, който не се учи от грешките си и не опитва да ги коригира, няма шанс да успее в каквото и да било.

Реалисте, ти си нереално неадекватен и всичко което пишеш е абсолютно безпочвено и граничещо с бръщолевене, защото сме паднали и трябва да си излееш ядът в/у Клоп. По последната ти глупост-само преди десетина дена "изчерпания" посписа нов договор с Атлетико до 2020г :lol: И аз сега ще ти кажа две имена, които ще ни решат проблемите в защита- Нойер и Рамос :lol: Добре ли е? Изсипваш им два камаза с мангизи и ги привличаш. Ако американците не са навити, почвай да спестяваш за мангизите, аз ще ударя едно рамо с камазите :lol: Чакала ти каза всичко много точно стига се пъна, целия форум ти се смее за тактиката на Шекспир, а ти продължаваш. Ти си последния, който трябва да говори за учене и коригиране на грешки, същия си като миналия септември. Не виждам да си се поучил от нещо :!: Роджърс не отпадна ли от Олдъм, не се ли пъна с Мансфийлд и Уимбълдън от 4 ниво, ами ние в тези мачове нямахме толкова положения, колкото вчера до 10 минута. С Лудогорец, Базел и Бешикташ не се ли пънахме доста повече отколкото с/у Хофенхайм, Севиля и Юнайтед. Къде ги сравняваш нещата? Виж как се играе в момента, къде отиде при Роджърс и едната му година, в която Суарез и Стъридж вкарваха за фън.Въпрос на време е да почнат да си вкарват положенията и да бием не с един, а с няколко гола разлика. Айде със здраве и не се отчайвай толкова.
П.П. С какво те е впечатлил Симеоне толкова повече от Клоп, с окопания си лалугерски стил или че загуби 2рия си финал в ШЛ, а не като Клоп в ЛЕ :lol: Бъзикам се, уважавам го, ама НЕ МЕРСИ! Да ходи в Челси след Конте, нарисуван е за тях. И хич не ми дреме дали ще станат шампиони с него ;)

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18011
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: КЛ | Лестър - Ливърпул |19.09.2017|

Мнениеот kingofpop » 21 сеп 2017 17:43

Liverpool_EC написа:
realist написа:Искаш да посоча име, ок. Диего Симеоне. Ще кажете, ама той е зает. Е,и? Сигурен съм, че вече се чувства изчерпан в Атлетико и би приел ново предизвикателство. Пращаш му един керван злато и го привличаш. Нито ще иска звездна селекция, нито кой знае какви претенции ще има. Знам, че няма да махнат Клоп нито сега, нито догодина. Ще има достатъчно време, а да го видим какво ще направи. Аз вече не вярвам, че ще успее. Човек, който не се учи от грешките си и не опитва да ги коригира, няма шанс да успее в каквото и да било.

Реалисте, ти си нереално неадекватен и всичко което пишеш е абсолютно безпочвено и граничещо с бръщолевене, защото сме паднали и трябва да си излееш ядът в/у Клоп. По последната ти глупост-само преди десетина дена "изчерпания" посписа нов договор с Атлетико до 2020г :lol: И аз сега ще ти кажа две имена, които ще ни решат проблемите в защита- Нойер и Рамос :lol: Добре ли е? Изсипваш им два камаза с мангизи и ги привличаш. Ако американците не са навити, почвай да спестяваш за мангизите, аз ще ударя едно рамо с камазите :lol: Чакала ти каза всичко много точно стига се пъна, целия форум ти се смее за тактиката на Шекспир, а ти продължаваш. Ти си последния, който трябва да говори за учене и коригиране на грешки, същия си като миналия септември. Не виждам да си се поучил от нещо :!: Роджърс не отпадна ли от Олдъм, не се ли пъна с Мансфийлд и Уимбълдън от 4 ниво, ами ние в тези мачове нямахме толкова положения, колкото вчера до 10 минута. С Лудогорец, Базел и Бешикташ не се ли пънахме доста повече отколкото с/у Хофенхайм, Севиля и Юнайтед. Къде ги сравняваш нещата? Виж как се играе в момента, къде отиде при Роджърс и едната му година, в която Суарез и Стъридж вкарваха за фън.Въпрос на време е да почнат да си вкарват положенията и да бием не с един, а с няколко гола разлика. Айде със здраве и не се отчайвай толкова.
П.П. С какво те е впечатлил Симеоне толкова повече от Клоп, с окопания си лалугерски стил или че загуби 2рия си финал в ШЛ, а не като Клоп в ЛЕ :lol: Бъзикам се, уважавам го, ама НЕ МЕРСИ! Да ходи в Челси след Конте, нарисуван е за тях. И хич не ми дреме дали ще станат шампиони с него ;)



разликата между Клоп и Симеона е огромна, все пак нали знаеш, че всеки силен отбор се гради от защитата....изключение прави Барса, ама там имаме Меси така че.....мисълта ми е, че според мен харизмата на Клоп все още го държи любимец на феновете, недопустимо е да не подобриш защитата след като видиш, че не става.....иначе Рамос никога не е бил силен конкретно в защита, той по-скоро има лидерски фунцкии, така че да го слагаш до Нойер, с цел изтъкване на дефанзивните му качества, не е много уместно :mrgreen:
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

CSKA69
Мнения: 4441
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: КЛ | Лестър - Ливърпул |19.09.2017|

Мнениеот CSKA69 » 22 сеп 2017 09:17

Реалиста е изказал много точни и оправдани мнения, поздравления за което. Аз все още се надявам, че Клоп може да обърне нещата, но постепенно почвам да губя доверието си в него. Основната причина не е нито стила на игра, нито трансферите му, а неговата УПОРИТОСТ. Германецът твърдоглаво се опитва да прави едни и същи неща с отбора, дори когато е очевидно, че няма да станат. Всички виждаме например нуждата от централен нападател, но такъв не се взима. Защото Клоп е решил, че Фирмино ще е фалшива деветка и точка. По същата схема са почти всички титуляри и позиции в състава. Тактически Ливърпул на Клоп е дори още по-"закостенял" и играе по един и същи начин и срещу Кристъл Палас и срещу Барселона :lol: Това ще предопредели евентуалният провал на Юрген Клоп като мениджър на Ливърпул ;)
Изображение

Изображение

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: КЛ | Лестър - Ливърпул |19.09.2017|

Мнениеот realist » 22 сеп 2017 14:50

CSKA69 написа:Реалиста е изказал много точни и оправдани мнения, поздравления за което. Аз все още се надявам, че Клоп може да обърне нещата, но постепенно почвам да губя доверието си в него. Основната причина не е нито стила на игра, нито трансферите му, а неговата УПОРИТОСТ. Германецът твърдоглаво се опитва да прави едни и същи неща с отбора, дори когато е очевидно, че няма да станат. Всички виждаме например нуждата от централен нападател, но такъв не се взима. Защото Клоп е решил, че Фирмино ще е фалшива деветка и точка. По същата схема са почти всички титуляри и позиции в състава. Тактически Ливърпул на Клоп е дори още по-"закостенял" и играе по един и същи начин и срещу Кристъл Палас и срещу Барселона :lol: Това ще предопредели евентуалният провал на Юрген Клоп като мениджър на Ливърпул ;)


Там е работата, че не всички виждаме нуждата от централен нападател. Я кажи на онзи екземпляр, дето не пропуска да се заяде безпочвено с всеки мой коментар, че имаме нужда от нападател. Според него и други немуподобни, всичко си е наред с отбора, трябва само време и повече късмет. Разбираш ли, Клоп не е виновен за нищо, късмет нямаме. Баси каръците сме. :?

Liverpool_EC, на последното ти излеяние не виждам смисъл да отговарям. Ти на практика (както обикновено) не казваш нищо конкретно и смислено, само се заяждаш и обиждаш. А там, където все пак коментираш нещо конкретно, демонстрираш нулеви познания на тема футбол. Примери:
1) Всички се смеели на твърдението ми, че Шекспир е надиграл тактически Клоп. Кои са тези всички, ти и Илиев ли? Брей, много оредял този форум бе. Истината (която виждат и коментаторите на острова) е, че да, Шекспир надигра Клоп по всички показатели в този мач. Тук е мястото всички Клопопоклонници да си зададете простичкия въпрос: как става така, че когато бием Клоп е гений, а когато паднем, виновни са тревата, вятъра, късмета, листопада, играчите (най-вече), но никога Клоп. Дали пък няма нещо гнило в подобно твърдение?
2)Коментарът ти, че стилът на Атлетико Мадрид е "окопан и лалугерски" дава ясна представа за познанията ти по футбол и някак пречупва всякакво желание в мен да говоря с теб на тази тема. :roll:

Потребителски аватар
Liverpool_EC
Мнения: 3727
Регистриран на: 26 окт 2011 22:57
Контакти:

Re: КЛ | Лестър - Ливърпул |19.09.2017|

Мнениеот Liverpool_EC » 22 сеп 2017 20:42

realist написа: Иди им кажи, че са тъпаци, че сложиха Симеоне за треньор и футбола им не е атрактивен. Изобщо такива глупости си надробил, че...

Това си го написал ти, само 3,4 страници по-рано. Аз написах-окопан. И двамата знаем за какво говорим, няма смисъл да увърташ.
Уточних, че го уважавам, че се пребори с доминацията на Барса и Реал, но не ми се нрави стилът му. Може ли?
Шекспир мога да се съглася, че е излъгал Клоп, надхитрил или нещо от сорта, ама надиграл по всички показатели е само и единствено в твоите очи. И други освен мен и Илиев ти го казаха, пише го черно на бяло назад.
Ще призная, че Клоп е виновен, когато започнат масово да ни надиграват отборите, да играем без идея, да не създаваме никакви положения, да сме месеци наред в безизходица, както бяхме през цялата последна година на Роджърс. Говорим за цяла година, не за две седмици липса на резултати, както в момента. Това както виждаш може да се случи и на европейския щампион.
С чист централен нападател играхме предния мач с Бърнли, ако си спомняш. Стъридж е един страхотен нападател, но не мисля обаче че повлия на резултата, пак не си вкарахме положенията, а те бяха и много по-малко. Но и не отричам, че с Левандовски Клоп газеше много по-сериозно. Номера е, че много трудно може да намериш такъв като него. Повечето са гюмеджии и не си дават зор назад, а Клоп такива не ги трае.
Единствената глупост, която написах беше за Нойер и Рамос и много добре знаеш, че беше ирония към теб заради треньора с който изкочи за заместник. По-скоро някой от тях двамата ще привечем, отколкото "изчерпания Чоло", който беше повече от щастлив да преподпише, защото шефовете запазиха отбора му.

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: КЛ | Лестър - Ливърпул |19.09.2017|

Мнениеот realist » 22 сеп 2017 21:03

Има голяма разлика да не играеш атрактивно и да си "окопан и лалугерски" отбор. Те и Юве не са особено атрактивни, но не бих ги нарекъл окопани. Въпрос на тактика и изпълнители. Важни обаче са резултатите. Кел файда, че играеш красиво и нападателно, като не печелиш.
За Чоло няма нужда да си чешем езиците. И двамата знаем, че нито Клоп ще напусне, нито ще отправим оферта към Симеоне. Примерът беше произволен.
Дай да не спамим повече темата. Ти имаш едно виждане, аз друго. Лошо няма. Проблемът е, че ти не понасяш друго мнение и приемаш твоето за единствено вярно. Вероятно истината е някъде по средата.


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта