ВЛ: VII кръг: ЧЕЛСИ - Манчестър Сити, 30.09.17г., 19:30 ч.

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
E_pluribus_unum
Мнения: 480
Регистриран на: 11 дек 2016 23:46
Местоположение: Сандански
Контакти:

Re: ВЛ: VII кръг: ЧЕЛСИ - Манчестър Сити, 30.09.17г., 19:30 ч.

Мнениеот E_pluribus_unum » 01 окт 2017 16:26

sslevski написа:Глобално погледнато мислите ли ,че Челси има шанс за титлата?
Въпроса е само към фенове на отбора.
Моят красноречив и твърд отговор е НЕ.
Няма смисъл да се аргументирам.Футболистите го правят с непостоянството си досега,а не мисля че занапред ще се промени кой знае какво.


30%шанс за титла и 50%шанс за топ 4,Така ги виждам нашите шансове с тази игра.Проблема е,че Конте не си взима поука от миналата година,та и от тази,отделно Уили и Фабрегас са пълни дупки.Не се подсилихме в офанзивен план и ако остане така и не се подсилим зимата,може и топ 4 да не влезем.Защо трябваше да променяме схемата и това не разбирам,поне в мача със Сити вчера,да искаше Конте да насити центъра на терена,но с Фабрегас,това не го виждам с оглед на формата,в която се намира.
Силният пълководец няма слаби войници.-Китайска мъдрост

Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За първото не съм толкова сигурен.
АЙНЩАЙН

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43749
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: ВЛ: VII кръг: ЧЕЛСИ - Манчестър Сити, 30.09.17г., 19:30 ч.

Мнениеот rhaegar » 01 окт 2017 17:23

В момента изглеждаме като отбор, подходящ за борбата за четворката, но страшно далече от титлата. Не подобрим ли домакинската форма, ще страдаме много.

Не разбирам защо Конте настоява на тази схема, след като очевидно не работи. Отделно, че нямаме абсолютно никаква широчина за нея.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Sardukar
Мнения: 19988
Регистриран на: 21 юни 2008 06:55
Местоположение: Карлово
Контакти:

Re: ВЛ: VII кръг: ЧЕЛСИ - Манчестър Сити, 30.09.17г., 19:30 ч.

Мнениеот Sardukar » 01 окт 2017 20:37

Не съм гледал мача, защото не бях в БГ, но много бързо почнаха всички да я разбират играта повече от Конте.
Няма да се изненадам, ако скоро и той стане "страхливец" като Моуриньо...
Нека да вярваме малко повече в Конте. След миналия сезон заслужава поне това, играчите също!
Image
Image
Image

Потребителски аватар
hazard10
Мнения: 512
Регистриран на: 16 апр 2015 13:44
Местоположение: Cobham, United Kingdom
Контакти:

Re: ВЛ: VII кръг: ЧЕЛСИ - Манчестър Сити, 30.09.17г., 19:30 ч.

Мнениеот hazard10 » 01 окт 2017 23:11

Sardukar написа:Няма да се изненадам, ако скоро и той стане "страхливец" като Моуриньо...

Не се надявай :lol: Конте има значително по-голям интелект и потенциал от горепосоченият! Най-малкото не би разпродал половин отбор с играчи като КДБ, Давид, Лукаку, Мата и т.н..... Като за първия даже беше казал че няма бъдеще в Англия :mrgreen:
Да, и Конте като всеки човек прави грешки, както примерно осра мача вчера, но при него поне тези грешки не са стратегически.
Айде по-сериозно малко, разликата между двамата се видя в сряда.... Крайно време е някой сектанти на португалския гуру да прогледнат! :mrgreen:

yasen
Мнения: 2457
Регистриран на: 21 сеп 2008 23:24
Контакти:

Re: ВЛ: VII кръг: ЧЕЛСИ - Манчестър Сити, 30.09.17г., 19:30 ч.

Мнениеот yasen » 01 окт 2017 23:20

Поне до средата на април, Челси ще е действащия шампион на Англия
и като такъв ще бъде считан за един от претендентите за титлата
Да, Челси не е в топ-форма, докато Сити и Юнайтед са !
Няма как Сити и Юнайтед да станат по-добри от това което са сега, виждали сме и миналата година Сити да почват силно с поредни победи и много голове и после?
Разликата е 6 точки, и остават 31 кръга ...
Тотнъм бяха зле първите кръгове, сега взеха да набират сила и тепърва ще се намесят също в битката за титлата.
Ливърпул също не са за отписване, но и те не са в топ-форма, също като нас.
Така, че без драми, вярвайте в Конте, човека, който ни изведе до немислимото - 13 поредни победи и титла в Англия.
Помните ли какви бяха настроенията след миналогодишния 6-ти кръг , 3 победи, 1 равенство и 2 тежки загуби ?
Челси има нужда от поредни победи, и нещата ще потръгнат, а Сити и Юнатед ще губят много точки и то от неочаквани отбори.
Важно е да сме постоянни и да си взимаме мачовете вкъщи, а навън сме 100% -ви.
Конте ще вземе мерки, убеден съм, няма начин да се предаде от битката за титлата.
А както виждаме в ШЛ вървим добре засега, ако бием Рома, то последните 2 кръга в ШЛ ще бъдат по-лежерни за нас.

Потребителски аватар
0007
Мнения: 5257
Регистриран на: 18 авг 2008 14:24
Контакти:

Re: ВЛ: VII кръг: ЧЕЛСИ - Манчестър Сити, 30.09.17г., 19:30 ч.

Мнениеот 0007 » 02 окт 2017 02:59

Вчера се чувствах ужасно,но реших да сдържа емоциите си и днес да коментирам на трезва глава.Умно решение бих казал. :mrgreen:
Е,мачът беше наистина ужасяващ,но пък и обстоятелствата бяха против нас.Тежък мач в сряда вън от дома,контузия на Мората,трите мача,които някои футболисти изиграха в рамките на седмица...За съжаление налагането на схемата с 3-ма централни полузащитници съвпадна с може би най-тежката ни седмица в последните 3 години.То няма лошо,само че в момента имаме всичко на всичко 3-ма здрави такива и се наложи те да изнесат и трите мача в тази седмица.И въпреки това записахме 2 победи,една от които ни е може би най-значимата като гост в ШЛ от Анфийлд 2009 г.(може би като изключим Бенфика).Да,разбирам да бяхме катастрофирали и срещу Атлети,и срещу Сити,но в случая хвърлянето срещу първите даде резултат.
В първенството пък като изключим фиаското срещу Бърнли,нещата не са толкова лоши.Минахме през адски тежък цикъл и въпреки това сме в борбата.Арсенал колкото и да ги подценяваме,са трън за всеки(пък и направихме всичко възможно да ги победим),пък загуба от Сити айде да не е допустима,но със сигурност е влизала в сметките.Този overreaction,който се получава за трети път през сезона,за мен не трябва да се случва след миналия сезон.Нито титлата е загубена,нито сезонът е ясен след само 10 мача,нито пък редим провал до провал.До момента всичко е поправимо,като единствено формата на Сити и Юнайтед е плашеща,но нивата е дълга и карите се завъртат.Една силна серия и като нищо ще настигнем манчестърските отбори.Пък и в лига с толкова големи треньорски имена Конте да вземе първи титлата за мен е изключително постижение и няма да имам възражения дори да останем капо тази година, стига да го задържим и догодина да покажем истинска амбиция на пазара.

Единствената ми критика е наливането на масло в огъня от самия Антонио относно завръщането му в Италия.Излишно медийно внимание и натиск не ни трябва,при все че и без това не сме им любимци.
Изображение
Groucho написа:Славиша требе а позиционира един нападател у кабинката на крана, който изгражда сектор А. Поне половината центрирания на колегите си в атака ще може да засече.

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 8852
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: ВЛ: VII кръг: ЧЕЛСИ - Манчестър Сити, 30.09.17г., 19:30 ч.

Мнениеот Soulen » 02 окт 2017 11:05

Ако Манчестърите си пазят формата, логично е да не сме шампиони. Едва ли някой е очаквал, че всеки сезон ще правим по 13 поредни победи и ще ставаме шампиони. Все пак това е Англия, не мисля че някой може да дублира титла. Не знам дали осъзнавате, че сме един от 3 отбора, които де факто стават шампиони, като изключим случая Лестър. Отбори като Пул и Арсенал могат само да си мечтаят за нашите постижения. Място в топ 4 и едно силно представяне в ШЛ са идеални, а защо не и купа, там ти трябват няколко силни мача, а ние сме способни точно на това. Имаме проблем само с постоянството.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
E_pluribus_unum
Мнения: 480
Регистриран на: 11 дек 2016 23:46
Местоположение: Сандански
Контакти:

Re: ВЛ: VII кръг: ЧЕЛСИ - Манчестър Сити, 30.09.17г., 19:30 ч.

Мнениеот E_pluribus_unum » 02 окт 2017 11:48

Според мен Конте ще хвърли всички сили на отбора в шампионската лига.Конте иска да се докаже точно там.Целта разбира се не е непостижима,напротив,ако някои от футболистите навлязат във форма,няма отбор,който не можем да победим!Тези спекулации с Италия и Милан не са случайни и според мен,ако Конте спечели ШЛ,той ще се върне в Италия.Много,много искам Конте да прекрати договорите за наем на някои футболисти през зимата и да ги върне в първият отбор,например Тами Ейбрахам и Лофтъса.Това са само два,от много голямите таланти на отбора,да не броим и другите.Защо отборът не налага млади футболисти от академията не мога да разбера?Има много голям шанс,да загубим доста от тези таланти и после да съжаляваме,както стана с КДБ.Разбира се Моу,беше човекът,който,колкото добро направи за отбора,толкова и лошо.С годините се убедих,че той е един голям консуматор на отбори и футболисти.Изцежда ги за 2-3 сезона и след това остава развалини след себе си,то и точно заради това не се задържа дълго в един отбор.Едва ли има друг треньор в света,като Конте,който да дойде след Моу и от една развалина да на прави топ отбор.Шапка му свалям за това!
Силният пълководец няма слаби войници.-Китайска мъдрост

Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За първото не съм толкова сигурен.
АЙНЩАЙН

THE G.A.M.E
Мнения: 49918
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: ВЛ: VII кръг: ЧЕЛСИ - Манчестър Сити, 30.09.17г., 19:30 ч.

Мнениеот THE G.A.M.E » 02 окт 2017 12:52

Според мен още стартовият състав беше объркан.
Схемата, да речем, че има логика да наситиш централната зона, но Фабрегас е напълно безполезен срещу отбори с интензивна преса.
Канте и Бакайоко, също не се справиха със стила на гостите.
Хубаво, почнал си 3-5-2, вижда се, че нещата не вървят... Особено след излизането на Мората, начинът ни на игра хептен се обезсмисли.
Тогава беше моментът да се направи промяната към 3-4-3, с изваждането на Фабрегас, и така, на негово място и на това на Мората, трябваше да влязат Педро и Уили.
После имаш право на още една смяна, която също можеше да е по-офанзивна. Например някой от централната тройка защитници, за Моузес или Кенеди. А Азпи щеше да се върне в центъра на отбраната.

Имаше варианти, но като цяло, като се обърне колата, пътища много.
И аз съм съгласен с колегата по-горе, че и мачът срещу Атлетико повлия.
А също и излизането на Мората, който каквото и да си говорим, винаги може да превърне някое центриране в гол.
Така че, за загубата си има и странични фактори. :roll:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][/center]
Image Image

Потребителски аватар
clever_
Мнения: 1643
Регистриран на: 18 дек 2009 00:27
Контакти:

Re: ВЛ: VII кръг: ЧЕЛСИ - Манчестър Сити, 30.09.17г., 19:30 ч.

Мнениеот clever_ » 02 окт 2017 14:09

THE G.A.M.E написа:
Имаше варианти, но като цяло, като се обърне колата, пътища много.
И аз съм съгласен с колегата по-горе, че и мачът срещу Атлетико повлия.
А също и излизането на Мората, който каквото и да си говорим, винаги може да превърне някое центриране в гол.
Така че, за загубата си има и странични фактори. :roll:

А защо не споменаваш страничните фактори които са във ваша полза? Например това,че основния голмайстор и най-голяма звезда на градските катастрофира ден преди мача? Бекчето им от Монако даже няма да го споменавам,защото има-няма 5 мача за Сити и далеч не се е превърнал в основен играч.И все пак,това са по-скоро оправдания за пред самите себе си,защото едва ли Мората е виновен,че Азар и халфовата ви линия беше обезличена.Пък и да си представим,че излизането на Мората е оказало влияние..това си е изцяло ваш проблем,че нямате качествен негов заместник и прецакахте цялата ефективност на Азар,като го сложихте таран :lol: Единствено защитата беше на ниво.



Върни се в “Челси”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта