ВЛ | Манчестър Сити - Ливърпул |9.09.2017|

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Тони
Мнения: 1868
Регистриран на: 23 юни 2012 17:28
Контакти:

Re: ВЛ | Манчестър Сити - Ливърпул |9.09.2017|

Мнениеот Тони » 10 сеп 2017 22:13

Aз ще го коментирам това с Босингва, Слаш. Много се смях тогава и ми стана приятно.

Относно мача - случвало се е и ще се случва отбор да остане с човек по малко, но не винаги се случва да бъде тотално разпран. Тук някой спомена Челси - Бърнли като някакъв пример, но тактично не спомена резултата. Уж ставали такива неща.

Картонът си е сто процентов. Няма нужда от убиства по терените, живеем в културна ера.

Потребителски аватар
venomcho
Мнения: 1814
Регистриран на: 21 яну 2011 16:36
Местоположение: Марково Тепе
Контакти:

Re: ВЛ | Манчестър Сити - Ливърпул |9.09.2017|

Мнениеот venomcho » 10 сеп 2017 22:21

Тук се продължава темата с картона, а истината е - вън Клоп, да влиза Дельо Росния :mrgreen: :mrgreen:

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17324
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: ВЛ | Манчестър Сити - Ливърпул |9.09.2017|

Мнениеот slash1912 » 11 сеп 2017 00:05

Тони написа:Aз ще го коментирам това с Босингва, Слаш. Много се смях тогава и ми стана приятно.

Относно мача - случвало се е и ще се случва отбор да остане с човек по малко, но не винаги се случва да бъде тотално разпран. Тук някой спомена Челси - Бърнли като някакъв пример, но тактично не спомена резултата. Уж ставали такива неща.

Картонът си е сто процентов. Няма нужда от убиства по терените, живеем в културна ера.

Всеки с мнението си.Нямам нищо против тези,които мислят,че картона е заслужен.Просто в един момент това се случва с футболист от твоя отбор и тогава изведнъж нещата се обръщат.Както примерно за феновете на Юнайтед онова влизане в главата на играча на Реал не беше за ЧК,но това вчера беше :lol:
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]

Plovdiv_1926
Мнения: 1226
Регистриран на: 05 май 2013 12:05
Контакти:

Re: ВЛ | Манчестър Сити - Ливърпул |9.09.2017|

Мнениеот Plovdiv_1926 » 11 сеп 2017 00:56

Тони написа:Aз ще го коментирам това с Босингва, Слаш. Много се смях тогава и ми стана приятно.

Относно мача - случвало се е и ще се случва отбор да остане с човек по малко, но не винаги се случва да бъде тотално разпран. Тук някой спомена Челси - Бърнли като някакъв пример, но тактично не спомена резултата. Уж ставали такива неща.

Картонът си е сто процентов. Няма нужда от убиства по терените, живеем в културна ера.

A ти тактично може да сравниш класите на Сити и Бърнли, които ви качиха на тройка на Моста. Но си прав за резултата де, в тоя отбор няма лидери, само Мането е такъв в момента, но той прегоря, както Стиви на оня мач с Юнайтед, в който го изгониха след 40 секунди. Случват се такива неща, когато искаш на всяка цена да спечелиш, предпочитам 11 Манета, ако ще и отборът да има червен картон през два мача от 11 Хендовци, които се смятат за капитани, но никога са нямали топките за такива. Не може така да се насере цялата ни халфова линия след гола и вместо да накъсаме играта за 8 минути, те ни смачкаха физически и вкараха два абсолютно еднакви гола през това време, единият отменен. Ако бяхме влезли на почивката при 1:0 резултатът далеч нямаше да е толкова срамен, в това може да сме сигурни. Най-много тройка да бяха лепнали.

Няма я фигурата, която да успокои отбора, да накъса играта, когато трябва и да ги надъха при обратната ситуация. Хендерсън не е виновен, че е нарочен за капитан на Ливърпул, но това не променя факта, че няма манталитет на такъв.

П.с Щях да забравя- Клаван се надявам да стои възможно най-далеч от титулярните 11, адски тромав и неориентиран, не знае как да се изнася. Клоп според мен се опита да им играе на изкуствена засада, но и в защитата няма дори един лидер, за да се получи. Матип не е лош играч, но до него трябва да има някой, който да командва цялата задна четворка, за да се получат нещата.
Един света, един света и черно-бяла е любовта...

Потребителски аватар
MapTo_D
Мнения: 1012
Регистриран на: 21 апр 2011 14:36
Skype: mapto_d
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: ВЛ | Манчестър Сити - Ливърпул |9.09.2017|

Мнениеот MapTo_D » 11 сеп 2017 09:28

slash - пусни си клипа от мача с Реал, сам ще видиш очевидната разлика. В ситуацията с Нани е възможно да кажете - гледа топката и не вижда какво става около него, ама това с Мане - тя топката нито пада някъде от високо, нито идва зад него, той за да не вижда вратаря трябва да няма грам периферно зрение. Що се нищи това все още не знам, съдията е видял ситуацията такава, дал е картона, няма да обжалвате дори, защото то няма и смисъл. Живота продължава, няма как да се изтрие това 5:0 или да се преиграе мача, това е.

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: ВЛ | Манчестър Сити - Ливърпул |9.09.2017|

Мнениеот iliev72 » 11 сеп 2017 09:37

Историята ще се нищи заради различното отсъждане на сходни нарушение в рамките на един кръг.
И вчера ако бяха дали червен картон никой нямаше да нищи и щеше да се каже така се свири в ВЛ.
А сега единият дава ЧК , а другият ЖК за аналогични нарушения.Различен аршин , а не трябва !
Явно нещо куци при съдии в ВЛ и то сериозно ! И в последният кръг си пролича крещящо !
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2007
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: ВЛ | Манчестър Сити - Ливърпул |9.09.2017|

Мнениеот Jackxxx » 11 сеп 2017 11:48

Аз мисля, че и Мане да си беше останал в игра, Ливъпул щяха да паднат. Може би не с 5-0, но с 4-0. В защита просто никой не играе, а халфовата линия беше тотално надиграна от тази на Сити. Мане ако беше останал той така или иначе е натоварен с много малко дефанзивни функции да не кажа никакви. Така, че головете Сити пак щяха да си ги вкарат. Основният проблем на Ливърпул е защитата - просто я няма. Това се видя още в първият мач от сезона срещу Уотфорд.

Червен картон за Мане не знам дали имаше, но тези ситуации се преценят много трудно и поне според мен съдиите, които отсъждат такива картони после трябва публично да обяснят как са взели решението. Това е важна информация за играчите. Ако сравнявам ситуацията на Мане и тази на Нани от преди 4 години и ако на Мане картона е задължително червен, то този на Нани трябва да е жълт.
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: ВЛ | Манчестър Сити - Ливърпул |9.09.2017|

Мнениеот iliev72 » 11 сеп 2017 13:56

Какви 4г аз ти говоря за мач на следващият ден.Идентична ситуация и жълт картон !
4г са много време.Поне за мен е недопустимо в рамките на 48 часа две идентични ситуации да има различно отсъждане.
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Plovdiv_1926
Мнения: 1226
Регистриран на: 05 май 2013 12:05
Контакти:

Re: ВЛ | Манчестър Сити - Ливърпул |9.09.2017|

Мнениеот Plovdiv_1926 » 11 сеп 2017 14:15

Jackxxx написа:Аз мисля, че и Мане да си беше останал в игра, Ливъпул щяха да паднат. Може би не с 5-0, но с 4-0. В защита просто никой не играе, а халфовата линия беше тотално надиграна от тази на Сити. Мане ако беше останал той така или иначе е натоварен с много малко дефанзивни функции да не кажа никакви. Така, че головете Сити пак щяха да си ги вкарат. Основният проблем на Ливърпул е защитата - просто я няма. Това се видя още в първият мач от сезона срещу Уотфорд.

Червен картон за Мане не знам дали имаше, но тези ситуации се преценят много трудно и поне според мен съдиите, които отсъждат такива картони после трябва публично да обяснят как са взели решението. Това е важна информация за играчите. Ако сравнявам ситуацията на Мане и тази на Нани от преди 4 години и ако на Мане картона е задължително червен, то този на Нани трябва да е жълт.

Eдинствено за защитата и за халфовата линия си прав. Ама за Мане тотално бъркаш- защитата на Ливърпул почва от нападението и пресата, която оказват тримата отпред. Мане, що се отнася до връщане назад, е най-дейният от атаката, така че е тотална глупсот това, че няма дефанзивни функции. Факт е, че и преди картона Сити играха по-добре в центъра, ама освен гола имаха най-много още едно по-чисто положение, а Ливърпул поне 3. Не знам как реши, че мачът щеше да свърши 4:0( особено за нулата дебело подчертавам :lol: ), като беше двуостър. Може би Сити щяха да бият, ама не и с толкова със сигурност.

Картонът беше червен само заради това, че Мане удари вратаря и той влезе с главата напред. Иначе можеше дори да няма, ако нямаше сблъсък- при гола на Салах срещу Арсенал се случи нещо подобно- той влезе с главата напред и един от Арсенал си беше вдигнал високо крака за топката, но до сблъсък не се стигна, затова и после нямаше наказание.
Един света, един света и черно-бяла е любовта...

Потребителски аватар
Unforgiven_M
Мнения: 885
Регистриран на: 15 ное 2008 19:33
Контакти:

Re: ВЛ | Манчестър Сити - Ливърпул |9.09.2017|

Мнениеот Unforgiven_M » 12 сеп 2017 23:33

slash1912 написа:Я какво излезе тук.Интересно ми е как ще го коментира Иванов.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=QA8180zt-xQ&feature=share[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=s5XtY_M3vnM&feature=share[/youtube]


Това да искаш един съдия да отсъди грешно, само защото друг е сбъркал преди него е... глупаво! Да не говорим, че Мане съвсем умишлено удря вратаря! Не излизайте с тезата, че е гледал топката само, защото всеки има периферно зрение и ако не го е видял трябва да иде на преглед. Ако го е видял и въпреки това си вдига крака до там - ами това не е просто нарушение, а престъпление!
Simple as that!

Иначе гледам , че е пълно с хорица, които твърдят, че нямало ЧК. Вие нормални ли сте бре? Разбирам , че боли от резултата, ама не се излагайте така с тези глупости!
Добре, че съдиите и комисиите към FA разбират по-малко от вас, та не му намалиха наказанието на тоя каратист. Пък Гари Невил и още няколко английски надрусани келеши могат да си говорят каквото искат... У футболист акъл не търси!

https://gong.bg/football-sviat/anglia/multimedia/video/glas-v-pustinia-fa-othvyrli-zhalbata-na-livyrpul-za-mane-449263


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта