Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, slavia_forever, Madridist

THE G.A.M.E
Мнения: 50043
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот THE G.A.M.E » 22 апр 2021 17:51

Почти всички пресират вече.
А ние още от Франки имаме проблем, когато ни пресират.
И сега го имаме, макар в по "лек" вариант, щото сега играчите се движат повечко без топка.
Но остава проблема, когато закараме топчето до противниковият пеналт.
Няма го човека с паса, или дрибъла, или головият удар.
А губим страшно много време докато преодолеем пресата на съперника.
То не са връщане на вратаря, 10 паса между защитниците, след т'ва още толкова в центъра... :lol:
Но това се случва, щото го няма човека с дрибъла, да изнесе топката, преминавайки 1-2-ма от съперника. Или да събере толкова, без да я губи и след това да подаде в опразненото пространство...
Ковачич не е някаква панацея, но наистина изглежда като един от малкото, които могат да изнесът топката с дрибъл.
Но само толкова. Голов пас, удар... Надежда тука всяка оставете.
А когато се налага Хавертц или Зиех да играят 10-тка, нещата наистина започват да се объркват сериозно.

Но трябва да избутаме някак си този сезон.
Ясно е, че Ейбрахам и Жиру са пътници и за т'ва играят все по малко.
Което е жалко, щото могат да помогнат, когато съперникът е прибран в 2 линии, между които я има 10 метра, я не.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
gdlk
Мнения: 1102
Регистриран на: 06 фев 2011 20:55
Skype: ******
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот gdlk » 22 апр 2021 17:53

Както виждаш ни е най-важния, защото само той може да изнася топката напред чрез дрибъл..
А не пумпали- и аз мога така да тичам до защитника да ми я даде и после аз да му я върна с едно. Другото е да се завъртя около оста си и пак да я върна на тоя къде ми даде топката.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44193
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот rhaegar » 22 апр 2021 21:15

То я изнася, ама каква полза. Нито дава някакви добри пасове, за голове да не говорим.

Както и да го въртим, от назначаването на Тухел сме вкарали повече от 2 май само на Палас, а в тия дето сме вкарали два, единият гол я е дузпа, я е автогол.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Fantomas
Мнения: 77
Регистриран на: 05 дек 2020 23:09
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот Fantomas » 23 апр 2021 11:38

Когато бяхме с Лампс ви беше проблема защитата, сега пък проблема ви е в липсата на голове. Кога ще разберете, че всичките ни проблеми идват основно от защитата и затова Тухел се принуждава да играе с тази схема, за да сме стабилни отзад, но пък от това страда нападението заради липсата на читав креативен халф. Но все пак това е единствения начин да не допускаме голове, иначе бяхме като разграден двор преди Тухел. В крайна сметка, само 2 загуби в рамките на 20 мача е супер постижение и честно казано не ми пука дали тези наши победи до сега са с по 1-0 или 6-0. Важното е да печелим, понеже януари го бяхме закъсали доста сериозно с предния мениджър. Надграждане в игрово отношение може да се търси чак лятото, когато Тухел проведе предсезонна подготовка, разкара някои ненужни играчи и вземе нови, които му пасват на схемите.
Тухел дойде за да промени позицията на отбора на всички фронтове в някаква по-добра светлина откъм резултати и той си върши перфектно работата. Не знам какво друго сте очаквали от него като дойде по средата на сезона.

Потребителски аватар
Sardukar
Мнения: 19988
Регистриран на: 21 юни 2008 06:55
Местоположение: Карлово
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот Sardukar » 23 апр 2021 21:30

Тухел върши страхотна работа и се радвам за успехите на клуба, но изживяването при мен поне е коренно различно. Миналият сезон при Лампс финала за ФА в моите очи беше повече от финалите ни в ШЛ. Мога да го сравня само с детската радост, когато причакваш дядо Коледа до естествената елха у дома, но на края винаги заспиваш, щото си дете и са те вдигнали в ранни зори да ходиш на градина, но няма значение, щото получаваш подарък. Загубата още ми държи влага, но не винаги може да спечелиш.
Като цяло играта футбол стана за мен голяма тъпотия - прекалено начесто играят, а искат и още по-често да играят. Много по-добри атлети с много по-малко футбол в тях...адски еднообразни действия и медийната сянка на консуматорското мислене, където резултата/парите не са най-важното, но са единственото, което има значение. Не знам дали не е заради нивото на Левски, Челси и ЮВЕ, но от година на година гледам повече на инат, а не с вяра в по-доброто утре!
Не съм мега оптимист за края на сезона, но дано играчите и треньора ни зарадват с купи и предно място в класирането!
Image
Image
Image

Потребителски аватар
Liquidator
Мнения: 4430
Регистриран на: 17 мар 2012 21:30
Местоположение: Stamford Bridge
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот Liquidator » 24 апр 2021 00:21

Честно казано, и при мен емоцията не е същата. Миналият сезон бяхме в труден период, имаше едно обединение у всички, Лампард, новите момчета, победата над Моуриньо на техния стадион и радостта след нея се е запечатала силно в мен. :oops:

После се опитахме да вземем 2 трансферни прозореца за 1 и сякаш загърбихме започнатото от миналия сезон. В началото бях оптимист и мислех, че тоя път ще тръгнем нагоре, но както в последните години се случва, стана точно обратното. Пак играем сезон за сезон, пак се очаква да давам шанс на магаретата да се доказват, а "шибаните" немци ми късат нервите колко не ни пасват. :mrgreen: Към момента не съм оптимист, че с наличния състав можем да сме конкурентни в първенството и в Европа (е, в момента имаме по-голям шанс срещу Реал, отколкото срещу Брайтън, но то ще е благодарение на добра организация в защита). Силно се надявам, че ако завършим силно сезона, няма да изпуснем отново момента за подсилване.

Тухел говори много сладко пред медиите, не е безгрешен, дразни ме това примирение за точката при 0:0 и 3-ма централни, но е ясно защо го прави, при Лампард изгубихме немалко точки точно в последните минути. За момента най-добрия му ход е да държи всички щастливи и да избягва конфликти, че виси на една лоша серия и няколко разсърдени играчи.
Image

zaqwsxd
Мнения: 1671
Регистриран на: 23 авг 2008 12:42
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот zaqwsxd » 24 апр 2021 18:49

Мачът с Уест Хем става още по-важен след поредната издънка на шампионите днес. В този си състав основните проблеми могат да донесат Лингард и Сучек. Челси излиза пак отпред с Вернер, Пулишич и Маунт. Според мен първите двама ще бъдат физически смазани и няма да покажат нищо. Жиру дори не е на пейката. Мачът с Реал е след три дни, предстоят мъжки времена и да видим реално колко класа има в момента в Челси.

THE G.A.M.E
Мнения: 50043
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот THE G.A.M.E » 24 апр 2021 20:33

Общо-взето чудесно развитие на полувремето.
Ако съдим от предходните двубои, в които повеждахме, не би трябвало да имаме проблеми за 3-те т. :roll:
Само да не се наложи да пиша след мача - "Пепел ми на клавиатурата". :lol:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44193
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот rhaegar » 24 апр 2021 21:13

Маааалко ни подпряха.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

THE G.A.M.E
Мнения: 50043
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Всекидневна около Челси (Новини, Слухове и т.н) vol.2

Мнениеот THE G.A.M.E » 24 апр 2021 21:26

Победата си е победа, ама последните мин. ги изиграхме като У квартала ... :lol:
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image


Върни се в “Челси”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта