Купа на Германия: Байерн Мюнхен - Борусия Дортмунд

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Vanderlei_Luxemburgo
Мнения: 231
Регистриран на: 16 апр 2017 04:21

Re: Купа на Германия: Байерн Мюнхен - Борусия Дортмунд

Мнениеот Vanderlei_Luxemburgo » 27 апр 2017 01:42

Марио Гомес е толкова германец колкото и Месут Йозил, ама айде. Националните отбори изобщо не ги сравнявай с клубните, много са смъкнали ниво и даже вече СП/ЕП нямат оня авторитет, който имаха преди, затова и СП 2022 ще е в Катар...през зимата. :lol:
Топ клубен отбор, смес от най-добрите играчи от няколко националности ще пребие всеки национален отбор в момента, така че няма нужда да мешате баби и жаби. :mrgreen:
Иначе е смешно да се твърди, че Анчелоти променил играта на Байерн към игра по фланговете, щото Гуардиола след първия сезон тики-така не е налагал, особено в третия. Вижте мачовете срещу Юве и Атлетико за да се убедите, че всичко беше игра по фланговете и центрирания+брутална преса, когато топката е в противника (това е единственото общо със стила му в Барса). 3тият му сезон в Байерн беше най-силен и откъм игра и откъм резултати, но съдбата беше решила да класира Атлетико на финал. Аз не помня мач, в който Атлетико да е бил така премазван, и желязната им иначе защита да е допускала такава канонада пред вратата на Облак, но тогава Господ беше решил да накаже Атлетико с още един финал, който да загуби от Реал. :lol:

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Купа на Германия: Байерн Мюнхен - Борусия Дортмунд

Мнениеот doktora25 » 27 апр 2017 01:43

bilyaletdinov написа:Чилийският комарджия е безбожно неориентиран в последните ви мачове и играе супер посредствено, но не излиза от състава. Все си мисля, че Анчелоти има предостатъчно играчи да си върти халфовата линия. Има играчи за 4 2 3 1 има играчи за 4 3 3. Какво пречи да излезе с халфова линия Мартинез Санчес или пък Мартинес Санчес Тиаго?
Анчелоти има варианти, но той не ги използва.

Санчес е в кошмарна форма в момента. Едно правилно отиграване в дефанзивен план няма. Мартинез би свършил добра работа, но контузиите на Хумелс и Боатенг налагаха той да играе в защита, а и беше сформирал добър тандем особено с Хумелс, който тази вечер се пропука обаче.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: Купа на Германия: Байерн Мюнхен - Борусия Дортмунд

Мнениеот Der Führer » 27 апр 2017 02:01

bilyaletdinov написа:Чилийският комарджия е безбожно неориентиран в последните ви мачове и играе супер посредствено, но не излиза от състава. Все си мисля, че Анчелоти има предостатъчно играчи да си върти халфовата линия. Има играчи за 4 2 3 1 има играчи за 4 3 3. Какво пречи да излезе с халфова линия Мартинез Санчес или пък Мартинес Санчес Тиаго?
Анчелоти има варианти, но той не ги използва.

Анчелоти не успя да проумее едно очеизвадно нещо ... И доста от феновете , ама това е друга тема ... Без значение в каква форма е , колко е "дървен" и т.н ... Мюлер е от фундаментално значение за Байерн . Със всеки един от нападателите . било то Гомес , Манджукич или Левандовски успява да създаде убийствен тандем . Същото важи и за взаимодействието му с Робен и Рибери . И когато не е на терена , нападателя става неефективен .
Да - и Санчес и Кимих можеха да получат повече минути за сметка на Алонсо ( основно ) и Видал в някои мачове . Това имах предвид с "предоверяването" . В първия сезон , Анчелоти явно не искаше да поема никакви рискове , затова залагаше на опита .
Мартинес , Хумелс и Боатенг почти не се засичаха здрави по едно и също време . С идването на Зюле и надявам се с връщането на Бадщубер , Мартинес ще се върне в халфовата линия . Алонсо няма да го има ... на другите двама им пожелава много успехи , но на друго място . Но дори и тогава , не виждам място в отбора за Санчес и Кимих . Просто Руди ще им вземе мястото , освен ако не е десен бек .
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: Купа на Германия: Байерн Мюнхен - Борусия Дортмунд

Мнениеот Der Führer » 27 апр 2017 02:15

Vanderlei_Luxemburgo написа:Марио Гомес е толкова германец колкото и Месут Йозил, ама айде. Националните отбори изобщо не ги сравнявай с клубните, много са смъкнали ниво и даже вече СП/ЕП нямат оня авторитет, който имаха преди, затова и СП 2022 ще е в Катар...през зимата. :lol:
Топ клубен отбор, смес от най-добрите играчи от няколко националности ще пребие всеки национален отбор в момента, така че няма нужда да мешате баби и жаби. :mrgreen:
Иначе е смешно да се твърди, че Анчелоти променил играта на Байерн към игра по фланговете, щото Гуардиола след първия сезон тики-така не е налагал, особено в третия. Вижте мачовете срещу Юве и Атлетико за да се убедите, че всичко беше игра по фланговете и центрирания+брутална преса, когато топката е в противника (това е единственото общо със стила му в Барса). 3тият му сезон в Байерн беше най-силен и откъм игра и откъм резултати, но съдбата беше решила да класира Атлетико на финал. Аз не помня мач, в който Атлетико да е бил така премазван, и желязната им иначе защита да е допускала такава канонада пред вратата на Облак, но тогава Господ беше решил да накаже Атлетико с още един финал, който да загуби от Реал. :lol:

Гомес си е баш германец - майка германка , роден и израснал в Германия .
Не го бъркай с чистокръвния испанец Алкантара , който е роден в Италия и е с родители бразилци ;)
Единственото нещо което Гуардиола наложи в Байерн са безкрайните пасове по ширина и назад ... и пресата и играта по крилата си ги имаше и преди него . Още от времето на Ван Гаал .
Иначе няма нищо против чужденците в Байерн по принцип ... Имам против някои конкретни от тях . Които заеха местата на немци в отбора , без да са нещо повече като качества .
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

limon
Мнения: 257
Регистриран на: 16 мар 2012 11:08
Контакти:

Re: Купа на Германия: Байерн Мюнхен - Борусия Дортмунд

Мнениеот limon » 27 апр 2017 12:38

Коментира се Хайнкес тук незнам на какво основание. Ако има какво да се каже в тази насока е, че той работеше с много на брой футболисти някой от тях недотам впечатляващи, въпреки това отбора играеше добре. Според мен такъв трябва да е треньорът. Тук някакви въртят 12-13 футболисти на кръст и пак не им се получава "химията', а ги възхваляват като големи треньори. Ако това неможе да асимилирате незнам защо си мислите, че разбирате от футбол. Ей ядосвам се така като правите :)

Потребителски аватар
Der Führer
Мнения: 3460
Регистриран на: 17 май 2013 12:15
Контакти:

Re: Купа на Германия: Байерн Мюнхен - Борусия Дортмунд

Мнениеот Der Führer » 27 апр 2017 14:27

limon написа:Коментира се Хайнкес тук незнам на какво основание. Ако има какво да се каже в тази насока е, че той работеше с много на брой футболисти някой от тях недотам впечатляващи, въпреки това отбора играеше добре. Според мен такъв трябва да е треньорът. Тук някакви въртят 12-13 футболисти на кръст и пак не им се получава "химията', а ги възхваляват като големи треньори. Ако това неможе да асимилирате незнам защо си мислите, че разбирате от футбол. Ей ядосвам се така като правите :)

Основанието винаги е едно ... Някои съфорумци се опитват да изкарат едва ли не , че Гуардиола е получил от Хайнкес един амортизиран и разбит отбор и е оставил на Анчелоти една перфектно смазана машина . :mrgreen:
Хайнкес без да е гений , следваше едно желязно правило - в отбора трябва да има конкуренция на почти всеки пост . Резултатите говорят сами :
В сезона на требъла , Байерн разполагаше с Манджукич , Писаро и Гомес в атака ... Всеки един поотделно отстъпва на Левандовски като качества . Само че ... тримата заедно имат 54 гола и 17 асистенции
В първия сезон на Гуардиола , Манджучик , Писаро и Гьотце ( като фалшива 9-ка ) имат 52 гола и 27 асистенции .
С идването си , Левандовски на практика няма никаква конкуренция и знае , че не е необходимо да се натяга всеки мач ... Просто защото няма друг на неговия пост .
В момента това важи за повече от половината отбор на Байерн.
вие СТЕ СРАМ ЗА БУРГАС !!!
и ВИЕ СЪЩО ...

Потребителски аватар
Neron
Мнения: 7400
Регистриран на: 28 юли 2008 13:56
Skype: Последна версия
Местоположение: БЪЛГАРИЯ
Контакти:

Re: Купа на Германия: Байерн Мюнхен - Борусия Дортмунд

Мнениеот Neron » 27 апр 2017 16:03

Не е виновен Анчелоти. Цял сезон разчитаме на Левандовски и някой проблясък от друг играч. Мюлер е абсолютна трагедия този сезон и е време някой да му начука канчето, защото повече се лигави отколкото да мисли за формата си. Вчера се повтори всичко от мача с Реал. Имахме положения, но няма кой да вкарва, а Борусия с 2 атаки ни вкараха 2 гола. Преди 4 години, когато Байерн натискаше винаги успяваше да отбележи няколко гола, сега само натискаме и нищо. Надявам се от лятото Мартинес вече да си е на истинската позиция, а централни да са Боатенг/нов и Хумелс. Напред ще трябват поне 2-ма нови топ играчи и това е без съмнение. Все по-удачен вариант ми се струва Санчес. Голаджия, който според мен ще си пасне с Левандовски. Трябва свежа доказана кръв, а тя не е Коста, Коман или Санчес. Лошото е, че се оправдаха очакванията ми за тотално разрушен отбор след Гуардиола.
За мача: Един от най-качествените, които съм гледал през последните 2 - 3 години с участието на Байерн (освен липсата на завършващ удар). Стана голяма битка и атаките бяха разнообразни. Имаше голямо раздаване от почти всички наши играчи, което ми хареса. Сигурен съм, че ако беше Нойер на вратата резултата щеше да е най-много 2:2, че дори и 2:1 за нас.

Искам гиф с двойния шпагат на Видал в 40-тата минута.
1. Наименованието "ПФК Литекс - Ловеч" АД с ЕИК: 110501548, се изменя на - "ПФК Цска София ЕАД".

Нищо общо с Микре!!

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7864
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: Купа на Германия: Байерн Мюнхен - Борусия Дортмунд

Мнениеот doktora25 » 27 апр 2017 19:32

Много ме тревожи Алексис Санчес да не се окаже малко по-офанзивен двойник на Видал ако го вземем с всичките му предимства и недостатъци.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!


Върни се в “Байерн”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта