ШЛ: БАЙЕРН - ПСЖ

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: ШЛ: БАЙЕРН - ПСЖ

Мнениеот doktora25 » 05 дек 2017 22:51

Много съм доволен от видяното през първото полувреме. Това ни е играта, това е Юп!
Почти напълно неутрализирахме силните страни на противника. Личи си че на Руди му липсва хладнокръвието, постоянството, точният пас, но това сякаш бе най-подходящият мач в който да натрупа самочувствие, да усети голямата игра, да даде най-доброто от себе си и да сграбчи гласуваното доверие, без да са чак толкова фатални евентуални негови грешки. Донякъде и за Зюле важи, но негови по-сериозни грешки не видях. Може би все пак Хави Мартинес трябва да замени Руди по някое време през второто полувреме. Мюлер сигурно ще влезе и той. Перфектни Рибери и Алаба! Нелош Хамес, но ако не покаже повече, темпераментът му никакви ползи няма да ни донесе в бъдеще и закупуването му не би било оправдано.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

a4ama4ko
Мнения: 66
Регистриран на: 24 мар 2008 17:18

Re: ШЛ: БАЙЕРН - ПСЖ

Мнениеот a4ama4ko » 05 дек 2017 23:30

Само мога да си представям какво щеше да се случи с този отбор, ако не бяха правени експериментите с Гуардиола и с Анчелоти. Хайнкес е велик треньор.

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: ШЛ: БАЙЕРН - ПСЖ

Мнениеот iliev72 » 06 дек 2017 09:00

Дядото отново показа на младежите как се правят нещата :)
Тъй като не гледам често Байерн , но ми стори , че Лева е прекалено интертен.
Никакъв го нямаше в дефанзивен план. Или поне не беше толкова пасивен в Борусия.
Поне за мен този мач показа , че Тиаго е пътник и без Пеп няма място в него.
В предният мач поне за мен точно Тиаго беше изкл. бавен.
Офтопик:


Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: ШЛ: БАЙЕРН - ПСЖ

Мнениеот doktora25 » 06 дек 2017 12:47

Има един такъв момент, че през миналия сезон Левата бе един от малкото, на които не им беше спаднала формата и се налагаше повече той сам да си изработва положенията. :) Сега вече нещата почнаха да се нормализират. Може да изглежда малко по-бавен, но важното е че си върши работата като реализатор и продължава да бъде един от най-добрите в света като такъв, ако не и най-добрият. Видяхме снощи как един от основните му претенденти бе напълно обезличен. Иначе Мбапе ми хареса. Той единствен се опитваше да направи нещо и бе на ниво до последния съдийски сигнал. В този ред на мисли Германия много повече трябва да се притеснява от Франция на световното, отколкото от Бразилия.

И така започва вече да се конструира машината, но е нужна и още много работа. Перфектни снощи Рибери, Алаба, Хумелс, Толисо, Кимих и особено Улрайх. В Коман има хляб, от една страна е полезно да може бъде ротиран и отляво и отдясно, от друга - взаимодействието между Рибери и Алаба е феноменално, ако може и Коман да постигне нещо подобно на единия фланг би било още по-добре. За Хамес казах. За Руди и Зюле - също. Аз ги харесвам и двамата. Единият направи по-слабо първо и по-силно второ полувреме, другият обратното, допускайки грешка при гола за ПСЖ, но съм сигурен, че гласуването на по-голям кредит на доверие е правилният път, по който могат да се развиват и вървят нагоре. Примерът е с Кимих.

Добри думи за снощния мач заслужава и съдийството, което не допусна никакви груби грешки, а можеха много неща да се объркат, които да повлияят върху крайния резултат - дузпи, засади, картони. Може би само в първите две дискусионни ситуации можеше малко по-различно да се вдигнат картоните и да не се стигне до това изнервяне, но много по-виновен в случая с реакциите си за мен бе Хамес и в по-важен мач най-вероятно щеше да се стигне до червен картон, което да намали шансовете за продължаване, както си изпатихме през миналата година. Така че с темпераментните футболисти трябва да се внимава и постепенно да ги редуцираме.

Хубаво е и че нямаше преди мача словесна престрелка между двата отбора, както преди първата среща. Байерн няма нужда от това, тъй като виждам възможности за интересни трансфери между двата клуба, на първо време Дракслер, който очевидно не се чувства добре там и най-вероятно ще ги напуска.

И така на въпроса който поставих отговорът който мога да дам е че повече ние бяхме виновни за загубата с 3:0 в първия мач, отколкото ПСЖ, но не само като временен спад, поради изострените отношения с треньора, а и като цялостен регрес на отбора през последните години. Ако Юп ни беше поел от лятото 100 на 100 щяхме да завършим първи в групата. Въпреки това ПСЖ не са слаб отбор, надградили са в сравнение с миналата година, ясно е че ще опитат да спечелят трофея, но не мисля че ще успеят. От една страна ме подразни в студиото, че коментираха основно тяхното представяне, а нас почти ни бяха игнорирали, но от друга - анализът им ми беше интересен и полезен, защото другите неща си ги знам. :) Разбира се и ние трябва да се целим там, имаме по-добра в сравнение с миналите сезони широчина, истински треньор, няма да спра да повтарям, че Рибери и Робен заслужават да вдигнат поне още 1 голям трофей (с националните отбори явно няма да стане това), само да се пазим от контузии. Няма да е лошо и Юп да остане още, но както бях казал по-рано по никакъв начин не бих го съдил ако твърдо е решил да се оттегли след края на сезона.

Шансовете за спечелване на ШЛ и през този сезон ги има, може би е добре че не ни слагат сред топ фаворитите за трофея, но все пак е нужен и подробен анализ на играта на основните ни конкуренти, а аз не съм им гледал достатъчно мачове. Реал сега са в криза, но най-вероятно ще се вдигнат напролет, Ювентус са дръпнали ръчната, ще вложат повече сили след Нова година в калчото, което не се знае дали ще им помогне или навреди, Юнайтед не ме притесняват, Атлетико ги няма, срещу Барселона би трябвало да сме фаворити, със Сити много искам да се срещнем по някое време, но на Рома трябва да изгледам повече мачове, защото ми се струва, че те могат да донесат доста неприятни изненади на фаворитите. Севиля също не бива да бъдат подценявани. Тотнъм като че ли най-много ме притесняват и ми се ще да ги избегнем поне на 8-финал. Те досега не са доказали, че успешно могат да се справят на няколко фронта, липсват им големите мачове и шампионският манталитет, но пък имат всичко останало: индивидуална, отборна класа, директен футбол и млади играчи с доста стаж. Нищо чудно и тази година да хвърлят най-много сили в ШЛ.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12736
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: ШЛ: БАЙЕРН - ПСЖ

Мнениеот Eminem » 06 дек 2017 13:20

Как може да се вее знаме с цветовете на гейовите, в агитката на Байерн ? Срам и позор!

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: ШЛ: БАЙЕРН - ПСЖ

Мнениеот matador1 » 06 дек 2017 14:59

Мачът беше сравнително добър. Спринтът на Коман - уникален. Добри включвания от Улрайх. Толисо с два гола (Олимпик Лион вчера дори тролнаха ПСЖ във ФБ страницата си :D ), много добри изяви на някои от нашите. ПСЖ не ми се струват толкова силни и дори с това вложение не ми се вярва да спечелят. Първият по-сериозен конкурент ще ги отстрани. Но зашеметяващ Мбепе, уникален мач за него. Френските школи са в много голям подем, избълвали са уникални футболисти. Затова и Франция ще е топ кандидат за купата на СП догодина. Като си помисли човек, че само в този мач някои от основните действащи лица, изработили поне 3 от четирите гола бяха френски граждани... Мбепе, Коман, Толисо, Рибери... като сложиш френските играчи от още няколко отбора, които си правят фурор... поне в нападение няма да имат никакви проблеми при избора си.

Като гледам възмжните отбори на 1/8 финал, няма много леки съперници. Вероятно Бешикташ ще са желани от всички. Може би и Рома. Но пък гарантирано никой няма да иска да е на 1/8 финал с Байерн или с Реал.

Eminem написа:Как може да се вее знаме с цветовете на гейовите, в агитката на Байерн ? Срам и позор!


За разлика от повечето отбори Байерн никога не се притеснява да излага обществената си позиция в заащита на правата на сексуалните малцинства. Всяка години стадионът също светва по веднъж в тези цветове. Така, че не е срам и позор, а въпрос на начин на мислене.

Потребителски аватар
Neron
Мнения: 7400
Регистриран на: 28 юли 2008 13:56
Skype: Последна версия
Местоположение: БЪЛГАРИЯ
Контакти:

Re: ШЛ: БАЙЕРН - ПСЖ

Мнениеот Neron » 06 дек 2017 17:10

С този мач показахме, че Байерн винаги е и ще бъде фактор в Европа. Показахме, че и ПСЖ не са нищо специално и особено. Бият наред в първенство, където тролея Бербатов вкарваше наред и си мислят, че са велики. Естествено и медиите раздуват яко балона заради съмнителен циганин от Бразилия. Защитата им е слаба и с правилната тактика става смешна. Ако не липсваше половин отбр и ако някои от играчите ни си бяха в обичайната форма (Мюлер, Рибери, Алаба и т.н.) щяха да изядат голямо дърво. Съдийството също беше скандално. За идентични нарушения някои получиха жълти картони рано рано, а други минаха метър. Хамес получи картон за претенции, Алвеш поне 3 пъти го дадоха камерите да ръкомаха и да дава акъл на съдията, но му се размина.
1. Наименованието "ПФК Литекс - Ловеч" АД с ЕИК: 110501548, се изменя на - "ПФК Цска София ЕАД".

Нищо общо с Микре!!

Потребителски аватар
boys85
Мнения: 4182
Регистриран на: 03 дек 2008 16:42
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: ШЛ: БАЙЕРН - ПСЖ

Мнениеот boys85 » 06 дек 2017 20:18

"Тролеят" Бербатов отбеляза 7 гола за един сезон във Франция и завърши на около 40-то място сред голмайсторите в Лига 1. Ако това наричаш вкарване наред, значи просто пишеш насляпо. Впрочем същият подели голмайсторския приз в английското първенство. А ако тръгнем да гледаме голмайсторите в Бундеслигата често виждаме баш тролеи от отборите в средата на френското първенство - Обамеянг, Диабате, Папис Сисе (даже втора дивизия) и Графите.

Моите уважения към Байерн, спечелиха си мача повече от заслужено. По лично мнение не бяха кой знае каква класа щом ПСЖ създадоха по-чистите положения в мач, който силно напомняше на резила в Барселона. Колкото до съдията, наистина спести 2-3 картона на играчи на ПСЖ, но пък можеше и да изгони Толисо за противната му симулация в наказателното поле.

В крайна сметка "и вълкът сит, и агнето цяло" с далеч повече поводи за размисъл у ПСЖ...

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: ШЛ: БАЙЕРН - ПСЖ

Мнениеот matador1 » 07 дек 2017 17:48

Баси тъпия коментар :D :D :D Противната симулация на Толисо, хаха, същият който просто се хлъзна и сам размаха пръст, че няма нарушение. Изключително честна постъпка. Явно си гледал друг мач.

И между другото факт си е, че френското първеснтво не предоставя никаква интрига за ПСЖ. Разбира се, същото важи към момента и за Бундеслигата съобразно Байерн.

Потребителски аватар
boys85
Мнения: 4182
Регистриран на: 03 дек 2008 16:42
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: ШЛ: БАЙЕРН - ПСЖ

Мнениеот boys85 » 07 дек 2017 18:45

Размаха пръст, защото усети, че може да получи втори жълт картон. Хлъзгане друг път, добре е познат с номерата и провокациите си по френските терени. :lol:


Върни се в “Байерн”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта