Сезон 2016-2017 в един коментар. ЧАСТ 4

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
dNelbandian
Мнения: 809
Регистриран на: 15 юни 2014 21:37
Контакти:

Сезон 2016-2017 в един коментар. ЧАСТ 4

Мнениеот dNelbandian » 28 авг 2016 00:11

Дами и Господа,
мисля, че трябва да продължа сериата си от коментари и очаквания през сезона.
Този път няма да бъда толкова циничен, колкото прям в думите си.
Първо ще каже, че съм изключително разочарован от липсата на амбиции в този отбор, от липсата на персони, които знаят как да направят отборът по-добър. Драги ми читатели, ако сте си мислили, че с назначаването на Клоп всички проблеми са решени, то тогава ще ви разочеровам. Няма как един клуб, който има амбиции за Титли, Купи и т.н да не може да си позволи класни футболисти. Не може най-скъпите покупки на отбора да бъдат Анди Керъл и Кристиан Бентеке. Това не е характерно за отбор с амбиции. Това е просто една посредственост и тъпчене на едно и също място.
Ливърпул колкото и да не се говори за цел, то има такава и тя е влизането в топ 4, но нека бъдем прями и да кажем, че в този отбор няма никакъв баланс. Не може да имаш 101 халфа и да нямаш дефанзивен халф. Не може да имаш 101 халфа и да нямаш един класен, който да може да преразапределя топката и да движи както халфовата линия, така и линията на защитата. Започнах от халфовата линия, тъй като е намирам за изключително важна за диктуването на темпото, продължително владеение на топката, изостряне на атаките и т.н.
В Ливърпул няма един класен дефанзивен халф, човек, който знае къде да застане и само с присъствието си да подпомага защитата, диктуването на темпото и т.н. Джордан Хендерсън не е такъв играч, нито пък Милнър, нито пък Джан. Имаме единствено посредствения Лукас Лейва, който дори няма как да го впиша в сметките.
В отбора липсва такъв централен халф, който да е ИМЕ и да задава темпото, защото колкото и отборен спорт да е футболът, доста мачаове се решават с индивидуална класа, каквато ние явно не притежаваме в центъра на линията.
Защо беше купен Вайналдум? Това за мен е загатка. Защо този футболист се пуска да играе като централен халф, като това въобще не му е силната страна? Този футболист е силен да играе по-напред в близост до нападателите.
Просто в центъра на терена сме трагични.

Ще премина към защитата и ще кажа, че съм по-разочaрован от всякога. Не може да се искат резултати и постигане на неземни цели със защита като тази. Липса на добър ляв бек, пак повтарям не класен, а добър ляв бек, че се налага да се използва атакуващ халф, за да играе на тази позиция, между другото, от която падат доста голчета.
Не разбирам, защо Юрген Клоп го игбрае умряла риба, като все повтаря, че е доволен от Морено и още куп простутииики за пред публиката и в същото време пуска халф с десен крак да спасява положението.
Само ще ви дам простичък пример - Вайналдум, който казахме играе на неприлична за него позиция е изтеглен по-наляво в центъра на терена и трябва да покрива Милнър когато той се включва в атака, но наш Милнърчо не е бек и няма усета, кога е подходящия момент да го направи като освобождава страшно много пространство от ляво, и така драги ми читатели падна днешният гол във вратата на Симон.
А Хер Клоп още го играе на умряла риба.

После ще премина към нападението, ами Хер Клоп трябва малко да разчупи леда, защото ще се изпокара така с всички играчи. Не може да имаш 9-ка като Даниел Стъридж, който заби 2 гола като влзена в средата на седмицата и се е доказал като голмайстор, да му се изгавриш и да го пусниш в 90-тата минута.
Драги ми читатели, да сте забелязали топ отбор да играе редовно без нападател? Ами не!! Те Ювентус купиха 90 милионния Игуаин, който не смятам, че е нещо по,по от Даниел.
Ако става въпрос за алтернативен вариант, при който нападателят се е кунтузил е приемливо, но да имаш нападател, който е доказан голмайстор и да го държиш на пейката си е глупост.

После - ще добавя, че Хер Клоп няма вариант Б. Идва отбор, който е по-затворен и ни пресира по-сериозно и селекцията за милиони не може да се противопостави. Трябва да се намери начин тези непритенциозни отбори да бъдат не надигравани а надлъгвани, защото не винаги когато един отбор е надигран чисто статистически, той губи.

Ще добавя, че класа в този отбор почти няма и това не са празни приказки, а самите резултати. Непостоянни в мачовте. Невъзможност от правилно провеждане на мачовете - не може да водиш с 2,3,4 гола и да допускаш да ти вкарват голове в последните 15 минути по 1,2,3 гола.

Днес като гледах Юнайтед как водят мача и разбрах колко сме далеч от тях или пък от Челси или Манчестър Сити. Не точките са проблемни, 5 точки се наваксват за нула време, но тези отбори имат добър балансиран колектив, за разлика от Ливърпул, който не само, че нямат колектив, ами и класата липсва.

Изглежда проблемите не са на треньорско ниво, а на съвсем друго ниво. Трансферния Комитет, Изпълнителния Директор, Собствениците и т.н.

Защото се смениха 101 треньори и дори при един добър специалист като Клоп, аз не мога да усетя чак такава разлика в мачовете от предишните треньори в този отбор.
Явно амбициите на собствениците и на подпомагащия ги колектив са по-различни от тези на феновете.

Ако така продължават нещата, а и няма признаци да се променят, Ливърпул ще играе неубедително и днес ще печели с 1,2,3 на 0, а на следващия ден ще загуби с толкова, което пак подчертава липсата на класа и постоянство.
Очаквам в най-добрият случай завършване на 5-та позиция, зад недостижимите за момента Юнайтед, Сити, Челси и Арсенал.
И П.С само да добавя, че теорийката на Хер Клоп, че не скъпите трансфери, а върховните му трениворки са ключът към успеха, ама тази теорийка бързо издиша.
Не ме разбирайте погрешно, тренировките са изключително важни, но едно на ръка си е да тренираш здраво класни футболисти и съвсем друго да искаш от посредствеността да изградиш добър колектив.
Поздрави.

Потребителски аватар
Liverpool_EC
Мнения: 3777
Регистриран на: 26 окт 2011 22:57
Контакти:

Re: Сезон 2016-2017 в един коментар. ЧАСТ 4

Мнениеот Liverpool_EC » 28 авг 2016 02:30

[offtopic]нЕлбандияне,като вземем впредвид факта,че 2 години и половина неможеш да си напишеш името правилно,как искаш да приемем,че дори заглавието на тази тема е вярно. Все пак не всички могат да са шамани по футбол,като теб и да коментират бъдещето на сезона във Висшата Лига :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/offtopic]

CSKA69
Мнения: 4475
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Сезон 2016-2017 в един коментар. ЧАСТ 4

Мнениеот CSKA69 » 28 авг 2016 09:25

Като цяло съм склонен да се съглася с коментара ти, но според мен трябва да бъдем още малко търпеливи ;) В ранна фаза на сезона сме, това е първият истински такъв на германеца, така че постепенно нещата ще придобият изчистен вид какво ще ни се поднесе като продукт накрая... Клоп не е безгрешен, но аз споделям визията му, че в съвременния футбол е по-важно да изградиш КОЛЕКТИВ с манталитет на победители, отколкото да изкупиш де що има по-скъп футболист. Второто е практика на моят любим Реал от години и успехите са идвали именно и само когато даден треньор е успявал да сплоти тези галактикос в колектив - Дел Боске, Анчелоти и сега Зидан.
За изграждане на този колектив трябва време и все още сме далече от истината. Ливърпул с наличния си потенциал не може да се бори за титлата през този сезон. За нея ще се борят отборите на Сити, Челси и Юнайтед. Те вече показват постоянство в резултатите, имат и нужната класа за това. Максимумът за нас е класиране в Топ 4 и спечелване на някоя от купите. За мен това ще е добър първи сезон за Клоп при положение, че да си го кажем, ние се превърнахме в един midtable club през годините :| Борбата ще бъде между нас и отборите на Арсенал, Тотнъм и Лестър. Аз ще бъда доволен, ако в мачовете с трите претендента Клоп им даде добра битка и ги победи, а в мачовете с конкурентите за топ 4 не трябва повече да се правят грешки :idea: Постоянството в резултатите ще дойде и при нас, но в по-късен етап от сезона. ;)
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
dNelbandian
Мнения: 809
Регистриран на: 15 юни 2014 21:37
Контакти:

Re: Сезон 2016-2017 в един коментар. ЧАСТ 4

Мнениеот dNelbandian » 28 авг 2016 10:14

Liverpool_EC написа:[offtopic]нЕлбандияне,като вземем впредвид факта,че 2 години и половина неможеш да си напишеш името правилно,как искаш да приемем,че дори заглавието на тази тема е вярно. Все пак не всички могат да са шамани по футбол,като теб и да коментират бъдещето на сезона във Висшата Лига :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/offtopic]

Не виждам как един трол, който не може да сложи един елемнатарен знак като запетайка на правилното място, ще ме трогни с коментарчето си за правопис.
И само да вметна за останалите четящи, но не за теб, че ти си краен случай и едва ли би прогледнал по-надалеч от носа си.
Този коментар е базиран както на собствена оценка, така и през погледна на анализатори и експерти в тази област.

КАН
Мнения: 716
Регистриран на: 31 дек 2011 17:17
Skype: lilityy_k996
Контакти:

Re: Сезон 2016-2017 в един коментар. ЧАСТ 4

Мнениеот КАН » 28 авг 2016 12:19

Опсссс , недостижимия юнайтед . Спри да гледаш диемаджиите със звук !

Потребителски аватар
venomcho
Мнения: 1814
Регистриран на: 21 яну 2011 16:36
Местоположение: Марково Тепе
Контакти:

Re: Сезон 2016-2017 в един коментар. ЧАСТ 4

Мнениеот venomcho » 28 авг 2016 14:57

Само че точно след миналия сезон всички приказки за класа/мласа, трансфери и т.н. може да ги пуснеш на дъното на кладенеца, щом едно отборче със треньор среднист остави зад себе си такива тимове, в които само един от играчите струва колкото целият Лестър. Без значение в каква форма са били и дали Меркурий е бил ретрограден...
Вярно, че изключението обикновено потвърждава правилото и според мен даже и топ 4 няма да хванат дори тоя сезон лисиците, ама факта си е факт, както и снимките на Дани Дринкуотър с купата...
Клоп този сезон ще му е "утвърждаващ" така да кажем и от следващият аз чакам големия пробив

П.П. Без да се заяждам, ама наистина за човек, тръгнал да пише толкова дълъг коментар/анализ, писането ти е на ниво подфорум "Локомотив 19?6" ;)

lans22
Мнения: 65
Регистриран на: 11 авг 2015 20:03
Контакти:

Re: Сезон 2016-2017 в един коментар. ЧАСТ 4

Мнениеот lans22 » 30 авг 2016 10:17

Само един коментар....
Ливърпул е МЪРТЪВ!
Имаше шанс за нова световна слава, ако беше направил отбор около Суарез.
Ама хапел бил.....иииииииииииииии край. Айд0е влачете си сега некадърните, несърцати и притъпени играчи за топ 20 на висшата лига и дотам. След едно 10-20 години, може пак да случите на световен играч. ама можи и не.

ММ1914
Мнения: 2166
Регистриран на: 11 ное 2013 12:30
Контакти:

Re: Сезон 2016-2017 в един коментар. ЧАСТ 4

Мнениеот ММ1914 » 30 авг 2016 10:34

Надеждите възлагани на Клоп са напразни, поне за мен. Приличен треньор е и отборите му играят приятен за окото футбол /поне на мен ми допада/. Но въпросът е какво е постигнал досега? Много загубени финали. С какви играчи ще се бори за титла? Е те повечето са средняци, как да стане? Ливърпул имат история, но тя е в миналото, от много години не работят правилно. Имаха шанс около Джерард да направят голям отбор и бяха на крачка да го направят, но не стана. Голям отбор, който не само да печели турнири, но и да става шампион като побеждава с класа и психика в първенството, вече май е късно. МЮ имат играчи, привлякоха нови такива и то от световна класа - Ибра. Гуардиола със парите на арабелите също ще се бори за място под слънцето, Челси с Конте май ще глътнат вода, но поне в топ четири би трябвало да влязат. Арсенал и Венгер си имат едно запазено четвърто място и това е. Просто не ги виждам Ливърпул без да привличат поне по една звезда следващите три трансферни прозореца, да напреднат качествено.
ivo55 написа:Публиката пълни отбора, когато има силен отбор на терена, който доставя удоволствие с играта си. Това е причината да не е пълен.

Интересно виждане за подкрепа към отбора!!!

Onq
Мнения: 1410
Регистриран на: 22 авг 2011 11:43

Re: Сезон 2016-2017 в един коментар. ЧАСТ 4

Мнениеот Onq » 17 сеп 2016 12:21

Нещо умря тази тема, да ви еба в хейтърите прости!

Потребителски аватар
PSvilenov
Мнения: 2338
Регистриран на: 26 юни 2015 18:41
Контакти:

Re: Сезон 2016-2017 в един коментар. ЧАСТ 4

Мнениеот PSvilenov » 09 окт 2016 19:44

Как се прави коментар за сезон 16/17 като са минали 7-8 кръга?? :? Иначе много ми допадна частта с непобедимият свръх Юнайтед на Моуриньо със големите му звезди и доказани имена как мачка и как независимо от тренировките посредствени "батали" като Лалана ще си останат нулеви .


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта