ВЛ: Ливърпул - Мидълзбро 21.05.2017 |17:00| 3-0 FT

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

chakalat
Мнения: 846
Регистриран на: 18 апр 2011 01:12
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Мидълзбро 21.05.2017 |17:00|

Мнениеот chakalat » 21 май 2017 23:28

gogovcite написа:Въпреки този успех аз не оставам особено доволен от сезона. Да, класирахме се в ШЛ; да, прогресирахме от миналия сезон статистически и игрово; да, имаме изграден стил на игра, но аз очаквах повече още тази година. Исках и се надявах да се борим за титлата до края, но Челси бяха безапелационни през цялата година. Големият ни проблем се оказаха домакинствата срещу "малките" отбори и липсата на изявен голмайстор. Имаме нужда от още качество в състава. Трябва и задължително да задържим Коутиньо.
Надявам се и вярвам, че ще станем свидетели на успешно трансферно лято и ще се борим за титлата през новия сезон. Това за мен ще е истински успех и адекватен повод да си честитим. Не ми е готино някакси да ви кажа "честито четвърто място"...нагарча ми едно такова...

Прав си донякъде :) Малко ще прозвуча като мениджъра на един отбор, но има и оправдание - доста травми при сезон без европейски футбол. Видя се че без Мане или Коутиньо имаме проблеми в атака, принципно би трябвало да нямаме нужда от дълга скамейка а в един момент се оказа че трябва да играем с юноши.При положение че колкото и да е плют Хендерсън все пак е капитан а не игра половината сезон, Стъридж пореден сезон почти целия прекара счупен, в не малко мачове Лукас игра като централен защитник е нормално и логично да има слаби периоди. С една дума травмите не пропуснаха почти никой от титулярния ни състав.
Реално губихме точки в мачове в които ни липсваха почти 50% от титулярите(януари-февруари основно - без Мане, без Хендерсън,без Стъридж, без Лалана, с Коутиньо след травма извън форма, контузии имаха и Ловрен и Матип).Ако запазим титулярите и добавим към тях футболисти които могат да компенсират евентуални контузени и наказани(без каквито не може) подобни ужасни периоди може да се избегнат.

Потребителски аватар
PSvilenov
Мнения: 2338
Регистриран на: 26 юни 2015 18:41
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Мидълзбро 21.05.2017 |17:00|

Мнениеот PSvilenov » 21 май 2017 23:41

merseyside написа:Коу едва ли ще ходи някъде, след като се класирахме в Топ 4. Израстването е осезаемо и тепърва ни очакват радостни мигове с Ливърпул и Клоп начело. На първо време си пожелавам лесен съперник на плейофа за групите на ШЛ и дай Боже да останем в турнира поне до април догодина. Иначе реалистичната цел, която можем да си поставим догодина във Висшата лига е тройката. Дано Клоп успее да привлече футболистите, които иска и са му първа опция, бих се радвал да видя Рикардо Родригез, ван Дайк, Наби Кейта, Дъглас Коща и Лаказет примерно на "Анфийлд". :roll: :)

Аз се надявам нещата със Салах да са сериозни и да го прихванем . Ван Дайк ако му искат повече от 35-40 милиона няма смисъл . Окслейд Чембърлейн много го плюят ,че е посредствен , но момчето става за периферна фигура . Техничар с акъл е , не муха без глава като Айб и Стърлинг . За нападател нямам фаворит от наличните обсъждани . Един по нестандартен играч бих искал да дойде при нас и това е Аркадиус Милик за атаката , но това само на футбол мениджъра . Ще видим Клоп как ще го измисли

Потребителски аватар
merseyside
Мнения: 489
Регистриран на: 12 май 2017 13:24
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Мидълзбро 21.05.2017 |17:00|

Мнениеот merseyside » 22 май 2017 00:24

Лаказет е страшен изрод, тоя при нас без проблеми би вкарвал по 20 гола на сезон. Надявам се Атлетико да не успеят да го вземат заради забраната за трансфери. Договора му изтича след година и ще можем да го спазарим по-лесно. Надявам се, че Клоп вижда нуждата от нападател от световна класа.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1O1jedOzMPU[/youtube]
1977, 1978, 1981, 1984, 2005, 2019
Изображение
[offtopic][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=elVt-NszDtI[/youtube][/offtopic]
[rimg]https://g.redditmedia.com/25zdup0lu4PdFi25ExMDFuzsFjekCMjJLCT8xyLXyVA.gif?w=320&s=b6cfcd3094412e9986f78658b84fce14[/rimg]

#FSGOUT

Потребителски аватар
Alonso_Massa
Мнения: 9519
Регистриран на: 02 авг 2011 20:51
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Мидълзбро 21.05.2017 |17:00|

Мнениеот Alonso_Massa » 22 май 2017 01:29

Сега имам възможност да направя анализ на сезона и смятам да подчертая няколко неща.
1) Участваме в следващото издание на ШЛ, което беше целта на сезона и я постигнахме! Колкото до ШЛ за мен целта трябва да е 1/8 финал - всичко повече ще е надскачане, всичко по-малко провал! Ще се борим с наистина сериозни отбори там и като се има предвид последните сезони самото ни участие трябва да ни радва, въпреки клишето "ние сме Ливърпул".
2) Представянето във ВЛ беше на ниво и събрахме един сериозен актив от точки - 76! Вкарахме 78 гола и допуснахме 42, което отново казвам предвид последните сезони е едно наистина солидно постижение. Да Ливърпул не трябва да се задоволява с това постижение, но реалността е такава, че за последните 10 години това ни е 3-я най-добър сезон, като завършваме със същите точки, с които завършихме сезон 2007/2008! Останалите 6 сезона бяха средняшки и този със сигурност е стъпка напред! За следващата година не държа да имаме повече вкарани голове, по-добра голова разлика и т.н. въпреки че би било хубаво единственото, което ми се иска е отново класиране в топ4 за да се затвърдим там. Ако се класираме две поредни години в ШЛ това би било за пръв път от 2007/08 - 2008/09 насам! Това за мен е реалната цел предвид участието ни в ШЛ, където също трябва да се представим достойно и двете вътрешни купи също.
3) Във вътрешните купи отпаднахме рано, но това може би беше добре, защото предвид контузиите няколко допълнителни мача можеха да се окажат разликата между 4-то и 5-то място, ШЛ и ЛЕ и тази една точка, която ни поставя пред Арсенал! Догодина ми се иска да се натиснем за ФА Къп понеже не сме я печелили от 2006 насам, което си е доста време, а и купата на лигата добавя няколко тежки мача в натоварените Декември и Януари, което на мен не ми се нрави.
4) Дълбочината в състава този сезон се оказа голям проблем и всички искат да работим върху нея. Аз обаче съм на друго мнение. Мисля, че имаме не толкова малък състав колкото всички си мислят просто контузиите направиха нещата да изглеждат така. В някои зони обаче широчина е напълно задължителна например в защита. Разполагаме само с 3-ма централни защитници, 4-ма ако броим Джо Гомез. Мисля, че е недостатъчно. Един титулярен централен защитник би бил много добра новина понеже Ловрен не ми харесва, никак даже. Двамата с Клаван нека стоят резерви и нека се намери наистина класен партньор на Матип, може би Ван Дайк. Изпълнихме му условието да играем в ШЛ, така че нека видим. Клоп вече наистина ще трябва да намери заместник на Клайн понеже ще се борим на няколко фронта, макар, че няма да се разсърдя ако се разчита и на Арнолд понеже момчето показа качества, а също и ляв бек дали за титулярно място или за заместник на Милнър, но трябва да се намери. Милнър се справя добре като ляв бек и може би Клоп ще го остави като основен играч на този пост и другия сезон, но няма да е грешка ако търси някой титуляр за тази позиция. Не знам какви са му плановете той си знае най-добре, но е задължително като се има предвид, че Морено най-вероятно ще напусне да вземем ляв бранител. Като изключим тези постове за мен имаме нужната дълбочина на другите места при положение, че няма контузии. Джан, Лукас, Вайналдум, Хендерсън, Лалана и може би Коутиньо ако ще продължава да играе на тази позиция, на която завърши сезона и ако остане естествено. Това са 6 човека за три поста! В атака имаме Фирмино, Ориги, Мане, Стъридж, Удбърн и Коутиньо пак с уговорката, че не се знае къде ще играе и дали ще остане. При липса на контузии е напълно достатъчен брой играчи. НО няма как да се надяваме, че няма да има контузени и за това трябва да се добави поне по още един играч и в двете зони. Ако има напускащи естествено трябва и те да бъдат сменени. Стъридж, Лукас и Коутиньо са потенциални напускащи. Първите двама винаги могат да се прежалят, но не и Коутиньо. Това е играч, който трябва да задържим на всяка цена, но ще стигна и до там. Говори се за Кейта като човек в халфовата линия, което е наистина един добър вариант и добро попълнение към това, което имаме. Аз лично съм на мнение, че Лукас трябва да остане. Това е играч, който никога няма да мрънка за титулярно място и когато е избран да играе винаги ще дава максимума от себе си, а и дава опция не само в халфовата линия, а и в защита. За атаката се говори, че Клоп иска още едно крило, което е разбираемо, защото без Мане ни липсва острота. За Стъридж съм наистина раздвоен. От една страна е страхотен футболист, но пък от друга страна за последните 3 сезона е започнал едва 26 мача, заради контузии, което показва, че не може да се възлагат големи надежди на него. Лаказет е на пазара, така че според мен смяна Стъридж за Лаказет би била много добре, а и ще имаме наистина изявен голмайстор. Не знам дали Лаказет влиза в плановете на Клоп обаче. Бях видял слухове за него, но не и от сериозни източници за съжаление. Силно се надявам да има истина, че се интересуваме от него и се опитаме да го привлечем! Ако пък от друга страна не се намери адекватен заместник на Стъридж нека му се даде още един шанс. По мое мнение не ни трябват повече от 4-5 трансфера въпроса е да са наистина трансфери на място. Ако привлечем този брой играчи на място според мен ще изпълни целите си, които посочих по-горе и ще надградим над доброто представяне.
5) Най-важния трансфер, който можем да направим това лято е да задържим Коутиньо! Ако искаме да се развиваме трябва да задържим най-добрия си играч! Не мисля, че можем да му намерим адекватен заместник поне не на този етап. Естествено, че ако Барселона дойдат и започнат да чукат на вратата той ще иска да е там, в крайна сметка това, което ние можем да предложим е битка за излизане от групите на ШЛ, а те поне 1/2 финал, но нека се направи всичко възможно да остане. Коутиньо ще е ключовата фигура към това какви ще са ни целите през следващия сезон. Оставането му може да ни ускори развитието, а напускането му да ни го забави за това е много важно да го задържим. Трябва да избегнем задължително влизането пак в болезнено познатия омагьосан кръг, а с Коутиньо в отбора мисля, че затвърждаване на мястото в ШЛ ще е много по-лесно. Дори и да си тръгне за мен трябва да е приоритет задържане на място в топ4, а не достойно представяне на всички фронтове. За всичко си има време. Освен Коутиньо не мисля, че има опасност да изгубим друг ключов играч, което е добра новина. Задържим ли сегашния състав плюс 4-5 добри трансфера мисля, че всичко ще е наред и ни очаква един добър сезон 2017/18.
Това е от мен за сега и чакаме вече първите летни попълнения! :)
[wrapimg=]http://1.bp.blogspot.com/-32O3MZ4OU1Q/TrdGFtNTuXI/AAAAAAAAB2w/5WmX_zMJ1t8/s400/Steven++Gerrard+-+Top+Football+Player+soccer.jpg[/wrapimg]

[offtopic][wrapimg=]http://nesncom.files.wordpress.com/2014/01/daniel-sturridge-chip-vs-everton-in-merseyside-derby.gif?w=500&h=280[/wrapimg][/offtopic]
[offtopic][wrapimg=]http://www.finishersforum.com/wp-content/uploads/2013/02/gerrardgoal.gif[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
PSvilenov
Мнения: 2338
Регистриран на: 26 юни 2015 18:41
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Мидълзбро 21.05.2017 |17:00| 3-0 FT

Мнениеот PSvilenov » 22 май 2017 03:26

Сега ще кажеш , че звучи пак като заяждане , но не мога да не го спомена . Къде точно са ти забележките към Ловрен ? Почвам наистина да си мисля , че си от тези фенове дето гледат само головете тъй като съм спорил с теб и за Вайналдум , и за Хендерсън и то неведнъж. Ловрен е безгрешен почти цял сезон с леки изключения . Излезна статистика за представянето на футболистите и Ловрен е на 9то място най-добрият централен защитник в света . http://www.liverpoolecho.co.uk/sport/fo ... p-13042724 Клоп го направи от скъпоплатените играчи . Разчита се на него постоянно , не виждам целият хейт защо трябва да е . Дори не го зачитам в категорията колебливи футболисти .Като се замисля не се сещам за негова лична фатална грешка този сезон , освен при 2-4 като гости срещу Кристъл Палас . Страхотен играч и лидер е Ловрен , а подценяването му е незаслужено .

Потребителски аватар
MapTo_D
Мнения: 1012
Регистриран на: 21 апр 2011 14:36
Skype: mapto_d
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Мидълзбро 21.05.2017 |17:00| 3-0 FT

Мнениеот MapTo_D » 22 май 2017 08:08

Честито ви класиране в топ 4. Остана да преодолеете и квалификациите за влизане в групите на ШЛ.
Следващия сезон ще покаже колко и дали сте израстнали, като започнете с мачовете събота/сряда/събота. Графика ще е друг и силно ме съмнява, че играчите ще устискат на темпото, което Клоп иска да налага по време на мачовете ви. :roll:

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Мидълзбро 21.05.2017 |17:00|

Мнениеот realist » 22 май 2017 09:51

Tart написа:
realist написа:На всички фенове честито класиране в топ 4. Голяма мъка, но в крайна сметка успяхме.
Изпращаме един много противоречив сезон. Видяхме мачове, които дълго ще помним, с агресивна, красива, бърза и комбинативна игра. Видяхме и мачове, които бързо ще искаме да забравим - мачове, които ни върнаха в едни мрачни времена. Видяхме взривна атака и безплодна атака, подвижна и креативна халфова линия и безпомощна халфова линия, стабилна защита и ялова защита, колебливи вратари и един прероден Миньоле след Нова година. Искрено се надявам на един по-добър следващ сезон и най-сетне да доживеем балансиран отбор с постоянно представяне.
В интерес на истината за мен реалната цел следващия сезон е топ 3. Ако го постигнем, значи наистина прогресираме. Изобщо не мисля още за титла. Иска ми се да играем елиминации в ШЛ, но не за влизане в групите, а след групите. Иска ми се да видя добри трансфери и поне един нов играч от световна класа. Много неща ми се иска да видя, но всяко нещо с времето си. Определено съм доволен от този хепи-енд на сезона, но не и от сезона като цяло. Този срив след НГ срина голяма част от оптимизма ми.

На всички, които сега ще ме нападнат и ще кажат колко съм грешен и колко не разбирам от футбол - сега ви е паднало, давайте. :lol:
На всички останали: наздраве и приятно лято! 8-)


Опа..това не е мението ти, което исках да "почеша", но като цяло ми е кеф, а и кой знае кога пак ще те "хвана". Сезонът ни е противоречив само отностно борбата за титлата...до 37 -мия кръг, никой дори и не подставяше под съмнение класирането ни в топ 4..какво си гледал? "Видяхме безплодна халвова линия....безплодна атака"..еми младеж..това е напъпно нормално..дори и на Барса и Реал се случва...как така си се разтроил, че на нас в това оспорвано първенство се случва..еми гледай Манчо и Арсенал какво им се случваше. Имали сме "ялова защита",,мм доообре..и какъв ти е критерия ? ..защото само ние играем с толкова високо изтеглена защита..и да добавя..само ние играехме толкова много мачове срещу дълбоко окопани отбори..срещу твърдението ти "за ялова атака" . " Да доживеем балансиран отбор в представянето си".....дете..има няма.. имахме такиви..но дали си гледал..."Ако го постигнем, значи наистина прогресираме"...не знам какво си гледал последните 8 години, например, но този отбор се представи на ниво , което не сме имали ..познай от кога... :twisted: .ХА-ХА-ХА-ХА..стига толкова..имаш още изречения за "захапване"..ама хайде бягай.


Тарт, с удоволствие бих отговорил обстойно на коментара ти, но си признавам, че не ти разбирам много. Сигурен съм, че имаш много силни качества, но изразяването категорично не е сред тях. Малко ми напомняш на моменти на Пената. :lol:
Все пак разбрах няколко неща, които само ще маркирам:
Първото е, че очевидно много искаш да ме хванеш, почешеш, захапеш и т.н. Не така, момче! Аз съм сериозен мъж, не се занимавам с такива простотии. Сбъркал си и форума и човека с тия закачки. :evil:
Второ: очевидно според теб сме перфектни във всички линии и нямаме нужда от никакви попълнения и подобрения :shock: Това ще го оставя без коментар.
И третото: явно за теб това е най-добрият ни сезон от 8 години (защо точно толкова, не разбрах :roll: ) насам. Интересно къде си проспал сезон 2013/2014 г., когато бяхме в играта за титлата до предпоследния кръг и завършихме втори. :?

Това е от мен, не ми се занимава повече, а и предпочитам да се отдам на положителните емоции. Жив и здрав бъди и опитай да владееш малко злобата, че сам се тровиш. ;)

john barnes
Мнения: 6407
Регистриран на: 17 мар 2011 17:16
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Мидълзбро 21.05.2017 |17:00| 3-0 FT

Мнениеот john barnes » 22 май 2017 12:07

Класирането в топ 4 е специално за някои хора тук. Те си знаят кои са и какво писаха по време на сезона. Изчаках всичко да свърши и влязох да драсна някой ред. Факта,че сме пред аналите и манафите,със 14млн паунда на плюс от трансферния прозорец...какво ли говори? Клоп е човека,той си знае работата! Айде със здраве на всички истински фенове на великия Ливърпул!!! Връщаме се там,където ни е мястото!
Имало едно време един Манчестър Юнайтед, който играел с малък успех в Англия и абсолютно никакъв в Европа. Далеч от надмощието си днес в Премиър Лийг и отсъстващ от големите международни сцени, той се люшкал между анонимността и посредствеността.

Потребителски аватар
Alonso_Massa
Мнения: 9519
Регистриран на: 02 авг 2011 20:51
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Мидълзбро 21.05.2017 |17:00| 3-0 FT

Мнениеот Alonso_Massa » 22 май 2017 12:56

PSvilenov написа:Сега ще кажеш , че звучи пак като заяждане , но не мога да не го спомена . Къде точно са ти забележките към Ловрен ? Почвам наистина да си мисля , че си от тези фенове дето гледат само головете тъй като съм спорил с теб и за Вайналдум , и за Хендерсън и то неведнъж. Ловрен е безгрешен почти цял сезон с леки изключения . Излезна статистика за представянето на футболистите и Ловрен е на 9то място най-добрият централен защитник в света . http://www.liverpoolecho.co.uk/sport/fo ... p-13042724 Клоп го направи от скъпоплатените играчи . Разчита се на него постоянно , не виждам целият хейт защо трябва да е . Дори не го зачитам в категорията колебливи футболисти .Като се замисля не се сещам за негова лична фатална грешка този сезон , освен при 2-4 като гости срещу Кристъл Палас . Страхотен играч и лидер е Ловрен , а подценяването му е незаслужено .

Няма нужда да го коментираме тук няма да излезе нищо смислено ако Клоп е на същото мнение като мен другия сезон Ловрен ще търка пейката ако не е пак ще играе титуляр. Ще видим. ;)
[wrapimg=]http://1.bp.blogspot.com/-32O3MZ4OU1Q/TrdGFtNTuXI/AAAAAAAAB2w/5WmX_zMJ1t8/s400/Steven++Gerrard+-+Top+Football+Player+soccer.jpg[/wrapimg]

[offtopic][wrapimg=]http://nesncom.files.wordpress.com/2014/01/daniel-sturridge-chip-vs-everton-in-merseyside-derby.gif?w=500&h=280[/wrapimg][/offtopic]
[offtopic][wrapimg=]http://www.finishersforum.com/wp-content/uploads/2013/02/gerrardgoal.gif[/wrapimg][/offtopic]

plmar
Мнения: 3990
Регистриран на: 05 дек 2016 15:13
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Мидълзбро 21.05.2017 |17:00| 3-0 FT

Мнениеот plmar » 22 май 2017 15:18

Честито, вярно 4то място ама си в ШЛ. Не смятам че ще имаме каквито и да било проблеми в плейофа. Оценка за сезона- между 5+ и 6-. Някой ще се изсмеят- имат право, но какво видях аз през изминалата кампания:
- Имаме мениджър от топ5 в евро мащаб, който с половин отбор не сдаде топ4 нито за кръг!
- Чудя се защо никой не видя друг основен факт за 4ката- изключителното израстване на Симон Миньоле! Ако не греша не получихме нито един вратарски гол за цялата кампания!1Както се казва, добрият вратар е половин отбор. От времето на Дудек не сме имали такъв номер1.
-В защита бива, но искаме ли пробив в ШЛ покупката на Ван Дайк става задължителна! Милнър направи страхотен сезон -но от ляво с десния крак!
- Халфовете бяха на ниво, но един Ориол Ромелу би ни се отразил прекрасно!
- Атаката- определено най-силното звено в отбора- просто трябва да бъде опазена от посегателства.При положение че са здрави, коя защита би издържала повече от 30 мин. на Коу, Мане, Лалана, Стърко и Фирмино? Отговора е прост- никоя! Относно малките отбори, един тежък и бърз център като Лукако би бил чудесно попадение.
При правилните покупки- в което не се съмнявам- и при положение че надградим точно колкото този сезон, ще сме в битката до края, а един 1/4финал в ШЛ би бил нещо напълно постижимо за Боса и момчетата му.
Изображение


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 22 госта